Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:08 21.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Ха честит локдаун.нови [re: UnicaDonna]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.11.20 19:17



E не е локдаун като локдаун - все пак няма затворени градове както беше преди... не че ми е пречело кой знае колко ама по принцип.



Тема Re: Ха честит локдаун.нови [re: UnicaDonna]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано23.11.20 19:20



Не видях Сачева на брифинга и не чух позиция на министерството и.
Дано да имат някаква.



Тема Re: Ха честит локдаун.нови [re: eta d]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано23.11.20 19:28



В следващите дни ще се види дали наистина сме стадо или мърша (с)


Ако двестата биполярници на жълтите павета-протестиращи, станат 20 К,, значи има надежда.

Достатъчни са свързаните с нехранителни големи магазини, ресторантьори и още няколко засегнати групи.
А на емоционалната реч на оня смотаняк, с извинение, бих се изакал.

Няма никаква логика да спират складовете за дървесина и строителни материали, например. А автобусите в Сф градски Т - не. Това стига за преценка що за поредно малоумие готвят.

Инак, видно, клубните наплашени кокошки са ОК.

(пример: идва зима - все едно, може да е пак никаква, но все пак слънцето грее не 15, а 2-3 часа ефективно и е студено. Някой разчита да си купува редовно дърва/пелети етц - просто не е имал пари или ум да се запаси. И откъде? От Кауфланд? Пффффф тъпунгери, неизлизащи, освен за пиар от скапаната София)



Тема Re: Ха честит локдаун.нови [re: eta d]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.11.20 19:28



Какво да ти кажа... бъркотията е пълна. Ресторантьорите щели да пишат "писмо до султана" против мерките... нямало да ги приемат. Фалити предстояли... Трябват много милиарди, за да се компенсират всички, които ще закъсат сега... Родители ще излязат в отпуски заради децата си... не ми се мисли просто. Това правителство според мен няма потенциал да се справи адекватно. Нито някое друго хипотетично, впрочем.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Ха честит локдаун.нови [re: mangosutu-168725]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано23.11.20 20:03



Аз работя за голям, български работодател с обекти от типа нехранителни магазини, големи хипермаркети и бях свидетел през март как в петък, тринайсти следобяд, в заповедта за тогавашните мерки присъстваха и сега споменатите обекти, а на шестнайсети, в понеделник всички си работехме ...
Просто някои думички от въпросната заповед се подмениха или направо изчезнаха.
После ни направиха за месец и половина на шест часа и усвоиха едни кинти по 60/40.
Сега като гледам пак ще е така, да приберем едни пари. При положение, че от миналия понеделник пак сме с преподписани договори на 6 часа ... Как ти се струва? М?



Да не бъда криворазбрана, съм ЗА мерки. Но ... не вярвам нито в кадърността, нито в способностите, нито пък в добрите намерения на боковите михлюзи.
Как си компенсират хората другите държави, няма да коментираме ...



Тема Re: Ха честит локдаун.нови [re: Metropolis]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано23.11.20 20:07



Днес си замина и деканката на МФ.
Трима за две седмици станаха май при нас.
Ма към щяло да не си проведем занятият за семестъра присъствено, много било важно. Добре бе, ще ги проведем тоя семестър. Другия няма да има кой да ги води...

(Полицаите били "на първа линия" - ха, ха, ха!)





Тема Re: Ха честит локдаун.нови [re: UnicaDonna]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано23.11.20 20:10



Това правителство според мен няма потенциал да се справи адекватно. Нито някое друго хипотетично, впрочем.

За жалост, това е положението.
Не знам кое е по-страшното в случая, болестта или икономическата каша.



Тема Re: Ха честит локдаун.нови [re: eta d]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано23.11.20 20:12



Компенсирането е със заети пари - други ще ги плащат. Да, по-малко ще плащат, защото скоро инфлацията (доларова и еврова) вероятно ще е двуцифрена.
Забрави за компенсациите, те са за гнусни мангасари и пенсии. Просто трябва да ни оставят да работим, но те няма.
И да- не знаят какво правят - някак се надяват да добутат до следващи избори. лошото е, че алтернативата са: левопедерасти (няма значение, че се броят "десни" - рамадан, спонджбоб и оня с курвата с трите вибратора, туркомафиотите, баш мафиотите от бецепе и ...Слафи.





Тема Re: Ха честит локдаун.нови [re: eta d]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.11.20 20:13



Как си компенсират хората другите държави, няма да коментираме ...


Що бе? Коментирай! Тъкмо наистина щях да попитам "чужденците", ако са наясно, как се случва това в другите държави.

Щото като гледам примерно гърците как не само локдаунстват, ами и от вкъщи не могат да излязат без СМС - мислиш ли, че сипят с кофи парични компенсации?

Само моля, за Великобритания и Германия не ща да слушам. НЕкак не ми се връзва да се сравнявам с тях.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Ха честит локдаун.нови [re: eta d]  
Автор DarkSide ()
Публикувано23.11.20 20:20



Как си компенсират хората другите държави, няма да коментираме ...

щото в другите държави мед и масло тече по улиците ... 24 годишна фризьорка се самоуби миналия понеделник в Лиеж, Белгия, поради финансови проблеми, породени от локдауна



имаше 200 човека в неделя събрани в нейна почит, все като нея, на ръба на фалита и мизерията заради локдауна






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.