Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 03.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: saksun]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано05.11.20 13:15



Връзвам се към теб, понеже се писа за аспирина - не е ли по-добре да пият ацетизал кардио или друг по-евтин вариант на същия аспирин, но от онзи другия, който не се разпада в стомаха (и не предизвиква оплакванията на обикновения аспирин), а по-нататък в червата? Ако греша - поправи ме.
Аз обикновен аспирин не съм пил от години. Наистина ми дразнеше доста стомаха. Трябваше да съм ял нещо сериозно и мазно, за да не го усещам (почти) и то - първия път. Следващите ми разказваше играта на стомаха. А с капсулираните му форми нямам проблем.
Друг е въпросът, че конкретно на мен аспиринът не ми действа ако имам главоболие. Но хайде, да не се натрапвам.
Инак, за протокола: какъвто и да е аспирин, не го пийте с/около пиене на алкохол. Вервайте ми, скапва стомаха. :)



Тема Re: миле, безсънна и който желае :нови [re: tartarianeyes]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано05.11.20 13:22



Аспиринът, хининът и прочие лечебни в-ва, извличани първоначално от растения или минерали, а по-късно синтезирани изкуствено не са хомеопатия!
500мг. активно вещество в една таблетка не е хомеопатия.



Тема Re: MilaO6, моля, обади се!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано05.11.20 13:36



Аз пък като пия аспирин заприличвам на ей това създание, подувам се като плондер, изцъклят ми се очичките, джуджките ми заприличват на резултат от зле свършена работа на пишман д-р енчев и поне два дни след това имам чуството, че всяка клетка от тялото ми самосиндикално си прави каквото си иска





Смъртно опасно е да си прост.

Тема Re: миле, безсънна и който желае :нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано05.11.20 13:38



500мг. активно вещество в една таблетка не е хомеопатия.

Наскоро говорех с моя близка, интелигентен, образован човек с много познания. Но... какво се оказа? Хомеопатията, според нея, било билколечение.

За съжаление много хора вероятно смятат така. За още по-голямо съжаление много хора смятат, че ако не помогне, то хомеопатията няма да навреди. Напротив, вреди, много вреди. Понякога може да коства живота на човек, защото се губи ценно време докато се "лекува" хомеопатично, а болестта се развива.

За хомеопатията-това от мен!





Тема Re: миле, безсънна и който желае :нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано05.11.20 13:39



Реакцията на инак умната тарти показва, че мошениците-хомеопати се справят отлично с пиара и постепенното представяне на естествени и производни лечебни средства за хомеопатия.

Към Мила: Слушай докторите, а не тантристи, мантристи и хомеопатки! Или първо оздравей и после се лекувай с хомеопатия и звуци от цитри. по-добре цитруси ;) Много опасен и типичен пример за това, как заблудени или просто тъпи люде са способни да нанесат вреда с идиотските си съвети. Не е времето за плацебо, бъди внимателна!

Желая ти бързо оздравяване, защото нямам съмнение, че ще оздравееш, но ти пожелавам да бъде по-бързо.



Тема Re: миле, безсънна и който желае :нови [re: PYTnik]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано05.11.20 13:33



Стига си ме вързвал


Всеки аптекар знае, че един препарат се състои от някаква субстанция, например салицилова киселина.
"Аспирин " и "ацетизал" са само две от многото търговски имена на различни производители.

Ама стига де


научи се да чакаш

Тема Re: Здрасти, клуб!нови [re: MilaO6]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано05.11.20 13:47



Миле, пожелавам по бързо оздравяване. В заключената тема съм ти писала за гладолечението.
За кашлицата, като малка ме лекуваха с черна ряпа се издълбава и се слага лъжичка захар.
Оставя се престои докато издълбаното се напълни със сок и се изпива.
Преди време имах ужасна кашлица и си купих от аптеката Robitussin, на мен много бързо ми помогна.
Предполагам, че го има в България. Не знам дали е най подходящо за теб.
Ако имаше читава лична лекарка, а не тъпа мърла, можеше да я попиташ.
Много лимони и други цитроси.



Тема Re: миле, безсънна и който желае :нови [re: mangosutu-168725]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано05.11.20 14:19





Твойта кокоша чорба, дето викат, че била лечебна...
Хомеопат такъв


научи се да чакаш

Тема Re: миле, безсънна и който желае :нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано05.11.20 14:21



Сега пък недоразбирам понятието ти за "идентичен продукт"?

А защо не е Байер произведен в България щом е идентичен продукт?
Както примерно Мазда произведена в Турция?

Според моите разбирания Аспиринът не е идентичен продукт на Байер.
Следователно и контролът върху продукта е различен.
Байер няма права да контролира продукти с други имена!
Значи идентичен продукт отпада като понятие за аспиринът и идентичните киселини!

Струва си за отделна тема?!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: миле, безсънна и който желае :нови [re: PYTnik]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано05.11.20 14:33



Защото Байер няма завод в България. А Мазда има завод в Турция.

Според моите разбирания

Според твоите разбирания, всяка копирна машина е Ксерокс.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.