Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:37 25.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: snowprincess]  
Автор 741 ()
Публикувано16.12.21 12:51



Да, благодаря. Пишат, че спират комбинираните. Темпалгинът беше аналгин с кофеин, помня пил съм го за главоболие. Имаше и още едно, аналгин с витамин В, не му помня името, него съм го купувал като ме стегне гръб, и него го спряха. Предполагам идеята е да купиш само което ти трябва и да не пиеш и другата съставка, ако не ти е необходима. Двете поотделно се продават и няма проблем да си ги вземеш.



Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано16.12.21 13:56



Да не е било условие за влизане
А, много уместно.

Вероятно и много неща, които не са искали от нас, ама така да угодим.
Нека Ламби каже, че и термометрите не са вървяли на пазара, затова замениха живачните с какви ли не тъпни. Вредни били, не знам ние как оживяхме, че и нашите деца, с живачни, а сега си поръчваме от Русия.
Ще ти спрат и пирожките, защото пърженото е вредно. ще се правят само нелегално у дома, но ако те гепят, че мирише на пържено олио-5 дни лечебен глад!



Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.12.21 13:59



Какви рискове, нежелани ефекти и лекарствени взаимодействия крие лечението с хинин?

Въпреки своята висока ефективност по отношение лечението на малария, хинин крие своите рискове и предупреждения преди употреба.

Изключително важно е сваляне на подробна анамнеза от пациента за всички медикаменти, които приема, тъй като са възможни нежелани лекарствени взаимодействия, повишаващи рисковете от токсични прояви, нежелани ефекти, промяна в ефективността на хинин.

Така например с повишено внимание хинин се прилага едновременно с някои от следните лекарствени средства:

антикоагуланти (хепарин, варфарин, аценокумарол)
някои антидепресанти (например дезипрамин)
някои противогъбични средства (кетоконазол, флуконазол, итраконазол)
лекарства, понижаващи нивата на холестерола (аторвастатин, симвастатин, ловастатин)
антибиотици от групата на квинолоните (ципрофлоксацин, левофлоксацин, моксифлоксацин и други)
антибиотици от групата на макролидите (еритромицин)
антиаритмични лекарства (амиодарон, дигоксин, квинидин, прокаинамид)
антиконвулсивни лекарства (карбамазепин, фенобарбитал, фенитоин)
селективни инхибитори на обратното захващане на серотонин (флуоксетин, флувоксамин, пароксетин)

При необходимост от прием на антиациди, успоредно с лечението с хинин, се препоръчва осигуряване на интервал от поне три часа между приема на отделните медикаменти.

Задължително уведомете лекуващия лекар за наличието на подлежащи заболявания, като например удължен QT-интервал, сърдечни увреждания, глюкозо-6-фосфат дехидрогеназен дефицит, миастения гравис, неврит на зрителния нерв, слухови нарушения, при подлежащи чернодробни или бъбречни заболявания, при ниски нива на калий в кръвната плазма.

Тютюнопушенето може да намали ефективността на хинин, поради което се препоръчва временно ограничение на вредния навик.

Задължително уведомете вашия лекар в случай, че сте бременна или планирате бременност, както и в случай, че кърмите, тъй като препаратът може да окаже влияние върху развитието на плода и кърмачето.

Към възможните нежелани ефекти, наблюдавани в хода на терапията с хинин, се включват гадене, повръщане, слухови нарушения, шум в ушите, раздразнителност, обърканост и други, които отшумяват сравнително бързо.

Към по-сериозните и изискващи медицинска намеса нежелани ефекти се включват алергичните прояви, наличието на генерализиран обрив, тежко и продължително повръщане, диария, зрителни нарушения, загуба на слуха или зрението, загуба на съзнание, наличие на кръв в урината, лесно кървене, бърз и нерегулярен пулс, болки в гърдите и други.

Признаци на прием на по-големи от препоръчителните дози (симптоми на свръхдозиране) са промени в цветното зрение, хипогликемия, промени в пулса, главоболие, гадене с повръщане, диария, шум в ушите, задух, гърчове.

Приемът на алкохол и наркотични вещества при лечение с хинин повишават рисковете от поява на токсични нежелани ефекти и взаимодействия.

За целите на безопасната терапия с хинин се препоръчва стриктно спазване на съветите на лекуващия лекар.


ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано16.12.21 15:42



Стига ми копираш бе, знам да правя копи-пейст и аз. Знам и да чета. Много сериозно се взимаш като компетенция по всяка тема.

Това може да се напише, или нещо подобно, че и още два чаршафа, за всяко лекарство, което в момента се счита за най-добро.



Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: RujaKaramfilova]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.12.21 15:56



Има в аптеките аналгин-хин, заместител. Доколкото знам при аналгин хин, хининовият хидрохлорид е помощна съставка, а при аналгин хинина - активната. Но все има и хинин.

Чела съм го, не е същото и не го искам.



В интерес на истината - имам близък лекар, кардиолог но със специализация вътрешни болести и е МНОГО отворен на всичко... КАТЕГОРИЧНО ми е забранил да пия това лекарство, още по-малко в комбинация с аспирин. Обачеее... се запозвах с него едва след като поне 40 години го бях ползвала абсолютно активно и с огромен успех. Ми - не го послушах...

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.12.21 16:02



ми има си аналгин с хинин в аптечната мрежа,
ей ти го:



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано16.12.21 16:06



Комбинации има разни, вероятно знае защо. Аз не знам. Доколко имам познати лекари, бяха фенове на аналгин хинина.
То и друго нямаше де, кой знае какво. Пък е на, жива си, аз също, макар че не помня откога не съм пила.

За едно и също лекарство можеш да чуеш коренно различни мнения на лекари специалисти. Както един изписва антибиотици за едно кихане, така, примерно, нашата джипитка я кара симптоматично на чайчета, инхалации и децата ми, внука също, я изкараха те така Синът на Карамфилов от бебе само антиботици, докато не са се преместили при друг педиатър.

Преди години приятел на мъжа, един от най-добрите кардиолози, ми изписа конкор 5,. на профилактичен преглед, реши че ще умиргам. послушах го, все пак ядем и пием заедно от 40 години. След година той почина от инфаркт, пък аз отидох на контролен преглед при друг кардиолог. Остана супер изумен, че взимам бета-блокер. Айде по схема да го махна от дневното си меню, но ми докара бели, които и до сега си влача.



Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано16.12.21 16:07



ей ми го на, предложих го на Уни преди ти да ме светнеш.



Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано16.12.21 16:53



Вие двете докога ще се карате?

Защо ти изписаха бета блокера и защо ти го махнаха



Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.12.21 17:15



Аре сега иди и прочети за парацетамола дето едва ли не го слагат вече и в хляба. Аз прочетох, и не мога да реша кое е по-страшно.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.