Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:28 13.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Дебилни антиваксъри, слушайте:нови [re: 2biri]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.10.21 09:37



Качил сополивата баба и сега - вие сте виновни, че тя е в болница. Ми не сме
...
Прехвърляш отговорност за неща, за които си отговорен само ти.


Бири, не става обществото да е виновно за ниските заплати и корупцията, а за липсата на ваксинация и високата заболяемост и смъртност да сме виновни поединично. Обществото е виновно. Ти си виновна.
И аз, защото ако има нещо типично мое, то е че не трябва да се делим- няма две общества - ваксинирани и неваксинирани и едните да са зли и тъпи, а другите прозорливи и умни. Едно сме. Трябва да направим усилие и да влезем в обувките на тия които не мислят като нас- ето това е умно и прозорливо.
Адски дяволски силно вече ни трябва нещо или някой, който да спре шибаното дебилно лайнарско разделение.


По какво ли не се разделихме, маамустара?!

П.П. За начина на изразяване на Киро съм с теб.



Тема Re: same hereнови [re: zaphod]  
Автор 741 ()
Публикувано07.10.21 09:55



Цената на безсмъртието в двата случая е различна.
Една вечер с температура е практически нула щета, срещу това цял живот без пържола, несравнимо е.



Тема Re: Дебилни антиваксъри, слушайте:нови [re: Green Light]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано07.10.21 10:04



За другото не знам, иде ми твърде философско (донякъде дървено, повече писателско-журналистическо-лозунгово), ама за първото изречение - +1. Няма логика иначе. А трябва да има.

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: same hereнови [re: zaphod]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.10.21 10:19



ама как така бе бигот, 60% от българите умират от инфаркти, причинени от яденето на месо, доказано е научно!

Да не отваряме дума и за цигарите - колко смърт причиняват.

ПРОСТ СУВЕРЕН - СЛАБА ДЪРЖАВА!!



Тема Re: same hereнови [re: zaphod]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано07.10.21 10:18



Наложи се да пътувам в трамвая, един кихна срещу мен и хванах месо.





Тема Re: Дебилни антиваксъри, слушайте:нови [re: Green Light]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано07.10.21 10:26



Това с вината е типично проециране на собствено малоумие върху околните, ако го е написала, щото наистина не я прочетох подробно.
Кой, по дяволите търси вина? Няма вина, както на всички им се налага да бъдат понякога заедно с други хора, така и на мен. Каква шибана вина? Вината е на китайците, че ядат сурови прилепи/на американската биолаборатория, създала вируса (задраскай ненужното).
Целта на темата бе да покаже, че в поне 2 случая (другата жена беше ваксинирана, имаше и един мъж, за него - не знам) ваксината свърши блестяща работа. С голяма вероятност. Можеше да не се разболея симптомно и без ваксина, но не бих заложил на това. Тази вероятност би била по-малка.
И пак: Когато се ваксинирах, не бе за да стана безсмъртен или абс защитен от тая инфекция. А само да намаля значително, много значително, вероятността да я понеса по-тежко и/или да пукна. Тази вероятност се реализира блестящо.
ЯЕД. Другото са брътвежи на някой, който самият/та тя не е наясно какво точно иска да каже. Вероятно. Съдейки по фразата с това кого съм бил обвинявал.Ум да ти зайде.
Аз НЕ обвинявам. Това не е Дао. Това не са мириадите неща.





Тема Re: same hereнови [re: 741]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано07.10.21 10:31



не работят така нещата при хората, като му дойде времето, ще видиш че никой няма да го гледа в тая светлина (то няма и как), просто "плоскоземците" ще отрекат че месото предизвиква инфаркти, ще измислят конспирации за тъмни схеми (които постфактум ще възникнат съвсем реално), и ще се почнат едни глупави "научни" спорове изпълнени с "доказателства" и "статистики", и "незаменими аминокиселини" и други наукоподобни тъпотии. и не само разните нутки, уникални и принцеси, това се случва и с хора много по-добре подготвени във статистика, медицина и квото и да е там.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: same hereнови [re: mangosutu-168725]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано07.10.21 10:43



забравяш че месото освен на тебе, вреди и на Климата на Майката Земя, но реално от тоя коз вече няма нужда, за правилномислещия мироглед вече не е необходимо да има обща вреда, достатъчно е с тъпоглавата си биготерия да вредиш сам на себе си. както каза един приятел наукофил, няма ли да се намесиш ако видиш че твой близък е тръгнал да става наркоман, или е обсебен от хазарт? в америка даже май такива акции си имат име - "интервенция", прави се нещо като засада,жертвата се прибира в къщи, и на стаята пълна със загрижени приятели които почват да го тормозят и да му обясняват колко е лошо че яде месо.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Дебилни антиваксъри, слушайте:нови [re: MupaM]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.10.21 11:20



Когато се изказвам с клишета винаги ми идва отвътре да се извинявам предаврително, не те колишетата затова са клишета, защото са вярни.


Представи си, че четеш за ситуацията в учебник по история. Ако споменават група, която е отговорна или отличителна ще споменат "българите". Една група.
Това казвам. Ние всички сме едно и вината ни е обща- обществото, част от което сме аз и ти, е това което трябва да се справи. А справянето с проблем няма да стане ако ангажираните се изпокарат. И обратно - ще стане ако успеят да се разберат

Но как да го кажа оригинално?



Тема Re: Дебилни антиваксъри, слушайте:нови [re: Green Light]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.10.21 11:53



Бири, не става обществото да е виновно за ниските заплати и корупцията, а за липсата на ваксинация и високата заболяемост и смъртност да сме виновни поединично. Обществото е виновно. Ти си виновна.

Не се излагай с тези клишета, плз.
Киро поне е честен до мозъка на костите си.
Описал е конкретна ситуация - 5-10 работни дни, в която е наел местни работници срещу надница да му свършат работа. Както и да го въртиш, за тези, примерно, 10 дни, макар и чрез недеклариран устен договор и заплащане, той на практика е работодател на група хора. По закон никой не може да му дири отговорност за неспазване на елементарни мерки за безопасност в условията на извънредна пандемична обстановка. Цялата сага с гроздобера му е домашни договорки на местно ниво и се развива по съвест. Много добре си знае селските "дебили" неваксинирани, няма да им промени мисленето за 2 дни. Дали ще си излагат на риск здравето и това на околните, като съсед не го засяга, нито има какво да направи. Но, като работодател, цветът на картинката е съвършено друг.

Можел е да подходи съвсем отговорно в ситуация, която изцяло зависи от неговите решения. Можел е и да не подходи, защото на практика, никой няма да го подгони да отговаря. Избрал е второто. Затова, няма моралното право да чете конско и да се олива с подигравки.

Прави го, защото се чувства неотговорен поради тотална безнаказаност.
Не е изключение, че да го закарфичи човек на стената на срама.
Всички правят така. И, докато всички правят така, винаги ще се прехвърля отговорност и вина от болната глава на здравата.
Да, живеете сред дебили, чакате на дебили да ви заработят печалбица някаква.
Барем имайте усета да не ругаете публично дебилите, щото като изпомрат, кой ще ви работи, бре, аланкоолу!

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun, NUT



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.