Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:13 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: миле, безсънна и който желае :нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано05.11.20 15:22



Ржевски, доколкото смътно знам - Аспирин Байер се различава от нашенския ацетизал. Заради това не ти го дават само като "аспирин", а трябва да доуточниш "Аспирин Байер".

Изписват го на мястото на ацетизаля защото той бил вреден за стомаха, а онзи - не.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: saksun]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано05.11.20 16:11



Сутринта 37.6, преди малко 37.4. Леко вече откачам, изпрах пердетата

и чистя къщата, болката в гърба ме побърква, ни да лежиш, ни да седиш, отвратително. От дъжд на вятър едно давещо сърцебиене. И гласът ми току изчезне. В кондиция съм, но заради петия ден с температура от днес Сумамед 500, плюс аспирин протект и цинк.

Най-смешното е /поне на мен ми е смешно/, че от вчера саааамо кихам. Грам хрема нямам, гърлото ми уж е в ред, обаче си кихам. И насън кихам! Мистика. Представям си гадината как пълзииии, пълзииии, опииитва да се набута нейде навътре, а аз геройски КИИИИХХ!!! и не я пускам!

Прегледана от лекар е силно казано, говорихме по телефона. Не съм привърженичка на антибиотици "за всеки случай", но като човек, който рядко вдига температура, ми е твърде необичайно да я държа такава никаква вече пети ден, така че ще си го пия.


А ако на някого му изпишат така нещо по телефона и без рецепта, да пита за УИН на лекаря, че аз не знаех и трябваше да звъня пак.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: миле, безсънна и който желае :нови [re: UnicaDonna]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано05.11.20 16:14



Не, ацетилсалицилова киселина са и двете. Само че едното е запазена марка на Байер.
Другите могат да продават въпросната ацетилсалицилова киселина под каквато си искат марка, например 'Хомеопатията на тарти", но не като "Аспирин".

Оттук вече започват приказките колко по-чист бил аспиринът на Байер, а другото - кажи-речи ментета 9аха, да, да!





Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: Bezsynna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано05.11.20 16:23



Три пъти вдигнат палец, НО!

не се преуморявай, почивай, кусур, къщата ти току виж не спечелила табелка "образцов хигиеничен дом ".



Сериозно, не се натоварвай физически, моля.


научи се да чакаш

Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: MilaO6]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано05.11.20 16:24



Брей, докато го намеря тоя постинг. Тест ще правя утре.

Много ти съчувствам, звучиш ми като моето по три. Ще мине!

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: миле, безсънна и който желае :нови [re: tartarianeyes]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.11.20 16:24



Хомеопатия и билкарство не е едно и също, Тарти.

Ако разтвориш хапче аспирин протект в кофа вода и изпиеш една лъжица, може и хомеопатия да е, но иначе си е някаква друга патия, съвсем фармацевтична.
Плюс тва за да е хомео-, трябва да е вещество, което в нормални дози, не микродози, причинява същите симптоми, които ще лекуваш, тва по дефиниция. Аспиринът не причинява болка, кръвосъсирване и температура. ;)

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 05.11.20 16:27.



Тема Re: миле, безсънна и който желае :нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано05.11.20 16:26



Да, точно писах. Според мен и Тартариан айс смята така. А то не е едно и също.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”


Тема Re: миле, безсънна и който желае :нови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано05.11.20 16:27



Ами ами!

И двете са търговски имена на една и съща субстанция. Напиши в гугъля "аспирин байер състав" и виж каво съдържа.
После напиши "ацетизал състав " и виж какво съдържа.
Едно и също съдържат




научи се да чакаш

Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: tartarianeyes]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано05.11.20 16:37



Просто много боли тоя гръб. А съм и ядосана вече толкова дни да се чувствам гадно. Може да си внушавам, но сякаш го разсейвам като мърдам. Като ми е чисто и мирише хубаво, по-добре ми става. Сменям чаршафите, напарвам се в банята и заспивам! Мразя да съм болна, изтощително е!

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: Bezsynna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано05.11.20 16:44



Охххх...милата.
Ми да дойдеш и у нас ли, що ли




научи се да чакаш


Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.