Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:48 14.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема 6 520 000  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.01.22 12:04




6 520 000 души е населението на страната към 7 септември 2021 г., заяви директорът на дирекция "Демографска и социална статистика" Магдалена Костова и допълни, че има определено намаление на населението.

"Това намаление между 2011 г. и 2021 г. е най-голямото регистрирано от всички досега. С 844 000 души е намаляла страната. По-голяма част от това намаление (53%) се дължи на негативните демографски тенденции, по-голяма смъртност, отколкото раждаемост и отрицателният естествен прираст, а също и на хора, които са напуснали страната и не са се върнали"


Нататък пише все за лоши резултати, тенденции и изводи.
Доста кофти работа.

Редактирано от Green Light на 06.01.22 15:11.



Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано06.01.22 12:11



Време е БГ да стане нормална държава и да копенсира демографията с мигранти от Африка.


И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.01.22 12:11



"Дарик", ама не е Дарик, а е Нова Бродкастинг Груп

Това е факт от август 2013 година, толкова ли е трудно да се запомни.



Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.01.22 12:11



Не бой се. Нали продължаваме промяната? В следващите 4 години всички харвардци ще се върнат, нови няма да заминат, и ще скочим с 1 милион.



ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: 6 520 000нови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.01.22 12:18



Е, че има ли друго "Дарик"?



Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.01.22 12:19



"Дарик" е на адреси darikradio.bg и dnews.bg
"Нова" е на адрес dariknews.bg (създавал съм тоя сайт, та съм вманиачен)



Тема Re: 6 520 000нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.01.22 12:29



Сутринта с кафето четох някаква статия, цитат от американски или английски вестник, че има устойчива тенденция емиграцията да е обратна. Това се наблюдавало в цяла Източна Европа, но най-отчетливо- у нас. Имаше и интервю с някакъв завърнал се от Франция, който приказваше че с два пъти по-малко пари си позволява два пъти повече неща. Този се завърнал неочаквано даже за самия него.

При толкова хубави факти, статията успя да направи нещата за България направо гадни, тези факти се изброяват наред с епитети, като "ужасяващи заплати", сексуалния фетиш "най-бедната държава в ЕС", кошмарни пенсии и подобни.

Ако искаш, ще я намеря за кудош?

П.П. Ето я:



Редактирано от Green Light на 06.01.22 12:35.



Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.01.22 12:30



Много бе!





Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано06.01.22 12:35



10 години магистрали и всичко е наред, кво искаш.





Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано06.01.22 12:38



който приказваше че с два пъти по-малко пари си позволява два пъти повече неща.

Добре, бе, пич, ти поне си интелигентен мъж.. като имаш предвид цената на стоките в България как може да приемаш това изказване за нормално? Освен ако във Франция не е печелел над 10 бона, но в България с 5 пак не може да си позволи повече, отколкото във Франция със 10..

Редактирано от parvaty на 06.01.22 12:49.



Тема Re: 6 520 000нови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.01.22 12:46



Не, моите уважения, аз може и да ти повярвам, обаче всички интернет потребители ще трябва да ги убеждаваш един по един за да приемем че Дарик е на адрес dnews.bg

Дарик, като дума, включително с характерното лого със зарчето съществуват на адрес https://dariknews.bg/, запазеният знак в края е на дарик Нюз, а еотбелязано че сайтът е член на някаква си Юнайтед Груп

Докато на https://dnews.bg/ има съвсем друго лого, запазеният знак в края на страницата също не съдържа Дарик. Той си е "dnews"

А съвсем никъде не съществува лого, заглавие или запазен знак- Нова Броудкастинг Груп. Нямам нито основание, нито дори право да използвам препратките така какти предлагаш



Тема Re: 6 520 000нови [re: parvaty]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.01.22 12:48



Ами, пич, тва пише в статията. Няма да взема да лъжа хората, колкото и да съм се изпедепцал в интелигентността!



Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано06.01.22 12:53



Редактирах се малко..

Да, разбирам, ама като разпространяваш .. глупости, някак си участваш в тях..





Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.01.22 12:54



Някаквата Юнайтед Груп е собственик на Нова...
Радосвет направи бъркотията, като продаде логото заедно със сайта, за благодарност хората от Нова изритаха сина му (Христо, днес той е на мястото на Радосвет и в радиото; именно той направи dnews.bg).

Тази заигравка с логата е супер мръсна и разбирам злощастния потребител.
Но те уверявам, че Дарик радио няма нищо общо с буламачите на Нова. На честна дума, детсевика. Сайтът dariknews.bg вече близо 8 години и половина не е към групата "Дарик". Графичните знаци заблуждават. Мислех, че цяла аудиторна България отдавна го знае. Но балъците някак се умножават ежегодно. Между другото точно това правя - разказвам го на всекиго поотделно и в клуба, и във фейсбук, и навсякъде. Не е много трудно, понеже понякога запомнят (примерно в клуба разказването е за трети път за последните 5 години, не тежи и ще го правя всеки следващ път, ако се наложи).

За препратките:
Ти си написал следното:
- "Дарик - /.../".
което е невярно, препратката е некоректна.
Би било вярно не да слагаш своя собствена интерпретация, а да цитираш по името на домейна, именно: "dariknews.bg - /.../"

Редактирано от Crrafterr на 06.01.22 13:04.



Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано06.01.22 13:08



Нататък пише все за лоши резултати, тенденции и изводи.
Доста кофти работа.


Ко му е кофтито - комфортна среда на населеност на кв. км., нито си скачаме по главите като копърки в консерва, нито няма кой да те напсува с километри.

Кофти раотата е едно, дето го съобщиха по новините за пенциите и пенционерите.
Над 1 милион бяха старите хора с минимални пенции. Минималната е 300 лева без ковидните добавки. Всеки шести човек, когото би срещнал, някак остава жив с 300 лева месечно цял живот прослужен, удЪржан и законен доход. ВСЕКИ ШЕСТИ все по-нетрудоспособен и по-безпомощен от месец на месец и от ден на ден човек, когото срещаш.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: 6 520 000нови [re: Crrafterr]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано06.01.22 14:01



Това са тези които взеха абеве-то и им закриха форумите, не ли?



Тема Re: 6 520 000нови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано06.01.22 14:04



комфортна среда на населеност на кв. км.,
Говориш всякаш имате къде да си паркирате колите





Тема Re: 6 520 000нови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.01.22 15:10



Признавам, ок, даже го правя, помня, че съм писал dariknews(в други случаи) , когато съм цитирал. Уточнявам това за да разбереш, че не се заяждам, а от любопитство и съвсем принципно, без да се интересувам от конкретиката в този случай, питам: Защо това да е важно, а не е пренебрежима дреболия?
Собственикът е продал каквото е продал, включително и логото. Логото е на Дарик, с големи букви пише ДАРИК. Той си е взел парите, Нова са ги платили. Защо да нямат основание да се възползват от това?

Редактирано от Green Light на 06.01.22 15:11.



Тема Re: 6 520 000нови [re: parvaty]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.01.22 15:20



Какви глупости? Глупости са че в България се живее зле че работниците са като роби и че бедността е ужасяваща, и заплатите - катастрофални. А е истина, че в България с по - малко пари можеш да си позволиш повече. Това са обективните неща. Субективно вече, лично мое мнение е, че българите, родени тук, могат по-лесно да открият комфорта и спокойствието в България отколкото в чужбина. Знам, че има кадърни и пробивни хора, очевидно - като теб, които се уреждат не ами нови светове и измерения на себеутвърждаването откриват в чужбина. Но не лесно.



Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано06.01.22 15:45



Къде е официалният доклад ... Че нещо журналистите са зле с числата, причино-следствените връзки и морала.

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: 6 520 000нови [re: BATHco]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.01.22 16:24




Озаглавен е "предварителен"



Тема Re: 6 520 000нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано06.01.22 16:35



Говориш всякаш имате къде да си паркирате колите

Ами фраш от полупразни села за паркиране, как да нямаме.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Що бе?нови [re: BATHco]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.01.22 17:27



Що бе, аз нямам нищо против журналистките, които са зле с морала...





Тема Re: 6 520 000нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано06.01.22 17:29



Че ние нямаме коли! Ти не прочете ли, че сме мизерници...?





Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано06.01.22 17:42



Грийн, а в тази статистика влизат ли и тези, дето не са се преброили?
Щото ние 3-ма у нас не участвахме в драмата например, никой не ни е посещавал, електронно не сме се броили, се мий тая да ме броят:)))

Та повечко ще да сме, щото има и други дето май не са се включили в преброяването като нас





Тема връщат се щото им идва време за пенсиянови [re: Green Light]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано06.01.22 17:53







Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано06.01.22 18:01



близо милион по-малко за толкова кратко...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема И тази цифра е голяма - 5,5 сменови [re: Green Light]  
Автор borecom ()
Публикувано06.01.22 19:46



Всяка година ни съобщават - има между 70 и 80 хиляди първолаци и/или абитуриенти. Изкласилите 12-ти клас са разбира се по-малко.



Ако умножим съответния набор - 75К по 75 години /малко вероятно/ средна продължителност на жизнЯта ни .. не повече от 5 и половина милиона живи хора в България.

Пак са ни раздули статистиците.

Редактирано от borecom на 06.01.22 20:36.



Тема Re: 6 520 000нови [re: Lira Emerald]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.01.22 20:04



Аз те броя, на другите майната им.



Те едва ли бройката на хората я смятат само по анкетата, НСИ е яката работа, нали ни имат егнтата, данъци плащаме, заплати взимаме...



Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор thehuntermuster23127O (пристрастен)
Публикувано07.01.22 12:28



Гледам резултатите от преброяването и се чеша по главата. Хубаво, намаляваме, ясно е, никаква изненада няма тук. Обаче по някаква причина едни други цифри ми излизат в главата и взех та отделих една минута да ги проверя.
Значи:
Според ЦИК за изборите през юли в списъците са се намирали 6 609 515 избиратели. Допълнително включени (под чертата) са 205 244 избиратели.
Или общо 6 814 759 жители на България с изборни права.
Според предварителните данни от преброяването цялото население на държавата е 6 520 314. От всички тези хора 1 033 701 са деца до 18г. Или населението с изборни права идва да е 5 486 613.
Разликата със списъците на ЦИК е 1 328 146 човека.
Дори да не съм наясно и онези, добавените, да са съществуващи вече в други списъци и техния брой да не повишава общия брой избиратели по списък, разликата между преброяване и ЦИК е все още над 1 100 000.



Тема Re: 6 520 000нови [re: thehuntermuster23127]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано07.01.22 14:33



По принцип, гласуващи са не само тези, които са на територията на страната (преброяването на НСИ) - така че щом някой не е сметнал 9 или 10 млн избиратели, пак добре


Това си е далавера на елита. Презкурацио.



Тема Re:нови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано07.01.22 14:42



В отговор на:

Защо това да е важно, а не е пренебрежима дреболия?



За мен е пренебрежима дреболия. Но съществува.
Аз го разглеждам като авторско право. Не може да ми се обърне езикът да цитирам журналистика на Нова - и да я представя като журналистика на Дарик. Просто така съм устроен. Хората са различни, адресите са различни.

Днес слушам в колата Дарик, спортно шоу Гонг - по радиото не излизат лога и подобни графики. Затова пък водещият накрая насочва слушателя не към сайта gong.bg (създаден не от Нова, а от Дарик-хората Томислав Русев и Николай Александров), а към сайта dsport.bg
Е такива работи значи. Ясно е, че ще спестя 20-ината страници, дето са ми в главата, и ще оставя на индивидуалната съпоставка на фактите. Но ако има желаещ, срещу скромен хонорар ще ги натракам тези страници още преди мемоарите.



Тема Re: 6 520 000нови [re: thehuntermuster23127]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано07.01.22 20:33



За много години, Единак!

И за мен е истинска изненада този резултат- много електорални единици, а малко народ

А ЕГН-тата за какво ги използват?



Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано08.01.22 01:34





Супер статия.



Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано08.01.22 08:59



Хм.. ти в България бизнеса ти с връзки ли го получи? Щото аз имах собствен бизнес там и повярвай ми, не ми беше много лесно.

Не знам ти в каква България живееш.. на мен всичко там ми се струва ужасно скъпо.

Иначе да, в чужбина е по-трудно, защото си от чужда земя и боравиш с друг език.



Тема Re: 6 520 000нови [re: parvaty]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано08.01.22 09:24



Парвати, България има много проблеми, никой не може да го отрече, но ние българите сме свикнали с повечето и не ни пречат, така позитивите придобиват по-голяма тежест.



Тема Re: 6 520 000нови [re: LAMBl]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано08.01.22 10:04



Ламби, не разбрах коя е позитивната новина..

пак казвам - за мен живеещите в България сте някакви богаташи. Аз като влезна в магазин, хеле пък в Лили или Дъглас, и ми се изправя косата. Хранителните стоки не коментирам.. макар, че, докато живеех в София узнах, че съм един от малкото в моето обкръжение, който си купува месото от магазина. Кой с чичо на село, кой намерил чичо със стопански двор, кой с мазен влак от мама и тате..



Тема Re: 6 520 000нови [re: LAMBl]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.01.22 10:44



Тая, Парватито, наистина ли е опряла до цената на месото, масовите евтини кремчета нивея и боички лореал, дето в българия й били непосилно скъпи, за да си оправдае емиграцията на "евтинкото"???



Се бях чувала доводи, ама този, че в бг манджата и най-евтинджос козметиката е непосилно скъпа спрямо дохода и изобщо, затова да се изнесем, за да спестим, май го ползват единствено най-неквалифицираните и бедни прослойки.

И щом частната ти фирма печели добре и те обезпечава финансово, значи си съмнителен връзкар. Със способности и честен труд не може да захлебваш прилично в България.
Въх!!!

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: И тази цифра е голяма - 5,5 сменови [re: borecom]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.01.22 11:25



Аха, преброили са милион и нещо умрели като живи.



”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Тема Re: 6 520 000нови [re: parvaty]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано08.01.22 11:38



в чужбина е по-трудно, защото...
Нямаме спор тогава.

П. П. За цените нямам лични наблюдения и не мига да споря. Повечето хора казвар че в България е по-евтино, ти казваш обратното. Приемам че за нещо е по-скъпо, за друго - по-евтино.



Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано08.01.22 11:58



В Германия стоките на химическата промишленост наистина са евтини - това почистващи и перилни препарати, масова козметика - така е. То и много от хранителните стоки в супермаркетите са за тази графа. Във Франция като че ли цените са малко по-високи от Германия, но съм била и в двете държави преди десетина години и не мога да споря. Човекът от твоя пример се завръща от Франция в България все пак, не от Германия - тоз земен рай за много българи.



Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано08.01.22 15:36



Ами.. то ако реши човек да емигрира някъде много други фактори също оказват влияние..

И, да, по-горе беше писал, че е субективно.. така е. За едни е скъпо, за други не е.





Тема ПТнови [re: LAMBl]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.01.22 15:59



Сега производителността на труда (ПТ) на национално ниво ще се повиши при новото правителство, щото знаменателят ако се преразгледа надолу...

(шегичка)
Аналогично, средните доходи ще подскочат, въобще средните неща ще са по-позитивни (шегичка 2)



Тема Re: 6 520 000нови [re: parvaty]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано08.01.22 16:17



Няма новина, просто обясних, защоси мисля, че ние българите се чувстваме нормално (щях да кажа добре, ама...) тук.



Тема Re: ПТнови [re: Crrafterr]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано08.01.22 16:19



Шегаджия...





Тема Re: 6 520 000нови [re: parvaty]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано08.01.22 16:52



Късно е за емигриране, сестро. Светът вече не е същият, като едно време, хубави страни и лоши страни. Сега, където и да отидеш, началото е прекалено трудно, дори невъзможно. Ако си Боко, Доган, Пеевски, Божков, Василев и други, може и по-различно да ти е началото. Но ще поглеждаш постоянно през рамо. За обикновения българин малко взе да се оказва късно. И, имай предвид, че предстои още едно много сериозно пренареждане на шахматната дъска.



Тема Re: 6 520 000нови [re: parvaty]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано08.01.22 17:07



Как е добре за теб решаваш ти и е твоя работа.Никой не е в кожата ти да го знае по-добре от теб и да преценява минала ли си се или не.А каква всъщност полза от постоянното умуване на нашенеца дали няма да се мине. в



Тема Re: 6 520 000нови [re: Koftia]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано08.01.22 20:12



То пренареждането вече започна, короната не е случайно изпуснат вирус.

А иначе никога не е късно, стига да искаш.



Тема Re: 6 520 000нови [re: tuzlija-179435]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано08.01.22 20:17



Прав си

и аз не разбирам защо някои хора ми ходят по д-то и духнат непрестанно. Абсолютно си е моя работа.



Тема Re: И тази цифра е голяма - 5,5 сменови [re: borecom]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано08.01.22 22:54



Те го правят за кураж, че народът изгубил надежда. Иначе ако кажат, един милион са придошли украинци, албанци, македонци, ако кажат, че два милиона берат маслини и ягоди и ……. сещаш се.
За кураж на останалото героично население. Иначе последният ход е ‘гасене на лампата и затваряне на вратата’.



Тема Re: 6 520 000нови [re: parvaty]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано09.01.22 01:26



Защо ли? Според мен, защото показваш, че не искаш да се поддаваш на манипулации и ги дразниш с това.



Тема Re: И тази цифра е голяма - 5,5 сменови [re: Koftia]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано09.01.22 09:01



Вие у Канада като по-светнати явно имате инфо от звездите, недостъпно за народеца тук, че са престанали да обявяват етнически състав, предполагам.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: И тази цифра е голяма - 5,5 сменови [re: Koftia]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.01.22 09:24



Много боб за гадаене фърли, много нещо.



Аве, Кофтий, сериозно сега: от поне 30 години бая нашенци се изпозаселиха в Торонто. Българска диаспора имате ли си там?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: 6 520 000нови [re: parvaty]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано09.01.22 09:32



Парвати, не мисли защо хората го правят, всеки си има свои причини
разбери защо ти правиш нещо - дали защото ти го искаш или отговаряш на родителски очаквания
ако си доволна от избора си - продължавай
ако страдаш и се съмняваш, се прибери
тук и стените помагат
не е нужно да доказваш нищо на другите, дори да са любими хора




Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано09.01.22 10:04



Супер статия.

Много внимателтно я прочетох, да видя какво й е толкоз суперското.

Ми - нищо не намерих. Поставя въпроси, които всеки средноинтелигентен кон би си задал, но не дава никакви отговори, нито посочва кой може да даде отговорите, а и да посочи (щото всички имаме някаква идея) - няма кой да се ангажира със самите отговори. Нито изобщо да ги потърси.

Поне да беше обяснено дали НАИСТИНА преброяването касае САМО българите, живеещи в България. Ама не, доколкото знам.

Като цяло - аз не знам защо толкова вълнува някакви хора точно колко сме, също не ме вълнува и по време на изборите. Това е в услуга на някаква си статистика, която отдавна вече се е компрометирала отвсякъде, и изобщо не ми е важна. Че била ниска избирателната активност? Ниска или висока - кво от това - нали има БРОЙ ГЛАСОВЕ, въз основа на които се определят управляващите?

Да, не би било лошо да се оправят тези неща, ама ние (като държава) сме забатачени в ежедневни проблеми, които са много по-важни от това има ли 1000 мъртви души в списъците, или пък - дали пък много от българите не фигурират и в тукашните списъци, пък гласуват навън.

И с броя на населението е ПОЧТИ същото. Да, харвардеца ся се радва, щото ИЗНЕВИДЕЛИЦА се оказва, че не 25, а 35% са ваксинирани... и пак - кво от това че ще бъдем подредени в някакви си статистики?

Нациите и народите като брой и доста останали параметри, ПОЧТИ нямат значение. Командват ни "отгоре" и никакви национални ценности или брой не влияят на нищо.

ЗА ОГРОМНО СЪЖАЛЕНИЕ.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: 6 520 000нови [re: snowprincess]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано09.01.22 10:14



Не разбирам злобата и завистта, да ти кажа, които всъщност са силно изразена черта на българската нация. Замисляла ли си се защо нямаме изявени български общности по Света? Щото как така Вуте ще е по добре от Нане?...

Пронцесо, аз заминах на 41 години .. наистина ли допускаш, че съм го направила, за да получа утвърждение от родителите си? Как стигна до извода, че страдам, ми е още по-непонятно, но това е един от проблемите на комуникацията - какво казва единият и какво възприема другият.. често са две различни неща. Може би затова измислиха емотиконите, за нюансът, който липсва при онлайн комуникацията





Тема Re: 6 520 000нови [re: tuzlija-179435]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано09.01.22 10:22



Ми .. не, по-скоро са завистливи злобнички.. ама никой не е вързан в България и границите са отворени (засега). Нали знаеш, на българите не им трябва пазач за казана в Ада.. те самите не допускат някой да излезне от него.



Тема Re: 6 520 000нови [re: parvaty]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано09.01.22 10:39



а ти защо видя, че съм казала, че страдаш
написах ако ако
ако ти харесва - продължавай, без да се обясняваш на никого
ако не ти харесва - можеш да вземеш друго решение, без да се оправдаваш




Тема Re: 6 520 000нови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.01.22 10:52



Гротескното при Парватица е, че никой не я пита и не й иска обяснения къде живее и защо. В клуба има поне още 20 потребители, живеещи извън България, които въопще не се обясняват. Тя сама си пише обясненията предварително. И после циври, че й реагират.

Мъ кого го интересува, бря? На всяко влизане в клубъ се залепва за кого ли не, да се обяснява пространно що се преместила в друга държава и кво й било трудно.
На всяко влизане и в почти всеки постинг. Байгън, бе!

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: 6 520 000нови [re: snowprincess]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано09.01.22 11:12



разбери защо ти правиш нещо - дали защото ти го искаш или отговаряш на родителски очаквания

Аз нито се оправдавам, нито имам такива намерения. Говорехме си с Грийна принципно.

И, моля те кажи на злобната Алиса, че аз мога да й забраня да ми пише, ни не мога да й забраня да ме чете. След като й е байгън от мен, никой не я задължава да ме чете и, понеже съм и забранила да ми пише, да ходи да дудне по разни потребители.

И без друго тук са останали 50-на човека да пишат.. като останат 10 хептен няма да има връз кого да си излива отровата.





Тема Re: 6 520 000нови [re: parvaty]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано09.01.22 14:06



Може.Аз си го отчитам, че имам доза мнителност и оприличавам стила на участници в клубовете с хора, с които реално съм общувал и съм брал нерви през годините.В смисъл някои общуват предимно естествено и непринудено, а други "обработват" събеседника.



Тема Re: 6 520 000нови [re: parvaty]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано09.01.22 14:46



Добре, приемаш, че всички ти завиждаме, защото ни превъзхождаш във всичко, затова ти ходим и по гъза, и спираш да ахкаш и охкаш защо било. И други такива съм виждала, дето все някой точно и специално на тях им завижда за способностите, красотата, щастливия живот и пр.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”


Тема Re: И тази цифра е голяма - 5,5 сменови [re: MupaM]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано09.01.22 15:21



Числата, които ти дават резултатите от преброяването, нямат абсолютно никакво значение. С днешна дата ако някой ти каже добрутро, най-първом се обръщаш да видиш къде е слънцето и чак тогава отговаряш. Числата са такива, каквито ги искат. Но те, не аз и ти. Виждаш, Киро Харвардеца греши десетичния знак и нулите в очите ви, без изобщо да му пука.
Та, така тя. Население има, българи няма.



Тема Re: И тази цифра е голяма - 5,5 сменови [re: Koftia]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.01.22 15:40



Население има, българи няма.

Ахъм. Тези, които срещам всеки ден, и с които работя, всъщност са едни албанци и украинци, много добре научили български. Откакто Кофтият се изнесе, българите свършиха.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано09.01.22 16:59



Ти остави, ами още милион се канят да напуснат страната и да си търсят късмета навън. Цели 70% от завършващите бъсещи медици само си чакат връчването на дипломите и да драснат навън. Личните лекари цели 2 пъти по-малко на процент от населението в сравнение с останалите страни в ЕС.

Вчера при Г. Любенов беше гост Председателят на статистиката. Общо взето кой знае колко повече от публикуваните данни не съобщи, нямало как до най-рано септември...

Каза, че има липсващи данни, защото много от преброителите се отказали по средата на преброяването, заради пандемията. Отделно, че много хора не са участвали в преброяването и не са се преброили. Цели села и райони в градовете са останали извън преброяването по редица причини. Но някои липсващи данни, специално броя на населението и структурата му, може да се вземе от административните институции.



Тема Re: И тази цифра е голяма - 5,5 сменови [re: alisalisa]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано09.01.22 18:24



Аз съм допринесъл за стопяването на нацията, ти - за оцеляването й. Ти си готина, аз съм кофти. На теб ще ти издигнат паметник, а аз ще горя в Ада. Така горе долу приемливо ли е, или все още не ти е достатъчно ?





Тема Re: И тази цифра е голяма - 5,5 сменови [re: Koftia]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.01.22 19:56



ТЦ! На мен изобщо не ми дреме кой къде се насажда да живее.
Нито ми е драма за нацията, нито за тези, дето не са ми в държавата.

Обаче смешно, че някои изотвън само дуднете като черни станции колко зле било в България и как ще изчезне. Какво ви бърка, като не сте тук?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор li.la-45191 ()
Публикувано09.01.22 22:28



Само в Германия има официално близо 400 хиляди българи. Ако направим екстраполация, милион и двеста българи в чужбина даже ми се струват малко.


Ще е интересно като излязат миналогодишните данни за цяла Европа.



Тема Re: И тази цифра е голяма - 5,5 сменови [re: alisalisa]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано10.01.22 01:56




Противоречиш си. Хем не ти пука, хем ти пука. Та чак сън не те лови от това какво ще каже Кофтито.
Бъди honest, друг ти каза, че не сте 6.5 милиона, не аз. Аз само казах, че е абсолютно прав. А защо сте 6.5 а не 8.8 милиона, от мен ли ? И пак ти казвам, моли се на бога да не станете 2.5 милиона. Че тогава ни патриотизъм, ни Александър Матросовщина ще ви спаси.





Тема много санови [re: Green Light]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано10.01.22 06:45



на 110km^2 повече от 1.1 милиона не и трябват
иначе почват да се настъпват, даже и сами да са в трамвая





Тема Re: 6 520 000нови [re: MilaO6]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано10.01.22 08:48



"Ти остави, ами още милион се канят да напуснат страната и да си търсят късмета навън." Ами моите впечатления са други. Все по-малко хора напускат. Дори в обкръжението ми няма такива. Съучениците на децата ми, които учеха в чужбина повечето се върнаха. Моите твърдо отказаха да ходят по чужбина.



Тема Re: 6 520 000нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.01.22 08:54



"Ти остави, ами още милион се канят да напуснат страната и да си търсят късмета навън." Ами моите впечатления са други. Все по-малко хора напускат. Дори в обкръжението ми няма такива. Съучениците на децата ми, които учеха в чужбина повечето се върнаха. Моите твърдо отказаха да ходят по чужбина.


За такива твърдения (и твоите, и на Мила) си трябват някакви стъкмистики, а не само лични впечатления. Твърде ни е ограничен кръгът на познанства на фона на 6 милиона население, за да може всеки от нас да се позовава само на лични впечатления.

По-скоро ти ще да си прав, вероятно, щото сегааа... нали промяна и пр - никой вече няма да иска да ходи в Харвард - щото Харвард ни дойде на крака!



ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: 6 520 000нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано10.01.22 09:50



"...никой вече няма да иска да ходи в Харвард - щото Харвард ни дойде на крака!" Да, но с Оксфорт и Кембрич изоставаме. Сега ако и тях докараме ...съвсем ще цъфнем. Не че сега не цъфтим, ама...



Тема Re: 6 520 000нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано10.01.22 09:58



За 2017, 2018, 2019 е горе-долу равно с малък превес на емигриралите.



За 2020 - 6700 емигрирали; 37 400 завърнали се




Тема Re: 6 520 000нови [re: LAMBl]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано10.01.22 10:29



То и аз така си мисля, и моите впечатления и наблюдения са такива. Такова инфо циркулира и в медийното пространство, някакви анализи и съобщения колко много хора се върнали и не искат отново да емигрират в чужбина, но според други статистически проучвания, връщащите се и оставащи окончателно тук, както и такива млади, които нямат намерение да напуснат страната са една категория, а има определени слоеве, групи и категории с точно обратните намерения и поведение една, от които са медиците. Така че, колкото и да се връщат, ако толкова и заминават, общият брой на населението ще продължава са намалява, поради високата смъртност и отрицателния прираст. Качеството в здравно, образователно и квалификационно отношение , както и възрастовата структура на населението отделено утежнява ситуацията.



Тема Re: 6 520 000нови [re: MilaO6]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано10.01.22 10:39



... Освен това да се смята, че
МилЬон и пУлвина Сме
Пенсионерите((

Бъдете високи))!!


Тема МНОГО СТРАННО!нови [re: Koftia]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.01.22 10:55



Писах ти дълъг постинг, изпратих го за публикуване и ми се появи съобщение:
"потребителското име не е намерено...бля-бля бля".

Гледам в темата - няма ми постингът.
По какви причини - балимумамата!

Нема да се юркам да пиша обяснения отново, да живей НЕКАДЪРНОСТТА БЕЗ ГРАНИЦИ!



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: alisalisa]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано10.01.22 11:00



Мдааа, Дир-ника е оставен
На доизживяване (((
Никакъв съпорт!

Бъдете високи))!!


Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: spunk]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.01.22 11:15



гулема излагация за България.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.01.22 11:28



За 2020 - 6700 емигрирали; 37 400 завърнали се
НСИ


По-горе стана дума за силната ми подозрителност относно подобни статистики.

"Завърнали се" какво точно означава според теб? Завърнали се окончателно семейства, уредили си квартирния въпрос и заживели тук с намерение да останат - те и децата им? Или прибрали се и по някакви причини били принудени да останат - Ковид и всичко покрай него - но запазвайки си връзките с чужбина и едва устискващи да си замиват пак? Или - изучили се и се прибрали тук с намерение да започнат бизнес и да заживеят вече тук, подпомагайки РОдината? Или прибрали се и си намерили по-добра работа у нас, решени да останат щом е така? Или нещо десето?

Айде да изчакаме 5-6 години - тогава ще говорим пак за статистики и "завърнали се" люде.



ПП - Някой случайно да се е съмнявал, че щом се вдигне "желязната завеса" - българинът ще юрне като изоглавен навън и ще се подлага на всякакви унижения, само и само да е ТАМ? Пак добре, че сме над 6 500 000. Аз очаквах да сме около 5 милиона.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: 6 520 000нови [re: MilaO6]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано10.01.22 11:32



От моята камбанария - тези, които и в чужбина работят това, за което са учили и са се квалифицирали, са по- малко склонни да се връщат.



Тема Re: 6 520 000нови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано10.01.22 11:42



От 80-те :

"- Какво ще направиш, ако ни дадат свободно паспорти и премахнат изходните визи?
- Ще се кача на първото дърво.
- ?????
- За да не ме премачка навалицата, която ще се юрне навън."



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано10.01.22 11:45



Излагация е. Една свястна платформа струва някакви 250 долара като първоначален разход и после по 80 долара на година. Кофтито ще е първи да плати половината от тая сума както го е правил за други български форуми, стига да има някой с желание да оправи нещата.



Тема Re: 6 520 000нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано10.01.22 11:45



Първо: "по-горе" пишеш, че за "такива твърдения, на Ламби и на Мила" си трябвали някакви стъкмистики", а не голословни твърдения, и аз на това отговарям.
Второ: тенденцията се забелязва от 2017та. И макар чак през 20та да излизаме с чиста нетна имиграция за сметка на емиграцията, то желанието ти за дългосрочно потвърждение трябва да е удовлетворено
:-)



Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано10.01.22 11:45




Все едно от вчера си тук...



Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.01.22 12:06



Първо: "по-горе" пишеш, че за "такива твърдения, на Ламби и на Мила" си трябвали някакви стъкмистики", а не голословни твърдения, и аз на това отговарям.

Да, благодаря, но аз имах предвид, че ако НЯКОЙ (от тях двамата в случая) твърди нещо - би трябвало да има поне някаква официална статистика. Обърни внимание какво съм написала на ЛАМБИ - че не е добре да се позоваваме на лични впечатления. Това ми беше есенцията. Да не се говори просто ей така, а да се стъпи на някаква база.

А чак послешен въпрос е дали някаква си статистика е меродавна и аз го коментирам,след като я получих от теб.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Редактирано от UnicaDonna на 10.01.22 17:26.



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.01.22 16:48



Като знаеш кои са собствениците на дира, дали ти приличат на хора, закъсали за 250-те долара на кофтито?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: И тази цифра е голяма - 5,5 сменови [re: Koftia]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано10.01.22 17:15



Кофти, абе чудя се. Емигрирал си, говориш за българите във второ лице множествено число, също и за партриотизма като изключваш себе си - с една дума хич не ти пука. На всичко отгоре в поста ти се усеща някакъв упрек към нас българите, че не правим достатъчно, за да се съхраним като нация.

Е, хубаво де, на теб не ти пука за България, а на нас защо трябва да ни пука повече отколкото на теб?



Редактирано от LAMBl на 10.01.22 17:19.



Тема Re: И тази цифра е голяма - 5,5 сменови [re: LAMBl]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано10.01.22 17:31



Въпрос за цяла нова тема. Или роман. Или живот.
:-)



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано10.01.22 18:47



Кой, Румен Радев ли?
Точно за това говори Кофтито (от години) - за нежеланието да се оправят нещата у нас, не дори за липсата на желание. Тия дето имат желание и са прагматични, в повечето случаи си бият шута.



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.01.22 18:49



Тия дето имат желание и са прагматични, в повечето случаи си бият шута.

Много от тях не си го бият, а стават милионери на местна почва. И милиардери.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: alisalisa]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано10.01.22 19:04



Не са опряли до на Кофтито помощта, но с тоя детскоюношески сървър, или са абсолютни кретени или абсолютни цървули. Забележи, за да си цървул не е на всяка цена необходимо да нямаш пари.





Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано10.01.22 19:08



Не говоря за това, едва ли не ти е ясно, но щом искаш да обсъдим колко много от тях стават милионери у нас - 4 човека на 20 000. В САЩ, 4 човека на 100. И не ме пращай сега в САЩ, моля, и не дръжте да казвам на черното бяло.



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.01.22 19:11



къв радев, бе!
за реалните собственици говоря, провери ги в гугъла.

туй, което гмецнах е, че проблемът не е в 250 долара и реклама на кофтито кат благодетел. от мърлявщина е.

и стига с това биене на шута.
който си е бил шута, да не си увира човката във вътрешно държавни теми и проблеми. зависнали кат селски свахи на оградата, зяпат в нашия двор и нареждат.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: Koftia]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.01.22 19:14



цървули са, ама и нас, дето сме лачени чепици, не можеш ни изчопли от смотаните цървулански клубове, нали? хеле пъ, тебе, преуспелият спасен.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано10.01.22 19:15



Ми нали Радев бил на волейбол с него и така направили Петков министър председател.
от мърлявщина е.
Ааанджък, какво приказвам досега.



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.01.22 19:16



да обсъдим колко много от тях стават милионери у нас - 4 човека на 20 000. В САЩ, 4 човека на 100.

че ко му е сложното - кат изплатиш за 30г. къща за 1 мильон долара и вече си милионер.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.01.22 19:17



айдееее, радев, петков, време е за шкембе-чорбата и киселото зеле.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано10.01.22 19:20




че ко му е сложното - кат изплатиш за 30г. къща за 1 мильон долара и вече си милионер

Ми ето, без никъв зор, без да е нужно си безскрупулно корумпе. Това искат хората, то да си мафиот далеч не на всеки се отдава.



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано10.01.22 19:21



Че това тук вие в клуба го извадихте, ако не беше Уника дори.



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: alisalisa]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано10.01.22 20:04



Аз не съм казал че съм спасен. Казвам, че сървърът на Дира е детскоюношески . И да съм спасен и да не съм, и да си лачена, и да не си, и на амбразурата да застанеш с националния флаг в ръка, сървърът си остава детскоюношески. Като Моторола мобилен телефон ‘86 та година, сравнен с iPhone ’21 ва година.

Сега може и на челна стойка да застанеш ако желаеш.





Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: Koftia]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.01.22 20:20



не ти ли омръзва да пишеш глупости

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: alisalisa]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано10.01.22 20:23



Не, аз съм роден да пиша глупости. Ако можех да пиша умни неща щях са си стоя в България, нямаше да ходя в Канада, да ме ядат белите мечки.

Ах ….. колко ви завиждам на вас .





Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: Koftia]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.01.22 21:18



човек на възраст, пък се излагаш като пишлигар.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.01.22 22:03



Тия дето имат желание и са прагматични, в повечето случаи си бият шута.

Много от тях не си го бият, а стават милионери на местна почва. И милиардери.


щом искаш да обсъдим колко много от тях стават милионери у нас - 4 човека на 20 000. В САЩ, 4 човека на 100.

Айде сега да поразсъждаваме.



Искаш ли да ми кажеш, че 4 от 100 прагматични българи в САЩ стават милионери?

И не съм ли права, че ако си прагматичен - можеш да станеш милионер и в България?

Жалко, че няма такава статистика някаква...

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор 2biri ()
Публикувано10.01.22 22:08



Аз само да кажа конкретен пример:
Моето дете учи в Германия. В преброяването беше гостуващ на конкретната дата - де факто той не живее тук. Преброяването беше по място на живеене. Предполагам, че не е преброен, щото не съм го подавала да живее тук постоянно, а само в периода. Но пък всеки път гласува и се брои в правото на гласуващи. Но го и броят в Германия, щото е регистриран на адрес.

Та да питам умните - той от кое население е?

От неговия випуск повече от 50% учат навън. Те от кои са? Щото в темата има за емигранти и как се връщат. Та тия там ли са или тук, за да се върнат?



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано10.01.22 22:10



И не съм ли права, че ако си прагматичен - можеш да станеш милионер и в България?

от еди момент нататък само с политическа протекция.
това при ББ беше особено подчерано. той определяше над определени нива кой ще има и при какви условия...или тези зад него. съвсем пирамидална, мафиотска структура с всички нива на рекета...
не им вървят 100те дни и на новите, но още малко толеранс...
не, това, което беше не е ок...
не, в България не можеш толкова лесно...и в щатите вече не можеш май...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано11.01.22 01:26



Искаш ли да ми кажеш, че 4 от 100 прагматични българи в САЩ стават милионери?
Не, само цитирам числа от нета.

И не съм ли права, че ако си прагматичен - можеш да станеш милионер и в България?
Права си. Аз пък казвам, че на един човек у когото не буи мошеническа растителност, като поручика например, ще му е много трудно да стане милионер у нас, докато там при ония на които запхода и Кирчо се подиграват досега да е. За подредба в държавата говоря, не за кадърността на индивида. А подредбата на държавата е такава, щото се "подрежда" баш от хора с тия качества, дето им позволяват да стават милионери у нас. Далеч не е така на 100% естествено, има си изключения. Аз така го виждам и много искам да греша. Но пък е безспорно, че напредъкът ни е осезаем спрямо 20 години назад, което си е оптимистично.



Тема Re: 6 520 000нови [re: 2biri]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано11.01.22 04:43



С Германия и Австрия нямаме двойно гражданство и който придобие тамошно губи българското.Докато това не стане си е български гражданин, дори да пребивава там.



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано11.01.22 04:45



"Обществото боледува,
обществото не е в ред.
Обществото прави, струва -
крачи все напред!"



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.01.22 06:48



Това, което пишеш, не противоречи на моята теза. Цялата разлика е, че влагаме различен смисъл в понятието “прагматичност”, или че ти си забравил за какво говорим.

За мен прагматичността е в доста голяма степен “умение да се нагаждаш” - най елементарно казано. Я да питаме Гогол?

За човек — който в работата си, дейността си се ръководи повече от полезните резултати и непосредствената полза при дадени конкретни условия, отколкото от някакви определени принципи и идеи; практичен.

Ето. ПРАГМАТИЧНИЯТ човек знае в коя държава КАК да стане милионер. (Също най-елементарно казано. )

Ми, Гераско, още от първия момент ти казвам точно това, ненапразно цитирах в миналия си пост хронологично кой какво казва по въпроса. Защото ИЗХОДНОТО изречение беше как постъпват ПРАГМАТИЧНИТЕ. (Според теб си бият шута). А не “умните” или “талантливите” като в твоя пример с поручика.

Прагматичният често си стои тук, знае към кого кога да се “прилепи” и успява.

Ненапразно (мисля) България е държавата с най-голям брой свръх-супер-мега скъпи и луксозни коли НА ГЛАВА ОТ НАСЕЛЕНИЕТО. Дребен, но показателен факт. И за манталитета ни, но и за други неща.

Съвсем друга бира е какви ОЩЕ качества трябват на умния и талантливия, за да се “пребори” и тук, и там.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: Baldrian]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.01.22 06:52



от еди момент нататък само с политическа протекция.
това при ББ беше особено подчерано.


Ама разбира се, поне 3-4 теми минаха, в които никой не беше споменавал, че ББ е виновен за всичко!

СтЕгнете се!



ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано11.01.22 08:53



Що сте се фиксирали като единица мярка за успешност, чувство за личен комфорт, доволство от живота си и от себе си - притежанието на поне 1 млн долара?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Редактирано от alisalisa на 11.01.22 08:56.



Тема Re: 6 520 000нови [re: 2biri]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано11.01.22 09:37



Представа си нямам. Любопитен, но абсолютно никакъв друг въпрос.
Как броят учениците в чужбина?
Как броят отишлите на гурбет за години?
Как броят пътешествениците по призвание?

Признавам, че за мен безинтересни въпроси няма и моето любопитство не признава граници в тематика и разнообразие, но за това някак ми е трудно да отделя време при положение, че по темата с преброяването има въпроси като етноси, имоти и преместване на фокуса в инфраструктурата на селата около градовете, заради преселението на гражданите натам... Ако намеря време за това, ми се ще после да потърся информация за Пипин втори, последния фараон от Старото царство, царувал 94 години, после мернах открита пирамида под водата на Азорските острови, която прилича да е част от потъналата Атлантида, и разни любопитни неща около Достоевски и неизпълнената му смъртна присъда. Но през втория си живот може би ще потърся информация за това, което питаш и ако се срещнем, ще те светна. Засега със сигурност знам, че за твоето дете важно е за какво го броиш ти и му е по-маложважно какво мисли НСИ по въпроса. Ако ми кажеш, смятай че вече двамата ще сме, за мен твоето мнение също важи повече.



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: Baldrian]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано11.01.22 09:56



"от еди момент нататък само с политическа протекция." Да, нещо такова.
Много пъти съм коментирал това във връзка с валутния борд.
Да, така се получава, защото бизнес средата е лоша в България. Не можеш да правиш самостоятелен бизнес, успешен е само този, който е свързан с европейски програми. Това прави предприемачите зависими от правителството, което управлява тези програми.
Тоест, не са виновни Б. Борисов или К. Петков конкретно, а цялата система. Докато има валутен борд (или еврозона) все така ще бъде.

Виж, какво става в Турция.
Ердоган води една много нестандартна, противоречаща на всякакви икономически теории парична политика. Следствие на което икономиката просто излетя в космоса!

Всички произвеждат като луди, продават и правят огромни печалби!

Ще кажеш, е да ама виш каква инфлация имат. Да, имат и точно това прави толкова добра бизнес средата им. Произвеждаш и продаваш на все по-високи цени. Правиш вложения на ниски цени, докато тече производствения цикъл цените растат и когато продукцията е завършена продаваш на по-високи цени. Така освен нормалната печалба, правиш допълнителна.
При такава политика бизнесът не зависи от никого, още по-малко от правителството.
А при нас цените не растат, левът е с фиксиран курс към еврото, което пречи на износа и единственият начин да оцелее бизнеса е да се прикрепи към властта (която и да е тя) и да "моли" чиновниците да му пуснат някоя програмка...
Така се ражда корупцията и олигархията.



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: LAMBl]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано11.01.22 10:04



за валутният борд в мое лице си имал подкрепа винаги...


сега не знам дали не е твърде късно, но евро на мен ми не требе...никак.
не, няма да кажа това за Турция.

Тоест, не са виновни Б. Борисов или К. Петков конкретно, а цялата система. Докато има валутен борд (или еврозона) все така ще бъде.

тук ще е малко като кокошката и яйцето. едни задници си измислили система, която да ги обслужва, но не били виновни...виновни са си отвсякъде...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: Baldrian]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано11.01.22 10:24



"не, няма да кажа това за Турция." А какво ще кажеш?

Там е досто интересно в момента.

"едни задници си измислили система, която да ги обслужва, но не били виновни...виновни са си отвсякъде..." Точно това си помислих като тръгнах да пиша, че не са виновни. Ама реших да ги разгранича нещата. Защото винаги съм мислил, че нямат толкова акъл. Смятам, че те приемат "системата" до голяма степан за даденост. От друга страна никой от тях няма куража нито акъла да я промени.

Виж Ердоган, противопостави се на цялата научна общност и направи каквото смята за правилно. Това кой наш политик има топки да го направи???



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: LAMBl]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано11.01.22 10:36



те имат свръх-производство на всичко...като започнеш от производство на самолетни части и стигнеш до четка за зъби...буквално всичко. свръх! надхвърлящо пазара им.
имат и огромни инвестиции...той пусна саудитците и не само...радикализция срещу икономически ръст...
ходовете му не са толкова непремерени. твърде вероятно да се окажат супер успешни...
преди 15 години над 60% от населението беше младо. от тези на възраст 18-25 над 40% бяха студенти-в по голямата част жени...
и Турция беше светска.
там е компромиса за сметка на икономиката



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: Baldrian]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано11.01.22 11:23



Никой няма свръх производство, като даденост. Трябва да го направиш, за да го имаш.


С тази парична политика турците стимулираха местното си производство и износа. Така че в техният случай не се получава класическата стагнация от свръх производството да нямат къде да продават, а така целият свят е техен пазар.

Да, интересно и странно е в Турция, затова ги дадох като пример диаметрално противоположни на нас:
- Те със слаба валута, инфлация и зверски икономически подем;
- Ние с фиксиран курс и чакащи само на европейски пари (помощи/подаяния).



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано11.01.22 11:34



"За подредба в държавата говоря ..." Е, да ама те ти говорят за личните качества на "милионерите".



"Но пък е безспорно, че напредъкът ни е осезаем спрямо 20 години назад, което си е оптимистично." Мне, напредъкът е само количествен, но не и качествен. През този период няма извършена нито една съществена реформа, ако изключим плоския данък.



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: LAMBl]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано11.01.22 12:33



Ламбето, ти сериозно ли сравняваш България с Турция, бря??!!
С все големи претенции на икономически експерт.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: alisalisa]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано11.01.22 12:38




Това беше в десетката.

(От гледна точка на болезнения спомен за Виденовата инфлация, при която в България не се случи нищичко от изброеното...)



Тема Re:нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано11.01.22 12:46



За Германия си написал пълна глупост.



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: alisalisa]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано11.01.22 12:46



….. боят настана,
тупат сърца ни.
Ето ги близо
наште душмани.
Кураж дружина…….

Ти още не можеш да разбереш, че само с патриотизъм нищо не се получава. Светът е толкова променен, че фантазията ти е бедна ……

Ламби е прав по всички точки. Но на теб не ти харесва истината.



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: Koftia]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано11.01.22 12:48



По коя точка е прав бе, пич?


По тази, че ме мързи да коментирам ли?



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано11.01.22 12:53



На принципа съм - опре ли се до семантика на изразните средства, напускай.
Ти си се фокусирала на термина прагматичен, като автоматично си добавила и други свойства на индивида като тарикатлък. Човек може да е прагматичен и без да е тарикат, може да има скрупули дори. Тогава, бидейки прагматичен, си дава сметка къде може да успее без качествата на които ти залагаш. Но добре, допуснал съм грешка като не съм се разпрострял какво имам предвид като квалификация на индивида напускащ страната. То аз и в действителност не знам, това са размишления къде грешни къде налучкани.



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано11.01.22 12:55



Що сте се фиксирали като единица мярка за успешност, чувство за личен комфорт, доволство от живота си и от себе си - притежанието на поне 1 млн долара?
Аз не съм, милионите ги вкара Уника, но си има доволно много хора за които милионите са от ключово значение.



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: LAMBl]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано11.01.22 13:00



напредъкът е само количествен, но не и качествен.
Вероятно си прав по отношение на държавата, аз го казах в смисъл че качеството на материала (по ББорисов) далеч повече ми допада сега, предимно младежта.



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: Crrafterr]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано11.01.22 13:15



Коментирай, бе пич. Кажи къде е GDP на България (75 място), къде GDP на Турция (17 място), къде е населението, военната мощ, гласът на международната сцена на всяка една от двете страни ?
Кажи, ти по разбираш ?



Тема Re:нови [re: Crrafterr]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано11.01.22 13:16



Може. Когато роднините ми станаха австрийски или немски граждани беше така.За себе си тепърва нямам интерес.



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: LAMBl]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано11.01.22 13:23



направено е свръх-производството...процес на десетилетия


в същото време китайци, индийци и т.н. ги поудариха откъм цени...направо ги отвяха...
да, 1 плюс 1 не винаги е 2...

а ти какво прогнозираш за Турция?

Ние с фиксиран курс и чакащи само на европейски пари (помощи/подаяния).
да, на малкият и среден бизнес им се видя сметката...да, държавна политика пример за анти-държавност...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: Koftia]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано11.01.22 13:57



А, не така - току-що ти заяви, че ги разбираш тия работи. Защо например си напълно съгласен, че България изцяло разчита на подаяния от Европа (при 3-4% роля на евросредствата за GDP) - и защо ли аз хич не съм съгласен, гледайки останалите 96%...
Гласът на международната сцена как го мериш - по брой убити журналисти или дисиденти в Турция ли, по брой военни наказателни акции срещу кюрди ли, как?



Тема Re:нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано11.01.22 14:00



Кога ли са станали... майка ми от 1997 година е немска гражданка и нищо не й пречи на българското гражданство. Твоите роднини кога, преди Втората световна война ли?



Тема Re:нови [re: Crrafterr]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано11.01.22 14:04



Германия наистина не приема двойното гражданство. Вариантът е първо да се откажеш от българско и после отново да кандидатстваш в България за такова, тъй като ние го приемаме...
Вратичка в закона. Оправдана, според мен



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re:нови [re: Baldrian]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано11.01.22 14:16



Няма такова нещо. Нова глупост... - моля те, не се прави на експерт по конституционно право





Тема Re:нови [re: Crrafterr]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано11.01.22 14:20





горе-долу ситуацията и при приятели е такава...
но ако греша, как е?
да, сега чета, че откакто сме в ЕС влизаме в изключенията.
Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Редактирано от Baldrian на 11.01.22 14:23.



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: Crrafterr]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано11.01.22 14:23



Виж сега, аз съм тъпо парче. Но ако ти сега ми кажеш, че България бие Турция по всички направления и е доста по-велика, направо ще те запитам българин ли си или македонец.

My f***n’ God…..





Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: Koftia]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано11.01.22 14:38



Това дали си тъпо парче си е твоя работа, аз нямам нищо общо с нея и нямам представа защо ми го казваш


Колкото до странния ти, непредизвикан въпрос "ако ти сега ми кажеш, че България бие Турция" (който не разбирам изобщо, без да съм тъпо парче) - мога да отговоря само така:

Какво прави пловдивска блондинка, когато й кажеш "Кликни!"?
- Кляка.



Тема Re:нови [re: Baldrian]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано11.01.22 14:43



Ааа, ясно - гугъл експерт


Влязохме в ЕС през 2007.
Както писах по-горе, става въпрос още за 1997 г. Със сигурност сме в някоя от множеството изключения, както пишат пишман-експертките на DW Н. Науман и Б. Узунова...

Бе май верно хората вярват повече на гугъл, откога и що така...



Тема Re:нови [re: Crrafterr]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано11.01.22 14:57



някъде 90те помня, че това беше вратичка...помня и че татко участваше в някакви консултации по въпроси за двойните гражданства...помня, че приятел го игра, а друг си стои с българското и до днес...
но не съм експерт...възможно е да е имало и други изключения



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: Koftia]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано11.01.22 15:08



Ти още не можеш да разбереш, че само с патриотизъм нищо не се получава.

Чуек, не те знам в какъв филм си, но аз нямам нищо общо с твоите фантасмагории.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re:нови [re: Baldrian]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано11.01.22 15:12



Ми ето, виждаш ли как изскачат изключения. Просто не бива с лека ръка да се отсича "не може", "няма" и пр. Въпросът е твърде сложен, законодателството по онова време (90-е години) - още по-объркано от днешното... самата им държава е в детска възраст след обединението от 1990 г., добави и историческите натрупвания отпреди това, като предимно САЩ управляват от А- до Я абсолютно всичко в западната част, а в източната СССР.
Едно от изискванията беше n-брой години да си резидент, добавяме постоянен полицейски адрес, постоянна работа и какво ли не. Майка ми извади и специално благодарствено писмо от кмета на Берлин, бъдещ евродепутат, за работата й в болница Шарите (при това в най-тежкото отделение - раковото), извади и пожизнена специална парична добавка за някакви заслуги... и с всичко това чака към две години, накрая се получи.

И дума не е ставало за българското й гражданство. Може и да е ставало, но аз не съм разбрал на какъв етап, във всеки случай то си остана.



Тема Re:нови [re: Crrafterr]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано11.01.22 16:01



1995, мисля.На останалите им прекратиха статута на пребиваване преди да направят 5 години там, прехвърлиха се в Австрия, където получиха гражданство след около 5 години и няколко месеца след това загубиха българско.



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: Baldrian]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано11.01.22 16:07



Терминът "свръх производство" има по-различен смисъл - прекомерно производство във фазата от икономическия цикъл на подем, за което няма реализация.
Докато при турците случаят е друг. Те произвиждат и си реализират продукцията най-вече благодарение на ниската себестойност, която пък от своя страна се дължи на инфлацията.

"а ти какво прогнозираш за Турция?" Абе това прогнозирането е като врачуване, не съм му фен.

Но факт е, че Ердоган с "откачената" си политика цепи мрака за момента. Дали ще успее да овладее положението в крайна сметка, иш аллах (само аллах знае). Дали не е преминал точката, от която няма връщане, не се знае. Абе, иначе казано, играе си с огъня.
Официално обявеното му намерение е преструктуриране на икономиката, но аз подозирам, че има и други скрити цели.



Тема Re:нови [re: Crrafterr]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано11.01.22 16:14



Майка ти е от изключенията, на които им е било неудобно да им теглят шута малко преди срока на закръгля е на 5-те години резидентура.
Моят човек, който остана в Германия поначало си работеше като художник- дизайнер в издателство. Тези, които се наложи да се прехвърлят в Австрия са класически музиканти.



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано11.01.22 16:20



Официално обявеното му намерение е преструктуриране на икономиката, но аз подозирам, че има и други скрити цели.
Че има скрити цели – със сигурност има, иначе къв политик ще да е?


Но за другото съм убеден, че събитията се движат независимо от неговата воля, той просто им намира приемливи за публиката тълкувания, нека си мислят, че нещата са под контрол.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано11.01.22 16:30



По-скоро изглежда, че ги контролира. Сваля лихви напук на всички правила и икономиката не колабира, дори лирата се стабилизира!?

Ами как няма да се стабилизира? Пробвай в момента да си купиш турски лири. Няма!!! Ама наистина няма!!! Нито по банки, нито по чейндж бюра - всичко се изкупува за минути! Как ще се обезценява една валута при такова търсене? Това означава контрол.
Шок и ужас!!! Аз продължавам да наблюдавам с интерес, какво ще се случи.
Ако обаче овладее инфлацията и курсът на лирата на тези нива около 15 - 16 към еврото, както е от двадесетина дни и постепено охлади икономиката до някакъв разумен растеж/инфлация, Ердоган трябва да го наредят по величие до Ататюрк.

Първо мислех, че е луд, после ... не знам какво да мисля за него...

Редактирано от LAMBl на 11.01.22 16:36.



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: alisalisa]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано11.01.22 16:41



Да, какъв е проблемът?
Ти какво разбра, че сравнявам на Бъргария и на Турция, че ми зададе този въпрос?



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: LAMBl]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано11.01.22 17:04



Ти какво разбра, че сравнявам на Бъргария и на Турция, че ми зададе този въпрос?

Чудя се какво изобщо може да е сравнението между България и Турция, че все ни я пробутваш за пример и правиш опити за аналогии - що при тях е така, пък при нас да не е така?

Намери някоя съизмерима по площ, население, природни ресурси, производство, режим на управление, външнополитическо влияние държава, пъ я сравнявай с България. Ама Турция... че тя, само армията им с плюнка ще ни издави, бре.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: alisalisa]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано11.01.22 17:29



"Ти какво разбра, че сравнявам на Бъргария и на Турция, че ми зададе този въпрос?" Сега разбра ли, що ти зададох този въпрос? Щото нищо не си разбрала!

Сравнявам паричните политики на двете държави!

А това знаеш ли го, какво е?



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: LAMBl]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано11.01.22 17:36



Бг като е във валутен борд, каква полза да я сравняваш?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re:нови [re: Crrafterr]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано11.01.22 17:44



изскачат изключения-да...
не, не съм спец...


явно наистина изключенията са много и специфични. особено в момента...
от любопитство погледнах за държави извън ЕС...за руснаците изключенията с определена специфика, за държави в Латинска Америка-друга специфика...
тенденция към сериозно омекване...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: Koftia]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано11.01.22 17:46



България бие Турция по всички направления и е доста по-велика - очевадно е. Няма Турци!





Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: LAMBl]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано11.01.22 17:51



Те произвиждат и си реализират продукцията най-вече благодарение на ниската себестойност, която пък от своя страна се дължи на инфлацията.

стават конкурентно-способни на китайци и сие...

Абе, иначе казано, играе си с огъня.
Предполагам, че има план-Б. Или най-малкото може да разчита на сериозен външен ресурс при провал.

Официално обявеното му намерение е преструктуриране на икономиката, но аз подозирам, че има и други скрити цели.

какви?

мечтата му вероятно е халифат, но вярваме, че е нереалистична, но целите зад целите...?



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re:нови [re: Baldrian]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано11.01.22 17:56



Ами евала, за такъв обзор ще да си изчела десетки томове, за да хванеш и тенденцията. Браво!



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: Baldrian]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано11.01.22 17:57



"стават конкурентно-способни на китайци и сие..." Да, все по-конкурентоспособни.

Не знам на какво разчита, пък и няма как да знаем, може пък да е наистина луд ...?



Но не може да му се отрече, в тази световна ковид и не знам си каква още криза, турската икономика прави рекордни ръстове и то благодарение само на него, е предполагам, че това са решения на еипът му, но той застава зад тях!

А прорелигиозните му увлечения въобще не ме интересуват, на фона на това, което прави в икономиката.

Редактирано от LAMBl на 11.01.22 17:58.



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: alisalisa]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано11.01.22 17:59



А валутният борд от Бога свише ли ни е спуснат, че не можем да го махнем?



Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано11.01.22 18:04



По-скоро изглежда, че ги контролира.
Ламби, почваш да ме тревожиш.


От една страна пцоваш власста ни, че бори инфлацията, дето никаква борба и мешане не помагали били, сега пък "хайл Ердоган!", как бил контролирал икономическите параметри на страната.
Последно какво? Става ли или не става тази работа с борбата и контрола?

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re:нови [re: Crrafterr]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано11.01.22 18:10



а,не...само 2,3 статии прегледах...и си спомних мои познати колко трудности имаха за престой...
едната стоя 10 месеца в България за продължение на визата...после се омъжи за приятеля си и нямаше проблеми...
допускам, че може да има известно олекотяване, предвид отварянето на света като цяло...
и моля не ме съди, ако звучи самонадеяно. приемам всякакви корекции



днес звучиш малко сърдито...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано11.01.22 20:47



"Последно какво?" Е, как какво? Четеш ме редовно, водиш си записки, повтаряш до припадък и ... ше разбереш ...

... ако пък не, ми правиш олтар и се молиш.
Ей, к'ат съм толкоз красив и умен, що съм толкоз скромен бе...?

А ти какво питаше...?



Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор 2biri ()
Публикувано11.01.22 20:52



Та да питам умните - той от кое население е?

Бе кой те пита теб





Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано11.01.22 21:29



А ти какво питаше...?
Дали ще пиеш още една бира.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано11.01.22 22:31



Че и рикия ще ударя една.





Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: alisalisa]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано12.01.22 14:46



Не е точно както си го мислиш, ‘напряко през Джумаята’.
- Ако не си роден там и да живееш при родители, трябва да плащаш наем, което е сякаш плащаш месечна вноска за жилищен заем. Но накрая ако е къща, завършваш с пари . При наем завършваш без нищо.
- Ако пазарът върви нагоре, когато къщата е стигнала $1 М, ти определено си платил като цяло много по-малко. Ако пазарът забие надолу, ти до даден момент си платил много повече, от колкото можеш да продадеш. Това се случва, в един момент в Детройт можеше да купиш една улица за цената на една къща в Торонто и Ванкувър.
- За къща и милионер - достатъчно е да живееш на место с растящ нагоре пазар, да смениш три къщи за 15 години и да си на $2 М вече, не на един.
И Уника може да ти обясни и Гераско.





Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: Koftia]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано12.01.22 17:21



Това по какъв повод ми го обясняваш?
Заради шегата ми, че ако изплатиш къща за милион долара и вече на практика си милионер, щото притежаваш милион долара в недвижимост ли?



Много ясно, че ако къщата ти не струва поне 1 мильон, ако я продадеш, значи не си мильонер. Най-много, полумильонер.
Но в милионерското клонче на темата, първо не знаем каква е представата на Гераско за милионер. Дали човек, който във всеки момент може да извади поне 1 милион, дали човек, чийто годишен доход е поне 1 милион /и си го харчи за разходи/, дали човек, чиято актуална оценка на цялото имущество, спестявания, акции, стойност на фирмата, ако има такава, е поне 1 милион.

Обаче, мерси, че ме пращаш да ми обясняват собствените ми шеги.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: alisalisa]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано12.01.22 18:20



Ех, извинявай, аз пак забравих, че ти си изллючително тънкообидчива и запъната, като хасковска магарица на лед . Ти абсолютно никога, на никого не си отговорила с две прости думи, ‘да, така е’.
И, неправилно съм се изразил, и Уника и Гераско могат да потвърдят каквото казах. Не на всяка цена да те учат, но да потвърдят. Моя грешка.





Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: Koftia]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано12.01.22 18:34



намекнах ти да не подценяваш толкова събеседника, какъвто навик имаш, но не схвана.

освен това, още ми е смешно, че ми пуска разни патриотични стихчета за подигравка и ми приписва некъв домашен булгаристански шовинизъм, щото грам не схвана по каква причина писах, че България и Турция са несравняеми.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: alisalisa]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано12.01.22 18:57



Грешки стават, и в най-добрите семейства. Моето е съвсем обикновено семейство, допустимо е да греша.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.