Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:05 21.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано04.06.21 16:27



наистина ли съм драснала нещо грамотно?
или ми се подигравате?



Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: NUT]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано04.06.21 16:41



Тук всички са мръсТници.....



WALL·E

Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: NUT]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано04.06.21 16:43



Щели да забраняват брак между ваксиниран и неваксиниран.
И секса ша спират ...



Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: osvoboden pich]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано04.06.21 16:45



БГ съм обиколило на длъж и шир. Вероятно има местенца, където не съм била, то не мога да се сетя за всяко кътче.
Но пък като се сетя не ми трябва сертификат. То па голем зор за пътуване на некъде си. Май по-голямо е писането и о-ах, отколкото истинските намерения за пътуване.



Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано04.06.21 16:55



ВлезнАх, да. И малко пО на север от вас, откъдето произхождам отчасти аз, е така. Въобще тази заклеймявана селска дума "влезнах", с разни ударения, се шири на много места из цяла България. Това е, щото българите сме селяни.



А това за селското го написах не за друго, ами защото в бг мама и на други места съм виждала да го сочат като често срещана и дразнеща неправилност, наред примерно с "ме-кането" и други. Мекане не е да говориш меко, а да викаш "ходиме" и "пееме". Ако някой мисли, че съм го написала сериозно и като заклеймяване от свое име - да не мисли. А аз лично наистина казвам "влезъх".

”...и тогава може би
облаче ще полети
и турчето ще засвири на цигулка...”


Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: MupaM]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано04.06.21 17:14



Мекане не е да говориш меко, а да викаш "ходиме" и "пееме".
Мекането ми е слабото място, всъщност беше. Когато започнах да чета лекции, да участвам в публични мероприятия и след това се слушах по разни медии, направо онемях. Толкова ме дразнеше това учиМЕ, ходиМЕ..., че ми идеше да се гръмна. Написах си на един лист А4 с големи букви : УЧИМ, ХОДИМ..... и го сложих на тоалетката, където се тунинговах всяка сутрин. Да ми боде очите. Успях! Дразни ме сега, когато слушам други да говорят така. Не твърдя, че говоря правилно, защото това за българския език май е относително понятие.
Родена в онзи край и живяла там до 18 години имах проблеми с ударенията. В моето семейство не се е говорило диалектно, освен ударения. Смятам, че го преодолях, но положих много усилия. Но..., когато си ида там, в моето място веднага си прехвърлям на говора

, за да съм си в своите води.



Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: NUT]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано04.06.21 17:16



На много народ ще прозвучи шокиращо, но ЕС са изключително назад с дигитализацията. Общо взето са една голяма България, не могат да си приведат в ред бумагите, но изсипват милиарди за "конкурент на Гугъл" и подобни пълни глупости.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: NUT]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано04.06.21 17:19



наистина ли съм драснала нещо грамотно?
или ми се подигравате?


ще бъда откровена с теб, както обикновено. Закопа ни с факта, че ти, която си сочена като човек, който няма особени познания в правописа влезе в темата и заяви категорично твоето виждане по темата. Самочувствието ти е завидно, не всеки го може!
Поздравления! Дори няма значение дали си права или не.



Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: NUT]  
Автор pishmangreek (пристрастен)
Публикувано04.06.21 17:42



някой от вас - пътувал ли е на скоро извън БГ И с какви документи е получил подобна милост?!

Зависи от дестинацията.
За Гърция се изисква
1. "сертификат за завършена ваксинация" ИЛИ "отрицателен PCR тест" направен в рамките на 72 часа преди пътуването ИЛИ "преболедуване от С-19" последните 9 месеца преди пътуването
2. QR код, който се вади от

сайт. Кода ти идва на и-мейла в 00.01 часА в деня на пътуването.



Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина? [re: RujaKaramfilova]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано04.06.21 18:57



от няколко години страдам от деменция - и бъркам буквите!
НО това не ми пречи да съм с богата обща култура!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.