Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:54 25.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: сладоледнови [re: Asia.]  
Автор Liya ()
Публикувано04.08.22 23:48



Ееееее, сори! Нищо - другия път! Всичките видове вафли Черноморец ми харесаха на мен. Няма ли да идва някой към вас да си поръчаш?
Нашата зад океана си поръчва вафли Куку-руку

Сега дебна за ретро седмица в Лидл, да й взема.



Тема Re: сладоледнови [re: DasHeisstErika]  
Автор Liya ()
Публикувано04.08.22 23:53



Аз го взех от реален супермаркет Фантастико, но и за доставка го има - ebag е на Фантастико. Може да го има във всички супери всъщност.





Тема Re: сладоледнови [re: Liya]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано05.08.22 00:09



Фафлите са голяма тъпотия. Веднъж една стоя стоя и я хвърлих





Тема Re: сладоледнови [re: alisalisa]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано05.08.22 00:12




И тука ли си запъната кат хасковска магарица на лед ? Имаш ли един път в живота си да си казала някъде да, така е, прави сте ?

Направи го веднаж, не боли, не се влиза в болница.




Тема Re: сладоледнови [re: Albena l]  
Автор Liya ()
Публикувано05.08.22 00:22



Тъпотиите се фърлят, да.





Тема Re: сладоледнови [re: Liya]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано05.08.22 01:44



Без никаква информация не се ловя на бас, както казах

Сега с тази част на опаковката е по-ясно.
"Заедно с нашите партньори от "Победа" - Бургас, разработихме новия сладоледен десерт с любимата търговска марка "Черноморец". Рецептата на сладоледа беше разработена от нашия колега инж.-технолог Илия Динков с професионалните насоки на колегите от "Победа" - Бургас." - Николай Бекяров, управител на "Юниливър айс крийм България", за Капитал / 15.06.2022

Тук не е ясно, като са разработили продукта заедно, бургазлии пазят ли правата си върху марката "Черноморец (вероятно да) и по какъв начин - възможно е чрез royalty, т.е. да получават процент от приходите срещу използване на марката от лицензиара. Но ако имат лицензионен договор, нещата са сложни при съвместна разработка, особено ако и идеята идва от Юниливър - най-вероятно е така; първо че бургазлии едва ли някога са имали амбиции към пазара на сладолед и второ, имаме амбицията на Юниливър да изместят Нестле (Froneri) от водещата позиция. То и без това швейцаро-англичаните се изнесли в Сърбия и внасят всичко оттам.

Никакъв бас! С новата информация вече и аз мисля, че няма да се появи при "Победа".



Тема Re: сладоледнови [re: Koftia]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано05.08.22 07:11



Ко ми се лепна, ве, ганьо?
я, трай, чи като зема едно дърво...



Имаш ли един път в живота си да си казала някъде да, така е, прави сте ?
Имам, имам. Ето така: прав си, кривчо. и леля ти е права, и майка ти, и цялата ти женска рода до девето коляно.

Бошкей, видял той запъната хасковска магарица! Пали свещи, че не познаваш мама и свеки.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: сладоледнови [re: Crrafterr]  
Автор Reverend Harry Butz ()
Публикувано05.08.22 09:00



Разбира се, аз говоря риторично, в рамките на едно от седемте изкуства,
за това как мъжът може да усили проекцията на своя образ у околните чрез
храните, които консумира.

Радвам се, че си доловил шеговитата нотка.

Въпреки, че консумацията на десерти като пудинг и сладолед може да
деполитизира образа на мъжа - но не и на жената - не отричам, че всички
ние често попадаме в емоционални капани, когато в играта се намесят
нашите близки и познати.

Това е неизбежно.



Тема Re: сладоледнови [re: Crrafterr]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано07.08.22 02:49



Див съм на тема бонбони черноморец. От дете, непреходна любов. Може би към 6-годишен, баба купуваше една кутия за мен и една скриваше за гости. Но аз я открих веднъж скритата. Ми отворих я и си взех една бонбона (не може да е мъжки род това толкова вкусно нещо). После пак отворих, взех още една. Поразредих ги, те нали са в едни коловози наредени. Направо не личеше. После пак си взех, то минаха дни и вече ми се стуваше че още някой си е вземал. И така докато останаха две бонбони. Ще ме усетят, помислих си, пък после си викам, бе те кой знае колко човека бъркат, много знаят кой точно ги е изял.

Не щеш ли дойдоха гости от града, това на село става, и баба се спусна да ги почерпи с по една бонбона. Чак тогава ме хванаха.

Тук безсънното ми беше намерило и накупило да си имам чернонорец в едни малки кутии. Не знам за вас как е, на мен не са ми баш същите, но все пак са най-близкото нещо до оня черноморец с който орезилих баба.



Тема Re: сладоледнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано07.08.22 02:59




Моето правило онези години беше ......никога не вземай всичко, което намираш / виждаш.
Панталонът на дядо винаги беше закачен на закачалка зад вратата. И аз едва, със стъпване на нещо, достигах до джоба, без да откачвам панталона. И той винаги е имал около един лев на стотинки, но аз винаги вземах 10, максимум 15 стотинки. Това си беше три вафли по пет стотинки. Не знам дали ме е усетил, дали не е. Да почива мир.
Същото правило и с баба. Тя винаги си е връзвала стотинки на възел, в кърпичка. Но аз никога не вземах всичките стотинки. Само за вафли, максимум 20 стотинки. И тя да почива в мир.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.