Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:32 18.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Моля, обяснете ми накратко.нови [re: Metropolis]  
Автор UnicaDonna (скандалджийка ))
Публикувано01.10.22 21:34



Ти па да не мислиш, че ТАКИВА неща обясняват в комисията?

Чисто логически, и аритметически, тези гласове би трябвало да оказват влияние само в крайните проценти, но да НЕ ПРОМЕНЯТ пропорцията. Все едно гласуваш за някоя партия, която се казва “не гласувам за никого”.



Отделен въпрос е, че МАЙ НЕГЛАСУВАЛИТЕ бройки се разпределят някак между партиите.

ВЕрно някой трябва да го обясни това веднъж завинаги.

ПОЖИВЕМ-УВИДИМ!!

Тема Re: Моля, обяснете ми накратко.нови [re: MilaO6]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано01.10.22 21:52



Миле как можа в две изречения да напишеш две лъжи?

Според не друг, а "дневник" тези гласове нямат значение за резултаите на партиите при парламентаррен вот.



"....Гласуването с "Не подкрепям никого" не се отчита при определяне на резултатите от парламентарния вот, за да не се вдига изкуствено 4-процентовата бариера за влизане на партии и коалиции в Народното събрание, което би ощетило малките политически формации.

Този вот е важен само за президентските избори, тъй като се брои при определяне на избирателната активност, а от нея зависи дали може да бъде избран държавният глава още на първи тур." .

Ако ме считаш за привърженик на ГЕРБ, то ти би могала да си поддръжник на Костя.
От всички избори в които съм гласувал само веднъж бе за ГЕРБ, толкова колкото и за БСП. За БСП гласувах единствен път за президент, когато Стефан Данаилов беше кандидат за вице.

Редактирано от Metropolis на 01.10.22 22:00.



Тема Re: За кого да гласувам?нови [re: Noy BG]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано02.10.22 01:05



Не е важно кой какво гласува. Важно е кой брои гласовете. Доказано в Щатите на последните избори. А светът копира от там, не от Свазиленд. От там се учат на шашми, на крадене на пари, на всичко.

За кебапчетата - не се тревожи. Фонд кебапчета вече е минал процеса, каквото е трябвало е откраднато и от там. Ти си отчетен, че си получил кебапчета и гласът ти ще се преброи за когото е необходимо. Дори и моят глас, дето въобще не съм и го пуснал. Само не знам на мен какво броят да са дали, кебапчета, кюфтета ?



Тема Re: Не бе аз само едно ти казвамнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.10.22 20:20



Как да го кажем - това са хора - умни, глупави, красиви, грозни - но на някакви държавни позиции.
И са кво - като наречеш ББ - някак си - какво точно ще стане?
Да шкембе войвода - си е баш шкембе войвода. Но беше някакъв министър - обиждайки го - показваме безсилна злоба и още по безсилна тъпота.
Ми човека - наш избранник. Не сме успяли да опазим министерството от него - начи - НИЕ сме виновни. Такъв сме си го избрали.
И е кофти да се подиграваме на себе си.
За чуждите - ми ние сме българи. Каквото си изберат руснаците - или го допуснат до властта - техен проблем. Или там американците. Или французите.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Моля, обяснете ми накратко.нови [re: BATHco]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.10.22 20:27



А бе има разлика.
В смисъл - зависи как става броенето.
Ако са гласували 100 човека () - и от тях 4 за някаква партия - партията влиза в парламента.
И идват варианти.
Гласували са 110 човека, от тях - 10 за неподкрепям никого.
В зависимост, от закона - 4те дет са гласували за някаквата партия - може да влезнат в парламента, може да не влезнат.
Ако се броят 4 % от всички гласове - едно, ако се броят от валидните гласове - друго, ако се броят само от гласовете ЗА - трето.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Моля, обяснете ми накратко.нови [re: tuzlija-179435]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.10.22 20:29



И аз го уважаван - избирателното право.
Само да имаше избор де.
Щото днес някак, твърде много ми мяза на комунистическо - от последните му години, когато пак имахме избор - между комунист и комунист.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Моля, обяснете ми накратко.нови [re: MilaO6]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.10.22 20:34



На теория - преразпределят се, както и гласовете на негласувалите.
Демек - супер пупер партия - фанала 60 % от валидните гласове "ЗА" - получава и 60 % от невалидните, негласувалите, или гласувалите за духай супата.
На практика - може да се отсвирят съвсем законно разни дребни партийки дето са на ръба - и техните гласове да се преразпределят.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Моля, обяснете ми накратко.нови [re: Metropolis]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.10.22 21:12



Това не го знаех - но е добро:
"....Гласуването с "Не подкрепям никого" не се отчита при определяне на резултатите от парламентарния вот, за да не се вдига изкуствено 4-процентовата бариера за влизане на партии и коалиции в Народното събрание, което би ощетило малките политически формации.

Мислех че може да капичва партии които са на кантар.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Моля, обяснете ми накратко.нови [re: bira_more]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано02.10.22 22:14



Нямаше избор между-между, а квази "избори" с по 1 кандидат.



Тема Re: Моля, обяснете ми накратко.нови [re: Metropolis]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано03.10.22 17:38



Няма никакви лъжи. Коментирахме го този въпрос и формалната логика подсказваше, че подобни бюлетини влияят само при отчитане на бройката и процента на гласувалите. Колега се оказа Председател на комисия и каза, че изрично настоявали за отговор на обучението какво се случва с тези бюлетини, защото имало група младоци, които заплашвали, че точно с по такъв начин щели да гласуват като знак на протест. Оказало се, че от 10-ина години по не знам каква наредба, такива гласове и бюлетини се отчитат отделно и извън недействителните и накрая се прибавят към партията, която по принцип има най-много гласове. Е, не е трудно да се сети човек, коя партия от 10-ина години събира уж най-много гласове.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.