Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:02 11.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: сладоледнови [re: tartarianeyes]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано01.08.22 15:23



Точно на това няма вкус, за разлика от 90% от сладоледите на пазара.



Тема Re: сладоледнови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано01.08.22 15:26



Е, и?
Кондензираното мляко пък е ултрасладко.



Тема Re: сладоледнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано01.08.22 15:32



в оригиналния млечен сладолед липсва киселина.
иначе, може и с кисело мляко, де. въпрос на вкус.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: сладоледнови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано01.08.22 15:37



Емъ ни въ карам да го ядете.
Само давам рецепта на един от най-перфектните според мен сладоледи и то домашно приготвяем, и то изключително лесно, и с минимум продукти, и без яйтса.



Тема Re: сладоледнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор pishmangreek (познат)
Публикувано01.08.22 16:25



Фърляш у фризера, кат замръзне - ядеш.

Ако не се бърка и охлажда едновременно, какъвто е принципа на машините за сладолед,
няма как да се получи кремообразна консистенция.
Като го хвърлиш във фризера водата в съставките ще замръзне, пада на дъното под формата на скреж и е доста неприятно на вкус.



Тема Re: сладоледнови [re: spunk]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано01.08.22 16:43



знаЧи в Кауфлънд -
ся пъ ще ходя спецЯлно там??!!
колко хубаво , че не ям толкова екзотични храни/не ххранИ))))

))!!

Тема Re: сладоледнови [re: pishmangreek]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано01.08.22 16:45



Моята вода явно е различна и никъде не пада.



Тема Re: сладоледнови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано01.08.22 16:46



Оригиналното джелато не се охлажда при бъркането, напротив, първо се вари.
Само че, сместа не се буха направо във фризера, а първо изстива, после се охлажда и чак после се замразява.

В неговата рецепта само заквасената сметана не ми аресва, със сладкарска и ужасно гъстото и сладко кондензирано мляко ще е по-сладоледено. Иначе, продуктите не са чак толкова воднисти, че да се разслоят. С бита млечна сладкарска сметана 35% е по-добре, но не се намира във всеки магазин.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: сладоледнови [re: Crrafterr]  
Автор Reverend Harry Butz ()
Публикувано02.08.22 09:54



Има определени храни, които по някаква причина ми се струват странни за
ядене от възрастен мъж. Пудинг, банани, сладолед.

(Възрастен мъж - в смисъл, мъж в зряла възраст. Не "стар".)



Тема Re: сладоледнови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано02.08.22 10:45



Хех, така си е


Има личен момент, който няма как да предам смислено - домашните забелязали, че като ми се прияде сладко си купувам едни забравени от Бога бонбони, марка "Черноморец" (намерих линк към производителя, едни ). Случва ми се два-три пъти в годината, 250 грама, уж за всички ги взимам и накрая за половин час изяждам всичко . Нямам представа защо ги харесвам, сигурно нещо от детството. Та, тия дни домашните случайно видели в някакъв магазин, че се е появила същата марка - но сладолед. Това е съвсем нова продуктова линия, досега никога не са правели сладолед. Обърнах внимание, че дори на сайта още не е качена! Тоест става въпрос за пазарен тест от техния маркетинг. Ако е успешен - ще го развиват.

Видели моите - и ми взели, специално за мен Беше наистина изненада! Освен това са успели да пренесат специфичния загадъчен вкус на бонбоните към сладоледа, един лек приятен аромат, който нежно се грижи за небцето. Получи се така, че вътре в семейството не излезе странно, то няма и как. Но е показателно колко много сме се сближили тук в клуба, щом достигаме до такива дълбочини на интимността Няма да скрия, че съм поласкан.

Баща ми навремето, заклет трезвеник, беше привързан към определена марка уиски. Разтапяше се от удоволствие, когато му подарявах. Бутилката макар да се изпиваше за повече от година, съдържаше такъв някакъв сантиментален момент.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.