Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:29 02.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: MilaO6]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано06.11.20 13:02



Аз само да допълня Возача - при такова кашляне може да пробваш да се паркираш в някой фотьойл, за да има шанс да придремваш, иначе ще се будиш задавена на всяко мръдване из леглото. Две-три денонощия преди време карах бронхитна така, ама поне помня, че спах.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: MilaO6]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано06.11.20 13:13



Миле, не й се плаши на 38,5 температура, аз до тази стойност дори не посягам към температуропонижители. Пиша ти го като човек, който с дни и повече от седмица е вдигал по 2-3 пъти на денонощие над 39, 39,5, та почти 40 градуса температура - веднъж при грип, дето премина в бронхопневмония и веднъж при сепсис, докато чаках за свободно легло в Исул. Казах ти за аналгин!!! Хем сваля температура, хем предизвиква изпотяване. Ако високата температура те изпотява, това е добре. Ставаш на парцал, то няма как, обезводняваш се, затова пий много, много течности - но не горещи, а търпимо топли. И без мляко и млечни продукти, исулските доктори ми ги забраниха при възпалителен процес, щото млечният протеин нещо влияел кофти в такива случаи.

Може антибиотикът като се е задействал, организмът ти да качва температура, за да изтреби по-бързо гадовете. Може и днес да вдигнеш пак, нали обикновено към 16 ч следобед при грипове и настинки се покачва. Може и утре. През следващите дни вече става съмнително и дано да не се стига до болница. Саксън, ако прочете, да каже и тя. Но щом вдигаш до 38,5 и после нямаш температура, е по-добре, отколкото гадната постоянна ниска 37,5.

Пробвай инхалации за облекчаване на кашлицата. Продължавам да се кълна в чая от джинджифил с лимон. И дано снощи да е била кризата и вече лека-полека да вървят на оправяне раотите.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: alisalisa]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано06.11.20 13:29



Алисе, аз не се плаша по принцип. Знам, че 38,5 не е сой знае какво. Децата са вдигали и до 40, дет се казва...

Неприятното е, че непрекъснато те хвърля от едно към друго и не успяваш да контролираш поне що-годе ситуацията. Високата температура е съпроводена с виене на свят, замъгленост, гадене, повръщане, при това мъчителна кашлица и невъзможност за пълноценно поемане на въздух...

Инак с чайове се наливам, и джинджифила също, както и ехинацея...



Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: MilaO6]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано06.11.20 13:31



Не се ядосвай, плоскоземци ще има винаги. Поне духом сме с теб, ако има с какво да помогнем......кажи. Пази си силите за тази гад. РЗИ осве обаждане направиха ли нещо друго? Личната ти може да повика линейка, да те прегледат от бърза помощ или да те заведат на преглед........въпреки, че се чакало много.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано06.11.20 13:39



недей да лежиш.
или седнала, наклонена напред, или по корем или почти по корем, но дробовете да са свободни, по - леко се диша.

стискам палци, малко остана :)

пп знам, че отстрани е лесно, но ти вече си почти на върха.


научи се да чакаш

Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: MilaO6]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано06.11.20 13:38



Препоръчват лежане по корем или на колене на пода, ръцете пред теб с дланите нагоре, главата върху тях (свит) и кашляне. Не съмспециалист, но лежането по корем помагало до целия бял дроб да достигне кислород . Свитата поза и кашляне освобождавала дроба, облекчавало. Така твърдят доста лекари.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: MilaO6]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано06.11.20 13:49



А когато кашлицата те отпусне, поне дишаш ли добре?
че мен това повече ме притеснява от температурата.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: tia9]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано06.11.20 13:50



Да, тия, има дихателни техники най-различни, пробвам разни, лошото е, че всичко е кратковременно и още не съм открила начин за по-дълго облекчение...



Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: alisalisa]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано06.11.20 13:53



О, да Слава Богу! Добре че има и такива моменти, кашлицата изведъж спира и дори час-два я няма с единични прокашляния... и както ненадейно спира, така и ненадейно почва и още не съм уловила как и заща става така...



Тема Re:Тази техниканови [re: MilaO6]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано06.11.20 13:53



........показа по телевизията пулмолог



Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.