Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:43 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: Bezsynna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано05.11.20 16:52



стискам много палци......да не е тази грозотия рошава

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: миле, безсънна и който желае :нови [re: mangosutu-168725]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано05.11.20 17:04



Може. А защо тогава кардиолозите не изписват нашия ацетизал на възрастните хора,, уж като профилактика, а винаги прочутия Байер? Не вярвам да имат лична изгода. И дали само съставът е определящ при усвояването от организма? Може пък ОНЯ аспирин да е обработен по друг начин, който не е толкова опасен за предизвикване на язви и пр?

Само си разсъждавам, нямам никаква фармацевтични познания.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: миле, безсънна и който желае :нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.11.20 17:10



Основната съставка е същата, може би помощните вещества са други или - по-вероятно - се предполага, че нежеланите примеси са повече / други. Тва извън мотива "имам изгода от представителите на Байер", де.

П.П. Ацетизал от 100 мг дали има? Защото май за профилактика се предписва аспирин от 100 или 75 мг. "Аспирин протект" е марката.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 05.11.20 17:11.



Тема Re: миле, безсънна и който желае :нови [re: MupaM]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано05.11.20 17:16



Основната съставка е същата, може би помощните вещества са други

Точно така, разликата е в спомагателните средства. От 70-те насам доста фирми са се пробвали, да направят ASS по-поносима за стомаха, добавяйки това-онова и подобрявайки разтворимостта. Засега от тези, които се предлагат на нашия пазар, Упсарин С се оказва май най-поносим. Казвали са ми го язваджии. Но, предполагам, и това е индивидуално.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: миле, безсънна и който желае :нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано05.11.20 17:29



Точно това имах предвид и аз - все има някаква разлика. А ако беше само дозировката - колко му е да се начупи нашенското ацетизалче на две или на 4 колкото трябва.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано05.11.20 17:49



Да, може да се взима ацетизал кардио, особено ако болният е с дадено сърдечно заболяване и няма противопоказания за прием - алергия, бронхиална астма, бременност (принципно пиша), подагра и др.

При гастрит, стомашна или дуоденална (на дванадесетопръстника) язва ацетилсалициловата киселина трябва да се избягва. Противопоказана е също.

Но при хора без тези заболявания, а само с дразнене на стомаха, може да бъде ползван такъв ацетизал за какъвто говориш - ентеросолвентен, тоест разтварянето на таблетката се осъществява в червата и тогава стомашната лигавица е предпазена от дразнещото въздействие.

Допълнително при пациенти със стомашни проблеми, при които приемът на аспирин не може да бъде спрян или някакво друго лекарство, например кортикостероид или даден антибиотик, може да се назначи медикамент, който с конкретния механизъм на действието си предпазва стомашната лигавица - фамотидин, ранитидин, инхибитори на протонната помпа като омепразола и др.

Както знаеш, много е индивидуално и внимателната преценка е важна.:) Полза/риск.



Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: eta d]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано05.11.20 17:52



Да, значи ти си с алергия към медикамента. Това е абсолютно противопоказание за прием.



Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: Bezsynna]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано05.11.20 18:07



Пети ден повишена температура си е за включване на антибиотик.
Точно азитромицин какъвто е Сумамед, само че, аз давам по-евтините му варианти - Азитрокс, Азакс. Освен това ме устройва, че има опаковки с 6 и съответно 5 таблетки от тях.

Ние употребяваме израза ,,за всеки случай", но значението е съвсем конкретно - да не допуснем развитието на бактериална инфекция. А такава е възможно да започне след четвърти-пети ден и има ли фебрилитет, няколкодневен, е редно да се прибави антибиотик.

Кураж! Добре е, че ще направиш теста. Видях по-долу.



Тема Re: миле, безсънна и който желае :нови [re: MupaM]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано05.11.20 18:47



Ако разтвориш хапче аспирин протект в кофа вода и изпиеш една лъжица, може и хомеопатия да е

Ако разтвориш хапче аспирин в кофа вода все може да има полза, защото е останало нещо от аспирина. А хомеопатията не разчита на аспирина, а на паметта на водата. Казано по друг начин слагаш хапче аспирин в прозрачен съд и го надвесваш над кофата. Водата започва да гледат аспирина. Тя запомня лечебните свойства на аспирина, променя кристалната си решетка. Изпиваш после чаша от тази вода и главоболието е минало. Една таблетка аспирин може да се ползва многократно. Нещо такова

, за вярващите. За останалите няма да навреди, все пак е вода, освен в случаите когато не идат на лекар при сериозни заболявания.



Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: saksun]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано05.11.20 18:51



Поздрави от мен! Как намираш време и за клуба, не знам, но е достойно за възхищение.

Наши близки чакат резултат от теста от понеделник. До сега-няма резултат. Жената е на антибиотик, мъжът от оня ден и той вече с температура. Днес отиде да се тества, ще видим. А той е в ежедневен контакт с Карамфилов. Последно се видяха в понеделник. Ние сме си добре, смятам че до утре ако удържим, значи от това клонче не сме се коронясали.

Още веднъж моите искрени адмирации към теб!






Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.