Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:35 19.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Какви времена...  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано15.11.20 11:40



настанаха - нито да се похвалиш, нито да се оплачеш. За това място става дума.
Първо да е честита радостта на Лоли и Нут! Това за мен са най-важните новини!
Второ: радвам се, че Мила е на оправяне! И аз въпреки умерения ми скептицизъм съм
гепила К19. За щастие, явно леко го минавам - най ме тормози липсата на обоняние. С другите симптоми се справям - болки в кръста, в прасците. Температура не вдигам, този симптом съм го отстъпила на мъжа ми.

Светла памет на Анбра!


Целувки на приятелите и бъдете готови да жънете бури, ако посеете ... разни работи.



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.20 11:51



Леле и теб почваме да те дебнем сега...



Рапортувай по-често за състоянието ви (очевидно и съпругът е "в кюпа"...)

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.11.20 12:35



е какво обоняние при рибите ("fish")


По отн. на симптома кръст - аз съм ковиден от 10-ина години насам, къде ще се мериш с мен!

Айде, майтапа настрана, явно няма да оставяш без надзор мъжа си и да се оправяте без изненадите, на които е способна гадинката.



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор aiumi ()
Публикувано15.11.20 12:42



Времената са си както винаги -
докато умните се наумуват -лудите се налудуват :)))

Скорошно оздравяване на теб и на съпруга ти :)



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор DarkSide ()
Публикувано15.11.20 12:49



Радвам се, че леко го минаваш, стискам палци.





Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано15.11.20 12:49



Я кой се появил, най любимата ми клубарка.


Първо си помислих, че нещо хубаво ти се е случило и искаш да споделиш.....уви...
Добре, че го караш леко.
Искам да те попитам за spype ти дали работи, да не си му сменила името?
Преди врееме ти пратих съобщение по skype и нищо..
Аз за сега нямам fb
Прегръдки



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано15.11.20 13:00



Бързо оздравяване ине подценявай загубата на обоняние. Това може да се окаже доста упорит симптом и до сега има само теории за терапия.

Доколкото разбрах става дума да се упражняваш с мириса на различни неща(подправки), които по принцип знаеш как миришат.



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.11.20 13:05



гуш и цунк



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.11.20 13:17



Фишкеее, радвам се да те видя! Радвам се още повече, че сте добре с момчето. Макар че него съм го виждала само веднъж сигурна съм, че ей сега да го зърна, ще позная.

За обонянието-не се тревожи. Моят син е с хроничен синузит и некви налепи от рождение....като го питам за нещо как мирише и той ме гледа и току каже : Моляяяя??? С учудено поглед, защото би трябвало да знам вече, че няма обонянието на "нормалните" хора и се радва, че е така, в определени случаи (например в кино, обществен транспорт)

Аз живях около седмица без вкус поради стоматологична операция и жабуркането с неква вода, не я помня вече. И нищо бе, нищо не усещам. Не че знам вкуса на сламата, ама сматах, че ядех слама

. Няколко дни преди това бяхме купили сирене, екзотично, дето така и никой у дома не го одобри. И щерката смело ми заяви: мамо, така и така нямаш вкус, вземи го изяж това сирене, много е гадно, но... парЕ е давано

Така, черен хумор. Дано да те усмихнах! Гуш!



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано15.11.20 13:37



Никой не е застрахован, за съжаление. Хубавото е, че леко го караш. Бързо оздравяване.



Тема Re: Какви времена...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано15.11.20 13:30



Е, рапортувах, де!


Надявам се да вървим към подобрение!



Тема Re: Какви времена...нови [re: Crrafterr]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано15.11.20 13:41



Крафти, аз съм една късогледа fish и обонянието и слухът ми са силно развити


Ти какво правиш за твоя кръст? Грижи се за него! Дали не дошло време да станеш йогин?

Благодаря ти! Бъдете здрави и вие!



Тема Re: Какви времена...нови [re: aiumi]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано15.11.20 13:42



Благодаря ти, Аюми!

Какво ли очаквам и аз на тази възраст?!!!



Тема Re: Какви времена...нови [re: DarkSide]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано15.11.20 13:43



Благодаря, Дарки!
Забравила я бях таи песен.



Тема Re: Какви времена...нови [re: 4ereshka2]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано15.11.20 13:49



Чери, здравей!
Тези хубавите работи се случват на дъщерите и на синовете на приятелките ми


Skype нещо ми излезе от употреба - оставила съм Messenger и Viber.
Много ми е ангажиран денят на работа - въобще не поглеждам ФБ почти.

Ти си ок? Айде, престраши се за Месинджър

Редактирано от Fish L на 15.11.20 14:09.



Тема Re: Какви времена...нови [re: Deern]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано15.11.20 13:54



Въобще не я подценявам тази загуба! Вчера правих хляб и вместо да се нахвърлим ( представи си каква божествена миризма се е разнасяла!) си счупихме по едно парченце и край


В петък се усъмних за загубата, защото си нарязах портокал (много харесвам аромата му) и след като констатирах, че усещам само кисел вкус станах да си душа всички любими парфюми - не в съвсем загубено обонянието. Да продължавам да тренирам, а?



Тема Re: Какви времена...нови [re: snowprincess]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано15.11.20 13:55



Гуш!



Тема Re: Какви времена...нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано15.11.20 14:00



Обещавам още другата пролет да се видим!
Използвам случая да честитя селския имот!

Вчера реших да правя бананов шейк. Подариха ни преди 10-Тина дни един скъпичък сладолед (доста парфюмиран според мен) и вчера влезе в употреба


Радостното е, че има кой да удари едно рамо в случай на необходимост.



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано15.11.20 14:01



фишунгер



много бързо да минава.
обаждай се, когато можеш...


научи се да чакаш

Тема Re: Какви времена...нови [re: tartarianeyes]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано15.11.20 14:12



Обещавам, Тарти!



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано15.11.20 14:15



Какви времена... настанаха - нито да се похвалиш, нито да се оплачеш.

100 пъти пишман станах, че се изтървах да кажа, че съм го пипнала!! Хубаво си мълчах и други 2-3 си мълчат, може и повече да са, на мен на лични толкова ми се обадиха като споделих, ама Уни пусна тема, ситуацията й заплашваше да стане аналогична на моята - малкият ме зарази след рожден ден на приятел и като се тръгна, нямаше спиране, докато за пореден кой ли път, клубната атмосфера се възпали. Кой крив, кой прав няма никога да се стигне до консенсус, но все е по-добре човек да не се бие в гърдите, колко опит има в тежките заболявания и че всички други се глезят и паникьосват за няма и нищо.

Слава Богу на теб това няма да се случи. Ти си любимка на всички и освен мен, няма да има кой да ти каже кривиците



Не знам кой ден си, при мен първите 5 дни от заразяването нямаше нищо, освен едва прокрадваща се кашлица. На 5-ия срещу 6-ия стана страшното и трая 10 и повече дни. Още не ми е минало съвсем. Но нямам температура, което е май най-важното. Обонянието и вкусът ту се появяват за малко, ту изчезват - странна работа е това, ама така е. Много интересни подробности не съм казвала, щото така и не се стигна до тях, но ако имаш конкретни въпроси, ще кажа какъвто е бил моят опит.

Стискам палци за теб и съпругът бързо да се преборите и скорошно оздравяване!

Редактирано от MilaO6 на 15.11.20 14:31.



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано15.11.20 14:31



Преди имах месинджър но почти не го използвах.
Хората на които държа (а те са малко) са на skype.
Сега така и така си в къщи, пиши по подробно за децата и теб,
това което сметнеш, че може да се сподели в клуба.
цунк





Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано15.11.20 14:40



Бързо да оздравеете, Фиши!
Най-здравият човек, когото познавам, в момента е болен. Осми ден, нито много зле, нито върви към подобрение. Всеки ден е различен ...
Дано при вас да мине леко.

Смъртно опасно е да си прост.


Тема Re: Какви времена...нови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано15.11.20 14:40




фишът и тартанела, а?

това с фиш няма да го забравим


научи се да чакаш

Тема Re: Какви времена...нови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано15.11.20 14:33



фишЪТ и тартанелаТА беше





Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.11.20 15:20



Дошло е време да си сменя ЕГН-то, това е дошло

Какво да правя, мажа го в момента с "Волтарен", ама файда никаква, утре ще търся невробекс ли беше, нещо такова.
(вдигах майка ми миналата седмица по 5-6 пъти на ден, кога за храна, кога да пие хапчета, кога да сменям памперси и т.н. - пострада нещо с крака. В петък обаче я оставих в една частна болница наблизо, по 90 кинта на ден, ама поне скенери, доктори и най-вече санитарки)

Давай да си лафим, да не те мисля...

ПП: а, сетих се да питам - тя (бабата) понеже е здравноосигурена от Германия, пък е и немска гражданка, дали няма мегдан нещо да се пробвам с тяхната каса?

Редактирано от Crrafterr на 15.11.20 15:14.



Тема Поведение на гражданинанови [re: Fish L]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.11.20 15:34



СРЗИ днес (15.11.2020) е публикувала това: "

" (там се клика на "Информация", което се оказва линк и се отваря файл в pdf)

1. Лице с положителен резултат за COVID-19 незабавно се изолира и се поставя под домашна карантина за 14 дни.
2. Изолират се и се поставят под домашна карантина за 10 дни лицата, контактни от първи ред - осъществили незащитен контакт със заразеното лице на разстояние по-малко от 2 м. и за повече от 15 минути или без носене на защитна маска за лице:
- 2 дни преди появата на оплаквания
или
- 2 дни преди вземането на проба за изследване по метода PCR при безсимптомно носителство.
3. След изтичане на карантината не се извършва контролно изследване.
4. Медицинското наблюдение се извършва от ОПЛ (общопрактикуващ лекар).
5. ОПЛ оказва методична помощ на всички лица от пациентската си листа по мерките, които следва да се спазват - продължително проветряване, влажно почистване и дезинфекция на повърхностите, помещения и предмети от първа необходимост, лични предпазни средства, спазване на домашната изолация.
6. ОПЛ извършва лечение и оказва съдействие за хоспитализация в случай на нужда, чрез екипите на ЦСМП и Координационния център (*) за COVID-19.

_____
* В София май .

===

Така че ще те следим, мила Fish, за поведението ти! Граждански контрол ще осъществяваме!

Редактирано от Crrafterr на 15.11.20 15:37.



Тема Re: Какви времена...нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.11.20 15:50



клубната атмосфера се възпали. Кой крив, кой прав няма никога да се стигне до консенсус, но все е по-добре човек да не се бие в гърдите, колко опит има в тежките заболявания и че всички други се глезят и паникьосват за няма и нищо.

Моля, спри да се чувстваш виновна заради няколко псевдоморалисти. Плюй и отмини.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Какви времена...нови [re: MilaO6]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано15.11.20 17:26



Да ти кажа, не знам кой ден съм. Обикновено по това време много трудно се адаптирам към промяната на температурите. Сутрин ми е студено, на работа ми е много топло. Още преди 10-тина дена взех 2-3 пъти аспирин. Чувствах се добре във вторник, когато дадох проба.
Надявам се да не те тормозя за съвети! Ти как се чувстваш днес?



Тема Re: Какви времена...нови [re: Crrafterr]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано15.11.20 17:34



Пробвай с охлаждащ гел Дийп Рилийф.



Тема Re: Какви времена...нови [re: eta d]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано15.11.20 17:27



Ет, благодаря ти!
Кой здрав, кой болнав, гаранция никога не е имало.



Тема Re: Какви времена...нови [re: Crrafterr]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано15.11.20 17:42



Крафти,
за добро дело си раздразнил ЕГН-то на кръста( сещаш ли се за оня виц, където докторът увещавал банката, че коляното я боли от възрастта, а тя се съпротивлявала с довода, че другото коляно е на същата възраст

)

Хм, нямам идея дали можеш да се възползваш от здравната каса на Германия. Учудвам се, че немската гражданка се лекува тук. Но при всички положения твоите усилия са безценни!

Съвсем сериозно, защо не се поинтересуваш за лековита вода като на Павел баня, напр.?



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано15.11.20 17:44



Ей, леко да минава и бързо.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Какви времена...нови [re: tia9]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано15.11.20 17:45



Обещавам, сестро!





Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано15.11.20 17:49



Целувки и на двамата, майната му на гадината дето ви нагази, оправяйте се..........обявявай се по малко и тук

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.11.20 18:15



Немска, ама и българска, по-важното е че е на 83+. Това означава, че като е там недоволства от всичко немско и напира да се прибира в Бг. Като си дойде, трае 2-3 месеца и недоволства от всичко българско и напира наобратно. И така сигурно 30-40 пъти вече, дойде ми до гуша от самолетни билети и разправии. Този път заседна в Бг от май месец насам. Физически е силна, но деменцията вече е такава, че ни мога да я разпитам какво и как се прави, документите й са в сто чекмедженца... Брат ми знае всички детайли, той много често ходи в De, опаче се праи на улав (сакън да не замине пак, че ще я търсим под мостовете някъде). Както и да е, ще вдигна един телефон и ще ги питам пустите немци. Стига да го вдигат, щото и с това - зор.

Кръстът ще мине, само се закачам. Всяка година ме стяга като се напрегна повечко и после минава. Там дето се държи тазът отдясно почти няма хрущял вече и т.н. И верно - ЕГН, ама що отляво всичко е наред?!



Редактирано от Crrafterr на 15.11.20 18:16.



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано15.11.20 18:22



Добра сгляда и бързо оздравяване!



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано15.11.20 19:27



Днес съм долу-горе добре. Т.е. с всеки изминат ден се чувствам все по-добре, но всеки ден се обада по нещо, което примерно няколко дни не ме е безпокоило и дори съм го забравила, но току напомня за себе си. Понякога ме обвземат някакви странни усещания. Днес примерно ме тресе някаква трескава активност, а в същото време ми е замаяно и аха-аха да почне да ми се вие свят, ако не седна или не разтворя прозорците. Не ме тресе от студеното, напротив, не го усещам, а след като е било половин час широко разтворено всичко, няма как да не се е изстудило, но температура нямам, проверявам се от време на време...

Официално дните и симптомите ги засичат от деня на излизане на положителния тест. За мен днес е 13-ия ден. Но аз много точно помня първите си симптоми, защото ми беше рождения ден, а дори почти точно знам и момента на заразяването си - 19-ти ден от първите симптоми и 21 ден от заразяването... Ако човек го кара тежко или средно тежко дните имат някакво значение, защото долу-горе се предсказват в кой ден, какви симптоми могат да се наблюдават и да се следи за тях... Примерно, критичния задух се получава между 6-ия и 14-ия ден от първите симптоми и т.н...



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор Lolla ()
Публикувано15.11.20 19:39



Бързо да оздравяване!



Тема Re: ППнови [re: MilaO6]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано15.11.20 20:03



Току-що попаднах на статия, която съотнесена към моето боледуване, прояви на симптоми и въобще протичане на заболяването има доста интересни попадения и обяснения на странните проявления на вируса... Обясних си донякъде, защо при мен силно се прояви симптомът на повръщане и стомашно неразположение, виене на свят, ниско кръвно и пр...



Редактирано от MilaO6 на 15.11.20 20:23.



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано15.11.20 21:31



бря, гледам тиражна тема и си я оставих небутана до сега, за десерт.
А то било за гайле.


Наместо тя да ви гази обаче, смачкайте я вие с "Рибарчето" таз гадина гадна, да си иде и да се не види!
Кураж и бързо оздравяване!

!



Тема Re: Какви времена...нови [re: Crrafterr]  
Автор .Jess. ()
Публикувано15.11.20 23:53



От немската здравна каса трябва да ти платят всички разходи, които сте направили за майка ти в България. Но са необходими всички фактури за направени разходи, епикризи и т.н. Трябвало е веднага да се свържеш с тях. Освен това, ако тя има златна или платинена VISA банкова карта, автоматично получава и застраховка за чужбина, като дори може да има право да я транспортират до болница в Германия с тази застраховка.
Ако има нещо друго, питай. Или питай касата най-добре. Имат си специфични изисквания отделните каси.



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор .Jess. ()
Публикувано15.11.20 23:55



Ох, Фиши, и ти ли.



Дано ви се размине и да изкарате лекия вариант. Обаждай се чат-пат, да не те мисля.



Тема Re: Какви времена...нови [re: Crrafterr]  
Автор sladunka medunka (pyrva sypruga)
Публикувано16.11.20 00:57



Частната болница има ли договор с българската здравна каса?Ако да, нямаш проблеми, здравноосигуреността важи за целия европейски съюз вече. Щом си здравно осигурен в Германия, не плащаш нищо в БГ. Само за частни болници нямам идея как е, защото в германия има частно осигуряване, което е различно от държавното или законовото...питай в касата...



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор Liya ()
Публикувано16.11.20 01:22



Уф, Фиши... Май никого няма да подмине... Дано така продължи при теб - леко!

Какви времена за клуба, даааам - не е за вярване!

Как няма да жънат бури, при подобно ехидничене като на сноупринцесата от сорта, нееднократно

13:29



15:31


И това е ПРЕДИ пускането на темата на Мила в 15:56 - отврат! и то не от вчера...

На мен не ми се стои вече тук заради подобни гадости!

ПС На Лоли честито!



Тема Re: Какви времена...нови [re: Liya]  
Автор Лопес Рамон Иванович. (ultimate hero)
Публикувано16.11.20 11:14



Това съм го пропуснал. Няма да коментирам, защото констатиращият свинско поведение се оказва виновен.

Офтоп: имаше проблем със старите сайтове на дира, вкл. клубс от сутринта, ако някой се чуди. Логването бачка отпреди минути.



Тема Re: Какви времена...нови [re: Лопес Рамон Иванович]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано16.11.20 11:25



Шефе, вий много сте се разраснали! До ниво Моника Станишева да ви/ни управлява!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано16.11.20 15:15



бързo възстанoвявaне
разкaз oт първо лицe - Milena Fuchedjieva
"Впечатления от боледуването ми от Ковид. Появи се рязко, веднага след едно ходене на Витоша. Вдигнах 38.1, вдигайки я все още започнах да пия ударно огромни количества много топла вода. Сигурно съм изпила литър и половина за няколко часа. Завита с пухено одеяло за да се изпотя. Смених 2 фланелки, на следващата сутрин нямах температура, но привечер вдигнах 37.6. Температурата се вдига привечер по закон.
Веднага започнах да пия аспирин с витамин с и геломиртол. Парацетамол само когато имах температура. Температурата изчезна след втория ден и я нямаше 3 дни. След втория ден започнах да пия азитромицин и цинк. Инструкциите ги даваше джипито ни по телефона. После имах 37.4 за 2 дни, после пак нямах температура 3 дни, и после пак се качи до 38.1, и после 3 дни между 37.4 и 37.6. Винаги вечер. Само 2 сутрини се събудих с температура.
Кашлица никаква, нито загуба на вкус и обоняние. Нямах кой знае каква загуба на апетит. Но това, което е отвратителното е очакването и неизвестността - дали вирусът няма да направи остър завой в теб и да те покоси с бронхопневмония или нещо друго гадно. Коварен е. Температурата му идва и си отива. Буквално усещаш живия организъм в теб как се задейства и те окупира. Много интересно усещане, че не си сам в тялото ти.
За мен най-големият проблем беше безпокойството. Безпокойството от непрекъснатите лоши новини и лоши статуси. В смисъл, че негативизмът на хората в такъв момент може да бъде убийствен за хора с по-лабилна психика. Съответно на петия ден в гърдите ми се появи една буца, която ми тежи все по-малко вече. Отидох да ми снимат дробовете, чисти са. Буцата е безпокойство, което бавно си отива, но за пръв път ми се случва подобно нещо. Прекъснах 2 разговора с приятелки, които държаха да ми разкажат за ужасите преживени от техни познати. Снузнах всички хора, които всеки ден намират повод да се оплакват, да са гневни и да избират да изявяват от себе си само гняв и недоволство във фейсбук. Дали е справедливо или не, не ме интересува, това е въпрос на оцеляване.
Днес съм пети ден без температура, енергията ми е на добро ниво и отивам на разходка.
Ако има един урок, който бих искала да споделя за да помогна, той е да избягвате ВСИЧКО негативно докато не знаете дали вирусът ще е милостив към вас. Преживяването от флуктуациите на температурата е като бебешко влакче на ужасите, не се оплаквам. Но отровата, която се лее отвсякъде е по-страшна и задушаваща от ковид.
Грижете се за себе си и за близките си. Безкрайно съм благодарна на приятелите, които всеки ден ни проверяваха как караме, защото бяхме двама. Един с тест и караниниран, аз без тест, самокарантинирала се.
И пийте много, много топла вода. Насилвайте се да пиете. Вирусът не обича топло. А, щях да забравя, имахме главоболие. Особено гадно главоболие, но това да е. Мина леко.
Желая ви лека среща с вируса, когато и ако го срещнете, и тотална изолация от всичко, което е отрицание, гняв, агресия, и не е свързано със светлата страна на Човека.
Ще продължавам да нося маска, както и да спазвам дистанция докато не съм се ваксинирала. Когато и ако имам антитела, ще пиша. Ще се тествам след 2-3 седмици. Не всички изграждат. Някои изграждат месец след това. Или поне тестовете така реагират. И не разчитайте на бързите тестове. Не показват инфекцията.
И да добавя нещо. Джипито ни каза да не взимаме имуностимуланти. Дори било противопоказно. И гледайте да си поспивате на тишина. Когато ви се доспи, просто се оставете на съня, независимо дали е по никое време. Вирусът много изтощава. Сега се върнах от разходка и се влача малко, но щом Григор Димитров казва, че все още не е във форма, при положение, че той го изкара през юни, викам да не сме много взискателни към себе си."



Тема Re: Какви времена...нови [re: MilaO6]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано16.11.20 17:16



Много страшно е( надявам се било) при теб.
Днес?



Тема Re: Какви времена...нови [re: Baldrian]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано16.11.20 17:26



Благодаря ти, Балдри!



Тема Re: Какви времена...нови [re: Metropolis]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано16.11.20 17:27



Благодаря ти!



Тема Re: Какви времена...нови [re: Silverado]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано16.11.20 17:29



Благодаря ти, Силверадо !



Тема Re: Какви времена...нови [re: .Jess.]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано16.11.20 17:30



Ще се стараем за дългата клечка, Джес!



Тема Re: Какви времена...нови [re: Liya]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано16.11.20 17:32



Дано е лек вариантът, Лийка!



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано16.11.20 18:08



И днес съм по-добре! Не може, разбира се, да се каже, че съвсем-съвсем ми няма нищо като отпреди да заболея, но и какво точно ми е, е трудно да се каже... Определено кашлицата ме мъчи и не знам дали скоро ще отшуми, но от днес минавам на хомеопатични хапченца, защото се отрових от сиропи, таблетки и какво ли не и не помага... Нямам много доверие на хомеопатията, но просто вече не знам какво да правя, а тези ми ги препоръчаха за упорита и продължителна кашлица...

Ти как си? Мъжът ти как е? Надявам се да сте по-добре...



Тема Re: Какви времена...нови [re: MilaO6]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано16.11.20 18:22



О, кашлицата може дълго да напомня за себе си. Може пък точно тези хапченца да помогнат. Човек да се чуди ще дойде ли спасение и от къде.
Днес сме задържали - без температура, без кашлици. Даже и поработих.
Но ми е умореничко, да си призная.
Всеки ден новините да стават по-хубави! Прегръдки



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано16.11.20 18:27



Ха, дано!:-)) Да сте по-добре...

Моят съвет е, наблюдавайте си температурата, независимо от усещането, че нямате... Аз след 2 дни без температура, изведнъж вдигнах 38, 5... и този номер ми го прави на 2-3 пъти през критичната седмица... Търпях колкото можах без да я смъквам, но в един момент при съчетание и с другите крайно неприятни симптоми, човек посяга към ефералгана... И да, бързата умора и отпадналост са симптоми дори и при оздравяването изглежда... и при мен е така...



Тема Re: Какви времена...нови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано16.11.20 18:46



Интересни са симптомите при фиши - болки в гърба и кръста.
Това не бях го чувала.


научи се да чакаш

Тема Re: Какви времена...нови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано16.11.20 18:50



Ооо, имах ги кажи-речи през цялото време, много силни... както и костта на гърдите отпред и отзад на гърба, пръстите на краката и ръцете, черепа особено неприятно и силно, все едно са те били по главата или си падал много пъти на глава...

На една приятелка описвах как имах визуализяция на вирусите като "пчелен" рой и как се разхождат из цялото ми тяло и като се спрат на някое странно място с особена агресивност усещах как "ровят" там...



Тема Re: Какви времена...нови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано16.11.20 18:54




Добре, че лека- полека се отърваваш.

Бог на помощ на всички, и болни, и здрави...


научи се да чакаш

Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано16.11.20 19:38



Бързо възстановяване желая и бъди нащрек! При този вирус най - гадното е, че тъкмо си мислиш, че си на оправяне, появява се нещо ново да те заболи


При мен имаше едно плато, което продължи доста време, а вкусът и мириса не са ми се върнали, стана повече от 15 дни.



Тема Re: Какви времена...нови [re: caryb]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано16.11.20 19:41



+10

По-горе съм постнала линк за странните проявление, усещания и мистериите при тоя вирус... има голямо покритие с моите преживявания...



Тема Re: Какви времена...нови [re: MilaO6]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано16.11.20 21:08



описвах как имах визуализяция на вирусите като "пчелен" рой и как се разхождат из цялото ми тяло и като се спрат на някое странно място с особена агресивност усещах как "ровят" там...

А сега, визуализацията как отваряш прозореца и целия "пчелен рой" излита безвъзвратно навън. Затвори здраво прозореца, облечи пижамата и лягай. Готова си!:-)

Графове! да не изпростяваме, херцогините ни гледат. Glastar


Тема Re: Какви времена...нови [re: Vtasahme q]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано16.11.20 21:14





Ама как не ми дойде тогава на ума!?



Тема Re: Какви времена...нови [re: caryb]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано16.11.20 21:18



Благодаря, Кари!
Явно ще има какво да споделяме и още дълго да се подкрепяме!
Само да се оцеферим и ще си пуснем една тема за парфюми!



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано18.11.20 16:17



Фиши, Caryb, как сте?



Тема Re: Oх,нови [re: eta d]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано19.11.20 19:16



като гледам как хората мрат по стълбите, направо моето състояние не си струва да се коментира

Надявам се Фиши да го кара леко!
Правих си кръвни изследвания и тест за антитела, ама няма кой да ги разчете. Личната ми е в отпуск, защото мъжът и е много болен. Имам много показатели с понижени стойности, включително хемоглобина, дробовете са ми чисти, а още имам задух. Коефициента на антитела ми е 2,82 - не зная малко ли е? Пише, че трябва да е по - малко от 1,4. Та това е накратко. Благодаря, че се интересуваш!



Тема Re: Oх,нови [re: caryb]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано19.11.20 19:44



Благодаря, че се интересуваш!

Виж, наистина има много хора тук, които се интересуваме - и от Мила и Безсънна преди, и от вас двете сега, и от несподелилите до момента.. надзъртаме и чакаме новини. Това, че не питаме - нищо не значи... Така че, както вече казах - РАПОРТУВАЙТЕ ВИНАГИ КОГАТО ИМА НЕЩО, дори и дребно, дори и "добре съм"...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Oх,нови [re: caryb]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано19.11.20 19:51



Струва си, разбира се, затова и попитах


Радвам се, че си добре.
И Фиш е по-добре.

За антителата не знам ... Може би ще е полезно Саксън да се включи. И тя не е писала тия дни.



Тема Re: Oх,нови [re: caryb]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.11.20 19:56



..........да не ви досаждаме, за това не разпитваме, но ви чакаме......хубаво е, че се чувстваш добре

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Отговарям и на тритенови [re: tia9]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано19.11.20 19:56



Не досаждате. Просто ми е неудобно да занимавам всички, а и прекалено много се говори само за това.



Тема Re: Oх,нови [re: caryb]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано19.11.20 20:08



Поздравления, че си по-добре:-) и искрено съчувствие за задуха... казаха, че трябва да се наблюдава цветът на пръстите на ръцете. При синкаво-виолетов отенък да се търси спешна помощ за кислородна терапия...

Личната ли ти даде направление за кръвните изследвания? Включват ли изследването за антитела или то е с отделно направление?

Моята лична нещо се покри и не си вдига телефона, а другата трябваше да отида да даде направление за тест за антитела, снимка на дробовете... Много е спорно кога да се направи тест за антитела. Например, гледам някъде, че пише след 3 седмици от заразяването или от първите симптоми. За даряване на кръвна плазма с високо съдържание на антитела от преболедували обаче, изискването е след 40 ден от положителния PSR... т.е. преди това показателите може да не показват реално или по-скоро количеството на антитела е променливо в зависимост от много фактори, а 2-3 месеца след преболедуването рязко спадали наполовина...



Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано19.11.20 20:42



Да, личната ми даде направление за кръвната картина. Отидох в Рамус и ги питах правят ли за антитела. Питаха ме за стара инфекция ли или за нова, което ме озадачи, но в крайна сметка пуснах стара, струваше 21лв. Направих го точно с цел да даря плазма, но с този нисък хемоглубин не знам дали ще съм подходяща.
А ти ще ми напишеш ли как се казват хомеопатичните за кашлица, които пиеш?



Тема Re: Oх,нови [re: caryb]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано19.11.20 20:42



добре, че се обаждаш, кари.
стискам ти палци, нека минава бързо-бързо.

ние тук четем и се радваме, като прочетем, че има напредък, макар и мъничък




научи се да чакаш

Тема Re: Отговарям и на тритенови [re: caryb]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано19.11.20 21:34



няма нищо прекалено, пишеш на нас, ние се интересуваме как сте) на който му е много.......не чете. Не ги мисли тези неща, важното е да се оправяте бързо)

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Oх,нови [re: caryb]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано19.11.20 21:45



с този нисък хемоглубин не знам дали ще съм подходяща.

От скоро ли ти е нисък?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано19.11.20 21:53



Миле, Рамус ходят на адрес. Запазваш час и идват. Питай ги за антителата.

Асфикцията се познава и по устните, стават лилаво сини, и по мекичкото на ушите.



Тема Re: Oх,нови [re: caryb]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано19.11.20 22:38



ДРОСЕРА, 15 CH

Пих ги 3 дни, отначало ми се стори, че действат, но на 3-ия пак имах пристъпи, въпреки че увеличих приема. Сега почнах ЛИБЕКСИН и се чувснвам по-добре и поне мога да поспя нощем...



Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор .Jess. ()
Публикувано20.11.20 00:05



Либексина го пий, само ако кашлицата е суха. В такъв случайн наистина е подходящ за да може да се поспи нощем. Ако е продуктивна обаче недей, защото подтиска кашлицата така, че всички гадости остават в белия дроб.

Гледам, че често предписват тавипек или геломиртол, и двата препарата са етерични масла. Чудя се обаче, как е възможно поне веднъж лекар да не ти чуе дробовете, вместо да налучкваш лекарствата.





Тема Re:нови [re: caryb]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано20.11.20 12:03



Имам много показатели с понижени стойности, включително хемоглобина, дробовете са ми чисти, а още имам задух. Коефициента на антитела ми е 2,82 - не зная малко ли е? Пише, че трябва да е по - малко от 1,4.

Зависи какви са другите показатели освен хемоглобина и какво е понижението им.
Самият хемоглобин се разглежда съвместно с еритроцитите, хематокрита, еритроцитните индекси, изследват се желязото и желязосвързващият капацитет, ако трябва.
Хемоглобинът може да е бил с долногранична стойност още преди заболяването и допълнително да е спаднал.

На теб са изследвали IgG явно. Резултатът означава, че имаш антитела срещу SARS-CoV-2, тоест вече си прекарала инфекцията, имунната система е реагирала и си придобила някакъв имунитет. Казвам ,,някакъв", понеже има сведения, че той не се задържа дълго време. След 3 месеца, да кажем, може да ги няма тези имуноглобулини вече.
Има неща, които занапред ще бъдат изяснявани.

Бързо възстановяване на теб и на Фиш!



Тема Re:нови [re: caryb]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано20.11.20 12:21



Отидох в Рамус и ги питах правят ли за антитела. Питаха ме за стара инфекция ли или за нова, което ме озадачи, но в крайна сметка пуснах стара

Да, IgG си изследвала.
За нововъзникнала инфекция се изследват IgM, което на теб не ти е нужно сега.

Само не знам колко време след заразяването си направила изследването?

Една вметка: при желание да видите антителата си срещу коронавируса и при несигурност какво да бъде изследвано е уместно да се консултирате с лекар, понеже наистина от лабораториите, специално тази, задават така въпроса и наскоро видях ненужно изследване, а точно това, което бе по-показателно, го нямаше.
В случая болната не се бе допитала до никого освен до лаборантката, която бе взела неправилното решение какво да бъде тествано.

Няма смисъл да си давате напразно парите за нещо, което не ни носи никаква информация в дадения момент.:)



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.11.20 12:30



Добре, ако човек пожелае просто така, да провери с късия тест за антитела (просто така - дали пък не го е изкарал съвсем безсимптомно) - какво трябва да каже в лабораторията?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re:нови [re: MilaO6]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано20.11.20 12:24



Много е спорно кога да се направи тест за антитела. Например, гледам някъде, че пише след 3 седмици от заразяването или от първите симптоми.

Така е за теб, например, и за всички прекарали вече заболяването. Трябва да са минали поне 21 дни (три седмици) от заразяването.
Или може да се каже за по-сигурно - 3-4 седмици.

Но мисля, че личните лекари не издават направления за изследване на антителата. Само за PCR, като чух, че уж нямало да има лимити.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.11.20 12:36



Трябва да са минали поне 21 дни (три седмици) от заразяването.
Или може да се каже за по-сигурно - 3-4 седмици.


Това го чух от няколко места и адски се подразних. ОТКЪДЕ мога да знам кога ми е "заразяването"? Противоречиви са сведенията на кой ден от него се появяват симптоми. Може да не се появят, може да се появят оскъдно, може да са от друго - настинка или друго - и чак после да дойдат коронни симптоми... КАК да определя кога точно съм се заразила?? Не е ли подобре да се каже - Х дни след отрицателен тест?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re:нови [re: UnicaDonna]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано20.11.20 12:34



Ако човек желае да разбере дали вече не го е прекарал, трябва да изследва IgG.
Ако се колебае за прясна инфекция ще търси IgM.

Но поначало антителните тестове, когато говорим за бързите, включват и двата вида антитела. Така че, се гледа резултатът и се интерпретира в зависимост и от други фактори, разбира се.

И да е отрицателен тестът не значи задължително, че не си го прекарал или не го караш в момента.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано20.11.20 12:41



Искаш да кажеш, че мога да отида в коя и да е лаборатория патено и да кажа, че искам да си направя IgG и IgM тест? И ще ми ги направят?

За отрицателния резултат разбрах, че не е сигурен. А ако ЕДИН от двата е положителен, или и двата?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re:нови [re: UnicaDonna]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано20.11.20 12:43



Е, може, не пречи след отрицателен PCR да направиш и бърз за антитела.
Ако се позитивират тогава Иг М, примерно, значи си с прясна инфекция. Но въпросът е, че може и да си инфектирана и въпреки това тестът да е отрицателен, поради някои причини, да кажем, че не са почнали да се образуват антителата още или са толкова малко, че не могат да бъдат ,,уловени" от този вид тест.

Поначало Иг М се изследват след 10-ия или дори 14-ия ден.



Тема Re:нови [re: UnicaDonna]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано20.11.20 13:05



Да, правят ги в почти всички лаборатории.

А ако ЕДИН от двата е положителен, или и двата?

При положителен резултат за ИгМ говорим за прясна инфекция със SARS-CoV-2.
Редно е да направиш РСR след това.

При положителен резултат за ИгG се счита, че си преминала през инфекцията, тя не е нова или пък си вече във фаза на възстановяване.

При позитивен резултат и за двата вида антитела: най-вероятно си инфектирана, още си караш заболяването, но не си в началото, защото вече са се образували и антитела от типа G.
Правиш PCR после.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано20.11.20 13:28



Ще си позволя да дам пример с Безсънна.
Какво може да се направи при нея.

Безсънна прекара остро вирусно заболяване, но РСR тестът беше отрицателен.
Тя може да изчака 3 седмици от началото на симптомите (не всеки знае откога е заразен точно) и да направи изследване само за Иг G.

На нея не й трябват ИгМ.
Но ако се появят повишени стойности на ИгG (като на Кариб) или според бърз тест е позитивен резултатът за тези имуноглобулини, можем да отсъдим, че Безсънна е прекарала точно КОВИД-19. С голяма вероятност.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано20.11.20 16:22



Така, мойта лична току-що ми каза да броя 2-3 седмици след края на карантината за тест за антитела, а не от заразяването или от първия ден на симптомите или от датата на PCR-теста. Което съвпада с срока от 40 дни, който се изисква при даряване на кръвна плазма. Причината е, че количеството на антителата тогава е най-голямо и с по-голяма точност може да се каже дали и на какъв имунитет може да се разчита. То това е относително, де, но това бил най-подходящият момент. И да, личните в момента не издават направления за подобен тест. Но мога сама да си го направя без направление...



Тема Re: Oх,нови [re: .Jess.]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано20.11.20 16:29



Ами кашлицата при ковид обикновена е суха, непродуктивна, понякога "лаеща" като при коклюш. Аз този либексин го знам от преди 30 години още, когато големият ми син беше малък. Изписваха го за суха кашлица.

Ето сега бях при личната. Изписа ми тавипек, без да ме преслуша, бе! Но ми даде направление за снимка на дробовете в понеделник и никакво преслушване. Либексина аз сама си го взех, защото и друг път ми е помагал за сухата кашлица, но иначе нито едно от нейните около 4-5 тюрлии сиропи за кашлица, хапчета, пластири, които ми изписа по телефона без и очите ми да види, не ми помогнаха... Плаче за смяна... ей го, декември иде... ще я сменя със сигурност.

Редактирано от MilaO6 на 20.11.20 17:21.



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано20.11.20 16:32



Фиши, и ти ли Бруте?



Оправяте се семейно и побеждавайте гадта

Прегръщам те!



Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор NUT (пристрастен)
Публикувано20.11.20 16:36



за какво са ни лични лекари - които не искат да ни прегледат на живо?
отделно мн от тях - не си вдигат телефона!


АМИ нормално е - хората да се заредят с лекарства И да се лекуват сами...защото няма кой да им обърне внимание!!!



Тема Re: Какви времена...нови [re: Lira Emerald]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано21.11.20 09:27



Благодаря, Лир!



Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано21.11.20 09:30



Миле, знам, че кашлицата най- трудно се отпраща.
Дано вече се чувстваш по- добре!



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано21.11.20 09:35



Благодаря, Саксън!
Бъди здрава!



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано21.11.20 09:28



Не виждам сутришен рапорт за състоянието!





АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Oх,нови [re: Fish L]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано21.11.20 09:38



Здрасти, Фиши... по-добре е, да... осезаемо по-добре, но в момента, в който спра хапчетата, в смисъл реша да позакъснея, да разредя приема и количеството, пак започва да се усилва... иначе, да, кашлицата е симптомът, който най-дълго се проточва и трудно и бавно се повлиява от лекарствата, а и сезонът не е подходящ - то мъгли, до замърсен и студен въздух... но дано да няма други по-късни последствия, които в момента не се усещат...

Вие как сте? Дано да сте по-добре и вие...



Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано21.11.20 09:55



Верно ли още кашляш? Божкеее...



ПП - на твое място отдавна бих си направила рентген...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 21.11.20 09:57.



Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано21.11.20 10:01



Доживях въздухът в Бургас (влажно, нефтозаводско) да е по-добър от въздух в планински град!
Нямам идея дали можеш да намериш в момента специалист, който да предпише някаква схема за кашлицата.

Стискам палци и ако сменяш личната, пожелавам успех!



Тема Re: Какви времена...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано21.11.20 10:06



Майко мила! Сгафих! Главоболие имам - отпъждам го с Ацефин.

Ти добре ли си, Уни?



Тема Re: Oх,нови [re: caryb]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано21.11.20 10:10



Кари, как се чувстваш?
Нямам никакви намерения (засега) да си правя изследвания.
Мъжът ми е решил да си направи повторен тест в понеделник.
Предполагам, че има възможност да е положителен и не знам переспективата за нива карантина радва ли ме или не ме радва





Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано21.11.20 10:14



Ами - засега съм добре... даже се изненадвам, че още не съм пипнала тая гад - работя, с хора се виждам, синът и той се "ограничава" до двама-трима приятели, но те, доколкото знам ХИЧ не се ограничават... и наргилета смучат...



Важното е вие да сте добре - които се борите...Ние ще рапортуваме по-късно

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 21.11.20 10:15.



Тема Re: Oх,нови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано21.11.20 14:56



Ами Уни, аз не съм човек, който бърза да тича на доктор при най-малкото неразположение, както се опитах да обясня и на бирите. Знам вече, имам личен опит, че като те пипне "сухата кашлица", как да е не минава и трябва търпение. Е, търпя от 3-4 седмици. Личната ми "предписва" по телефона 5 илача за нея специално и докато не ги изпих всичките по ред, не бързам да отивам, нали чакам да подейства все нещо... 2 дена и нея я нямаше, заместваше я друго джипи от другата смяна, но аз чакам лоялно тя да се върне и да видим какво да правим. Като ме видя в петък и тръгнах да й обяснявам, първото и възклицание беше: "Ама аз не съм ли те пратила на снимка досега!?" "Ами не си - й казвам - затуй ти идвам на крака" и после се заглавикахме за тестовете, за болните й колеги и тез, от РЗИ-то и като си тръгнах се усетих, че така и поне не ме преслуша със слушалки тая жена... демек само като ме погледне и знае, какво става под кожата ми... Бе, мани...



Тема Re: Oх,нови [re: Fish L]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано21.11.20 14:59



След снимката в понеделник, ще видим. Би трябвало да ме прати на пулмолог. Имаме в нашето ДКЦ един-единствен, но питах на регистратурата, нямало го било, не знаели кога ще се върне. Не казаха къде е, болен ли е и пр... Значи трябва да търся във военната болница или и аз не знам къде... да я видим личната кого и къде ще препоръча да ходя.

Редактирано от MilaO6 на 21.11.20 15:08.



Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано21.11.20 14:53



Моята става, но и тя много излишни приказки не по същество и така при всеки пациент се губи поне 10 минути . На възраст е и скоро ще се отказва, та и моето семейство е в положение да търси нов личен лекар. Ако Сакси не е на другия край на софия и ни иска, бих се записала при нея





Тема Re: Oх,нови [re: Fish L]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано21.11.20 15:02



Ами то няма нужда да си прави толкова скоро нов тест... най-добре е 3-4 седмици след последният ден на карантината. Т.е. първият ден на карантината официално се счита денят на положителния тест (независимо кога са ти почнали симптомите и кога е било заразяването, дори да знаеш точно)... Вече от няколко места медицински лица ми го обясняват това...



Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано21.11.20 15:04



Свържи се по някакъв начин с

в МВР болница, или чрез messenger / профилът му във FB е /. Бих ти дал и личния му телефон, ама... ще ми се кара.

Редактирано от Crrafterr на 21.11.20 15:05.



Тема Re: Oх,нови [re: Crrafterr]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано21.11.20 15:06



Благодаря, момче:-))

Ще пробвам непременно! То сега пулмолозите били кът...



Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано21.11.20 15:02



Ами, някой по-голям авторитет трябва да го откаже.



Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано21.11.20 15:13



Рано ти е за пулмолог, ако снимката ти е наред. Ще те пратят на УНГ и алерголог. Аз още преди имах кашлица, която не минава. Ходих на УНГ - предложи операция на носа, ходих на алерголог, изписа ми едно апаратче за вдишване, без да тестваме алергии. Ползвах го известно време и го оставих. Реших лятото да ида при проф. Костов - пулмолога. Има частен кабинет в една клиника на Цариградско. Преслуша ме, мери ми кислорода в кръвта, на ехограв ме гледа, без снимка на дробовете. Каза, че според него не е белодробен проблем, трябва да посетя алерголог и УНГ.


Даде ми едни хапчета да пия, и ако се повлияя добре, да отида пак при него. Взех ги, прочетох , че са за астма и не ги пих. Иначе професора беше много внимателен, разпита ме подробно. Прегледът струваше 80лв.

П.П. Тази кашлица ми се появи след тежкопрекаран грип преди 2,3 г.



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано21.11.20 15:19



Малко на майтап -- "О, времена! О, Крави!"



Това с изричната уговорка, че имаме и обръщението "Говеда" за мъжете.




Тема Re: Oх,нови [re: caryb]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано21.11.20 15:31



Мдааа...

Да се чуди човек какво да прави...

Два пъти през живота си съм имала подобна упорита и продължителна кашлица. Единия път бях млада, на 23-4г. кашлях, кашлях, най-страшното беше нощем, когато получавах спазъм и пристъп, докато спя и се събуждах с усещане, че се задушавам и умирам. Най-накрая ме пратиха в тубдиспансера, там ме прегледаха на разни апарати, не помня какви, поставиха ми диагноза "спастичен бронхит", изписаха ми някакви хапченца, от които за 3 дни ми мина кашлицата, но така и не запомних тези хапченца какви бяха.

След туй, цели 30 години нищо и преди 3-4 години, прекарах някакъв грип, който ми мина много бързо, но съм развила пневмония, която карах на крака, но остана една от нищо неповлияваща се кашлица няколко месеца и пих 2-3 антибиотика, пак 4-5 вида илачи за кашлица, билки, сиропи, отвари, накрая ми препоръчаха едни хапчета против алергия - Зенаро, пак тъй без никакъв тест за алергии и то взе, че ми мина изведнъж след 10-ина хапченца в края на юни, началото на юли. И досега не знам от хапчетата ли или от горещото време, щото точно тогава изведнъж изпече силно лятно слънце...

Та, си имам вече 1 наум, когато става дума за "сухата кашлица"...

Редактирано от MilaO6 на 21.11.20 15:24.



Тема Re: Какви времена...нови [re: Naki]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано21.11.20 15:35



А защо не... бикове?!



Тема Re: Какви времена...нови [re: Naki]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано21.11.20 15:42



Оправдан си само заради римата. Иначе сме кокошки, забрави ли?





Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано21.11.20 15:50



Ами Уни, аз не съм човек, който бърза да тича на доктор при най-малкото неразположение, както се опитах да обясня и на бирите.

Нямах предвид никакво тичане "на доктор". Кашляш толкова дълго (как посмя да го наречеш "малко неразположение" при описанията, които направи!!!!!!!!!) - търчиш моментално НА РЕНТГЕН - това не е доктор, а машина. То си показва каквото трябва, рентгенологът като го разчете (да, той е доктор, ама малко вероятно е да сбърка) - вече тръгваш (или не) по доктори...

Аз при всяка по-сериозна болежка ПЪРВО тичам да си направя ЯМР. И с него вече тръгвам по доктори ако има нужда.

А в случая като знаеш каква гад е тоя вирус и как удря именно в дробовете и прави пневмонии - просто не знам как не си отишла...



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано21.11.20 16:29



сега ми писа близката ми в берлин.
лежат с мъжа й с висока температура, единият й син, лекар, се грижи за тях.
днес ще им направи тестове, в понеделник щяли да са готови резултатите.
говорих с нея преди пет дни, звучеше си съвсем наред, на следващия ден води майка си на зъболекар.

при нас нали тестове правят поне десет дни след първите симптоми?
обърках се и аз вече.

миле бе, ти опита ли за кашлицата медуница. дори името на билката, пулмонария, говори за ползи за белия дроб. прочети, ако искаш.
други са доволни от лъжица мед, объркана с лъжица масло и жълтък. не знам как това помага, ама го твърдят.


научи се да чакаш

Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано21.11.20 16:30



щом са ти писали преди време "спастичен бронхит" - отивай на пулмолог.
Освен ренгенова снимка, фронтална, може да се направи и странична, профилна. Или КАТ. нещо може да има в дробовете ти или бронхи или плавра, това си се гледа от белодробен лекар



Тема Re: Oх,нови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано21.11.20 17:32



Ти сама ли си назначаваш рентген или ЯМР!?



Че то рентген да се прави за щяло-нещяло си е противопоказно, отделно слушах наскоро рентгенолог, който казваше, че няма смисъл по време на активната фаза на ковид да се прави снимка... по-добре било като поотшумят симптомите. А ЯМР пък никога не ми се е налагало да си правя и даже не знам, кога се налага да се прави подобно нещо...

А за кашлицата, ами нали пих лекарства и нали трябва поне 2-3 дни да минат, за да разбереш дали едно лекарство ти действа или не. Специално "сухата кашлица" е много упорита и няма чудотворен илач, който да я излекува за 1-2 дни...

Ти остави, ама сега слушах един ендокринолог по Канал3 при Любо Огнянов, който говори как ковид предизвиквал диабет при здрави хора, как активирал преддиабетно състояние и за нула време го превръщал в диабет... за това, колко тежко го преживяват самите диабетици, да не говорим... Често се случвало загубата на съзнание при ковид да се дължи на рязко спадане или покачване на кръвната захар дори и при здрави хора и че трябвало да се прави кръвно изследване на кръвната захар... Е, на личната аз ли трябва да и ги обяснявам тези неща и да и искам направление за кръвна захар...

Редактирано от MilaO6 на 21.11.20 17:48.



Тема Re:нови [re: vozac]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано21.11.20 17:36



Ама преди 30 години, бе човек... и после 30 години нищо... а преди 3-4 години си беше от пневмонията, просто нелекувана ефективно с подходящи антибиотици и навреме... Тя затуй сега личната избърза да ми пише антибиотик наизуст, яво да се презастрахова... В понеделник ще видим какво ще покаже рентгена и ако има нещо, естествено ще тичам на пулмолог...



Тема Re: Oх,нови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано21.11.20 17:42



Не съм го опитала това, но опитах много други неща бе, тарти... дори и слез ми браха по градинките за отхрачване, отвара от смокинови листа, дюлеви семена, индрише... каквото можах да намеря... то има много неща, знам, ама не всичко е леснодостъпно, пък човек като не му е добре, не може и непрекъснато да обикаля по аптеки и билкови дрогерии...

Редактирано от MilaO6 на 21.11.20 18:04.



Тема Re: ППнови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано21.11.20 17:47



Пък за тестовете, какво да ти кажа... то и там е пълен хаос, самата аз засичам противоречия в мненията на медицински лица... Самият факт, че всичко официално се брои и отчита от датата на официалния тест е показателен. Че той този тест не можеш му хвана краят, кой кога си го прави. Между 5 и 7 мия ден от започването на симптомите... а те пък при всеки по различно време от заразяването започват... както казах, вятър и мъгла, ами Бог да ни е на помощ на всички...



Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано21.11.20 18:02



Ох, не да обикаляш ти, в никакъв случай.
Ако имаш нужда от нещо, свиркай, ще пращаме.
Тъй де, на моята катрин в берлин й се прияло малиново сладко с 39.5 температура.
Ми открихме - хем домашно, добри хора правят и продават. И ще пращаме, колко му е :)

Да знаеш




научи се да чакаш

Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано21.11.20 18:14



Трябваше да ти даде направление за пилна кръвна картина. Там се включва и захарта. Аз това направих. Жалко, че не вех за урина, защото още ме болят бъбреците.



Тема Това си е облъчване,нови [re: UnicaDonna]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано21.11.20 18:16



да не говорим, че най - евтиния на една зона е 260лв.



Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано21.11.20 18:42



Добре, че уточни това за времето. Дъщеря ми поиска да си пуснем тестове за антитела и обещах да викна лаборантката, после изключих. А май минаха три седмици откакто се кльофнах. При нас стана велика оплетка и се отказах да пресмятам на кого кога точно му е било зле. Приятелят на майката на гаджето на дъщеря ми се оказа с положителен тест по времето когато аз излизах от температурите и приключвах с антибиотика. Майката била като настинала от малко преди мен. И двамата младежи са нощували и в двете къщи. И двамата се продрискаха, момчето вдигна температура, задържах ги у нас, на следващия ден се прибра, сега е добре, бързо му минало. Мойта след два дена болнични тази седмица си беше на работа, май ходи и на лекции, личната й лекарка няма притеснения, за да я спира. Никакви дни не броя вече, ходя пет за четири, заспивам по всяко време и кокалите ме болят, но си повтарям, че е от дъртозата и майната му. Не се задушавам и температура не ме мъчи, стига ми. Добре че се зачетох да видя какво си казала за теста, ще ми се сърди девойката, ако не свърша тая работа, та ти благодаря за обясненията.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Oх,нови [re: caryb]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано21.11.20 18:42



Ами, а де, аз за какво казвам, че ще я сменя...



Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано21.11.20 19:56



Ти сама ли си назначаваш рентген или ЯМР!?

Абсолютно. Имам си и рентгеноложка, и резонансчик. Откликват ми във всяка секунда. Без направления. Рентгенът ми е безплатен, ехограф - също, а ЯМР-то го плащам на половин цена. Връзкарка!

Рентгеноложката никога не ми е казала "Недей бе, много зачести, вредно е". Сама ми предлага, когато види, че нещо съм стресната. За ЯМР не говорим - то е безвредно.

Но това не е важно в случая. Изобщо не е необходимо да имаш връзки. Имаме ЗВЕРСКИ опасен вирус, който удря директно в белия дроб (най-често). Кашляш "като магарица" (мама така казваше) сума време и не си отърчала на рентген, където най-ясно се вижда имаш ли нещо или нямаш? Това изобщо не го разбирам. За мое собствено спокойствие ще го направя... и хич не ме интересува някой си джип иска ли да ми даде направление или не. Рентгенът струва двайсет лева. Тропаш на вратата, казваш "Платено" и те снимат. Толкоз.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 21.11.20 20:16.



Тема Re: Oх,нови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано21.11.20 20:31



Е, аз пък съм обикновен гражданин в София и нямам познати рентгенолог, ямарголог, пулмолог и прочее... във Варна имах близки доктори и в родния ми град - съученици, дори в Лондон син ми има съученици и приятели доктори, но аз в София нямам.

И както казах, не ми се е налагало да си правя ЯМР, рентген - също с изключение на 2-3 случая - при проверка за счупен крак и два пъти на белите дробове по показания и с направление. Кажи ми защо за няма и нищо да ходя да си правя разни снимки, просто щот нещо съм се стреснала... Ако имам някакви тревожни симптоми или болестни състояния - да, но просто така, щото имам достъп или познати, дори и без пари да е - ами и през ум не ми е минавало...

И не става въпрос за 20-те лв... Досега за тази година 3 пъти съм си плащала PCR-тестове по 100 лв., бях готова да се изръся около 600 лв. за кислороден апарат за 10-ина дни, докато имах задух... Но това са извънредни ситуации. Плащам си здравните осигуровки и искам да получавам своевременна медицинска помощ, в което влизат и направленията за рентген, когато се налага, а не когато ми скимне и толкоз. Не ми се обикалят болници без нужда.



Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано21.11.20 22:42



Мила, не искам да "изписвам" лекарства за кашлица неоторизирана, само споделям на приятел в София какво му е назначено за сухата кашлица от инфекционист, активно лекуващ Ковид.

Прочети и питай лекар дали е подходящо за теб. Той твърди, че за него е доста ефективен препарат.



Графове! да не изпростяваме, херцогините ни гледат. Glastar

Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.11.20 07:13



Ако имам някакви тревожни симптоми или болестни състояния - да, но просто така, щото имам достъп или познати, дори и без пари да е - ами и през ум не ми е минавало...

Еееее, ти пък странна логика извади...

Аз не си правя тези изследвания, ЗАЩОТО имам познати, а обратното - имам тези познати, ЗАЩОТО си падам хипохондрик, и когато съм се запознала с такива хора - съм се зарадвала, че ги познавам и се възползвам от познанството си. И двамата са ми клиенти, сделки са правили с мен, и роднините им също, и трима стажанти на докторката - новоизлюпени софиянци - съм снабдила със жилища...професията ми е адски нервна и напрегната, малко хора издържат, но пък човек се запознава с всякакви хора!

Обаче и да не ги познавах - СЪС СИГУРНОСТ поне рентген при такава ситуация бих си направила. Платени прегледи и консултации без направление и за други симптоми съм си правила, БЕЗ ВСЯКАКВИ ПОЗНАТИ. Доплер, примерно, на крак.

Ще им чакам аз направление за ЯМР... имаш ли идея колко се чака? Месеци! Но поне, ако ти се прииска - можеш да не ги чакаш и да си направиш по желание, а не като при прехвалените западни здравни системи...

А ако наричаш "просто така" симптомите, които имаше и ги описа тук, а не ги разпознаваш като "тревожни симптоми" и го наричаш рентген "без нужда" - направо не знам какъв симптом би те "разтревожил"...

Хем чета, че тестовете си си правила... когато ги направи - по-тревожни ли ти бяха симптомите, от тази адска и толкова продължителна кашлица?

ПП - и през ум не ми е минавало, че не си отишла на рентген заради двайсетте лева. По-скоро мисля, че поради тоталния дискомфорт, в който си била и СИ покрай тая гад - ковита (грипчето, де...) - не ти е дошло на ум... заради това ти казвам - върви бързо и изобщо не се занимавай с разни джипки, ако още те мотаят.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 22.11.20 07:15.



Тема Re: Oх,нови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано22.11.20 09:01



Абе, Уни, не ме вкарвай излишно в обяснителен режим, щото виждаш какво става - попадам между чука и наковалнята - едните ме биете по главата, че не съм достатъчно заинтересована от здравето си, другите - че твърде насериозно си вземам здравето



Ето на, нали отивам в понеделник на снимка. Ама късно било - ама това според теб, а ти не си медицинско лице, че и хипохондрик. Според спешната помощ - не съм спешна и не ме взеха в болница, където трябваше и снимка да ми направят. Аз съм в карантина, бях де, не трябва никъде да излизам. Ако съм толкова зле, идва бързата, взема ме и ми правят снимка, измерват ми сатурацията, подават кислород и пр... в моя случай, както знаеш, не стана така. Аз си пия междувременно назначения антибиотик и илачите за кашлицата един подир друг с надеждата все в един момент някой да помогне. Коварността на животното усложнява картината - ту съм на оправяне, ту приснъпите се връщат с нова сила. Междувременно и не съм в състояние да съобразявам къде да звъня, звъни синът ми, препращат го насам- натам, по това време историята с кислорода беше приоритетна и с нея се загубиха поне 3 дни... така в лутане насам-натам и хаоса на системата минаха 2-те седмици и в първия подходящ момент взех заветното направление, то пък се случи събота и неделя и така утре, живот и здраве, ще видим какво е положението, но така или иначе съм доста по-добре, без много малко здрава, така да се каже...

Сега на преден план ми излиза откъде да подхвана системата и да я разпердушиня. Почвам със смяна на личната и обмислям следващата стъпка, но няма да оставя така нещата.

Редактирано от MilaO6 на 22.11.20 09:04.



Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.11.20 09:08



Аз не казвам нищо по-различно от теб. Казвам как АЗ, хипохондрикът, бих постъпила на твое място и просто те съветвам да направиш същото.

И ще потретя - ПРЕДИ да "подхващаш" системата (за която си "господин никой", и това, че не са те сметнали за спешна и "достойна за рентген" не е гаранция за нищо - те и ония двамата от стълбищата не ги сметнаха за спешни и заслужаващи внимание, а видя какво стана...) - просто ПЪРВО се погрижИ за себе си и иди си направи снимка. За да си сигурна, че ще имаш сили да разпердушинваш системи.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Oх,нови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано22.11.20 09:25



Със снимката въпросът е решен, няма какво да се коментира повече.

Като казвам, ще разпердушиня системата, нямам предвид, че сама ще тръгна срещу вятърните мелници. Вече имам известен опит и една алкохолизирана от
бързата помощ преди няколко години, когато майка ми береше душа, беше дисциплинарно уволнена. Предизвиках проверка на неврохирургията в Пирогов и в един хоспис, бяха съставени актове и пр. Майка си не можах да върна, но конкретните виновници си получиха заслуженото.

Министърчето на здравеопазването разправя, че не било време по време на криза за реформи. Те винаги така разправят, а като отмине бурята, си я карат пак по старому. Така че, колкото повече писмени жалби, официално предизвикани проверки, официални заключения и актове има, толкова по- голям шанс има да се притиснат и да се принудят поне да я започнат реформата.

Редактирано от MilaO6 на 22.11.20 09:28.



Тема Re: Oх,нови [re: Vtasahme q]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано22.11.20 09:30



Благодаря, Втасе!

Прочетох, адекватно за моето състояние звучи. Утре след снимката, ще се види каква ще е следващата стъпка и илачи...



Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано22.11.20 11:35



Снимката ще покаже оздравяващ пациент - я бронхит, я пневмония е било, която е в процес на изчистване. Понеже въпросът е какво правиш след снимката (допълнителни изследвания, допълнителни консултации etc.), най-добре е да се попечеш на някой плаж за седмица-две


Гледам температурите в Дубай тези дни, 28-30 градуса. Перфектно!



Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано22.11.20 14:10



Говеда, говеда.


Жените са "крави" и бидейки такива НЕ се чифтосват с мъжете си, щото ония са "говеда" и не става.

"Бикове" са само тез мъже, на които жените им редовно им пускат.




Тема Re: Oх,нови [re: Crrafterr]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано22.11.20 17:43





Снимката ще покаже оздравяващ пациент - я бронхит, я пневмония е било, която е в процес на изчистване.

Точно същото подозирам и аз... Още повече, че и нещо подобно обясняваше наскоро една рентгеноложка по някое ТВ...

Иначе, супер предложение за понапичане. Едно време така ми мина продължителна, няколко месечна кашлица след пневмония. Изпече якото юнскоюлско слънце и като че с нож я преряза...

Но Дубай не добър избор ... първо, трудно понасям подобни горещини, второ - няма с кого да отида, а сама жена да се кукна в Дубай - какви ли изненади ще ме дебнат:-)))))



Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано22.11.20 18:32



Ма, къв Дубай, ма ... Кой щи претака зелето?!





Тема Re: Oх,нови [re: eta d]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано22.11.20 18:39



Бе, мани, Дубай... аз до Копривщица или до Пловдив, стария да се занадомъкна, пак добре... Дубай, няма си крафтъра работа, фитили ше ми пуска...



Зеле таз година нямам. Нямаше кой да го направи, купувам... Даже, като пооздравях, втората домашна храница беше сарми с кисело зелце...

Редактирано от MilaO6 на 22.11.20 18:40.



Тема Re: Oх,нови [re: MilaO6]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано22.11.20 18:59



Ти ако си мислиш, че аз Пловдив, Стария, съм го виждала скоро ...
Само да си посмяла да дойдеш и да не се обадиш да потрошим малко токчета по калдъръма ...





Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.11.20 21:08



Алоуууу!!! Не виждам рапорт?



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Какви времена...нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.11.20 06:19



Почнах да се ядосвам и ще има наказани!

Фиши и Кари - къде са рапортите? Мила - рапорт за рентгена не виждам?

Боко каза - ДИС-ЦИ-ПЛИ-НА!! Къде ви е дисциплината?





АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Какви времена...нови [re: UnicaDonna]  
Автор aiumi ()
Публикувано24.11.20 09:00



И аз следя темата, пишете, бе хора...



Тема Re: Какви времена...нови [re: aiumi]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано24.11.20 09:52



А защо не оставите хората на мира да преценят кога и дали да пишат? Пуканките ли ви свършиха?





Тема Re: Какви времена...нови [re: Metropolis]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.11.20 09:59



А защо не оставите хората на мира да преценят кога и дали да пишат? Пуканките ли ви свършиха?

Защото така сме преценили. Нещо против? Всеки има право на действия каквито намери за добре.

Ако нямат време или желание или сили - те и без това не отварят клубовете.

Да не би да им звъним по телефоните или да им пращаме СМС-и, за да ги притесняваме по този начин и да не "ги оставяме на мира"?????????

Твърде е логично, за да се сетиш сам.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Какви времена...нови [re: aiumi]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано24.11.20 10:31



Диръ-т не работеше от неделя вечер та до понеделник следобед, хората да не са гламави като мен да проверяват толкова често. Дори не говоря за клубовете, те по-често се сриват, говоря за основната част на дир.бг.



Тема Re: Какви времена...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано24.11.20 12:41



Благодаря за загрижеността - добре съм!



Тема Re: Какви времена...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано24.11.20 12:56



Ако забелязваш писах на aiumi защото изглежда фин човек. На перде като теб не вижам нужда да обяснявам, че когато на човек му е зле и се чуди как да не натоварва близките си хора му е последна грижа дали някакви виртулни зомбита се претесняват за него или не. Няма нужда да ми отговаряш, няма да го прочета.





Тема Re: Какви времена...нови [re: Metropolis]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.11.20 16:31



Ако забелязваш писах на aiumi защото изглежда фин човек. На перде като теб не вижам нужда да обяснявам, че когато на човек му е зле и се чуди как да не натоварва близките си хора му е последна грижа дали някакви виртулни зомбита се претесняват за него или не.

Няма нужда да ми отговаряш, няма да го прочета.


И откога не ме четеш пък? Ша са самоубия, немой с лошо!



Това, че два-три пъти те хванах в разни недомислици - не бъди злопаметен. Всекиму се случва.

Пишеш на Аюми, ама В МНОЖЕСТВЕНО ЧИСЛО. Касае и мен. Смешен си.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Какви времена...нови [re: Fish L]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.11.20 16:32



Супер!!!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Не ми се пише.нови [re: UnicaDonna]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано24.11.20 17:39



Аз мислех, че съм отпаднала от списъка. Вече работя и се чудя на кое първо да се притеснявам

Почина мъжът мна личната ми лекарка, най - добрата ми приятелка ( онко болна) е с Ковид, днес бях точно в банката срещу строежа, в който се срутило скелето върху работниците и видях как ги вадят, чудя се, колко още служители ще се наложи да съкратим след петък.......пролетта бяха 3-ма..... и какво да пиша Уни!!! Днес тръгнах да събирам дрехи и обувки за един дядо, който е полу сляп и после рязко завих до един Хипрмаркет и купувах лампички, гледах декорации и елхи да се разведря. На път за вкъщи си мислех как са оцелявали хората по време на войните и ние ли сме толкова разглезени и неблагодарни, та виждаме нещата като свършека на света....та ето рапорт даден!



Тема Re: Не ми се пише.нови [re: caryb]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.11.20 18:00



Благодаря, зарадва ме. Дано и Фиши скоро тръгне да купува новогодишни лампички...

Добре, че си купила, че след петък...

А по телевизиите продължават да шестват ония безумци, дето твърдят, че това било обикновено грипче и понякога имам чувството, че живея в някакъв нереален свят...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.