Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:35 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: 2biri]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.04.21 00:25



"С непечелеща пълноправна маса. Недоволна." Това при комунизма ли? Е, как така масата непечелеща и недоволна, а комунистическото общество печелившо!?


Нещо си противоречиш...?



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: LAMBl]  
Автор 2biri ()
Публикувано14.04.21 00:37



Печелят малък процент по много. Работят им голям процент печелещи малко.

Много малък процент богати и много бедни е демокрация. В комунизма беше подобно, но беше забранено да се коментира. Сега се коментира, но е облечено с "не произвеждате достатъчен продукт". Пътят е същия - крах. Не може да се получи с бедна маса. Тя рано или късно се пляска по челото.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.04.21 00:38



ФБР - Френска буржоазна революция.





Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано14.04.21 00:47



Е кво да му гледам теориите - нали е грешен Маркс.



Па и аз не говоря за комунизма, а за феодализма и робството.
Кое им е кофтито и невървежното?



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: 2biri]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.04.21 00:49



"Много малък процент богати и много бедни е демокрация." Бири, като не знаеш какво е демокрация, провери го в Гуглето бе, там го пише.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.04.21 00:57



Бе той Маркс и за феодализма и робството е писал... били ли са, що и кога са станали невървежни.



Поручик, аз по инджелерни въпроси акъл не ти давам, още по-малко споря с теб. Като кажеш нещо, си го записвам и гледам да го разбера и запомня.

Така и по обществено икономическите въпроси те съветвам да ми се довериш...



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: 2biri]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.04.21 00:59



Според мен разговорът е по-широк, тръгва от религията и идеите за естествени права и свобода, първо за свобода на съзнанието, стига се до формалния развод на църква и държава (Франция 1905). Това е първото, което мотивира човешката маса към промяна - идеите, парите са второстепенни при фундаменталните промени (да ме прощава Ламби, той е на обратното мнение), те впоследствие ги правят устойчиви или крехки.

Редактирано от Crrafterr на 14.04.21 01:00.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано14.04.21 01:09



Е нищо де, и за икономическите си записвай.



Маркс може и да е бил прав, за времето в което е живял и от гледна точка на времето в което е живял.
Обаче преди 1000 години не би бил прав, триста години по-късно - пак.



Тема Re: Пич, ти май си сериозен...?нови [re: Crrafterr]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано14.04.21 06:33



Пуу, май съм се объркал за тебе, шъ прощаваш.



Тема Re: Можем да обявим край на антикомунизманови [re: UnicaDonna]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано14.04.21 06:41



Е па чакам я да ферментира толкова време и нищо. Само лоши миризми и такова настроение. Същото като брака.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.