Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:31 06.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема никъф зорнови [re: NUT]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано05.06.21 00:30



тия ни напрафиха разногледи с хилядите изисквания с/у ковид - ако искаш да си покажеш носа извън БГ!!!

разногледи се направихте сами, защото много слушате новини с правилна партийна гледна точка, а също и клубната лекарка, която я сърби скоро да ваксинира и бебета (срещу "ковид"

)

изпонаваксинирахте се с измамното усещане, че сте "защитени", с ваксини, които са правени урбулешката, прескачайки всякакви медицински и научни правила.
ще ви дадат зелени тескерета, ама на някои места няма да важат за астра зенека, на други ще се приема само фаъзэр или мъдърнъ и т.н.
и, в крайна сметка, пак ще си правите пср-и.
отделно след 6 месеца ви предстои реваксинация, а като дойде следващата "пандемия", а тя скоро ще дойде, тогава ще си шибате по няколко различни ваксини - като бебетата - през три месеца.
хак да ви е.

извинявай за лиричното отклонение, сега на въпроса: някой от вас - пътувал ли е на скоро извън БГ И с какви документи е получил подобна милост?

навсякъде се пътува с пср-тест, на места и с бърз антигенен, а има нормални държави (като Занзибар , където пътуваш без никакви хуйни като нормален човек.

аз лично пътувах на 23 май за Турция (Кападокия), когато те бяха още в локдаун (ебаси думата!).
трябваше да вляза там с негативен пср и с попълнена декларация с qr-код.
на летището изобщо не ми погледаха нито пср-а, нито декларацията.
бам! печата в паспорта и уелкъм.

у нас влизането обратно става или с твоя "зелен сертификат" за ваксина, каквато и да е, или с отрицателен пср 72 часа назад (турците ти предлагат да го направят за 20 лева) или с положителен пср между 15 и 180 ден, ако си изкарал "ковид".

аз се прибрах без нито едно от тези неща, затова ме поставиха в 10-дневна карантина. на следващия ден си направих бърз антигенен тест, пратих го в рзи и карантината ми падна.

ерго - пътувай си на воля и хич да не ти пука.

nec spe, nec metu (много древна мъдрост)

Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: Crrafterr]  
Автор Liya ()
Публикувано05.06.21 00:30



Аз по-скоро мисля вече, че един и същи човек говори по два начина: "влязох" на официално ниво (пред колеги, пред студенти или пред изпитващ, пред надзирателя в затвора) и "влезнах" на неофициално, за по-разговорно и задушевно (при оправдание в коя кръчма си влезнал, та си закъснял, или в компания).
Под секрет да ти кажа, че и пред студенти си позволяваме тази задушевност

дет викаш!
Аз им пускам по едно What the...?!, без да довършвам, или X is a pain in the...... neck! ей тъй за задушевност



Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: Liya]  
Автор 2biri ()
Публикувано05.06.21 00:30



Е да де, да дЕ, а Де





Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: Liya]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано05.06.21 00:34



руско влияние, предполагам - простено му е.
Аз пък дълго време членувах брат => братЪт, с уарение на -ъ-. Нямам представа защо, добре че някой ми обърна внимание.
Майка ми казва лЕтище. А де





Тема Я ти кажи защо ...нови [re: Liya]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано05.06.21 00:34



Я ти кажи защо вратата, през която се излиза, се нарича "входна"!?



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Тишкайш!нови [re: Liya]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано05.06.21 00:37



В книжовния български език е маслО

Само в Русе е "бутер" .....



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Я ти кажи защо ...нови [re: BATHco]  
Автор Liya ()
Публикувано05.06.21 00:42



Ако си влязъл и излязъл, кво ти пука!
Тва малко като come in и go in

- зависи от гледната точка
Туй с входно-изходните неща по твойта специалност, Батко!



Тема Майтата й на тази тъпа теманови [re: dionys]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано05.06.21 00:42



Я кажи ти за Кападокия. На балон качи ли се, вря ли се в подземните галерии, разгледа ли килимарска фабрика, дервиши въртяха ли се ....

Аз се мотах там преди две години.

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Тишкайш!нови [re: BATHco]  
Автор Liya ()
Публикувано05.06.21 00:44



Да! Зная го това за Русито, но автентично не съм го чувала


Бутер-баничките ваши ли са?



Тема Re: Я ти кажи защо ...нови [re: Liya]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано05.06.21 00:44



А, бе това е въпрос на хлапе на 4 годни ....

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.