Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:07 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Водопроводни неволинови  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.04.21 12:47



Някой да е ИЗПРОБВАЛ (или чувал проверени сведения за) нещо като техника за проследяване, откриване и отстраняване на задръстване на водопроводна тръба по някакъв високотехнологичен начин, без са се налага човек да си разбие цялата баня, за да разбере защо струята на топлата вода до ЕДНА от батериите е слаба?



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Водопроводни неволинови [re: UnicaDonna]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано20.04.21 12:52



В нашия блок имаше теч, без ясен източник. Мъжете викаха фирма за ВиК услуги и с камера по тръбите установиха проблема. Събирахме някакви повече пари, но по-добре от сценария на "Топло".



Всичко е както трябва, корабът потъва по график. Green Light

Тема Re: Водопроводни неволинови [re: UnicaDonna]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано20.04.21 13:11



ендоскоп от али-то за стотинки. Има го и по разните оелекси и базари.

И не правильно думать, что есть чьим-то богом обещанный рай...


Тема Re: Водопроводни неволинови [re: Vtasahme q]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.04.21 13:17



И аз бях чувала за камери в тръбите, но както обикновено ми се щеше някой да ми препоръча фирма или метод. От лични впечатления.

Като се замисля - това си е типично нашенско мислене!

В “белите” държави директно отваряш “жълтите страници” и викаш първата попаднала ти фирма, без да се страхуваш, че са бездарници или самозванци, няма ДРАСТИЧНА разлика в цените и няма опасност да се наложи да правиш “ремонт на ремонта”!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Водопроводни неволинови [re: UnicaDonna]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано20.04.21 13:18



Ей туй

от фейса ми се мота пред погледа от известно време. Пробвай



Тема Re: Водопроводни неволинови [re: e ta]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.04.21 13:20



При мен не става дума да теч, но вероятно методите са същите.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Водопроводни неволинови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано20.04.21 13:24



Сваляш батерията, пускаш водата, изскача боклуче, монтираш батерията обратно (ако нищо не изскочи, може и батерията да е дала фира, керамиката вътре с годините...).
В неделя правих това упражнение, егати съвпадъка. Пластмасово парченце 2-3 см дълго и към 5 мм широко, посукало се, балиго как е попаднало в тръбата - късмет беше, че леко се показваше от върха на тръбата, точно на връзката като я свалих. Бях взел и нова батерия, та не знам кое проработи, но сега тече както си требе.

Ако не става горното с комшията, викай водопроводчик (с ендоскоп или подобно).



Тема Re: Водопроводни неволинови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.04.21 13:33



А какво общо има комшията?



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Водопроводни неволинови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано20.04.21 13:48



От бойлер ли?
Кажи две думи за инсталацията. Къде и как се разклонява топлата вода към ДРУГАТА от батериите? Където е силна.
Че ползват един източник е ясно, но има ли горен/долен етаж, има ли включени перални, миялни...

П.П.
:-) Ще стане като в майтапа за градинския маркуч, но аз каквито и магии да се мъчех да правя все стигах до разбиване. Миналата година 4 плочки около душа и навътре къртене, а тази, всъщност вчера - шпакловката в едно малко килерче на гърба на банята. Теча беше оправен но заради покожушване + мухъл... и ето ти занимавка за пролетта.
Започнете с разглобяването, после малко по малко и ще се прежалите.



Сори, ама има някаква утеха, че не съм най-минат все аз. Трябва истински фина душа за да се радваш на успехите на приятел, но абсолютно всеки се качва на страданието му. Оскар е това Уайлд макар и наобратно.
:-)



Тема Re: Водопроводни неволинови [re: UnicaDonna]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано20.04.21 13:49



Ами аз имам ендоскоп - гъвкъв, с 8 мм диаметър, със сносна камера и осветление. Но е само 2 м дълъг.
Ако махнеш смесителят, може да направиш ревизия на тръбата, а може и направо да пробваш да разбиеш евентуалния котлен камък с жило за отпушнане на канали.

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.