Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:41 22.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Речникови понятия...нови [re: Green Light]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано04.05.22 12:10



Не знам, договорите за наем на тая техника са бая сложни. Наемодателят се опитва да си гарантира че ти ще платиш повече часове отколкото ще ползваш, примерно цената е еди-колко-си на час обаче трябва да купиш минимум не знам си колко часа. Това само за комбайна хедъра струва отделен наем и има отделен брояч.



Тема Re: Точно!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано04.05.22 12:31



Комунистите пак сбъркаха.
Последната фаза на капитализма се оказа... феодализма.


Ти остави, ами на фона на обясненото от светията, как ти изглежда новината:
ени с кавказки произход от редовната армия на Русия краднали хамерикански комбайни от Украйна и си ги влачили чак до дивите села за тоя, дето духа?



Смятай, каква непрогледно неграмотна измет вършее по украинските ТКЗС-та да обира плячка за вкъщи, вместо да прочиства и спасява света от нацистите.

Напрау, няма такъв резил! Туй "красная армия всех сильней", бря. От пещерите и Факултето ли са ги сбирали?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: Точно!нови [re: alisalisa]  
Автор 741 ()
Публикувано04.05.22 13:01



Напрау, няма такъв резил! Туй "красная армия всех сильней", бря. От пещерите и Факултето ли са ги сбирали?

То си е в духа на традицията. Имаше тук тема преди време за паметната снимка със знамето над Райхстага, дето единия от бойците фотографът го е увековечил с ръчни часовници на двете ръце.



Тема Re: Речникови понятия...нови [re: Green Light]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано04.05.22 14:18



Най-интересно ми е напоследък, когато понякога телефонът ми дава локация : Затвора. Всъщност затворът е закрит преди 60 години, но от Енергото по техни си причини не сменят имената на трафопостовете.
На същото място, с разлика от няколко десетки метра ме праща на още 3 различни места. Едното е наблизо, двете са села на около 4 километра и на 7-8 едно от друго.



Тема Re: Речникови понятия...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано04.05.22 14:40



Гугъл мапс ли? Аз мисля, че на координати го докарва, тоест обектите са си на мпстото, но информацията за пътищата му куца. Особено ако има нови. И заради това се обърква, понеже ние го караме да ни дава маршрут, а не търсим само точка. Но е ясно, че колкото по- малко населено място и колкото по-навътре в гората, толкова по-слабо е картографирано в Гугъл.
Абе, да опазим ловните хижи от WiFi и сме ОК





Тема П.П. Ловджийски историинови [re: Green Light]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано04.05.22 14:58



От Гугъл иди дойди ще се скрием, ама от жените как?


Един образ преди години се обадил на ловците от дружинката, че ще е при някаква мацка, но ако се обади жена му да казват, че е с тях на лов
(За не-ловците: като си "на лов", хем си с нас, хем те няма, понеже може да си далеч от отговарящия по телефона и да няма обхавт там където си. Изобщо много яко, близо до перфектното алиби.)
Та пича казва, че е на лов и си е споко. У тях, обаче някакви проблеми с парно ли, комин ли и жена му го търси. Тука е, викат нашите, като свърши гонката ще ти се обади.
Да ама майка му(той твърди че даже било - тъща му, но ние не вярваме) звъни на братовчед му и братовчед му също вика- тука е, някъде по двора, щом влезе ще ти звънне.

Като вземе да се дъни човек, Гугъл не му трябва


Сега- да намаля малко. Братовчед му си оставил вратичка и казал, че уж само му се причуло че е у тях, гласа му чул, ама още не го е видял, сега ще провери дали не е на двора с децата и т.н., човекът бил старо куче. После веднага звъни при нас*, разбира каква е хавата и се обажда обратно на леля си за да каже че го няма у тях и "може би" е на лов, ама няма връзка с него.

После настанала луда работа да намерят телефона на мацката и минали час два, но спасили положението.

* по онова време аз не бях в тази дружинка. Скоро след тези случки се преместих там.



Тема Пак капиталистическите постулати!нови [re: Green Light]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано04.05.22 17:53



В САЩ (забелязваш, ограничавам се да пиша за където са ми познанията), покупката на селскостопанска техника от обсъждания вид НЕ е от производител, а от разпределител, сиреч от посредник. Купувачът няма право да купи машина пряко от производител. (Преди години едни ТВ журналисти рекоха да направят предаване по производството на Форд Мустанг, и решили за по-картинно да покажат как те сами го откарват, нов новеничък, от завода на Форд. Олеле какви митарства и легализми трябваше да преминат, че да получат разрешения (мн.ч.!) да поемат колата пряко от завода. (Май я купиха чрез разпределител, но дори физически да я поемат от завода беше проблем.)

Разпределителите са корпораций. Значи, корпорацията производител има уважение към корпорацийте разпределители - защото така е създаден свободният пазаризъм. И в договорите между производител и разпределител има клаузи, забраняващи "настъпване" или "подяждане" на един разпределител от друг. И ето го потребителят, капиталистически плащащ на мото-час И разстояние (има си формули за съчетание на параметрите, по които се плаща употребата на техниката) - но свободно-пазаристки нямащ право да премести техниката (дори ако той е собственика) на друго място освен предположенто по покупка/продажба договора (да повторя, договор между лицето, сиреч с минимални права, купувач и посредника, корпорация с огромни права).

Изнасяне на техниката до Северния Полюс, или да сме по-скромни, до Мексико или Канада... Ми това се нарича "износ на технология", и редица 3-буквени юначества контролират такъв износ. Даже ако собственикът успее да мине през митарствата, на края вероятно ще му бъде наложено да смени сума електроника с версията разрешена за износ за специфичната (!) държава. Митарствата по износа на технология са сериозни! И някой път се изръбват в комедия. Ей примерно когато руснаците вкарваха тяхни ракети и двигатели за "Морско Изстрелване". Руска техника. В САЩ има достатъчно свобода да ВКАРВАШ. Обаче... Когато корабът на "Морско Изстрелване" напуска пристанището, с руската техника на борда, и излиза от САЩ териториални води... Оппа! Батковците бдят! Износ на технология! Та на руснаците им беше позволено да си вкарват ракети и двигатели в САЩ, а не им беше разрешено да ги откарват. Братята се разбраха, евентуално, но аз ти описвам началната точка. А че руснаците са собственици на тяхната си техника - да, капиталистически. Но в такива положения... не му е мястото да се позоваваме върху капитализъм. За по-пресен пример, колко капитализъм има в санкцийте срещу руснаците? Хич изобщо въобще никакъв. Корпорацийте, участващи в санкцийте, и поели капиталистическа загуба, ще си получат обезщетение от правителството, в различни формати, точ-в-точ с корпоративния комунизъм, при който данъкоплатците плащат каквото трябва, а корпорацийте получават каквото искат.



Тема Мучас грациас, сеньора!нови [re: MilaO6]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано04.05.22 17:58



Благодаря за отзива!



Просто съм много зает. Не съм подозирал, че като пенсионер ще съм по-зает от колкото когато... участвах в "трудовия пазар".



Тема Оонови [re: Santo Modesto]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано04.05.22 19:29



Драго ми е


Вторник, сряда и четвъртък са ми претрупани... ще ме прощавате (ти и клубарете), че не съм по-активен.



Тема Йеп!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано04.05.22 19:37



Около наше (бивше) село Ескалон, където се разчита на изкуствено напояване, над нивите има тръби за доставка на водата, а под нивите има вкопани тръби за дренаж. Дори с перфектна навигация, говорим нужда за точност в оране и прочие от +/- 1 метър, заради тръбите. Говорим не за точност в позицията на трактора, а на края на прицепите! Отделно опазването на стълбове, канали, и прочие инфраструктура.

При овошните насаждения (около Ескалон преобладаваха пекани, орехи, и бадеми), с нужда за точно маневриране около дърветата - забрави "оптимизираната обработка"!

Стопанствата произвеждащи сено и силаж - те ползваха обсъжданата контрол технология - за стригане / балиране и прочие. Всички други си караха по традиционно с всяка машина с човек на кормилото.

Обаче брошурите са лъскави и примамливи и изобщо ритат световен задник!

Между другото, когато заживяхме в Ескалон (1979), бяхме изненадани да видим прицепи за конска тяга - които явно са били поддържани доста до скоро преди ние да сме там. И разбрахме, че САЩ селско стопанство преминава към трактори (мерено с брой на трактори спрямо брой на конни впрягове) някъде през 1950-те: чак тогава тракторите надброяват конните впрягове. После доста години конете са били държани в резерва, с конските прицепи поддържани за действие.

Сега, виждал съм от 1880-те комбайни за конска тяга: всички чаркове биват задвижени от предните колела, които имат шипове, да бъдат насилени да се въртят през съпротивлението от задвижваните механизми. Така че американските конни прицепи са ритали световен задник, за времето си. Но технологичното приложение е следвало не лъскавите брошури, а прагматичното нагаждане към действителността. Май в България са виждали облика на САЩ селско стопанство чрез брошурите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.