Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:17 30.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Първи сняг 2021нови  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано30.11.21 12:09



Първи сняг без Бойко Боросов да ни помага.
- Събуждане в пълен мрак. Няма ток. Тъмно.
- Няма климатици. Студено.
- UPS ът на телевизора жално пиука известно време, но никой не му обърна внимание и той спря.
- Няма вода (щото помпата- на ток). Мия си зъбите с минерална вода и на фенерчето на телефона. Плискам очите, малко ръце, мищници, врат и се въодушевих.., но стига, че студ.
- Чистим сняг. Аз и малкия Терминатор. Чистим коли, стълби, площадки, вратата на паркинга, релсата и.
- Паркингът не се отваря, вратата на ток. Отваряме ръчно, къде си, Бойкооу!
- По пътя - война. Пред нас е минала една единствена кола в селото и снега си е девствен, снегопочистващата техника е в друго време, друг свят. По главния път колкото и да са били колите преди нас всичките са се ударили една в друга или ей така - къдет' може. Заобикаляме с техниките на фигурното пързаляне. Във Владайския проход край пътя има строшен на две грамаден стълб на ЧЕЗ. От тези металните, които са като констукция, как се е строшило това чудо?!
- Нов двоен тулуп, после пирует, лек поклон и стигаме в Княжево. Там ни застига позвъняването на Бейби.
- Бейби закъсала.
- Правим обратен и се връщаме в горския път в селото.
- Идват съседи.
- Мои колеги.
- Кметът на селото (ГЕРБ)
- Опашката се губи в далечината, един пие кафе в колата и закусва, Бейби ме разсейва, че да не тръгна към него, хората търсят новините по радиото за да чуят дали съобщават за нас.
- Язък за минералната вода дето се мих в къщи. Сега направо си се изкъпах.
- Закачихме се, аз дърпам, тръгнахме. Няма спиране, въобще не ме интересува, не спирам, ако някой не вярва, нека да застане отпред и да види. Карам на бавна, но с газ по леда и кишата до главния път. Даже се замислих Бейби дали е в колата отзад или дърпам празна кола? В колата била.
- Имаше ръкопляскания, едни деца запалиха бенгалски огън и ни махаха.
- Забравили сме Терминатора. Някакъв човек го взел и ни го докара горе докато разкачахме колите на главния път. Мълча известно време.
- Задръстване, Владая, пируети, Княжево...
- Е. В офиса съм. Бейби ми написа, че и тя е стигнала.
- Браво викам. Хубаво.
Гледай, викам, каква красота е навън! Андреевден. Първи сняг.

Човек трябва, мама му стара, да се радва на природата!

Тя нищо не написа.

Редактирано от Green Light на 30.11.21 12:38.



Тема Re: Първи сняг 2021нови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.11.21 12:32



Все едно изгледах късометражен филм, много образно!

А иначе от новините:
"Снеговалежът в София започна в 4 часа и 7 минути тази сутрин."
Респект към новинарите!



Тема Re: Първи сняг 2021нови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано30.11.21 12:47



Има един много симпатичен образ от НоваТВ, който според мен обаче е пълна ливада, като репортер- Румен Бахов. Дано да не уцеля пак твой приятел(ама те май всичките са ти приятели).
Значи слушам го покрай тия пируети, то радиото си върви, не се интересува как шофирам- предава от магистрала Хемус. "Нямам, вика, никаква представа какво става, защо няма коли, бе? Никакви коли няма. Сигурно трябва да има задръстване, ама не, цъ, асфалта черен, всичко празно и никакви коли няма. Странна работа. Свръхестествено. Ама въобще нищо не разбирам..." и в тоя дух

Предполагам, че чакаше ние зритело-слушателите да го светнем



Тема Re: Първи сняг 2021нови [re: Green Light]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано30.11.21 13:00



една прателка, работеща в Перник
не ми каза нищо за пътя как е стигнала, ама
в перник е по-почистено от колкото в софия,каза



Бъдете високи))!!

Тема Re: Първи сняг 2021нови [re: Green Light]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.11.21 13:00



Без Бащицата сме живи умрели.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Първи сняг 2021нови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано30.11.21 13:06



Тоя колос, дръжеше стълбовете на ЧЕЗ а се не счупат





Тема Re: Първи сняг 2021нови [re: Green Light]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано30.11.21 13:15



Изглежда ги настигаме американците, или поне Северна Каролина. Там като падне сняг и бизнеса умира, тока гасне и кварталните бензиностанции започват да продават повече батерии и вафли отколкото бензин. Напълно основателна причина да не отидеш на работа навреме, или въобще да не отидеш е че е паднал сняг. Това твоето стои тежко в категорията излишен героизъм, но такива сме си ние. На всеки паднал сняг моята кола е била единствената на паркинга пред офиса.



Тема Re: Първи сняг 2021нови [re: alisalisa]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано30.11.21 13:27



Ами, извинявай ама по площадите да няма един шеф на АПИ и да вика - аз съм виновен, аз съм виновен, тва правителство ли е? Тия и секретарка не изпращат...



Тема Re: Първи сняг 2021нови [re: Green Light]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано30.11.21 13:29



и при нас заваля сняг, сутринта беше дъжд




Тема Re: Първи сняг 2021нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано30.11.21 13:35



Един мой приятел във Вашингтон около 2000 г, работше като шофьор на лимузина(не знам, не ме питай, нямам представа). И сняг нали, вътър, зима си, и шефът му се обажда сутринта- питал го дали иска да отиде на работа защото общината търси смели доброволци да носят одеала. Нашия бездруго се бил облякъл и тръгвал, изобщо не се усетил, че е бедствие- вика сняг като сняг- е вятър, да, но нормално. Отишъл разнесъл каквото трябва, където трябва и като почнал един възход, възхщение, отговорности... Шефът му се клел във вярност...
Даже фирма направил моя човек, ама фалирал след 11.09. Но е добре де, от оня сняг все нагоре(професионално, иначе е му е кофти на момчето - готин пич с тъпа жена) се развива, не знам какво работи, ама го бие парата яко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.