Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 24.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано15.11.20 14:15



Какви времена... настанаха - нито да се похвалиш, нито да се оплачеш.

100 пъти пишман станах, че се изтървах да кажа, че съм го пипнала!! Хубаво си мълчах и други 2-3 си мълчат, може и повече да са, на мен на лични толкова ми се обадиха като споделих, ама Уни пусна тема, ситуацията й заплашваше да стане аналогична на моята - малкият ме зарази след рожден ден на приятел и като се тръгна, нямаше спиране, докато за пореден кой ли път, клубната атмосфера се възпали. Кой крив, кой прав няма никога да се стигне до консенсус, но все е по-добре човек да не се бие в гърдите, колко опит има в тежките заболявания и че всички други се глезят и паникьосват за няма и нищо.

Слава Богу на теб това няма да се случи. Ти си любимка на всички и освен мен, няма да има кой да ти каже кривиците



Не знам кой ден си, при мен първите 5 дни от заразяването нямаше нищо, освен едва прокрадваща се кашлица. На 5-ия срещу 6-ия стана страшното и трая 10 и повече дни. Още не ми е минало съвсем. Но нямам температура, което е май най-важното. Обонянието и вкусът ту се появяват за малко, ту изчезват - странна работа е това, ама така е. Много интересни подробности не съм казвала, щото така и не се стигна до тях, но ако имаш конкретни въпроси, ще кажа какъвто е бил моят опит.

Стискам палци за теб и съпругът бързо да се преборите и скорошно оздравяване!

Редактирано от MilaO6 на 15.11.20 14:31.



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано15.11.20 14:31



Преди имах месинджър но почти не го използвах.
Хората на които държа (а те са малко) са на skype.
Сега така и така си в къщи, пиши по подробно за децата и теб,
това което сметнеш, че може да се сподели в клуба.
цунк





Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано15.11.20 14:40



Бързо да оздравеете, Фиши!
Най-здравият човек, когото познавам, в момента е болен. Осми ден, нито много зле, нито върви към подобрение. Всеки ден е различен ...
Дано при вас да мине леко.

Смъртно опасно е да си прост.


Тема Re: Какви времена...нови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано15.11.20 14:40




фишът и тартанела, а?

това с фиш няма да го забравим


научи се да чакаш

Тема Re: Какви времена...нови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано15.11.20 14:33



фишЪТ и тартанелаТА беше





Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.11.20 15:20



Дошло е време да си сменя ЕГН-то, това е дошло

Какво да правя, мажа го в момента с "Волтарен", ама файда никаква, утре ще търся невробекс ли беше, нещо такова.
(вдигах майка ми миналата седмица по 5-6 пъти на ден, кога за храна, кога да пие хапчета, кога да сменям памперси и т.н. - пострада нещо с крака. В петък обаче я оставих в една частна болница наблизо, по 90 кинта на ден, ама поне скенери, доктори и най-вече санитарки)

Давай да си лафим, да не те мисля...

ПП: а, сетих се да питам - тя (бабата) понеже е здравноосигурена от Германия, пък е и немска гражданка, дали няма мегдан нещо да се пробвам с тяхната каса?

Редактирано от Crrafterr на 15.11.20 15:14.



Тема Поведение на гражданинанови [re: Fish L]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.11.20 15:34



СРЗИ днес (15.11.2020) е публикувала това: "

" (там се клика на "Информация", което се оказва линк и се отваря файл в pdf)

1. Лице с положителен резултат за COVID-19 незабавно се изолира и се поставя под домашна карантина за 14 дни.
2. Изолират се и се поставят под домашна карантина за 10 дни лицата, контактни от първи ред - осъществили незащитен контакт със заразеното лице на разстояние по-малко от 2 м. и за повече от 15 минути или без носене на защитна маска за лице:
- 2 дни преди появата на оплаквания
или
- 2 дни преди вземането на проба за изследване по метода PCR при безсимптомно носителство.
3. След изтичане на карантината не се извършва контролно изследване.
4. Медицинското наблюдение се извършва от ОПЛ (общопрактикуващ лекар).
5. ОПЛ оказва методична помощ на всички лица от пациентската си листа по мерките, които следва да се спазват - продължително проветряване, влажно почистване и дезинфекция на повърхностите, помещения и предмети от първа необходимост, лични предпазни средства, спазване на домашната изолация.
6. ОПЛ извършва лечение и оказва съдействие за хоспитализация в случай на нужда, чрез екипите на ЦСМП и Координационния център (*) за COVID-19.

_____
* В София май .

===

Така че ще те следим, мила Fish, за поведението ти! Граждански контрол ще осъществяваме!

Редактирано от Crrafterr на 15.11.20 15:37.



Тема Re: Какви времена...нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.20 15:50



клубната атмосфера се възпали. Кой крив, кой прав няма никога да се стигне до консенсус, но все е по-добре човек да не се бие в гърдите, колко опит има в тежките заболявания и че всички други се глезят и паникьосват за няма и нищо.

Моля, спри да се чувстваш виновна заради няколко псевдоморалисти. Плюй и отмини.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Какви времена...нови [re: MilaO6]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано15.11.20 17:26



Да ти кажа, не знам кой ден съм. Обикновено по това време много трудно се адаптирам към промяната на температурите. Сутрин ми е студено, на работа ми е много топло. Още преди 10-тина дена взех 2-3 пъти аспирин. Чувствах се добре във вторник, когато дадох проба.
Надявам се да не те тормозя за съвети! Ти как се чувстваш днес?



Тема Re: Какви времена...нови [re: Crrafterr]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано15.11.20 17:34



Пробвай с охлаждащ гел Дийп Рилийф.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.