Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 01.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Предизборна тема ))))))))  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.02.21 15:41



Два месеца и един ден. Тонове пуканки, щото тоя път е свръх интересно.

И да не е - ще си я вдигам сама от време на време. Темата де. Тва вече е практика в клуба.

Такъв хаос...

Катилът даде “тон за песен” със заявката си за втори мандат. Боко официално още не е дал заявка за четвърти, ама то май се подразбира

Цирк до цирка...

Имате ли достъп вече?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Предизборна тема )))))))) [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано03.02.21 17:31



Имаме леко ограничен. Аз лично мисля още малко до си почина от мрежи.





Тема Re: Предизборна тема )))))))) [re: Metropolis]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.02.21 17:35



При мен е вече добре. В интерес на истината от телефона ми е много по-лесно и бързо.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Предизборна тема )))))))) [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано03.02.21 18:48



"... щото тоя път е свръх интересно."

Направо ви се чудя на вас, дето ви е интересно, че чак и свръх. Нито ми е интересно, нито ме интересува. Няма и да отида да гласувам, освен, ако в последния момент, което е много малко вероятно, не се появи нещо свръхново или свръх интересно за мен. Цирковете са ми втръснали до повръщане.

Твоите две версии, въобще не са ми интересни. Не ми е интересен ни Цветанов, ни Мая Манолова, ни "Демократична България, ни Марешки (дето сума и народ, включително тук в клуба, му се кефят и одобрително възклицават, щото бил казал да се гласува за старите муцуни, че не били вече толкоз гладни и нямало да крадат като новите. Изглежда себе си има предвид), за Слави да не говорим, както и за - не помня кой беше още. Но няма ни един интересен, ни един!! За пораждащ някаква надежда за оправяне пък, съвсем хич. Съжалявам, това е положението. И аз като Метрополис, обмислям да зарежа всякакви мрежи, тв-ита и прочее.



Тема Re: Предизборна тема )))))))) [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано03.02.21 21:03



Ами интересно е наистина - както заради новите играчи с шансове за влизане, така и заради хода на президента с подранилото "самономиниране".
В първия момент възприех обявената кандидатура на Радев за втори мандат като във футбола: той центрира топката в наказателното поле, подавайки я на БСП преди 4 април (парламентарните избори).
В някакъв следващ момент забелязвам отсъствие на ентусиазъм у Нинова (БСП). Уточнявам в скоби, понеже не всеки е длъжен да знае нито кога има избори, нито как се казва президентът или who the fuck is Нинова.



Усещането за хаос е заради множество анализатори, всеки със своето виждане. Давам скорошна литература:
- Валентин Вацев: ;
- Георги Първанов:

Мисля, че възможно парламентарните избори да не доведат до съставяне на правителство, след което служебно на Радев, нови избори, пак служебно и стигаме до президентските през ноември. Така става още по-интересно.

Междувременно, актуално от Market Links: ГЕРБ 17%, БСП 15%, ИТН (С.Три.) 12%, ДБ 6%, ИБГ (М. Ман.) 4% (от всички с плаво на глас). От избирателната активност зависи какво ще стане. Възможно е да падне до малко над 30% като в Румъния; ако стигне 50%, сегашната извънпарламентарна опозиция може да хване 100 мандата, 70 да вземе БСП...

=======

Предлагам и популярно четиво от някоя си Ирини Цикидис, за любителите на засукания изказ:

"Честно казано, мъчно ми е за всички розови комсомолци, на които, по партийна линия, предстои да защитават и прокарват у нас дивотиите на съвременната западна либерална доктрина. Разбира се, говоря не за икономическия либерализъм на Хайек (*), а за новото съдържание на понятието „либерална демокрация”, което старателно избягва темата за икномическия сблъсък в обществото, за да се фокусира върху дивотии като дженър идеология, краен феминизъм, насърчаване на исляма и расови конфликти.

Към днешна дата бяхме свидетели на немалко целенасочени и координирани опити да се прокарат определени идеи и у нас, чрез медиите и социалните платформи. Започна се с напъни за подмяна на историята – османското присъствие беше представено като „предимно културно”, осигуряващо „охолен живот на поданиците”, а историческата памет за кърваво насилие – „фалшива подмяна на реалността”. Малко след това Фейсбук преля от плюшени мечета за „Добре дошли, мигранти”, а на новините за последвалия ислямски тероризъм в сърцето на Европа беше наложена жестока цензура. Кланетата на невинни цивилни европейци бяха обяснявани с амок на изтерзани мюсюлмани, а сексуалното насилие над жени беше представяно като „преджобване с танцувални движения”. После започна атаката над българската родова памет, а българинът беше заклеймен като „Ганьо”, „потурлия”, „вонящ и прост чобанин”. После се оказа, че българинът, освен „нечистоплътен нещастник и ракиен патреот”, е и насилник, който пердаши жена и челяд по няколко пъти на ден.

Всичи тези, на пръв поглед разнопосочни акции, са обединени под шапката на съвременната либерална доктрина, а най-шумните им апологети, кой знае защо, получават солидно финансиране от чужди НПО-та за „активна гражданска позиция”. В същото време, политически са представени с около 5%, въпреки солидното финансиране отвън, а масовото отношение на българите към тях е тежко презрение.

Но веселбата тепърва предстои. Тепърва розовия комсомол ще трябва да обяснява колко е „прогресивно”, „напредничаво” и „яко” да бъдат премахнати думи като „майка”, „баща”, „той” и „тя”. Тепърва ще защитава правата на „транс хората” и конкретно правата на мъже като Крег Телфър, сравнително посредствен атлет, който, след като се обявява за транс и започва да се състезава при жените, веднага се класира на челните места. Или пък онзи ММА транс хубавец, който счупи черепа на противничката си на ринга. Или пък защо е редно и нормално списание Vogue да обяви за „Жена на годината” транс мъжа Брус Дженър. Тепърва ще се прокарват тезите, че математиката и шахът са расистки дисциплини, и е в реда на нещата да има обидни квоти за гей хора и мюсюлмани във всяка компания, вместо да се гледа кой ще свърши най-добра работа, защото е професионалист. Само стойте и гледайте сеир – до две години това ще дойде и у нас.

А още по-яко е, че цялата тази глупост ще бъде прокарвана от невежи индивиди, които ще се бият в гърдите, че са антикомунисти, живуркайки в щастливо неведение, че проповядват западните леви идеи на троцкизма. На пръв поглед това е парадокс – как така хора, които ненавиждат комунизма, всъщност са представители на модерното ляво? Много просто.

В лявата идея има няколко големи разкола и няколко различни течения вътре в самата нея – на Маркс, на Прудон, на Бакунин, на Кропоткин, на Малатеста, на Ленин, на Сталин, на Троцки, на Маркузе, на Чомски и т.н. Първата голяма схизма е още по време на Първия Интернационал - конфликтът между Бакунин (анархистите) и Маркс (комунистите). От тогава, че и до днес те са формално разделени. Следващият разкол е около и по време на Първата Световна Война. Първо се обособяват социалдемократите на Бернщайн, които започват да говорят за еволюционен преход в навечерието на самата война. Това води до конфликт, след който следват създаването на Третия интернационал и конфликтът Кауцки – Ленин.

Какво се случва с лявото на Запад последните 70 години? Няколко важни неща.
Първо, работническата класа извоюва правата си и вдигна стандарта си на живот (разбира се, благодарение и на съществуването на социалистическия блок, което кара управляващите елити да се съгласят на много отстъпки) и се превърна донякъде в това, което наричаме западна средна класа в момента. Освен това, бившата работническа класа се оказа доста консервативна, бранеща традиоционните ценности, и о, ужас – силно патриотична, разочаровайки неомарксистите, които разбраха, че тя няма да започне износ на революция.

Второ, през 60те години на 20 век, членът на Франкфуртската школа Херберт Маркузе (**) защитава тезата, че Маркс е сгрешил субекта на революцията. Според Маркс неизбежният глобален конфликт е между работническата класа (пролетариата) и парзитиращата на гърба й експлоататорска висша класа. Според Маркузе, обаче, това е грешно, защото работническата класа се е дискредитирала, оказвайки се консервативна и дори одобряваща капитализма, в момента, в който е извоювала повече блага и права за себе си. Ето защо, Маркузе коригира Маркс, твърдейки, че конфликтът не е класов, а между “опресиращи привилегировани насилници” (консерватори, бели мъже) и “опресирани непривилегировани жертви” (всички малцинства). Маркузе подменя субекта на революцията и твърди, че тя ще бъде организирана не от пролетариата, а от малцинствата. Негов е този забележителен цитат: "Буржоазията все още може да бъде победена. Маркс сбърка, че пролетариатът е автентичната революционна класа. "Истинската революционна сила на днешния ден са различните малцинства, "гетата", които живеят вън от общия ред. Цялата патология трябва да бъде утвърдена за норма, а цялата норма – за патология. Сливането на политическия и сексуално-моралния бунт е ключово за ефективната опозиция. Тогава най-после ще рухне буржоазното общество."

Трето, Маркузе и западните неомарксисти влизат в жесток конфликт с комунизма в източна Европа, обявявайки го за “извращение”. Те са създателите на така популярното на Запад понятие „Вулгарен марксизъм”, което описва комунизма на СССР и Източния блок. Западните леви реално са най-големите врагове на източния комунизъм.

Разархивираните досиета показват, че Маркузе е работел за службите. Това кара немалка част от хората да мислят, че службите доста талантливо са изпързаляли левицата, подменяйки както субекта, така и обекта на революцията. И внезапно онзи 1% свръхбогати хора вече са сейф. На практика, чрез подмяната на лявата идея, елитът, онзи 1% свърхбогати, си осигурява спокойствие и парира истинското икономически обусловено недоволство. Вече никой не се пита как така те притежават над 50% от благата на човечеството, защото фокусът вече е другаде. А опасната работническа класа, която действително може да вдигне революция, е обезоръжена, защото вече е в ролята на привилегирования бял опресор. Западното ляво категорично изоставя класовото неравенство като тема, и започва борба за правата на всички малцинства – етнически и сексуални.

Именно това е днешното западно ляво (либерали, неолиберали, прогресисти), което изповядват и родните либерални елити. И то е силно, много силно. Което не му пречи да бъде и безкрайно глупаво и употребено от опитни политици."
______
* Friedrich August von Hayek
** Herbert Marcuse

Редактирано от Crrafterr на 03.02.21 22:29.



Тема Re: Предизборна тема )))))))) [re: Crrafterr]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.02.21 21:25



...Маркс, Троцки, Маркузе, Чомски... много евреин, много нещо...



Тема Re: Предизборна тема )))))))) [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.02.21 21:35



Супер пост си ми написал, ще си чета по-късно с кеф... Само това ми се наби в очите и ще реагирам:

Мисля, че възможно парламентарните избори да не доведат до съставяне на правителство, след което служебно на Радев, нови избори, пак служебно и стигаме до президентските през ноември. Така става още по-интересно.

Много са ми смешни тези, които каканижат, че не трябвало в никакъв случай да се допуска да се съставят "безпринципни коалиции" само и само да се влезе във властта, трябвало да се отиде на нови избори и тогава...

Е какво "тогава"? Каква би била разликата при едни следващи, и по-следващи, и по-следващи избори? Реалностите са си реалности, партиите - същите, електоратите - също... Има ли някаква гаранция, че следващи избори са някаква панацея?? Никаква. Най-много някакво механично разместване и още някоя дребна партийка да се вмъкне, или някоя да не успее да влезе...

А иначе аз съм ПОЧТИ сигурна, че няма да могат да съставят правителство. Освен ако не се задвижат по плоскостта "Всички срещу ГЕРБ"... БСП, Манолова, ДПС ако се съберат - може и да успеят.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Предизборна тема )))))))) [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.02.21 21:38



Ми той затова е интересен животът, щото всички сме различни!

Аз пък умирам от любопитство как ще се развият събитията. И докъде ще стигнат всички в мизериите си.

Тепърва чакам солови изпълнения от страна на Черепа!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Предизборна тема )))))))) [re: UnicaDonna]  
Автор e ta (7.62)
Публикувано03.02.21 21:58



Върти се из фейса днес, бай Йоло Денев имал готово правителство.

Я да видим сега, какво правителство се очертава на хоризонта по предложение на негово превъзходителство господин Йоло Денев и да не пропуснете все пак кой ще бъде премиер на републиката след два-три месеца. Каже ли бай Йоло напред, земята се пука по шевовете.
------------------------------------------------

ВРЕМЕННО ПРАВИТЕЛСТВО ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ ОТ МАФИЯТА:

ПРЕМИЕР - НИКОЛАЙ МАРКОВ

ЗАМ.-ПРЕМИЕР ПО СИГУРНОСТТА - ПОЛК. ГРИГОР ЗДРАВКОВ
ЗАМ.-ПРЕМИЕР ПО ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО - ПРОФ. АТАНАС МАНГЪРОВ
Н-К НА КАБИНЕТА НА МС - ДИАНА ДЯНКОВА
МИНИСТЪР НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ - АДВ. ЕЛЕНА ГУНЧЕВА
СЕКРЕТАР НА МВР - АДВ. ЕЛЕНА ГУНЧЕВА
МИНИСТЪР НА ВЪНШНИТЕ РАБОТИ - ПЛАМЕН ПАСКОВ
МИНИСТЪР НА ОТБРАНАТА - ПОЛК. ГРИГОР ЗДРАВКОВ
МИНИСТЪР НА ЕНЕРГЕТИКАТА - АРСЕНИЙ БАЙЗДРЕНКО
МИНИСТЪР НА ТРАНСПОРТА - СВЕТЛОМИР СТОЯНОВ
МИНИСТЪР НА ПРАВОСЪДИЕТО - АДВ. АЛБЕНА БИЛЯНОВА
МИНИСТЪР НА ИКОНОМИКАТА - ХРИСТО ПОПОВ
МИНИСТЪР НА СТРОИТ. И БЛАГОУСТРОЙСТВОТО - ТЕОДОР АНГЕЛОВ
МИНИСТЪР НА СОЦИАЛНИТЕ ГРИЖИ - АРХИМАНДРИТ ДИОНИСИЙ
МИНИСТЪР НА КУЛТУРАТА - ЛЮБОМИР БЛИЗНАКОВ
ГЛАВЕН СЕКРЕТАР НА МИНИСТЕРСТВОТО НА КУЛТУРАТА - ДОРА ДИКОВА
МИНИСТЪР НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО - Д-Р ГЕОРГИ ТОДОРОВ
МИНИСТЪР НА ФИНАНСИТЕ - ПРОФ. НАКО СТЕФАНОВ
МИНИСТЪР НА ОБРАЗОВАНИЕТО - ДИМИТЪР ГИЛЕВ
МИНИСТЪР НА ГОРИТЕ И ВОДИТЕ - ДОЦ. ТОДОР НЕДЕЛИН
МИНИСТЪР НА ТУРИЗМА - ХРИСТИНА НИКОЛОВА
МИНИСТЪР НА СПОРТА - ДИМИТЪР БЕРБАТОВ
МИНИСТЪР НА СЕЛСКОТО СТОПАНСТВО - ЙОРДАН МАЛДЖАНСКИ
МИНИСТЪР НА ЕКОЛОГИЯТА - БОРИСЛАВ САНДОВ
ГЛАВЕН ПРОКУРОР - СЪДИЯ РУМЯНА ЧЕНАЛОВА
ВИСШ КАСАЦИОНЕН СЪД - АДВ. ИЛИЯНА МАВРОДИЕВА
ВИСШ АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД - ТОШКО ЙОРДАНОВ
ШЕФ НА ДАНС - РОСЕН МИЛЕНОВ
КОМИТЕТ ПО МЕДИЙНА ИНФОРМАЦИЯ - АЛЕКСАНДЪР МАРКОВ
КОМИТЕТ ЗА БОРБА С КОРУПЦИЯТА - ВЛАДИМИР БАРБУТЕВ
КОМИТЕТ ЗА РАБОТА НА БЪЛГАРИТЕ В ЧУЖБИНА - КРАСИМИР ГЕРОВСКИ
КОМИТЕТ ЗА РОМСКА ИНТЕГРАЦИЯ - ПЕТЪР ФИЛИПОВ
НАРОДЕН СЪД И ТРИБУНАЛ - СПАС МАНТАРОВ
СДРУЖЕНИЕ НА ПЧЕЛАРИТЕ - ВЕСЕЛИН ОРЕШКОВ
ПАТРИОТИЧНА ГВАРДИЯ - БОЯН РАСАТЕ
НАРОДЕН ПАРЛАМЕНТ - от представители на всички основни професии - те знаят проблемите, поставят ги и ги решават.
РАЙОНИРАНЕ НА БЪЛГАРИЯ - 12области - поставят проблемите пред парламента и Министерския съвет.

Идеолог - Йоло Денев
Движение "България на народа"
------------------------------------------------

Смятам, че сме ударили дъното и по-интересно от това, здраве му кажи ...
И аз като Мила, отказвам да слушам, да гледам и изобщо да регистрирам каквото и да е в главата си на тема парламентарни избори 2021.



Тема Re: Предизборна тема )))))))) [re: e ta]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.02.21 22:13



Нищо не може да ме откаже от тоя цирк!



Тепърва ще гледам на Славчо сеира. Ни съм му чула предизборна програма, ни нищо.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.