Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:17 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: медицитенови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.11.20 20:42



Категорично съобщиха, че не било Ковид.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Ха честит локдаун.нови [re: aiumi]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано24.11.20 21:06



Установиха че проветряването и маските в час нямат ефективно превентно значение.

Но е важно да се спазва дистанция т.е. тъй като стаите имат дадена големина, то значи трябва да намалят броя на учениците в стаите за да могат да спазват дистанция.

Сега половината клас е в час, другата половина в къщи зуумва.
После се редуват.

Ще видим, тая седмица ще домъкне документацията за учебния айпад.

Това значи че учителите само чакат локдауна.

За мен е важен индикатор, че в Европа има държави с тотален лок даун.
Това е знак, че вероятността да се наложи и тук е много голяма.



Тема Re: Ха честит локдаун.нови [re: vozac]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано24.11.20 22:04



толкова може икономиката и материала

Гледах го снощи и останах като вцепенена, но и в същото време не учудена.
Вцепенана, защото викаш някой да ти помогне и в същото време бягаш от помощта.
Не учудена, защото материалът е ясен.
Но...за икономиката не е виновен само материалът, а и държавата.
Аз тия дни вече изкуквам, защото имам цени, които са обвързани с МРЗ, а все още не е гласувана МРЗ от 650 лева. Уж беше така, тристранката отхвърли. Да, сигурна съм, че ще се приеме, но докато не го видя гласувано няма как да си сключа договорите.
Клиентите пищят, не искат само упоменато МРЗ, а точна сума. А как да я впиша, като държавата месец преди новата година не е наясно. А пък клиентите искат да формират бюджета....

Бе....кво да ти разправям



Ще взема да ида вече на държавна работа преди пенцийката и да спя спокойно

Хората по белия свят знаят какво ги очаква след 20 години, ние не знаем след 20 дена



Тема Re: Ха честит локдаун.нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.11.20 22:28



Но...за икономиката не е виновен само материалът, а и държавата.

И аз така бях написала в първия момент, но после се сетих простата истина, че "държавата" не е паднала от Марс - тя е от същия тоя маТРиал. Управлявани и управляващи - все един матриал сме. Каквито управляваните - такива и управляващите. Каква икономика - какви 5 лева...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: медицитенови [re: Luchezara]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано25.11.20 05:50



Това прочетох, което пишеше.



Тема Re: Ха честит локдаун.нови [re: UnicaDonna]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано25.11.20 08:54



Това ми е написала моята приятелка нощес


На почти 63 години е, от 1996-та живее и работи в Мадрид, пенсионира се този януари окончателно. Още преди пет-шест години, мисля, имаше право да кандидатства за пенсия в зависимост от стажа и възрастта като паралелно с това работеше и всяка осигурена година отгоре на това и носеше актуализация на пенсията. Не съм се задълбочавала, ако искаш ще я разпитам, но не ми се влиза в детайлите на испанската пенсионна система :)

Копи/пейст без редакция:

Много са помощите като започнеш от пенсионерите, на които дадоха по 3 допълнителни пенсии - така става 18 пенсии за годината, защото тук получаваме не 12, а 15 пенсии, т.е. 3 допълнително.

На предприятията, които не работиха по време на пандемията дадоха също огромни помощи, мога да разпитам ако са нужни точни цифри.

Другата голяма помощ е т.н. ерте – по преценка на работодателя работници излизат в безработни, т.е. плаща им държавата, но при възстановяване на работата след пандемията работодателят е длъжен да върне работника на същото място, със същата заплата и да го държи мин 6 месеца на работа при тези условия.

И друго интересно, т.н. пожизнена рента.
При определени условия за хора, които са били на работа преди пандемия и са я загубили, защото е фалирало предприятието или са на възраст над 55 години и получават до момента на пандемията помощи като хора на възраст, които трудно си намират работа заради възрастта ... на всички тези дадоха по 580 евро пожизнена рента, т.е. до пенсиониране и ако хората над 55 години имат мин 15 години трудов стаж това време на получаване на тези пари им се счита за трудов стаж.

Това е за което се сещам сега. Конкретни цифри казваш, ами не са по 50 лева за пенсионерите.

Месец март получих 2 пенсии, месец април 3 пенсии, месец май 2 пенсии като минималната песия тук е 800 евро при пълен трудов стаж.
Ако не плаща наем, който тук е скъп, а има собствено жилище, спокойно един пенсионер може да живее с 400 до 500 евро, като вл. храна, ток, вода, парно, а лекарствата и градския транспорт за пенсионери са безплатни.


Още да питам ли?

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от eta d на 25.11.20 08:58.</EM></FONT></P>

Редактирано от eta d на 25.11.20 09:03.



Тема Re: Ха честит локдаун.нови [re: UnicaDonna]  
Автор aiumi ()
Публикувано25.11.20 09:09



Да, разбира се, под "маски' имам предвид всички мерки. Всяка от меките мерки има пробойни, но когато се насложат всички, се получава едно задоволително ниво на защита.


Но! Част от тези мерки, в България няма как да се спазват, например дистанцията. По някаква причина е невъзможно, дори да има предостатъчно пространство наоколо, просто хората са склонни да се скупчват и да се бутат. За разлика от тъй щедро хвалените шведи, например.

За миенето на ръце...предполагам, всеки има някаква битова култура, но и това не е много сигурно, нито може да се контролира, поради липсата на видими белези.

Остават маските - при тях поне се вижда дали някой е с маска или не е....но ето, сега съм в метрото и има хора без маски, и нищо не следва от това...

Абе...ясно е, че ще се мре яко. Просто сме си такива българите....



Тема Re: Ха честит локдаун.нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано25.11.20 09:40



Слушам сега. Театри може. Фитнес не. Малки магазини - да. Молове не. Църкви, паркове да. Спорта е омотано, не разбрах.

От петък до 21.12.2020

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Ха честит локдаун.нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано25.11.20 10:54



Ти като не разбереш какво ти се казва, и викаш на помощ мантрата за буквализъм.

Като нищо не правят тия спрените - и те част от същата икономика, щото, кво да им се компенсира толкова?

Като нямаме и друга икономика (почти, нали много държиш на небуквализма, щот нали си човек на изкуството и си по метафорите и хиперболите), сланинките разбрах, че са от данъците, а парите за данъците кой ги изкарва? Или пък те са от сланинките?

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 25.11.20 10:55.



Тема Re: Ха честит локдаун.нови [re: aiumi]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано25.11.20 11:05



Абе...ясно е, че ще се мре яко. Просто сме си такива българите


Направо са ви подлудили всичките.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.