Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:56 30.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Дебилни антиваксъри, слушайте:нови  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано06.10.21 14:34



Преди 2 седмици (всъщност, преди почти 3, времето минава неусетно... - корекция), както знаете, се оплаквах от липса на хора за гроздобера. Проблемът, с цената на известни усилия и 2 седмици отпуск бе решен. Дори първото бяло на база памид вече е сефтосано (мерак, макар да има още поне 3 седмици да се избистря).
Какво, обаче се случи, по хронологичен ред.
Помагаха за гроздобера няколко човека, като едната жена, млада, на 70, през цялото време кихаше в колата, шофирана от мен и с още 1 или 2 човека. Бъзикнах я да няма коронавирус, а тя - аа да бе, откъде! Хехе.
Сега е на кислород с двустранна пневмония и за съжаление - по емоционални и прагматични причини, много съжалявам, но вероятно....довършете си мисълта сами. Жената не беше ваксинирана.
Колата - десетина пътувания по 10 минути в двете посоки, бе с плътно затворени прозорци и вътрешна циркулация, заради безумното количество прах във все още горещото тогава и сухо време.
Миналата седмица пътувах 4 часа и слабата хрема от сутринта по време на пътуването се превърна в ужасно течна такава, простудно заболяване не съм карал вече 2 години, а такава хрема - изобщо. Обяснявам защо. Имал съм по-ужасни такива в миналото, но те обикновено са били придружени с неприятен дискомфорт и в синусите, и в очите, като цяло 50 на сто пад на умствена работоспособност, а физическа -кЪде 90 и отгоре. Тази от миналата седмица просто 10-12 часа ми тече носоглътката и малко носът, без друг дискомфорт. Преглъщам, кихам от време на време, отпушвам си носа с Кармолис.
На другият ден ми нямаше абсолютно ни-що! Викам си - алергия вероятно (макар че алергичен не съм като цяло), просто НЯМА такава хрема!


След като чух, че жената е в това състояние, си направих кръвен тест.
Познайте резултата
А, зет и на лелята 30-годишен, също е много зле, но шефът му не го пуска от работа - нямало кой.
Подозирам, че тия дни ще има още по-малко "кой".
Зле е и 4-годишното внуче на лелята, но то е най-малко зле. Никой от тях не е ваксиниран - зетят е ТИПИЧЕН селски тъпунгер-антиваксър (моля градските такива да не се обиждат, те са, с голяма вероятност не само малоумни тъпунгери, но и шизоиди, пардон, биполярни) "няма КОВИД", щял да бие лекарите, защото жената е с двустранна пневмония и реално пътник, с всички положителни тестове, ама "няма Ковид".
От цялата история, освен че се кефя, че наистина изкарах тъпата инфекция почти безсимптомно, адски съжалявам за жената...една от последните от онова поколение "който не работи, не трябва да яде"......
ПС: Не се знае, все пак, може и мен да ме тръшне до седмица, ако зачезна внезапно, да знаете.

Редактирано от mangosutu-168725 на 06.10.21 14:37.



Тема Re: Дебилни антиваксъри, слушайте:нови [re: mangosutu-168725]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано06.10.21 14:42



аз пък оня ден разбрах че един приятел от студентските години умрял, барабар с брат си и баща си, и тримата от корона, но не са от една зараза, през няколко месеца - първо бащата, още миналата пролет, после брата декември, после моя човек.
обаче както виждаш не съм се стреснал и си седя "антиваксър", какво ти, всъщност аз точно заради короната станах, преди и аз като тебе се чудех как може човек да е толкова дебил в днешно време, че да е антиваксър. после прозрях каква била работата, и че ние сме дебилите, ама няма да ти кажа , сам ще трябва да достигнеш до прозрението, иначе не става




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Дебилни антиваксъри, слушайте:нови [re: mangosutu-168725]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.10.21 14:46



какъв кръвен тест - за антитела ли? И какво, на макс?



Тема Re: Дебилни антиваксъри, слушайте:нови [re: zaphod]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано06.10.21 14:49



Не мога да достигна нивото на твоята прозрителност, затова няма и да опитвам.
Говорейки за антиваксъри, имам предвид истински антиваксъри, които не биха си били и Тетанусна ваксина. И Против бяс.


Аз, например, съм грипен антиваксър. Особеностите на вируса изключват направата на наистина ефективна ваксина срещу него, а и...абе да не изпадаме в подробности. Грипната е с под 20-30 на сто вероятност да попадне в целта (правилният щам), отделно частиците в голяма част от тях били твърде малки и преминавали под имунната бариера (демек няма смисъл). Но и първото стига.
При цожида също е лотария, но вече е с вероятността на руска рулетка - едно на 6 или 8 да не ти свърши работа. Все едно да влезеш в 1 от 6 турски бани и в едната телякът да е педераст. без ваксината...както казва Зайо Бао : "педерасти, всички са педерасти!!" ))
Личен избор. Ти се правиш на интересен - това е твоето амплоа и то се вижда в клубовете.
Аз отдавна играя с вероятности и си правя собствена преценка. В 99 на сто преценките ми са верни.



Тема Re: Дебилни антиваксъри, слушайте:нови [re: Crrafterr]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано06.10.21 14:54



Да. Е чак на макс...но да кажем, няма съмнение.

Абе ум да ти зайде. Сега като се замисля, дори признавам, че ме е ЯД, че не го карах съвсем безсимптомно. макар че, както писах, то тия симптоми ги карам всяка година, когато гроздето е лошо и се налага да се удвои дозата сериста киселина (тая година беше хубаво). Макар че сравнението не е правилно, серистата киселина ти скапва за ден напред и дробовете - кашляш като болно от ТБЦ куче-пушач. Ако не внимаваш. Гадост е. Заподозрях нещо още когато се случи, защото наистина беше супер необичайна хрема. Но когато на другия ден все едно не я беше имало, махнах с ръка: не може да има такъв Ковид!)

Редактирано от mangosutu-168725 на 06.10.21 14:56.



Тема Re: Дебилни антиваксъри, слушайте:нови [re: mangosutu-168725]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано06.10.21 14:55



"Говорейки за антиваксъри, имам предвид истински антиваксъри, които не биха си били и Тетанусна ваксина. И Против бяс."
Стига, бе! Само тях?! И не включваш в групата на малоумните и изхарчени дегенерати всеки, който и да е той, който не мисли като теб и не почита ума и способностите ти? Не мога да повярвам!

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”

Редактирано от MupaM на 06.10.21 14:55.



Тема Re: Дебилни антиваксъри, слушайте:нови [re: MupaM]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано06.10.21 14:57



Мирче, аз съм ти фен.


А проблемът на тия, непочитащи ума и способностите ми, не е мой, а техен. Те не ще докоснат това уникално нещо като мен.
Ето: ти си привлечена като винарка от силна лампа от светлината на ума ми. Затова си блажена.
Сега се чудя, дали това мнение няма да зависне: сигурен съм, че се бориш със себе си дали да не изтриеш своето. Недей, нека чувствата ни видят бял свят...



Тема same hereнови [re: mangosutu-168725]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.10.21 15:02



И аз имам подобна история. Толкова прилича, че няма смисъл да я разказвам- повтаря почти всичко, но вече от неделя има и финал - почина човекът. Бях споменал, че е в тежко положение в онази тема КОВИД 40-50, но вече почина. Беше толкова мъчително и продължително - десет- дванайсет дни, че май по-добре да не продължавам този разказ. Друго се чудя и затова пиша.
В това семейство имаше и други хора, които боледуваха тежко, но цялата фамилия с всички разклонения на починалия продължава да упорства да не се ваксинира.
Много се чудя на това, много! Опитвам да си представя какво във ваксинирането ги плаши повече дори от смъртта? Отговорът не е че са тъпи или че не вярват във ваксината, не може да бъде това. Ако са "тъпи и не вярват", това не пречи да се ваксинират, защото опитът им е "безплатен"- ваксинирайки се, нищо не рискуват защото ги заплашва не ами с очите си го виждат - мъчителна смърт.
Нещо друго трябва да ги възпира, може би вече има един вид културна норма, съгласие, единимислие като политическа партия или движение. Сред познатите си биха били предатели или отстъпници. Разсъждавам ги тези неща, не ги пиша като заключение, чудя се, не разбирам...

Редактирано от Green Light на 06.10.21 15:17.



Тема Re: Дебилни антиваксъри, слушайте:нови [re: zaphod]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано06.10.21 15:06



Ами много хубаво, че ваксинираният автор на темата кара коровавируса леко, само с кихане и хрема. Дано не е изпозаразил други ваксинирани, докато е кихал, че някои си лягат тежко болни. Трябва да покажем тази тема на умната Моника, която се кълне, че ваксиниран да се зарази е 1% вероятно. Щото така пишело в световните елитни статистики, само на които вярвала.

Абе защо се наложи това прозвище "антиваксъри" специално заради тази ваксина?
Имаме си задължителен имунизационен календар, също и списък с одобрени препоръчителни ваксини, концерт по желание. Никой не нарича "антиваксъри" хората, които имат всички задължителни имунизации, но не се натискат да си бучат всяка нова ваксина от пожелателния списък.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT


Тема Re: Дебилни антиваксъри, слушайте:нови [re: mangosutu-168725]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано06.10.21 15:13



то "истински антиваксъри" почти няма, както почти няма и истински вярващи в природолечението и хомеопатията - до настинка всички са алтернативници, ама като хванат рака лягат под ножа. чакай, има още - ако правиш домашно кисело мляко, наблюдавай внимателно като черпиш приятели , знаейки какво търсиш, скоро ще видиш че доста хора всъщност се отвращават от домашно кисело мляко. сега, да не мислиш че твърдя че те го "харесват" от учтивост и те лъжат за да не те обидят, не - всъщност са искрено убедени че го харесват.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.