Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:03 01.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано05.06.21 06:48



имахме мелница, по-точно прабаба ми

Буржуазин такъв! Не ви ли изклаха на девети? Народен съд нещо? Или пак с връзки?




АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: никъф зорнови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано05.06.21 06:59



Ужасно е това, което разказваш

... на нашата възраст нечия наша майка да се потроши е направо трагедия, независимо в кой "исторически" момент, а още повече - в днешния...

Бири, трябваше всичко това да го заснемеш и да го разпратиш в телевизиите. НЕПРЕМЕННО. Рутина ни стана не само вирусът и ваксинациите, ами и нехайността в болниците...
----------------------------------------------
Те сега треперят и тях да не ги разритат, та да им лъснат мръсотиите, като на Правителствена и Александровска. Щото според мен НЯМА "чиста" в този смисъл болница. Затова пушат нервно. Хич не им е до некви си болни и потрошени.

И знам, че е виновен Бойко, още отпреди да се е родил. Поне 25 години назад е виновен, щото тези схеми са поне оттогава. Преди демокрацията пак си имаше схеми, ама тогава бяха на партиен принцип, не на паричен. Чак специална болница им е построена, както виждаш... И трансплантациите са ги пререждали пак по партийна линия.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 05.06.21 07:30.



Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано05.06.21 07:10



Тва с ударенията и главната буква масово се бърка, и аз не знам защо. Според теб и според мен главната буква е ударената. Обаче в клуба най-често не е така.

Тва инжИнерите нЕмате никва склонност към аналитично мислене.

Защо мислиш в това изречение има 2 главни букви? Защото думите са написани неправилно, и за да не си помисли масовият читател, че пишещият е негрАмотен - пише сбърканата буква като главна - сиреч - знам бе, знам че не се пише така, ама - за хашлащина!

А в негрАмотен къф е смисълът? Пак същия, пак от хашлащина, но този път подчертава умишлено грешно ударение.

Така че - в клубеца главната буква се използУва с две предназначения. Даже с три. Грешна буква, грешно ударение и ИСТИНСКО ударение - в някои случаи се налага.

Въпрос на ЕнтелЕгентност е да го схванеш!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Анкета за мАсло и влезнъх :Pнови [re: Liya]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано05.06.21 07:24



У дома винаги сме му казвали маслО. Правописът ми е доста добър щото професията ми го изисква и с течение на времето съм го шлифовал с доста честа употреба на речници (все по-рядка последните 20-ина години), а не щото съм си давал зор в училище. Тук си позволявам доста често разговорни волности щото разпускам и не си давам зор.





Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: Liya]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано05.06.21 09:27



Най се кефя аз на
сладко българско ягоди
или пък
да прекопаем доматито






Тема Княжество Българиянови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано05.06.21 09:27



И Източна Румелия. Нормално да не говорят на един език.

И толкоз от мен.



Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: NUT]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано05.06.21 09:31



То май това с европейския паспорт ще става автоматично .. тук има някакво приложения Лука, още не съм си ги свалила.

Аз смятам да си нося ваксинационния паспорт. Не съм излизала още.



Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: e ta]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано05.06.21 09:39



Аз се кефя на надписите по пазарите - "Домат - 3,50 лв" Когато съм на кеф - спирам и ги питам ЕДИН ДОМАТ ли струва 3,50?



Все се питам защо не пишат "Ягода - 2,40" примерно.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано05.06.21 10:18



Не ни изклаха, понеже другата 1/2 от родата са комунисти

Впрочем едните и другите винаги са се поддържали, преди и след девети. Донякъде необичайна история и на мен самия е интересна. Ако имах повече дар слово, бих седнал да я опиша.

Мани мелницата, ами сградата на митницата там е наша... Да се бяха хванали дедите да е реституират (ама с все митничарите вътре). Всъщност не съм ходил от 20-ина години, не знам дали е действаща



Тема Re: от какъв зор ни трябва поредната бумащина?нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано05.06.21 10:25



Да се бяха хванали дедите да е реституират

Може би не е късно?



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.