Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:26 24.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано17.12.21 06:02



Мнооого интересен диалог сте провели снощи с очевидно свръх търпеливия поручик.



Който диалог ме навежда на един въпрос. Дали някога си се опитвала да поучиш и някой мастит милионер как да стане милиардер? Пробвай със същата тази КАТЕГОРИЧНА компетентност, която демонстрираш върху всички световни въпроси, вероятно ще го “отвориш” на нещо ново!

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Редактирано от UnicaDonna на 17.12.21 06:21.



Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: Liya]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано17.12.21 06:11



Не съм го прочела сигурно! Иначе щях да скоча с двата крака.

Като се върнеш - дай знак, ще се разберем някак.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: 741]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано17.12.21 08:53



По едно време наистина беше зачезнал, но то беше, заради цената, повишиха я, но съвсем малко. Сега 2 блистера в кутийка струват около 3-4 лева. Не познавам друго по-евтино, но наистина ефикасно хапче от това в момента.

По едно време наистина на мода бяха излезли беналгина и седалгина... напоследък нещо не ги споменават много, сега по-нови се появиха



Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: 741]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано17.12.21 09:59



Сетих се за Паракофдал и покрай него проверих и другото, което ползвам за главоболие - Ацефеин. За първото бях сигурна, че съдържа кофеин, за второто чак сега като прочетох, разбрах, че има също. По едно време едното беше с рецепта, а другото не, после ги размениха, в момента май и двете са без.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: Bezsynna]  
Автор 741 ()
Публикувано17.12.21 11:43



Ровнах пак за тоя кофеин и сега за майтап ми излезе темпалгин трио. Пак българско на софарма, обаче го има само по руски сайтове. В него аналгина е сменен с парацетамол, втората активна съставка също е подменена и са му добавили кофеин. Изглежда правят каквото си искат с имената и няма да се изненадам ако навремето в държавната фирма и в обикновения темпалгин са слагали кофеин. Все отнякъде трябва да ми е влязъл в главата, не ми се вярва хептен от нищо да съм го вързал с темпалгина :)



Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: 741]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.12.21 12:42



Хинин слагат в тоника
Не съм го съобразил тоя детайл. Както налитам на джин с тоник, ще трябва си сменям питейните навици.



Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: 741]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.12.21 12:49



Аз пък темпалгин не помня, беналгин баба поръчваше на майка ми да и донася от града. В главата ми е през 80-те това, но моята глава не е много надеждна вече.



Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: tuzlija-179435]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано17.12.21 12:50



Поручика го е обяснил грамотно...
Адреналинът използван за лов, война, бягство се преработва относително бързо и остава в допустими граници...Важи в някаква степен и за

, който към момента наистина масово е бич за здравето, поради високите си нива...Възможностите за преработка са по-ограничени, поради различния ни бит днес. Свръх високи нива водят до сериозни проблеми-сърдечни, със затлъстяване, проблем с памет и мислене и изобщо всичко.
В редица случаи т.н.бетаблокери са необходими временно, с цел превенция на сърдечни рискове, вкл. и при други заболявания. Дори една тахикардия да е предизвикана от хипер-функция на щитовидна жлеза напр., нито един сериозен лекар не би пропуснал превенция на сърцето, докато се нормализират хормоните...Важи и за други заболявания по подобен начин.
Бетаблокер не се спира без сериозна лекарска консултация в никакъв случай! Наистина в никакъв!

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: Bezsynna]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано17.12.21 13:15



Паракофдал съм го пила едно време, добре ми действаше за болка.
Но тогава не съдържаше кофеин, а коДеин.
Последното води до зависимости....



Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: tartarianeyes]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано17.12.21 13:24



Да се включа в разгорова на бабичките с хапчетата - ускореният пулс не е ли при ХИПЕРфункция? При хипо-такава се забавят и обмяната на веществата, и други процеси покрай нея.

Иначе на мен ако не друго, функцията на щитовидната жлеза ми е таман. Скоро по повод оплаквания пусках хормони и антитела на ЩЖ - всичко норма. И понеже така и така ще ме бодат, пуснах и количествен за IgG антитела за ковид - нищо, нула, кьораво антитяло нямам. И никога не съм имала, както показваха и качествените тестове, де. Що така, не знам. Мъжът ми си има много.

”И замирисва на море
човекът в угарите тъмни
и синурите им бездънни
оставя друг да дооре...”

Редактирано от MupaM на 17.12.21 13:25.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.