Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:18 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: safeнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано04.11.20 16:13



Седим и чакаме.

И при мен до вчера беше така: вкъщи с маска, пипане с ръкавици или хартия, всеки 20 минути проветряване, разделно хранене (не в диетичния смисъл), докато дойде отрицателния хабер.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: safeнови [re: ad miral]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано04.11.20 16:17



аа, не. чак до там не сме я докарали. Седим си у дома без маски, гушкаме се... нормален живот. Ако нещо е имало да става то е станало преди да дойде понеделника.

Ако ни завардят, обаче, ще пускаме търг за ятаци, да ни носят храна до пред врата





Тема Re: Здрасти, клуб!нови [re: alisalisa]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано04.11.20 16:27



Благодаря за искрената съпричастност, трогнахте ме!!

Значи, тестът е положителен!! Демек, ако вярваме на бири, принцеси и прочее, конспирацията работи с пълна пара и ако някой иска или има съмнения, че е с корона, "те" разбират и веднага ти дават положителен резултат, за да не те разочароват и за да поддържат манипулацията и конспирацията на висок градус...

Горното беше майтап, ама да знаете, че никак не е смешно!

Пълен хаос тресе системата и само късмет може да помогне в ситуацията. Личната - специално моята, се оказа, че вятър я вее на бял кон. По телефона още в понеделник ми заяви, че нищо не може да направи, докато не ми излезе тестът. А тестът излезе чак днес по обяд. Викам й, абе жено и да имам, и да нямам ковид, не ми е добре, бе, лошо ми е, вие ми се свят непрекъснато, кашлицата беше поотслабнала, но пак се върна, на моменти въздух не ми стига, температурата се установи постоянно между 37, 2 - 37, 6... Не е висока да кажеш, но е достатъчна да се чувстваш като парцал. Болката в гърлото, главата, гърдите и гърба е непоносима, не можеш ни да седиш, ни да лежиш. Като пия ефералган, ме поотпуска за малко, Слава богу.

Диктува ми наш'та антибиотик по телефона и още някакво за гаденето. На 2 аптеки не ми го дават без рецепта. Звъня и да и кажа, тя пише рецепта и я оставя при портиера, да отида да си я взема от него или който ще там, от мои близки.

Оня ден по БНТ съобщиха, че пред "Пирогов" е открит т.н. "триажен фургон", където да се посрещат всички съмнителни за ковид и според 3 степени на състоянието - леко, средно и тежко, да бъдат съответно пренасочвани за лечение. Вятър и мъгла. Пред "Пирогов", наистина има фургон, който обаче не е обозначен като "триажен", има 2 отделения в него, но и двете са за PSR-теста. Отиваш първо в едното, там една служителка те праща в първата пряка да си снимаш личната карта. После се връщаш при нея (през това време си разнасяш вируса напред-назад), тя ти издава документ. После влизаш в Пирогов и чакаш на опашка на касата да платиш. После отново излизаш навън пред фургона в другото му отделение, където ти вземат пробата. Докторът, който ти взема пробата е пакетиран от глава до пети, но помощникът му си е с най-обикновена маска... Пред двете отделения се вие опашка от всякакъв народ, болен, здрав, със и без симптоми, кой за чужбина, кой за друго и пр...

Не знам какво да ви кажа... На умирачка не съм, но не ми е добре. Пия антибиотик sumamed-500mg и разни други сиропи и илачи за кашлица, гадене... Засега единствено след ефералгана ми олеква за 2-3 часа...



Тема Re: Здрасти, клуб!нови [re: MilaO6]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано04.11.20 16:49



Дръж се, момиче!
И Господ да ни е на помощ. Ако не ни умори болест, ще ни довърши системата.

... ако и се дадем!

/питай си личната може ли синът ти да отиде да ти вземе кислороден концентратор, има под наем, да подишваш по малко, особено нощем ... ако имаш нужда за координати откъде, за колко, как и що, пиши ми/

ПП: поне рентген не направи ли?

Смъртно опасно е да си прост.

Редактирано от eta d на 04.11.20 16:57.



Тема Re: Здрасти, клуб!нови [re: eta d]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано04.11.20 17:00



Ети, личната ми е направо за разстрел. Лошото е, че трябваше да дойде такъв момент, че тогава човек да разбере, колко им струва човещината. Досега някак ми се е разминавало явно, защото не съм имала критични здравословни ситуации лично. Питах я, рее ми, че нета бил пълен с предложения и че не се наема да препоръчва. А преди време, като ги бяха налазили дистрибутори и явно им плащаха добре, по корем лазеше, за да изнуди пациентите си да пият кви ли не билкови илачи и добавки...

Така че, дай за всеки случай координати, ако дойде такъв момент... иначе гледам из нета, но като теле -железница и не мога да се ориентирам...



Тема Re: safeнови [re: Crrafterr]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано04.11.20 17:02



Не е нарочно, де... просто като ми е зле, не мога даже да гледам, камо ли да пиша... ей, сега като изпих един един ефералган, бързам да се обадя, да не се притеснявате...



Тема Re: safeнови [re: ad miral]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано04.11.20 17:03



Ох, искам да се хиля до премала, ама не мога, диафрагмата ме боли





Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: eta d]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано04.11.20 17:03



Абе, остави ги "умните" сега ...
Ама кажи сега най-после, кои са тези умни, бе, да ги чета по-съсредоточено, белким и аз... таковата...



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: tia9]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано04.11.20 17:27



Постоянна дълбока болка в гърба, закована температура 37.4. Не кашлям, апетитът ми позамина, глава гърми, уши горят, обоняние налично. Мърдам.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: Bezsynna]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано04.11.20 17:32



Прилича на сезонен грип. Стискам ти палци и чукам на дърво!



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.