Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:51 27.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Корона тема, поредна.нови  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано22.09.20 20:07



В края на февруари, началото на март тази година, преди да ни затворят, се разболях. Но много особено.. и друг път съм страдала от грип, обичайно ходя на лекар само в краен случай.. Но - този път беше супер гадно.. Дробовете ми горяха направо непоносимо, имах усещането, че ще се пръснат и са пълни с горящи въглени.. по някое време отидох на доктор, към средата на втората седмица, защото просто повече не можех да издържам на болката.. човекът ме прегледа, попита ме за останалите симптоми на Корона-вирус, казах му, че нямам друго, и той ми каза "не можем да Ви тесваме, защото не тестваме хора без ВСИЧКИ симптоми на короната". А тук зимата беше нещо страшно, броя на заразените растеше всеки ден, имахме към 45 хиляди потвърдени случаи до 3-ти март..Но, тогава такива бяха разпоредбите за тестване. Та, доктора ми даде Азитромицин за три дни, който честно казано малко ми помогна... но! дробовете ме боляха почти до края на май.. даже си мислех, че никога няма да ми мине.. не както през първите 10-на дни, но въпреки това осезаемо.. и точно се оправих и дойде лятото! Първи басейн, края на юли, няколко дни след това болки в дробовете и лека кашлица.. втори басейн, края на август - същата работа.. днес отивам, защото последната събота пак бях на басейн и дробовете отново се обаждат, а не съм точно болна, имам някаква особена тежест в дробовете.. И решавам днес, че ще мина през лекаря, в случай, че нещо става.. И той ми казва "аз помня Вашият случай.. и трябва да отидете в болница да Ви снимат дробовете... макар, че, при корона.. "..и просто не се доизказа, само ме изпрати да си ходя. А освен на басейните ходех отпуската и по всякакви езера това лято, където обаче не плуват толкова хора на кв.метър.. и нямах такива проблеми след това..

Аз си говорих тук с много мой човек - и той по същият начин е бил болен февруари, и него досега го тормозят дробовете при всяка настинка..

Толкоз за конспираторите и тия, дето смятат, че всичко е измислица. Вируса го има и е много гаден.. Оставя последствия. . Мисълта ми беше, че може би е възможно да си караме повторно и потретно вируса.. Та, не знам каква ваксина мислят срещу него..

Бъдете разумни и се пазете, носете маски, мийте си ръцете, избягвайте множество хора и събирания и прочее.. И, каквото стане. Бъдете здрави.





Тема последните 2 грипа ги карах с много кашлицанови [re: parvaty]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано22.09.20 20:08



това 3-5 години преди короната
чак ребрата ме боляха
жената и тя така



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: parvaty]  
Автор 2biri ()
Публикувано22.09.20 20:19



Направи си тест за тела, антитела, позитивни тела.

Тук беше пламнало от вирус края на февруари. Пневмонии. Бронхити. Диагноза - грип. В Бургас за първи път затвориха повторно училища. Много хора смятат, че са го изкарали тогава.



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: parvaty]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано22.09.20 20:18



Тази година и грип"Б" беше много гладен с последствия. Снимай и направи антитела.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: последните 2 грипа ги карах с много кашлицанови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано22.09.20 20:20



да, да... тоз с бронхита и многото кашлица го карах аз преди .. там някъде, три години, прав си, много беше гаден, верно.. Но е като разодка в планината в сравнение с това, дето прекарах тази зима.. само казвам.



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: 2biri]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано22.09.20 20:38



ами, там е работата, Бири, че трябва да отида на място в центъра за изследвания... иначе не правят такива тестове, а там чакат хора, които са със съмнения за корона.. и някак, ме е шубе! Домашният ми лекар не прави такива изследвания.

Тук много народ беше болен преди да обявят началото на първата вълнА... и затова си мисля, че масово го изкарахме ПРЕДИ да направят задължително носенето на маски, защото те много се забавиха. Пациент 0 за Германия беше един баварец от Мюнхен.. още на 15-ти януари.. та, смятай, до 13-ти март, когато министъра излезна и каза "затваряме" колко време е минало..



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: tia9]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано22.09.20 20:40



Да... трябва да отида да се проверя.. както писах на Бирите - проблемът е, че това се прави в специализирани центрове. Където реално може да има и болни.. и ако се окаже, че не е било това, бих се изложила на огромен риск.. да видим.. сега вече почти ми мина, но ... сигурно ще отида в понеделник, и без друго имам свободен ден..



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.09.20 20:44



ами, там е работата, Бири, че трябва да отида на място в центъра за изследвания... иначе не правят такива тестове, а там чакат хора, които са със съмнения за корона.. и някак, ме е шубе! Домашният ми лекар не прави такива изследвания.

Парвати, даваш ми ОЩЕ ЕДИН повод да посоча предимствата на българското здравеопазване, колкото и абсурдно и прогнило да е като цяло.

При 10 пъти по-слаби симптоми от твоите - и аз, и синът ми си правихме доброволни тестове. Решаваш - отиваш. Не се притесняваш, не чакаш некво джипи да те праща, не се ТЕРЗАЕШ И ЧУДИШ. Много по-простичко е. И по-спокойно. Ако трябва - още 2-3 пъти ще отидем. За поне относително спокойствие.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: parvaty]  
Автор 2biri ()
Публикувано22.09.20 20:47



Във всяка болница има болни. Нареждаш се на опашката с маска, тестваш се и си тръгваш. Чак пък огромен риск... нали не хваща от маска?



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.09.20 20:49



Да не говорим, че и в магазина или в метрото можеш да пипнеш вируса, хич не е задължително да е в болница, където всички са много по-предпазливи.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.