Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:36 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Можем да обявим край на антикомунизма  
Автор Crrafterr ()
Публикувано12.04.21 21:13



Към 12.04.2021 у нас като че се приключи с антикомунизма, едновременно с предизборните идеи за лустрация.
Днес и Атанас Атанасов (СДС, ДСБ, Демократична България), и Владислав Панев (Зелените, Демократична България) направиха големия завой - участие на ДБ в кабинет, подкрепен от БСП (екс БКП), вече не се изключва.

През 1990 г. нямаше да го повярвам.
Само оставям това тук, за спомен. 11.11.1989 - 12.04.2021.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано12.04.21 21:31



Той само да посмей!

Това ще са му гласовете от мен ... и не само от мен.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.04.21 21:35



Както се казва по фейсбушки - немисля.

1. Те кво да кажат - не щем да на подкрепяте? Па БСП - ние па напук ша ва подкрепим.
2. БСП не дава заявка за участие в правителство, коалиране или нещо подобно.

Относно лустрацията, ще кажа това, което винаги съм казвал:

1. Тя беше проведена 90-те години. Беше уволнено всичко кадърно, което можеше да направи нещо полезно за държавата. По политически причини.
2. Тя вече е безсмислена.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано12.04.21 22:05



събраха се юра, мара, и камшик тодора в рамките на семейството.


научи се да чакаш

Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано12.04.21 22:25



"Те кво да кажат - не щем да на подкрепяте?" - Точно това казват бе

(цитирам Панев, ДБ: "ДПС и ГЕРБ са изключени от уравнението. Не разчитаме на тяхната подкрепа") Следвателно, по метода на изключването, разчитат на БСП.

Лустрацията, безсмислената и според мен:
- съвместно изявление от 13 юли 2020 на съпредседателите на ДБ Христо Иванов и Атанас Атанасов, цитирам:
"Искаме /.../ да бъде въведена реална лустрация, за да бъдат прекратени всички онези отровни връзки между тоталитарното комунистическо минало и днешния политически живот, защото те не са прекратени."
Атанас Атанасов посочи, че предложенията не са плод на скорошни хрумвания, а проект от създаването на политическото обединение.



Редактирано от Crrafterr на 12.04.21 22:26.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.04.21 22:45



Ген. Наско, като съдия и прокурор до 89-та, безпартиен ли е бил?
За един преател питам.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.04.21 22:48



ДПС и ГЕРБ са изключени от уравнението. Не разчитаме на тяхната подкрепа) Следвателно, по метода на изключването, разчитат на БСП.

Това мисля е констатация "не очакваме", а не заявление "не щем".



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано12.04.21 23:52



Така де, констатацията кой (2 от 6) е изключен от уравнението е и неизразена, но фактическа констатация кой е включен. Пък мисля си, че няма как да включиш БСП в уравнението, ако не заглушиш доскорошните си пориви.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.04.21 00:20



Прекрасна тема.

Нека си припомнят всички тикви, които гласуват непрекъснато за всички издънки и отлюпки на "умните и красивите" КОЛКО ПЪТИ ИМ КАЗВАХ, ЧЕ СА ТИКВИ.

И КОЛКО ПЪТИ им обърнах внимание именно върху "хитрия" начин, по който в предизборните си декларации изключиха съюз с ГЕРБ и ДПС, но не и с БСП.

Дано поумнеете най-накрая.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор Liya ()
Публикувано13.04.21 00:33



Когато през 1994-95 върнахме комунистите, единствени от екс-комунистическия блок, ми идеше да се гръмна


Сега май пак!



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.04.21 00:56



Ся, човек, ако се опитваш да ми кажеш, че всичкото някогашно и настоящо СДС съкс, то аз това го знам от 92-ра, когато се уволних и видях кои са в СДС в обкръжението ми.
И от тогава съм се зарекъл 2 неща:
1. Да не гласувам.
2. Ако някога изобщо ми хрумне, дори на сън, пак да пусна бюлетина за което и да е "синьо", "дясно" и т.н., кат се събудя, да си отрежа ръцете.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Liya]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано13.04.21 02:41



"Последният комунист на света ще умре в България"...



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: tuzlija-179435]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано13.04.21 03:08



Остави....че ако и ГЕРБ оставят такова наследство, каквото комунистите са оставили, на България директно можеш да й сложиш Хасковския номер (Х).

В определен смисъл, разбира се. Примерно, по дълголетие на привърженици. Но не да живеят по двеста години физически. Идеите и принадлежността им да живее.....





Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано13.04.21 07:22



"антикомунизма" по 90ташките стандарти, по съвременните стандарти ДБ са комунистите, а БСПса в консервативния (десния) лагер. след 200 години лутане, нещата се върнаха там от където почнаха - либерали (леви) срещу консерватори (десни). и про-пазаристите са маргиналчета в левия лагер, за ужас на ламби и останалите бевеписти




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано13.04.21 08:15



Ти добре ли си, ма Уни - калната!?

Ти твойте гербери за кви ги имаш!? За некви честни и почтени капиталисти до 9-то коляно, а? Забрави червения партиен билет на бат си бойко и на цялата клика покрай него или викаш, че сички там са били просто формални пионерчета, комсомолчета и партийчета, кат кажи-речи целият български народ. Останалите "отломки" ги имаш за тещо различно, а! Мислиш си, че новият ти Марешки е баш- капиталст-че и нищо червено не се върти из-зад гърба му. Бе ти съвсем си превъртяла!

Аз не знам твойта тиква колко трябва да я друсаш, че да ти изпаднат всички бръмбаре от нея и особено тия, дето та карат да си въобразяваш, че никога работата не е била тука дали ше бъдат леви или десни, червени, сини или пембени, а всичко е опирало до ени пари и власт за лично облагодетелстване. И няма цвят, в който да не се пребоядисат, ако се окаже, че ще ги получат и двете.

Редактирано от MilaO6 на 13.04.21 08:17.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.04.21 09:31



Ти пияна ли си? Или си дрогирана?

Казах ли нещо за ГЕРБ или Боко в поста си, ааа? Или за комунистическо минало, дясно-ляво или синьо-червено? Я се научи да четеш или да разбираш кво четеш. И си дръж калните потоци от ропот и дъждовете от словесни атаки за някого, който ще ти се върже или ще се впечатли


Дебето са една самовлюбена алчна сбирщина от жадни за власт и пари “умни красавци”, които, понеже са чели повече от “Винету”, знаят как да замажат очите с празни Енталектуални помии на другите псевдоумна и псевдокрасиви ТИКВИ измежду избирателите, с цел да “седнат на стола” или да “захапят кокъла” - избери си. Да, сега няма заводи за приватизация, в квото “патронът” им Костов се беше специализирал, но има европари, и са готови и с дявола да се съюзят, за да се докопат.

Кво ли обяснявам, умните и красиви ТИКВИ са достатъчно фанатизирани, за да вденат.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 13.04.21 09:47.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: zaphod]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.04.21 09:45



БеВеПист е попадение

. То си е трудно да намериш икономист без доза бевепизъм.
Прав си, че стандартите (ми) са 90-тарски, макар че продължиха доста време след това. Трудно е човек да се отърве от мантрата за произхода, като тази за дете/внук на комунисти. Струва ми се, че с новия стандарт, в който няма нищо "чисто" / едностранчиво, всяка партия е микс от възгледи, понякога еклектични, сме на път поколенията да се примирят някак. Когато всеки лайк (глас) е важен, правотата се налага с по-обиграна и смекчена риторика.

Редактирано от Crrafterr на 13.04.21 09:45.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Koftia]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.04.21 09:50



Остави....че ако и ГЕРБ оставят такова наследство, каквото комунистите са оставили, на България директно можеш да й сложиш Хасковския номер (Х).

Всички малко се поувличате и ПРЕСКАЧАТЕ ЕТАПИ. Нещичко за наследството на днешните дебейци-костовци да споменете случайно? Или на царската пасмина?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.04.21 09:54



Леле, двете палите от нищо


А всъщност на 19 април тръгва кампания за преброяване на бездомните котки в София! - съвместно "4 лапи" и Столична община. Мен ме радва, че хората се вълнуват от котките, ето признак на развито демократично общество.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.04.21 10:14



Леле, двете палите от нищо

Ма кво се паля, Шестата Мила се изцепи толкоз неадекватно, че чак се шашардисах.

Клюката (може би интересна за теб) е, че Данчето Фандъкова май ще го отнесе заради загубата в София... Май щели били да я свалят от ръководството на партията. Не, че тва ръководство има някаква дума, ама - престиж все пак.



И понеже това вероятно й е последен мандат и като кмет - МАЩАБНИТЕ строежи текат с пълна сила и все повече се планират в СПЕШЕН порядък! Има да си газим 2 години из руини и разкопки, и сред багери и затворени улици и булеварди... А "ремонтите на ремонтите" ще ги прави следващият кмет. Може и Борката Бонев да е! (Когото пък заловиха, че уж от ДБ е влязъл в кметството, пък работел за Лая Манолова! Абе - "Чета с предател"!!)

Дали да не се изнеса и аз за малко от София?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Liya]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано13.04.21 10:15



Е, що не се обади тогава, бе?

Все нещо можеше да се направи...



WALL·E

Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано13.04.21 10:28



Сакън!



Не можеш, бе! Кой ти дава право току-така да отнемаш най-силния аргумент на този и онзи пишман профилиращ се!?

Какво ще правят сега някои от самонабедилите се десни, а!?

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.04.21 10:34



Толкова ми е черно, че не мога да се помайтапя даже. Завиждам ти на погледа и на готиното настроение.

Колко хубаво би било да имаме седесарска* власт, която набутва ченгеджийската дърта яка мафия в затвора и заедно с това погребва и кретенските си идеи срещу червените бабички? Според мен, обаче се случва тоано обратното.
В програмата, в принците и в самата същност на кампанията и обединението е залегнал именно тоя антикомунизъм. Думата ми е опротивяла вече. Но освен това са съг;асни да се прегърнат точно с мафията само и само да се доберат до властта. Направо виждам как се връщат едни мои познати до болка... нарисувано е какво ме чака и какво ни чака всички.

Да, наистина властта не е самоцел за ДБ, точно както казват. Основната, важна, даже грандиозна цел е отмъщението на Христо Иванов и на Радан Кънев срещу Бойко Борисов. Изгаря ги мечтата за реванш, пламтят просто и доста премръзнали влечуги сега ще се сгреят на тозя огън и ще се разпълзят.

В Свободна Европа сутринта четох готина статия за нови разработки в теоритичната физика - популярна работа, колкото за мен, не беше нещо специализирано. Мюоните се държат така че вероятно ще позволят определянето на нова пета по ред сила във физиката (освен електромагнетизма, гравитацията и другите познати) Озаглавена е "Чудовищата които дебнат във вакуума"
Вътре в ДБ има вакуум и в него дебнат чудовища, които обаче са стари, малко позабравени, но познати, познати...

Можем да обявим край на антикомунизма - усмихна ме, макар накриво


Въобще не искам да гледам шоуто натам...

*написал съм седераска - заклевам се че без да искам. Лира да ми хвърли едно таро и да ми каже какво значи

Редактирано от Green Light на 13.04.21 10:53.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Green Light]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано13.04.21 10:40



Вътре в ДБ има вакуум и в него дебнат чудовища, които обаче са стари, малко позабравени, но познати, познати...
Поименно, колега, поименно!




_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: ad miral]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.04.21 10:50



Имената на уволнените и после възстановени от съда полицаи и магистрати ако ги има някъде - те са. Сега са в трета глуха, но само си как тръгва на поход по булеварда, въздигнал над себе си ярка плакарда - "преследван от ГЕРБ"... Не на бял кон ще се върнат, а на танк направо. И с бомбандировач.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано13.04.21 11:55



"Нещичко за наследството на днешните дебейци-костовци да споменете случайно?" Ами хайде, спомени де!



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: MilaO6]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано13.04.21 12:21



За разлика от пембените, червените осъществяват еднопартийна тоталитарна власт след II cв.война.След дългогодишно такова управление който и да дойде на власт все може да му се намери връзка с предишния режим при добро или зло желание.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: LAMBl]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.04.21 12:28



Айде - и ще стане търкалът!





Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано13.04.21 12:31







Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано13.04.21 12:37



Иска се технологично време за оставяне на наследство. Нито царят, нито СДС, хеле пък Костов имаха такова управленско време на разположение каквото имаха ГЕРБ и Борисов.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Green Light]  
Автор Glastar (ентусиаст)
Публикувано13.04.21 12:39



Отрицателната енергия на вакуума, ефектът на Казимир върху портфейл, портмоне....
Отвън портмонето витаят сили, които са по мощни от силите вътре.





Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Glastar]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано13.04.21 12:42



И те ти кавитация





Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано13.04.21 12:49



Не съвсем.


Всъщност, на всичко читаво НЕкомунистическо, което в момента съществува, основите са му положени точно в този период - основно при управлението на ОДС (СДС) и по-малко при царя. Тогава се поставиха основите на пазарната икономика, благодарение на която в момента в България има стабилно и що годе предивидимо развитие.

Не е важно, колко време са правени реформите, а колко правилнни и дълбоки са.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Green Light]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано13.04.21 12:55



всичките са за затвора, Грийн
гледай шоуто докрая, най-тъмно ще е преди зазоряване

няма цел, а каквото му наредят, това прави



да хвърлим едно око на написаното от

Николай Марков

"Водещата мотивация на нашата престъпна балканска политическа клика се съдържа в отговора на въпроса: Откъде може да се краде безнаказано и колко?
Такива са били винаги нашите посредствени "политици" - крадливи дребни душички. Още преди Освобождението, когато се създават предпоставките за поява на Екзархията се оформят първите крадливи полуполитически банди за трупание на несметни богатсва чрез присвояване на различни потоци от пари. Да не говорим какъв грабеж на българите е извършен във фазата на руско-турската война и как, защото след края й до наши дни този грабеж не е спирал дори за миг. Затова сме били винаги бедни и управлявани от чужди и наши престъпници - "търговци на тютюн и кръв човешка".
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Търпението ни е изчерпано, зная, но радиоактивната дъждовна вода, която се събира върху нашия национален покрив, трябва да изтече до капка през улуците. Няма друг начин да бъдем в уюта на сухо и топло място! Живеем във времена, които са благодатни за буен разтеж на бурените и няма как най-негодното и болното измежду всички нас да не изплува най-отгоре като олио над бистра вода. Негодността и закономерния финансов и морален упадък на западната цивилизация е очевидна и само недъгав, болен или престъпен ум може да привижда нещо живо в нещо отдавна мъртво. За мое огромно съжаление. Затова не страдайте за погиващото пред очите ви, защото именно заради неговата еволюционна смърт ще се роди ново, здраво и смислено съществуване на човешкия вид. Много хора ще погинат в огъня на пречистването и този огън няма да погълне само една или няколко държави, а цялото земно кълбо. Днешните политически шамани ще бъдат лош спомен от отминали времена на унижения, злоупотреби и добре гримирана масова смърт.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Вървим напред..., пък който и докъдето! Няма друго правилно решение. Всеки ще стигне закъдето е тръгнал и лично ще бъде принуден да изпие горчивата чаша с отрова или благодатния сок на живота - според съда на съвършен съдия. Не от Страсбург! Сега сме повече от разделени, отчуждени и самотни, но утре пак ще изгрее слънце над земята и вероятно то ще ни вкара в нова епоха със съвсем различен световен ред. Със сигурност по-справедлив и прогресивен за човечеството от днешния смъртоносен и лицемерен хаос.
Днес над всички нас са бурените. Утрото е на въздадената справедливост и разума."



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: LAMBl]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано13.04.21 12:55



Тръгна се от коментар на Кофтито който съпостави наследството на ГЕРБ с това на комунистите, говорим за негативно наследство.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано13.04.21 13:01



Добре де, исках да кажа, че времето не е голям фактор, а активността! Може за кратко време да се направи много - и добро и зло.





Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Green Light]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано13.04.21 13:08



...въздигнал над себе си ярка плакарда - "преследван от ГЕРБ"...
А-а, репресираните?


Е, няма как, това си е традиция в българската политика.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: snowprincess]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.04.21 13:22



Ти май няма скоро да излезеш от тоя филм, но аз съвестно чета каквото пращаш към мен и има едно две зръннца които ми се закачат. Не така грандиозно - за цяла България и за цялата политическа класа, а само за мен и само за ДСБ.

1) Да, не съжалявам! Дълго, даже може да се каже цял живот съм симпатизирал на ясната и проста идея на СДС- Колкото може по-малко държава и колкото може по-дълбоко изрязване на старите обвързаности. Сега вече не мога да се самозалъгвам, че нещо от това е оцеляло. Още по време на кампанията стана ясно. Облекчение чувствам, а не съжаление - напрежението идва от лъжата и самозаблудата, сега нещата пак са ясни- ДБ не са моите хора, те защитават интересите на друга част от обществото.
(Все пак те не са реализирали наистина това идейно самоубийство, нека да видим какво ще стане.)
2) Чашата с отрова е от любим исторически момент - смъртта на Сократ, с който аз влизам във филми. Това са моите филми. Сократ избира отровата когато е осъден от демоса по най-демократичният възможен начин за най-демократичното възможно действие. Заседателите са 800 а обвинението е, че мисли и учи другите да мислят. Това оказва се пречи на "по-справедливия и прогресивен ред за човечеството". Нищо по-разрушително няма от това и справедливите и прегресивните никога не отстъпват от принципа на сократовците да им се предлага или празноглавие, или отрова.

Предпочитам радиоактивната вода на покрива. Само ще трябва да потърся коя е моята кал в нея. Понеже не е сегашната.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор Noy BG (библейския)
Публикувано13.04.21 13:35



Можем да обявим край на антикомунизма , само и единствено, когато същия се завърне със целия си блясък. Това е толкоз просто и логично.





Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Green Light]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано13.04.21 13:41



Сократ избира отровата когато е осъден от демоса по най-демократичният възможен начин за най-демократичното възможно действие. Заседателите са 800...

Предимството на това "най-демократичното възможно действие" е, че никой от 800-те не носи персонална отговорност. Ако Сократ беше осъден на смърт от някой тиран, щеше да има такава.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Green Light]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано13.04.21 13:53



толкова е интересен филма, че преди края, когато добрите побеждават лошите, няма да изляза

отровата е в друг смисъл





Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: ad miral]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.04.21 13:54




Прав си, разбира се, но и на теб(като на Крафтъра) да ти имам свежия поглед.

800 означава вече наистина народен вот и то подложен на реален съвсем истински народен дебат и безкомпромисност към истината. А тя, истината е, че подлагането на съмнение на устоите на обществото и масовото разпространение на този начин на мислене ще разруши това общество. Не не са искали да го убиват, не са го направили от кръвожадност или глупост, а по необходимост.
Свободната мисъл е смъртоносна за обществото. Защо да уважавам баща си, защо да почитам традицията, защо да воювам, да плащам, да поздравявам, да отсъпвам на слабия...



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.04.21 13:58



Иска се технологично време за оставяне на наследство. Нито царят, нито СДС, хеле пък Костов имаха такова управленско време на разположение каквото имаха ГЕРБ и Борисов.


Именно!



Ако Костов беше властвал десет години - камък върху камък нямаше да остане от тая държава, а европарите до цент щяха да минават през него, семейството му, зетьовете му...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Green Light]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано13.04.21 14:00



Свободната мисъл е смъртоносна за обществото. Защо да...
Ти уби нАучния сътрудник в мен!



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано13.04.21 14:05



"Ти уби нАучния сътрудник в мен!" Що!? Прав е!





Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано13.04.21 14:10



Що!? Прав е!
Et tu, Brute?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: snowprincess]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.04.21 14:15



Е знам кой е Ромел, тоя дето опитал да убие Хитлер в края на войната. Какъв е другият смисъл? Нещо което не разбирам ли? Заради това Q на снимката?

Всеки ще стигне закъдето е тръгнал и лично ще бъде принуден да изпие горчивата чаша с отрова или благодатния сок на живота - според съда на съвършен съдия.

За обикновения ум, колкото Ролмел става за символ към този цитат, толкова и Сократ. Впрочем, трудно би намерила и разликата във всички справедливи съвършени съдии и общества във вселената, които раздават чаши с отрова. Няма такава.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано13.04.21 14:16



И аз, и аз!!!





Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: snowprincess]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано13.04.21 14:21



А другия филм гледа ли го?
Оня, с Ръсел Кроу?



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано13.04.21 14:23



Ами да, свободното мислене разрушава обществото.
Пример - виж азиатците Япония, Китай, Корея... на какво мислиш се дължи бурното им развитие през 20-ти в.? Там хората са силно подчинени на общността, за разлика от останалата част от света. Докато при нас - "всяка коза за свой крак"



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: e ta]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано13.04.21 14:28



гледала съм го, хареса ми



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: LAMBl]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.04.21 14:34



Да, но аз по-скоро се филмирам заради честността на процеса. Атиняните ясно и открито заявяват на вселената и вековете, че честният и демократичен начин да се постъпва със свободомислещите хора е да бъдат убити. Заради мисленето си. Те за това го съдят, не се мъчат да облекат присъдата в различни думи. Богохулство, заради мислене и преподаване на свободни мисли.


Сега правим същото, но прикрито.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано13.04.21 14:39



Ами честността е по-присъща на примитивните организми ... ако приемем, че хората преди 3 хил. години са били по-примитивни.





Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Green Light]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано13.04.21 14:41



Човек, силно ме стресира тая история за Сократ, не съм я знаел. Народният съд, най-демократичното явление в историята ни





Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Green Light]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано13.04.21 14:45



Сега правим същото, но прикрито.

Да!

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.04.21 14:46



Нали?
:-)

Имам една тема "Прецесът срещу Сократ и изкуственият интелект"

Ако AI смъкне всякаква маска(защото му е неприсъщо), тогава истинското реално управление би било да се дозира колко истина и нестандартност ще бъдат здравословни и позволени.
Не е ли така?

Страшен роман става от тва.

П.П. Всъщност демокрацията също трябва да е присъствала в заглавието, защото това беше червената нишка- що е то демокрация?
Демокрацията, процесът срещу Сократ и изкуственият интелект.
Нещо такова.
Като мен звучи

Редактирано от Green Light на 13.04.21 14:51.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: ad miral]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано13.04.21 14:47



От тротоара до БАН пешеходец тръгва да пресича най-неуставно.Отсреща полицай Вутев промърморва :"Е те с'а че се глобеваме!" и понечва да надуе свирката.До него полицай Гелев го разкандърдисва:
- Остай го тоя, он е научен работник!
- А-а-а, че го отучиме...



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: LAMBl]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано13.04.21 14:47



Циникът е един разочарован романтик. Ламби, не издавай нежна си душа





Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.04.21 14:49



Обратно (пък и Гераско друго казва), днес можем да сравняваме 4-те години и 2 месеца на летеца Костов като премиер с 9-те години и 8 месеца на инж. Борисов като премиер. Ако Костов тръгна на практика от нулата и направи много за един мандат, може да се предположи, че за три мандата би направил е-хее. Борисов, като противоположност, стъпи на постигнатото, почти не направи реформи, караше по инерция и се стремеше към обществен консенсус, т.е. бе обречен да върви бавно * (впрочем с европари се фука той, макар да не са съществен дял в икономиката, основното си е развитието на българския капитал и търговия благодарение на членството в ЕС. Не на директните пари оттам).

___
* за радост на националния манталитет

Редактирано от Crrafterr на 13.04.21 14:52.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано13.04.21 14:54



"Ламби, не издавай нежна си душа" Що? Ние циниците, затова сме циници, щото те се притесняваме да се разкриваме.





Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.04.21 14:57



Супер звучи, давай!





Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.04.21 15:00



Последната нощ на Сократ.
Има я и като радиопиеса.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Noy BG]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано13.04.21 15:09



Трима антикомунисти хванали един комунист в гората и решили да го пекат жив на бавен огън.Вързали го на дълъг прът, стъкнали жарта и заровили в горещата пепел картофи.Баш антикомунистът рекъл:
-Отивам за ракия, а вие въртете пръта, ама бавно...
Връща се той, а ония въртят пръта бързо, бетер вентилатор.
-Абе нали ви казах да го въртите бавно?
-Опитахме, ама тогава ни гепи от картофите...



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.04.21 15:24



Ти вЕрно ли помисли, че не знам какво иска да каже Гераско?



Нали пуснах купища смехове, след като написах "именно".

Но и двете може да бъдат верни. Така че - аз не бих посъветвала никого да се сравняват годините управление на тези двама души.

Между другото - КАКВИТО и "добрини" да е сътворил Костов - АКО не беше положил началото на разпродажбата на "всичко българско и родно" за жълти стотинки и съсипването на всичко, което съсипа - вероятно изобщо нямаше да се стигне до управлението на Боко.

Така че - хронологично вините на Костов са ПОВЕЧЕ от тези на Боко, защото са ОСНОВОПОЛОЖНИ.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.04.21 15:41



Жълтите стотинки са смехория, достойна за жълти вестници. Вземи напр. продажбата на Нефтохим. Парите не са много, но купувачът първо че е ней-силният от другите трима кандидати (турски, кипърски и български) и второ, че поема дълговете на рафинерията и се задължава с инвестиции в нея. Второто е в пъти повече от кеш парите.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано13.04.21 15:41



във БГ няма дясни партии...
тия които се обявяват като такива - са умрели от глад безделници!!!


ако великият демократ Костов имаше поне още 1г управление - сегашните му последователи които получават известност и поткрепа от света и народа...само от неговото държавно новатерство!
освен че заради него сме член на ЕС и отвори границите за българите...
от преди поне 5г щяхме да сме в шенген!!!
А от сегашните политици какво положително получаваме като европейци???



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: NUT]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано13.04.21 15:43



и леви няма



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Baldrian]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано13.04.21 15:57



А какви имаме?
измамници и убийци!





Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.04.21 16:00





Kleta majka Balgariq!



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.04.21 16:03



Жълтите стотинки са смехория, достойна за жълти вестници.

Я стига!! Има си документални филми по въпроса, с разкази на живи участници в събитията.

Да не говорим, че лично познавам хора, които се снабдиха наистина за жълти стотинки с купища имоти и други благини по онова време.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано13.04.21 16:15



Не мисля, че може да има по-твърди доказателства по темата.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.04.21 16:19



Това си е попадение, комунизмът се асоциира с бананите

Логично антикомунизмът - с антибананите.
Впрочем (повечето от тях ги хапват цели, с обелката; други ги белят точно като нас; трети пък доближават единия край на банана до устата си и след това стискат, докато меката част не падне вътре).



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.04.21 16:30



"Фруктоза - това е нещо като захар"



Впрочем, бананите са радиоактивни. В дозиметрията съществува дори понятие "бананова еквивалентна доза".
Явно антикомунистите преядоха с банани и ги изби радиацията.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано13.04.21 16:51



Ние познаваме един вид банани, пригодени за транспорт и брани зелени. В страните, където виреят, основните видове били 15 - 20.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано13.04.21 17:34



Пожелателно...
Служебно правителство. Промяна на изборното законодателство. ЦИК не трябват...Около 2 млн. са българите в чужбина, които биха могли да гласуват електронно.
И на есен с песен или когато...
Слави, Иванов и Манолова биха си загубили половината гласоподаватели при кабинет, подкрепен от БСП. Всичките при подкрепен от ГЕРБ и ДПС.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Baldrian]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.04.21 17:51



То при електронно грласуване и вътре в България няма да гласуват по 3.3 милиона, а по 5 млн. За 2 млн в чужбина ми се вижда преувеличено (освен да е барабар с бебетата и барабар с онези, които отдавна не са български граждани), но да кажем вместо по 100-150 хиляди, да се включат пет пъти повече.

Но това са мечти. Ще чакаме българският електронен гений да измисли нова технология. Аз съм фен на подписване с 3d-код (като при банкирането, който код е съчетан с token с 6-цифрен ПИН и с еднократна 6-цифрена парола) плюс сканиране на ретината в момента на гласуване

- за валидация не само на самоличност, но и на психично състояние (дали някой до него не го принуждава). Който не си е турил ретината в базата данни на избирателния списък, въобще няма право да гласува. Може да се съчетае и с разпознаване на гласа (да каже псувня на български език с равен тон). В същата база трябва да има и валиден електронен сертификат за завършено основно образование (4 клас в България или аналог в чужбина).



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано13.04.21 18:03



Прекрасно ноу-хау или хау-ноу


Да го плагиатстват тъпунгерите и да се свършва!

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.04.21 18:19



Монархист иска повече гласуващи...
Айдеее и тва доживях!





Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.04.21 18:23



я анархистите да си траят!

Че вие искате 100% бре! Ние сме реалисти, просто повече. С цел базата данни да е при кралицата



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано13.04.21 19:17



Някой беше казал - Философстваме, когато всичко отиде по дяволите... :)

Та, ето и още нещо от него:

„Ако бъда притиснат да сложа етикет на моите политически схващания, ще кажа, че те са от вида на песимистично-анархичната пасивност, или на анархично-пасивния песимизъм, или на песимистично-пасивния анархизъм:
анархизъм, защото опитът ми показва, че най-вредното в политиката е самата власт;
пасивност – защото храня съмнение относно волята за промяна в този свят, воля често предварително заразена с жаждата за власт;
и песимизъм, защото не вярвам, че в основата си нещата могат да бъдат променени.“

кинигата: „Дневник на една лоша година Дж. М. Кутси



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано13.04.21 19:37



повтарям се, но:
Ако не беше разкарал Костов навреме БГА Балкан, сещаш се колко време и чрез него щяха да източват държавата - също както стана чрез Кремиковци. Услужливо забравяш и няколкодоларовите заплати, наследени от Жан. А ВИС и СИК, де'т ги навря където им е мястото? И това само за един мандат.
Комундетата се хванаха в чудо и затова извадиха последния си коз с мадридския мошенник с харизмата си в главите на 80-тях % родни дебили.
Ма го нямаше тогава професора Иво, че още тогаз да ни светне за дебилните % на електората.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.04.21 19:38



Съсипаха я тая приказка...





Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: T a n y a]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано13.04.21 20:07



Кутси да си пише книжките

Властта не е най-вредното в политиката, тя е нейният смисъл. Без политика няма и държава - ясно е, че е анархист, добре че е пасивен.
Наскоро сътвори сценарий на кинофилм по свой роман, играят Марк Райлънс, Джони Деп, Робърт Патинсън, Грета Скаки...



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Silverado]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.04.21 20:37



Ма го нямаше тогава професора Иво, че още тогаз да ни светне за дебилните % на електората.



Не говоря за Балкан, а за всички предприятия, дето ги разпродадоха за скрап. Разбойническо-мениджърската приватизация. Въведена от Виденов, но развихрила се именно при Костов.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано13.04.21 20:42



пак да ти повторя - разкарваш нещо от главата си и спираш да го мислиш.
Да си бие друг главата с него.
Оставиш ли го, ще те тегли като воденичен камък надоле!
А бе, също като жилищата - би следвало поне ти това да го знаеш.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано13.04.21 21:23



Комунизмът/социализмът са техническа подробност донесла общия пазар под егидата на СИВ. Този общ пазар позволи индустриализацията на България, респективно най-висока степен на икономическо и културно развитие, най-висок стандарт на живот и най-голяма лична и обществена свобода.
Изкуственото прекъсване на социализма спря неговото развитие, което по естествен път щеше да доведе до така наречените ценности на демокрацията, но при развита България, доминираща една Белгия например.
По време на социализма в икономически план имаше държавен капитализъм. Социализъм/комунизъм не е съществувал никъде и никога главно поради неизпълнение на основния постулат на К. Маркс – световна революция.
В политически план социализма повтаря всички извращения измислени от капитализма – експроприация, атеизъм, концлагери, терор, народни съдилища.
ВОСР е една добродушна лелка в сравнение с ФБР.
Закон за обявяване на капиталистическия режим за престъпен.
Капиталистическият режим идва на власт в България с помощта на чужди сили в нарушение на конституцията на НРБ.
Ръководствата и ръководните дейци на Капиталистическия режим са отговорни за:
1. Злоупотребата с възпитанието, образованието, науката и културата за политически и идеологически цели.
2. Съзнателното нарушаване на основните човешки права и свободи;
3. Моралния и икономическия упадък на държавата;
4. Установяването на пазарна икономика в изгода на така наречения Западен свят, довело до разруха;
5. Рушенето на моралните ценности на народа и посегателството срещу икономическите му свободи;
6. Провеждането на непрекъснат терор срещу несъгласните със системата на управление и срещу цели групи от населението;
7. Безогледното унищожаване на природата.
8. Подчиняване интересите на страната на чужди държави до степен на обезличаване на националното достойнство и практическа загуба на държавен суверенитет.
9. Целенасоченото и преднамереното унищожаване на традиционните ценности на страната;
10. Посочените обстоятелства дават основание да се обяви капиталистическия режим в България за престъпен.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: bipet]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.04.21 21:27



Ся ако си смениш мнението за ваксините - шта цункам.





Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано13.04.21 21:34



По сложно е, което не пречи да съм ваксиниран



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: bipet]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано13.04.21 21:57



Това за по-голямата лична и обществена свобода при соца е налудничава гавра.
Комунизъм в смисъл тоя от ХХ в. е еднопартиен тоталитарен режим на КПСС в Се Се Сере и филиалите му във васалните му държави от лагера на мира и милиционеросоциализма.
И той се смарангяса съвсем естествено - изчерпа си срока на годност.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: bipet]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.04.21 22:08







Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: tuzlija-179435]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано13.04.21 22:09



Напънала се планината и родила мишка.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: bipet]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано13.04.21 22:32



Именно.Постът ти е тъпня.И соцът беше тъпня .Кеф ми е, че замина закономерно по дяволите в акомпанимент с воя и стенанията на носталгиците му - музика за ухото на нормалните люде.





Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: tuzlija-179435]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано13.04.21 22:45



Ти мани, аз по-голяма глупост тук не съм чела, а клубът бъка от социалисти и въздишачи по тошовото време..

Заеби..





Тема Пич, ти май си сериозен...?нови [re: bipet]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано13.04.21 23:05



Ся, разкажи, как изкуствено се прекъсва един печеливш строй?

... че и ние да го разберем.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано13.04.21 23:14



Ми, лесно.
Кат феодализма примерно.
Или робовладелството.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.04.21 23:26



Ся, разкажи, как изкуствено се прекъсва един печеливш строй? ... че и ние да го разберем.


Както някои вече ти казаха - като феодализма или робовладелския строй. Отмират си и отстъпват място на по-съвършен строй.



Ако не "по-съвършен" - то със сигурност - по-изгоден на човешката същност.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: LAMBl]  
Автор 2biri ()
Публикувано13.04.21 23:28



С популизъм. В печелившия строй бедните са повече от богатите. Даваш им права и си го прекъснал. Никой не иска да дундурка лешпери за без пари.

В идеалната демокрация/и в идеалния комунизъм нещата са балансирани на теория. Работиш, печелиш, за награда - вила в гората/на морето. На практика - работиш, печелиш, вилата е за друг, спечеленото го е изяла системата. 20-50 години и строят е построил масата, която да го събори.

Никой не обича да е преебан.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: bipet]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.04.21 23:29



Малиии... ква каша ти е в главата...



Особено в сравнението на революция с бюро за разследване.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано13.04.21 23:34



Ти мани, аз по-голяма глупост тук не съм чела, а клубът бъка от социалисти и въздишачи по тошовото време..

Вие пък... толкоз ли не обичате да четете хумористични четива?



Или - четива на абсурда. В които първо ти обясняват напоително преимуществата на социализЪма и после ти казват поучително, че въпросният социализъм никога не е същестувал.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Silverado]  
Автор 2biri ()
Публикувано13.04.21 23:39



Нито един от приватизаторите не си изпълни договорите. Тва беше пълна измама. Покрай 5 губещи приватизираха 50 печелещи пак за по 2лв. 5 човека на кръст бяха.

Великите приватизатори нали не мислиш, че вложиха реални пари и ги загубиха в опити да спасят нещо. От левия - в десния джоб на държавата бъркаха под друго име и с друг процент.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано13.04.21 23:58



Ммм... те май се бяха скапали заради непригодността си ...?

... и съвсем не изкуствено.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.04.21 00:01



Е анджък де, заменени са с нещо ПО-пригодно за съответния исторически момент, както стана и със комунизма - беше заменен с нещо по-работещо.





Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: 2biri]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.04.21 00:04



Не стана много ясно, каква ти е тезата...





Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.04.21 00:10



Е анджък де, заменени са с нещо ПО-пригодно за съответния исторически момент, както стана и със комунизма - беше заменен с нещо по-работещо.

За съжаление е по-работещо... за някои. Но както казах - е по-съответстващо на ЧОВЕШКАТА АЛЧНА ПРИРОДА.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: LAMBl]  
Автор 2biri ()
Публикувано14.04.21 00:11



Как се прекъсва печеливш строй. Това пита, на това отговарях.

С непечелеща пълноправна маса. Недоволна.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано14.04.21 00:13



Кое им е непригодното - работили са хиляди години, за разлика от капитализма.
Той - както се вижда - и няколко стотин не може да изкара.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.04.21 00:14



Кое им е непригодното - работили са хиляди години

Щото не е имало интернет!



(Пардон, не можах да се стърпя)

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.04.21 00:16



"Но както казах - е по-съответстващо на ЧОВЕШКАТА АЛЧНА ПРИРОДА." Ами и така да е, значи отговаря на човешката (алчна) ПРИРОДА и това го прави естествен, тоест, работещ. Докато комунизмът се оказа, че й противоречи и затова се саморазпадна.





Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.04.21 00:21



Като се опитвате да ме оборите, първо го изучете пустия му комунизъм.

... един жокер да ти дам. Започни с трудовата теория на Маркс за стойността.





Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.04.21 00:22



Да бе, нали аз това казвам.

Само дето именно качеството, към което въпросният капитализъм е пригОден - ще разпадне не само обществения строй, а и самото човечество.

Те затва си строят ракети вече и бързат да завладеят я Марс, я целиот Космос... не им стигна, че разпаднаха земята - ше бЕгат да разпадат другите планети.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: 2biri]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.04.21 00:25



"С непечелеща пълноправна маса. Недоволна." Това при комунизма ли? Е, как така масата непечелеща и недоволна, а комунистическото общество печелившо!?


Нещо си противоречиш...?



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: LAMBl]  
Автор 2biri ()
Публикувано14.04.21 00:37



Печелят малък процент по много. Работят им голям процент печелещи малко.

Много малък процент богати и много бедни е демокрация. В комунизма беше подобно, но беше забранено да се коментира. Сега се коментира, но е облечено с "не произвеждате достатъчен продукт". Пътят е същия - крах. Не може да се получи с бедна маса. Тя рано или късно се пляска по челото.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.04.21 00:38



ФБР - Френска буржоазна революция.





Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано14.04.21 00:47



Е кво да му гледам теориите - нали е грешен Маркс.



Па и аз не говоря за комунизма, а за феодализма и робството.
Кое им е кофтито и невървежното?



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: 2biri]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.04.21 00:49



"Много малък процент богати и много бедни е демокрация." Бири, като не знаеш какво е демокрация, провери го в Гуглето бе, там го пише.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.04.21 00:57



Бе той Маркс и за феодализма и робството е писал... били ли са, що и кога са станали невървежни.



Поручик, аз по инджелерни въпроси акъл не ти давам, още по-малко споря с теб. Като кажеш нещо, си го записвам и гледам да го разбера и запомня.

Така и по обществено икономическите въпроси те съветвам да ми се довериш...



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: 2biri]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.04.21 00:59



Според мен разговорът е по-широк, тръгва от религията и идеите за естествени права и свобода, първо за свобода на съзнанието, стига се до формалния развод на църква и държава (Франция 1905). Това е първото, което мотивира човешката маса към промяна - идеите, парите са второстепенни при фундаменталните промени (да ме прощава Ламби, той е на обратното мнение), те впоследствие ги правят устойчиви или крехки.

Редактирано от Crrafterr на 14.04.21 01:00.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано14.04.21 01:09



Е нищо де, и за икономическите си записвай.



Маркс може и да е бил прав, за времето в което е живял и от гледна точка на времето в което е живял.
Обаче преди 1000 години не би бил прав, триста години по-късно - пак.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: Crrafterr]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано14.04.21 06:33



Пуу, май съм се объркал за тебе, шъ прощаваш.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: UnicaDonna]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано14.04.21 06:41



Е па чакам я да ферментира толкова време и нищо. Само лоши миризми и такова настроение. Същото като брака.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано14.04.21 06:53



Поручик Бенц /стига с това ретроградно мислене/, не му се доверявай. Аз като разправям, че ръси само фалшиви клишета не се шегувам. По обществено-икономическите въпроси, де. Е, па за България по-работещ от социализма строй досега не е имало.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: bipet]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.04.21 07:54



“Е, па за България по-работещ от социализма строй досега не е имало.”

С това съм доста склонна да се съглася. Не случайно останалите бивши соц все някак се оправят и се движат напред, а ние убедително се влачим на опашката.

Но вината за това надали е в самия капитализъм. Или поне - не изцяло.

ПП забравих - БОКО е виновен!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.04.21 09:42



Ако съберете 100 червени мравки и 100 черни мравки и ги поставите в стъклен буркан, нищо няма да се случи. Но ако вземете буркана и го разклатите здраво, мравките ще започнат да се избиват. Червените мислят, че черните са врагове, а черните вярват, че червените са врагове, докато истинският враг е човекът, който клати буркана. Същото се случва и в обществото. Преди да започнем да се избиваме помежду си, трябва да се запитаме кой клати буркана?!





Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.04.21 09:48



"Маркс може и да е бил прав, за времето в което е живял..." Хех! Това ми звучи като: Архимед може да е бил прав за лоста, за времето в което е живял, но...



Като човек занимаващ се с наука, ... това не ти се получи.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Reverend Harry Butz (The Swamp)
Публикувано14.04.21 10:05



По-добре е да не си го променя.
Един човек (Ник) почина днес от Tdap ваксина (Tdap - Тетанус-дифтерия)
след конвулсии и припадъци в продължение на 50 дни.



Това е фейсбук страницата с всички подробности за инцидента, лечението, снимки на децата, съпругата и пр.





Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.04.21 10:05



Преди да започнем да се избиваме помежду си, трябва да се запитаме кой клати буркана?!

Замисляме се, не откриваш топлата вода. Разликата между нас и теб може би е, че ние сме абсолютно наясно - никога няма да разберем точно кои са и е безсмислено да се "запитваме".



Ако тези, които клатят буркана, могат да бъдат разкрити от дребни мравки като мен и теб - значи отдавна са щели да бъдат унищожени от други, за които дори не можем да се сетим. Аз и ти.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.04.21 10:07



Ти тотален антиваксър ли го раздаваш?



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.04.21 10:30



тогава не се самозаблуждавайте, че едните мравки победили другите, щото им писнало

във всяка война или революция има много вложени пари

смяната на обществен строй е режисиран процес, а ние играем по чужди правила



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.04.21 10:37



И двата вида мравки се самозаблуждават.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: UnicaDonna]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано14.04.21 10:37



Но вината за това надали е в самия капитализъм.....

Бъг в българския геном има,

как може умни, красиви, прекрасна земя и - все на опашката



Това си е предизвикателство за учените-генетици, наистина......

Бъдете високи))!!

Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: spunk]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.04.21 10:46



“как може умни, красиви, прекрасна земя и - все на опашката”

Абе може и да сме умни и красиви, ама в комплект с това сме и недисциплинирани, завистливи, егоистични, алчни... да не продължавам, че ше ям боя от патриотите наоколо!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: UnicaDonna]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано14.04.21 11:29



а така, ти го продължи - мартиал за изследване...
тва науката и се свежда до запояване на платки само)))))))))))))))))

Бъдете високи))!!


Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: snowprincess]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.04.21 11:41



В отговор на:

смяната на обществен строй е режисиран процес, а ние играем по чужди правила



Интересна идея. Църквите по света отдавна са дали отговора: Бог е режисьорът. Еретиците пък смятат, че режисьор е съдбата, кармична предопределеност. Физиците може би доказват, че всичко се крие в магнитното поле и в слънчевия вятър.

Има и версия за тайните общества, примерно масоните. Тях обаче кой ги режисира? Пак Бог, няма кой друг.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: Crrafterr]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.04.21 12:03



ако човек се замисли и прегледа историята
ще види, че робите никога не са се разбунтували от само себе си

те се страхуват да не ядат бой и се подчиняват

винаги е бил някой, който е имал (или са му дали) пари, бил е близо до тези, които ще събори, имал е възможности, акъл, мотив и желание да смени системата, за да се възползва на свой ред

робите пак остават роби



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: Crrafterr]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.04.21 12:08



За атеистите нищо не каза...





Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: bipet]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано14.04.21 12:09



, не му се доверявай

Оооо, ти на маса да ни видиш.





Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано14.04.21 12:14



Това ми звучи като: Архимед може да е бил прав за лоста, за времето в което е живял, но...

Ами, точно така е.
И с Нютон е същото.
Че даже и с Айнщайн.
Само икономистите си вярват, че нещо писано преди триста години, ще е валидно и актуално, и сега, хеле па в такава "наука", като икономиката.





Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: spunk]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано14.04.21 12:33



как може умни, красиви, прекрасна земя и - все на опашката

Именно затова, не бива да се бърка причина и следствие.


Ако имаше и банани, щяхме да сме като Горна Волта.
А ако земята не беше прекрасна, а като Скандинавия например, щяхме или да сме изпукали отдавна, или да сме шведи.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: snowprincess]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.04.21 12:45



Говориш вероятно и за Ейбрахам Линкълн с кампанията му за премахване на робството, довела до войната Север-Юг през 1861-1865. Човек с акъл и възможности. Но резултатът не е робите да останат роби, нещо различно ще да е имал като идеи. От покойния тогава Томас Джеферсън е взел идеята за равенство и др. Въпросът е по чие внушение и вдъхновение се появат нови идеи за общественото устройство.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: Crrafterr]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано14.04.21 12:48



От покойния тогава Томас Джеферсън е взел идеята за равенство и др.
Самият Томас Джеферсън е имал роби. Неговите идеи за равенство евентуално не са се простирали толкова всеобхватно.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: ad miral]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.04.21 13:02



Нормално, кога да развива идеи, ако трябва да мие чинии и да копае земята без трактор? Имал е и му е останало време да напише "Ние считаме тези истини за видни от само себе си, че всички хора са създадени равни, че те са дарени от своя Създател с някои неотчуждаеми права, че сред тези права са живот, свобода и стремеж към щастие."



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: Crrafterr]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.04.21 13:09



като работодател - при кое положение ще ти е по-изгодно
да имаш роби, да им осигуряваш подслон и храна, да се грижиш за здравето им, за децата им
или да наемаш свободни хора, които да си плащат сами за всичко



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: snowprincess]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.04.21 13:28



Второто, естествено (и научно доказано от столетие насам). Не знам каква връзка искаш да направиш, т.е. не знам дали съм в твоето течение на мисълта.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: Crrafterr]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано14.04.21 14:11



Но резултатът не е робите да останат роби, нещо различно ще да е имал като идеи

робите пак остават роби, и тогава, и сега, нищо, че не им казваме така
идеята е да мислят и да искат промяната, като нещо добро за тях



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: snowprincess]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.04.21 14:23



Тук бих спорил - в това, че "не им казваме така", е всичко. Понятийният апарат си знае работата. Не наричаме Слънцето Луна. Трудно, да не кажа невъзможно, е да смяташ робовладелската система и системата с наемен труд за идентични, че разлики няма и всичко си е по старому ("и тогава, и сега").



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.04.21 14:28



Трудно, да не кажа невъзможно, е да смяташ робовладелската система и системата с наемен труд за идентични, че разлики няма и всичко си е по старому ("и тогава, и сега").

Как ще да е трудно, като цялата комунистическа идеология е построена върху това?

На крак, о, парии презрени,
на крак, о, роби на труда!
Подтиснати и унизени
ставайте срещу врага!"


ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles


Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано14.04.21 14:53



Много си ни е хубаво училището и учебната програма. Урокът за разликата между роба и свободния(за феодализма) е толкова прост, ясен и заедно с това верен(точно обяснява какво е било и какво става), че направо няма втори като него. Ние сме за бой(поколението), че с лека ръка отхвърляме като принципно погрешно всичко което сме учили по обществените науки.
Имам две клавиатури фира да обяснявам точно това за робството.

Редактирано от Green Light на 14.04.21 14:53.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.04.21 14:58



Не знам за поколението, аз лично нищо не отхвърлям и всяка идея ми е интересна, особено за нов поглед въру миналото. Крепостния (при феодализма) не бих нарекъл свободен, но и това е любопитно - защото гледаме с днешни очи на миналото. Днес се смятаме за по-свободни от преди (тук не говоря за абсолютно, а сравнително по-), но дори това се оспорва от Сноу.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.04.21 15:01



За комунизма на Мор и Кампанела, 15 - 17 век ли говориш, или за комунизма на Ленин 20 век? Мисля, че Ленин прави разлики, гледа на нещата в развитие, не ги отъждествява.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано14.04.21 15:06



Ами на крепостния (доскоро роб) жена му и децата му са си негови, няма опасност някой да ги продаде другаде. Него също, да не говорим,че (освен жената и децата) има и собственост- кон, нож, част от произведеното... Как би го нарекъл? Това има непряко отражение върху производителността. Непряко, но силно.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.04.21 15:13



Геврек! Твой човек (схематично) може би ще бъде номиниран за премиер вместо Бойко! Поне такъв е слухът.



Знакови лица от партията на Кунева преминаха при Бойко отдавна.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.04.21 15:19



Мче "Интернационалът", откъдето подкрепих с цитат, не е писан по времето на Кампанела.

Чисто пропагандно-лозунгаджийски се набляга на внушението, че парият, тоест наемният работник, непритежаващ частна производствена собственост, е роб на работодателя си. Роб - в смисъл на истински безправен римски роб, крепостен, американски роб, демек, собственост, е обичайната първосигнална асоциация. Това е целта на внушението при използване на думата роб. Както нашите възрожденци са лансирали понятието "турско робство" и сега масовката се кълне, че всички етнически християни в Османската империя буквално сме били роби по статус.

Та и на Снежанка "новаторските" идеи изобщо не са новаторски - още при другаря Ленин са измислени. И не ти говоря за трудовете на Ленин, чак толкова тъп не е да нарича черното бяло, а за политкомисарската пропаганда, на която се вързваш буквално:

робите пак остават роби, и тогава, и сега, нищо, че не им казваме така

Ми не! Понятието "роб" има съвсем конкретно значение. В преносен смисъл се ползва само с пропагандни цели.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles


Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.04.21 15:20



Негови, ама почти - правото на първо брачно ложе?

В Русия императрицата (1746) забранява на всички, освен на дворяните, да купуват селяни и земя. Петър III издава манифест (1762) и помешчици са тези, които притежават населени земи (т.е. и селяните с тях) за разлика от земевладелците, притежаващи само земя.
Основен показател за имущественото (!) състояние на помешчиците е т.нар. душевладение. Микро помешчик - притежава до 20 души; дребен помешчик - от 21 до 100 души; среден 101-500, едър 501-1000, направо корпоративен - над 1000 (теса 3.8% от всички и имат 43.7% от крепостните, Википедия). Според преброяване на населението на Русия 1860, има 103 200 помешчици, притежаващи 10.7 милиона души.

Но не мога да нарека свободен човек, който няма право на свобода на придвижване. А не е само тя, напр. няма право да носи дрехи от разни материи и цветове.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.04.21 15:23



Ти па, в Интернационала - текст на поет - са "роби на труда", не "роби"

За преносния (поетичен) смисъл е ясно, да.
Аз като казвам на моята да не робува на децата, не я наричам робиня. Благодатен глагол, благодатно съществително.

Редактирано от Crrafterr на 14.04.21 15:25.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано14.04.21 15:30



Това е по различните днешни стандарти.
Роб е човек, който не притежава нищо, нито дори себе си. Няма семейство.
Крепостният притежава себе си и има семейство. Има права, защитавани от закона. Аз знам за ъзникването на феодализма на Запад, но с Русия едва ли е различно - помешчикът може да продава крепостни, но те заминават със семействата си, покъщина и т.н. Купувачът има някакви задължения към тях - да ходят на църква в неделя, да спят през нощта и при нарушаването им носи отговорност.
Те могат при определени обстоятелства и с риск за живота си, но съвсем регламентирано да избягат от крепостническа служба(да избягат в града и да се укриват година - значи са сръчни и ценни за някоя еснафска :-) общност и тя го защитава)...
Не са роби.

Редактирано от Green Light на 14.04.21 15:31.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано14.04.21 16:25



утре от 09.00ч ще тормозят зрителите от националните телевизии...
със контакт с новите депотати от парламента...
просто си представям една простотия - която ще се излъчва по БГ медии...
и горките гласоподовате ли - ще затинят в едно политическо тресавище!!!





Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.04.21 17:28



Не са, иначе щяхме да ги наричаме роби, а не крепостни. Не са и самураи де.
Така или иначе, днешните "стандарти" за свобода на личността са твърде млади. Кой знае накъде ще поемат; докато има държави, свободата ще е ограничавана от тях. Постепенното движение към днешното е съпроводено или се дължи не само на философско-правни писания, но и с редовни масови сакатлъци с всевъзможни средства, урок след урок след урок, хилядолетия не можем да опознаем самите себе си.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: NUT]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.04.21 17:29



Алтернативи за негорките гласоподаватели и за негласоподаватели:













И още куп програми!



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: RujaKaramfilova]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано14.04.21 18:32



Алтернативи, ти на това алтернативи ли казваш


Или пък свикнахме покрай алтернативите на изборите. Кой от тия филми е ГЕРБ и кой е итн, аз трябва се ориентирам преди да гласувам.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: tuzlija-179435]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано14.04.21 19:12



„Това за по-голямата лична и обществена свобода при соца е налудничава гавра.“

Чак сега разбирам каква огромна грешка е станала !
Копнах Закона за обявяване на комунистическия режим за престъпен. Естествено очаквах да се пейстне едно към едно.
Как думата „комунистически“ се е заменила с думата „капиталистически“ нямам никакво понятие. Магия някаква.
Пак искам да се извиня. Добре поне, че всичко друго се е копирало без промяна.



Тема ОФФнови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.04.21 20:32



ОФФ новини



Кой ли ще да е тоз човек? Хич не се сещам!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: Crrafterr]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.04.21 10:18



Не наричаме Слънцето Луна

"A rose by any other name would smell as sweet"



Геврек, робството никога не е било отменяно, само го разшириха, за да включва всички раси.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: snowprincess]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.04.21 12:49



Чаак толкова не съм бягал от уроци по история. Отменено е и още как, и писмено, и устно, и всякак.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.04.21 13:38



Чаак толкова не съм бягал от уроци по история. Отменено е и още как, и писмено, и устно, и всякак.

Абе аз ХИЧ не съм бягала, ама виж - сбърках ФБР с ФБР!



Обаче ВОСР нЕмаше как да го сбъркам - то ми е расло и от ушите през всичките ми 11 години образование. И песни съм му пяла, и манифестации съм му правила.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема задачанови [re: Crrafterr]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.04.21 22:52



Кой сътвори тва нещо ся:

"
Спомням си ентусиазма, когато Борисов дойде на власт през 2009 г., за да измете от властта Мая Манолова, Татяна Дончева, Корнелия Нинова, Сергей Станишев, Ахмед Доган и "цара" - омразната тройна коалиция. Тогава Борисов употреби израза за тяхното управление "лайно в целофан", а мнозинството от българите се радваха, че най-после се диша, идва промяна и т.н. Спомням си и ентусиазма от месец май 2013 г. когато Сергей Станишев, Корнелия Нинова, Мая Манолова, Татяна Дончева, Доган и Пеевски изгониха Борисов от властта, въпреки, че беше спечелил изборите. Пак се "дишаше", "проветряваше", а Данчо Цонев наричаше Борисов от парламентарната трибуна "мутра". Борисов пък излезе в отпуск и се скри в Банкя, но за малко. Избраха Пеевски за шеф на ДАНС и изгря звездата на протестърите и Христо Иванов, които с ентусиазъм върнаха Борисов във властта, а Христо Иванов стана негов министър и водеше с Цацаров заседанията на ВСС. После дойде ентусиазмът от президентските избори през 2016 г. и поредното начало на края на Борисов. Няколко месеца след това ентусиазмът секна, а Борисов направи третия си кабинет и изкара пълен мандат. Да не забравяме и ентусиазма от 2001 г. когато царя дойде на власт, за да помете Костов, че да "започнем да дишаме" (днешото заседание на НС ми напомни за него), както и върховния ентусиазъм от 1997 г., когато Костов завря комунистите в ъгъла на историята. По време на всичките тези ентусиазми Слави Трифонов правеше вулгарни скечове по вкуса на Мултигруп, ВИС и СИК в най-гледаното време по най-гледаната телевизия и пееше на частните партита на Поли Пантев, Георги Илиев, Илия Павлов и други скъпи покойници. Поради тази причина намирам за глупаво да се ентусиазирам в днешния ден. Едни и същи хора си сменят местата и се гонят едни други през няколко години, а късата българска памет всеки път фантазира ново начало. Това е обида за интелигентността.

PS А всичко започна с ентусиазма от свалянето на Живков, разграждането на командно-административната система, широката антикомунистическа коалиция СДС, времето е наше и т.н.
"



Тема Re: задачанови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.04.21 23:03



Всеки би могъл да го сътвори, всички си го мислим.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: задачанови [re: Crrafterr]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано16.04.21 00:01



Едни и същи хора си сменят местата и се гонят едни други през няколко години, а късата българска памет всеки път фантазира ново начало. Това е обида за интелигентността.
Всяко ново е добре забравено старо. Ние просто забравяме по-бързо.



PS А всичко започна с ентусиазма от свалянето на Живков, разграждането на командно-административната система, широката антикомунистическа коалиция СДС, времето е наше и т.н.
Комунизмът си отива, спете спокойно, деца... за кой ли път.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: Crrafterr]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано17.04.21 14:21



Мнооого бивши комсомолци май има още в политиката. :))



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: T a n y a]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.04.21 15:46



Всички над 46 години.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: T a n y a]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано17.04.21 16:33



Лошото е, че и настоящи много има.



Тема мутринови [re: T a n y a]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано17.04.21 17:29







Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: tuzlija-179435]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано17.04.21 18:21



Всички над 46 години.

Кой си пази комсомолската книжка? :)))

Имахме ли снимки на нея?
Питам, щото моята я загубиха в школното учком (таки ли се казваше?)
Не исках да си правя нова. Поради което, макар и да завърших отлично, смениха златното медал със сребро... И после във вуза ми казваха, че е голяяяма драма, че нямам такава... Аз, Упадъчен елемент. :)))



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: T a n y a]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано17.04.21 18:38



Кой си пази комсомолската книжка? :)))

Имахме ли снимки на нея?


Оказа се, че АЗ! Преди време излезе от някакви стари кашони и си я съхраних, даже я показах на сина си. Със снимка ми е, да. От 8 клас.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: мутринови [re: Crrafterr]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано17.04.21 20:59



.... много вицове има натрупани. :))



Тема комсомолската, не знам. ама военната си я пазянови [re: T a n y a]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано17.04.21 21:59








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.