Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:41 25.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.12.21 01:20



По-простичко е да е Ковид... сега лежа и чакам да пристигне температурата.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано16.12.21 01:26



температурата убива патогена ако имаш грипоподобно възпаление
не почвай никакви лекарства
направи си чай, изпий го и заспивай
но ако не се вдигне, и продължиш да намаш вкус, отивай утре и направи този тест за бактерията




Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.12.21 01:29



Е как пък на 100 години, насред Ковид-пандемия изневиделица да ме нападне някаква си бактерия!!

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано16.12.21 01:38



тя не напада изневиделица
настанава се като у дома си в стомаха и започва да се размножава по целия храносмилатилен тракт, без да усещаш нищо
когато човек разбере, че я има, вече е 10 пъти над нормата




Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.12.21 09:22



що лъготиш жената от зор да си доказваш нещо?
хеликобактерът е гадна работа и основен виновник за стомашни язви и други по-сериозни болести. но като се размножи в опасни нива до симтоматика, загубата и промяната на вкуса не са водещи. преди това има стомашни болки, парене, проблеми с ходенето по голяма нужда и т.н. - описани са, може да се прочетат. съвкупност от признаци е догадката за хеликобактер, за да се заложи на нея. не, че пречи човек, ако се усъмни, на своя глава да си плати за кръвни изследвания. но, дори общопрактикуващ лекар, може навреме и по симптоми да прецени в тази посока ли да търси причината или в друга.

най-добре за Уникалната е, да отиде на преглед при личния си лекар и той да решава. може и да е некъв грип, аз дори при настинки често губя обоняние и вкус за часове. после се завръщат.

но, при наличието на ковидна епидемия, при която един от типичните симптоми е загуба на вкус и обоняние, естествено е първото ми предположение да е там. грип или коронавирус. хеликобактерът няма да избяга, но той мори и мъчи по повече фронтове, за които няма данни Уникалната да се оплаква.

Липарски го е пипнал още в тийнските години от едно лято на Ахтопол, постепенно му причинил язва на дванадесетопръстника, лекувана, капсулирана уж, но мине се, не мине десетилетие, туй дживотно пак надига рога. Та, покрай него, симптомите съм ги научила наизуст. Не ми се вярва нещо Уникалната да е пила замърсена вода, тя пие само бутилирана минерална. В този ред на разсъждения, наистина е по-логично и актуално да се следи за първи симптоми на коронавирусна зараза.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: alisalisa]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано16.12.21 09:42



аз нямам нито язва, нито гастрит
само по променен вкус в устата отидох при личната преди две години и й казах, че искам да ми пусне изследвания за кръв и урина
никакви други симптоми
даде ми, а отделно на листче написа тази бактерия и за нея да ме изследват
това се оказа
тази гадина се храни със сладко и живее в кисела среда
може пък тялото ни да прави така, че да изгубим вкуса си, за да я уморим
но не минава от само себе си, като гриповете, а трябва лечение
ако Уни не получи други симптоми като температура, кашлица, да се чувства все едно влак я е газил, може да е тази гадост




Тема Re: искам да натрия носа на дебилните антиваксъринови [re: tartarianeyes]  
Автор 741 ()
Публикувано16.12.21 09:42



Ти просто не знаеш за какво безхаберие става въпрос.
Ваксинирай се и толкова. Като им кажеш две три приказки, дават назад.


Ми хора са. Ако бях лекар, за близки щеше да ми пука, ще преценя рисковете и ще предложа най-доброто за него. При непознат ще избера най-доброто за мен. Като го върна неваксиниран и после ковид евентуално го отнесе, никой копче няма да ми каже. Ако изтегля късата клечка с него и получи усложнения, ще ме направи известен. Що тогава да си взимам беля, като мога да не си. И при най-малко съмнение ще го върна, ако и да не е в негов интерес.

В интерес на истината, не всички са така. Жена ми лекарят първо опита да я разубеди, тя настоя и в крайна сметка той се съгласи.

Редактирано от 741 на 16.12.21 09:46.



Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: snowprincess]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.12.21 10:24



какво имаш и нямаш ти, е без значение в момента.

гледам, Уникалната, таз зла кучка, дето не случайно е в подписа ми,
посред нощ се е ошашкала нещо здравословно. Каквато ще да е, споделя проблем и страхове. Търси помощ как да действа на момента. Всичко друго е без значение.

И кой пръв нареден да й дава медицински акъли - най-неграмотната и тотално изперкала антиваксърка в клубъ. Дето повече от година и коронавируса отрича, щот не съществувал, а бил световна конспирация.
Жената, че ще направи най-адекватното за здравето си, не се и съмнявам.

Но, за пореден път ме е гнус, гнус, много се погнусявам от абсолтното просташко нахалство, с което някои на секундата се възползвате, за да налеете вода в собствената си воденица.

Ми, случила си се на линия посред нощ, само една едничка мозъчна клетка трябва, ма, жена, за да се усетиш и да не си въртиш грамофона. Нит си лекарка, нито нищо - какъв е този зор "да помагаш" с диагнози?!!

Умрял някой да ти чете "медицинските" халюцинации.
Пъ, усети се малко.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT

Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.12.21 10:35



Благодаря на взелите отношение. Хора, моля ви не се карайте заради мен!



Върна ми се (май) вкусът засега. Други симптоми не дойдоха. Стресната бях, защото за 100 години живот за пръв път ми се случи. Аз ВЕДНАГА си взех мойте си илачи - 2 аналгин-хинина, 2 аспирина и един голям витамин С. Цял живот са ме спасявали от всякакви грипове, може и от короната да ме спасяват в тая година и половина - близо 2... щото при първи некви симптоми ВЕДНАГА ги гълтам като гъсок без всякакви колебания...

Проблемът обаче е, че снабдяването ми позакъса, защото е само лятото...

Вопъл - НЯКОЙ ИМА ЛИ ВЪЗМОЖНОСТ И ВРЪЗКИ ДА МЕ СНАБДИ С АНАЛГИН ХИНИН ОТ СССР, НАЙ-ВЕЧЕ - МОСКВА?

Плащам в евро!

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!

Тема Re: щом правителството те кара, значи не трябванови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано16.12.21 10:51



То през нощта, за мен, не е никак странно човек да загуби вкус или обонянение. На мен ми се е случвало. Ставам, пия вода и толкоз.


Има в аптеките аналгин-хин, заместител. Доколкото знам при аналгин хин, хининовият хидрохлорид е помощна съставка, а при аналгин хинина - активната. Но все има и хинин.


Не съм пазарувала от този сайт, но преди години познат ми поръча, заедно с негови стоки, лекарство, което го няма вече в БГ.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.