Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:36 21.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: 6 520 000нови [re: MilaO6]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано10.01.22 08:48



"Ти остави, ами още милион се канят да напуснат страната и да си търсят късмета навън." Ами моите впечатления са други. Все по-малко хора напускат. Дори в обкръжението ми няма такива. Съучениците на децата ми, които учеха в чужбина повечето се върнаха. Моите твърдо отказаха да ходят по чужбина.



Тема Re: 6 520 000нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.01.22 08:54



"Ти остави, ами още милион се канят да напуснат страната и да си търсят късмета навън." Ами моите впечатления са други. Все по-малко хора напускат. Дори в обкръжението ми няма такива. Съучениците на децата ми, които учеха в чужбина повечето се върнаха. Моите твърдо отказаха да ходят по чужбина.


За такива твърдения (и твоите, и на Мила) си трябват някакви стъкмистики, а не само лични впечатления. Твърде ни е ограничен кръгът на познанства на фона на 6 милиона население, за да може всеки от нас да се позовава само на лични впечатления.

По-скоро ти ще да си прав, вероятно, щото сегааа... нали промяна и пр - никой вече няма да иска да ходи в Харвард - щото Харвард ни дойде на крака!



ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: 6 520 000нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано10.01.22 09:50



"...никой вече няма да иска да ходи в Харвард - щото Харвард ни дойде на крака!" Да, но с Оксфорт и Кембрич изоставаме. Сега ако и тях докараме ...съвсем ще цъфнем. Не че сега не цъфтим, ама...



Тема Re: 6 520 000нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано10.01.22 09:58



За 2017, 2018, 2019 е горе-долу равно с малък превес на емигриралите.



За 2020 - 6700 емигрирали; 37 400 завърнали се




Тема Re: 6 520 000нови [re: LAMBl]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано10.01.22 10:29



То и аз така си мисля, и моите впечатления и наблюдения са такива. Такова инфо циркулира и в медийното пространство, някакви анализи и съобщения колко много хора се върнали и не искат отново да емигрират в чужбина, но според други статистически проучвания, връщащите се и оставащи окончателно тук, както и такива млади, които нямат намерение да напуснат страната са една категория, а има определени слоеве, групи и категории с точно обратните намерения и поведение една, от които са медиците. Така че, колкото и да се връщат, ако толкова и заминават, общият брой на населението ще продължава са намалява, поради високата смъртност и отрицателния прираст. Качеството в здравно, образователно и квалификационно отношение , както и възрастовата структура на населението отделено утежнява ситуацията.



Тема Re: 6 520 000нови [re: MilaO6]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано10.01.22 10:39



... Освен това да се смята, че
МилЬон и пУлвина Сме
Пенсионерите((

Бъдете високи))!!


Тема МНОГО СТРАННО!нови [re: Koftia]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.01.22 10:55



Писах ти дълъг постинг, изпратих го за публикуване и ми се появи съобщение:
"потребителското име не е намерено...бля-бля бля".

Гледам в темата - няма ми постингът.
По какви причини - балимумамата!

Нема да се юркам да пиша обяснения отново, да живей НЕКАДЪРНОСТТА БЕЗ ГРАНИЦИ!



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: alisalisa]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано10.01.22 11:00



Мдааа, Дир-ника е оставен
На доизживяване (((
Никакъв съпорт!

Бъдете високи))!!


Тема Re: МНОГО СТРАННО!нови [re: spunk]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано10.01.22 11:15



гулема излагация за България.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: 6 520 000нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано10.01.22 11:28



За 2020 - 6700 емигрирали; 37 400 завърнали се
НСИ


По-горе стана дума за силната ми подозрителност относно подобни статистики.

"Завърнали се" какво точно означава според теб? Завърнали се окончателно семейства, уредили си квартирния въпрос и заживели тук с намерение да останат - те и децата им? Или прибрали се и по някакви причини били принудени да останат - Ковид и всичко покрай него - но запазвайки си връзките с чужбина и едва устискващи да си замиват пак? Или - изучили се и се прибрали тук с намерение да започнат бизнес и да заживеят вече тук, подпомагайки РОдината? Или прибрали се и си намерили по-добра работа у нас, решени да останат щом е така? Или нещо десето?

Айде да изчакаме 5-6 години - тогава ще говорим пак за статистики и "завърнали се" люде.



ПП - Някой случайно да се е съмнявал, че щом се вдигне "желязната завеса" - българинът ще юрне като изоглавен навън и ще се подлага на всякакви унижения, само и само да е ТАМ? Пак добре, че сме над 6 500 000. Аз очаквах да сме около 5 милиона.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.