Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:38 22.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Комбайнинови [re: Crrafterr]  
Автор Liya ()
Публикувано04.05.22 05:34



Много ме изкефи тва


Ся като всяка кола има копче за телефон да те свързва със съответната дилършип, как пък combine harvester за 300-400 К няма да има още по-голяма защита



Тема Re: Добре ни се явил!нови [re: Santo Modesto]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано04.05.22 08:21





Голям анализ си направил! И от езиково гледна точка - не следене, а позиционно отчитане, не допуснат, о ограничен - тука може да се поспори коя дума е по-лоша:-)))

И още цели фрази "защо производителят на такава крепостническа техника не среща пазарна съпротива". Или как беше - корпоративен комунизъм или комунистическа корпорация, готино

Много разбираемо и нагледно обяснение на уса-пазаризма в твоя неподражаем стил! Ставаш за медиен икономически анализатор:-)))

Къде се изгуби, човече, липсваш, да знаеш, по-често се появявай



Тема Re: Речникови понятия...нови [re: Santo Modesto]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано04.05.22 08:38




Здрасти!
Ако:
1) Корпорациите продават комбайните на други корпорации, които
2) отдават под наем техниката на фермери.

Тогава къде е закрепостяването чрез това проследяване?
Предполага се, че наемът се заплаща за площ, а не за време и в такъв случай от удобство на всички страни по договора е да има сигурна геолокация и сигурен блокаж на техниката, ако това се наруши.

Моят опит е със системите за видеонаблюдение. Това е охранителна система ориентирана почти изцяло към превенцията и съвсем мъничко към действително разкриване на престъпления.
Отначало всички ние и аз в това число, бяхме просто омерзени от въвеждането на видеонаблюдението. После от преки мои наблюдения се оказа, че истинско следене въобще липсва, никой въобще не се сеща да гледа камерите, но за сметка на това превенцията стига до феноменални резултати. Ако нещата се гледат от този ъгъл, тогава видеонаблюдението е една много готина работа. Следене близко до нула, престъпления - също нула.

Нещо такова излиза и това с геолокацията и възможността за блокаж на превозните средства.

Блокаж заради обслужването обаче е друг въпрос, това трябва да(и вярвам че ще) се промени.



Тема Re: Речникови понятия...нови [re: Green Light]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано04.05.22 08:57



Абе при соца в България не можеше частно лице да притежава и си регистрира комбайн, трактор, камион, автобус, сега ма'ани намират...



Тема Re: Речникови понятия...нови [re: Green Light]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано04.05.22 10:17



Акцентът на Модесто, според мен, е другаде. И на пръв поглед има аналогия между неговия и твоя пример, но акцентът на Модесто, както казах, е другаде и това измества или премахва аналогията...



Тема Re: Речникови понятия...нови [re: MilaO6]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано04.05.22 11:04



Ако акцентът му е към безболезненото (уж) минаване към крепосничеството, то моят отговор покрива и това.
Ако е към (уж) замяната на свобода срещу сигурност, тогава и това покривам.

Всичко съм покрил. Аз съм гений (меня сегодня муза навестила)


------------------------------
Не покривам нещо, което нито аз, нито той засягаме- нека го наречем "ползата от лосиона против слънце"- това е че, я дай да си живеем спокойно и "няма нужда да се притесняваме от това което ни е пред очите, защото бедата ще дойде(някой четвъртък на обед) от неочаквана страна и в неочакван момент".
Следенето се осъществи перфектно през Гугъл(андроид на смартфоните). 741 веднъж даде съвършения, според мен, пример: Ползва телефон без андроид, но е разпознат от Гугъл къде е в точния момент. 741 по някое време се досетил(умен човек), че дори и тези, които нямат смартфон-андроид само защото ползват един и същи ресурс(офис или публична мрежа вързана с интернет) са "геолокирани" перфектно.

А ние от видеонаблюдението се притеснявахме...

Така че, може би сме действително кукли на конци, но
1) не по начина по който сме се притеснявали че ще стане (видеонаблюдението, забрани или административни ограничения)
и 2) сякаш кукловодът следва куклите или играем общ сложен танц, защото тези проследявания засега следват нашите, на куклите, желания и предпочитания. Например на конспираторите- антиваксъри им се предлагат статии, филми и информация според техния интерес, на музикантите - музика, на мъдрия-мъдрости, на страхливия - кон и (даже)не забравя и за мен.



Но последния абзац е под черта, отплесна ми се клавиатурата. Да не се взема предвид.
Я да сложа една черта отгоре...

Редактирано от Green Light на 04.05.22 11:07.



Тема Re: Речникови понятия...нови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано04.05.22 11:13



Перфектно въвеждане на "бонуси за правилно поведение".



Тема Re: Речникови понятия...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано04.05.22 11:31



Ние не сме съвременници на този термин. Това е (ако кога да спекулирам, без да имам знанията) от бел епок още - края на 19ти, началото на 20ти век. Но може и от Диоклецианово време да е "ако живееш където ти е казано и ако работиш това което трябва(каквото са работили предците ти) тогава си ок. Ако не- влизаш в кофти списък"
Нима това липсва в конкурентната уредба на света? Руска, китайска и т.н.

Кофти работа, но стара. Ние(либералите) сме невинни.



Тема Re: Речникови понятия...нови [re: Green Light]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано04.05.22 11:50



Предполага се, че наемът се заплаща за площ, а не за време
Наемите за трактори са на моточас, на комбайните сепаратор час (време на жътва).



Тема Re: Речникови понятия...нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано04.05.22 11:57



Ами противоречие се получава. Защо да не може да ги мести където си иска, щом плаща на час?
Или може би има значение на какъв терен работи, каква култура жъне..? Ако тези неща влизат в договора за наем и цената зависи от тях, тогава би могло и да е оправдано.
Трудно ми е да повярвам, че ще ограничат някой, който иска да им плаща. Ако цената е за време, да ходи ако ще на Северния полюс, колкото по-далче, толкова повече кинти за тях, и ако ще да го изгори тоя трактор, даже още по хубаво. Защо да го ограничават? Парите са сигура.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.