Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:10 20.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: DarkSide]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.09.20 11:36



докато пушенето на цигари не е забранено и за него не закопчават с белезници, разликата е от небето до земята, щото това от видеото ни чака всички, ако продължим да си траем


Да, разликата наистина е съществена - защото с тютюнопушене НЕ ЗАРАЗЯВАШ НИКОГО с едно кихане. И докато това е така при вирусите - мерките се различават.

А това за тютюнопушенето беше отговор на твоята мъдрост "Щом шефовете не спазват мерките - защо да ги спазваме и ние".

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: UnicaDonna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано23.09.20 11:33



мъдростта беше шефовете не си спазват мерките, защото не вярват в тях, а не вярват в тях защото ЗНАЯТ че мерките са безсмислени и нямат връзка с опасността

това, че ти ме четеш на диагонал и разбираш, каквото ти скимне, не е мой проблем, а твой



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано23.09.20 11:42



Дано, дай Боже, това да ни е проблема!

Не знам какви са ти бизнесите, явно си от малцината щастливци, на чийто бизнеси мерките не влияят, но има огромен брой хора, които си загубиха бизнесите и работата заради политически наложените драстични мерки срещу практически несъществуваща опасност и за тях това е огромен проблем



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано23.09.20 11:53



само на тези, които могат да преминат на хоум офис не им е проблем, Грийн не е от тях
интересното е, че учителите много се радват на дистанционното обучение, защото нямат нервите от ходенето в училище и получиха увеличение на заплатите плюс бонуси, но са слепи и не виждат как в бъдеще ще останат без работа



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: DarkSide]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.09.20 11:57



Не, не е вярно, че смятат мерките за безсмислени. Ти не можеш да го докажеш.

Но - няма смисъл. Няколко души тук сте се фанатизирали на тая тема, и вашият . За мен - вирус има, когато мога спазвам, когато не - не спазвам. Толкоз. Каквото - такова.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано23.09.20 12:02



ако закона за маските се променя 10 пъти за 8 месеца, значи е напълно безсмислен



ОБЖАЛВАНЕ НА АКТОВЕ ЗА НЕ НОСЕНЕ НА МАСКИ !

Абсурдите не спират, а респекта и уважението на хората към управляващите и правните норми в България все повече се срива.
1. ГЛОБА ЗА НЕПОСТАВЕНА ПРЕДПАЗНА МАСКА - Държавната машина в старанието си да прилага законите отиде от едната крайност в другата. При наличието на пълна липса от спазване на правилата, до налагане само на репресивната им, вместо поправителна функация. Поредната недомислица от страна на министерски съвет е Заповед РД-01-197, с която министър Кирил Ананиев задължи всички лица, които се намират на закрити или открити обществени места да имат поставена маска за лице за еднократна или многократна употреба или друго средство, покриващо носа и устата. Това е десетата заповед на здравния министър. Тоест, първоначално издадения нормативен акт е изменен девет пъти до настоящия момент. Всекидневно се добавят нови неясни точки и алинеи към един първично незаконосъобразен акт. Спрямо Закона за здравето, наказанието към момента за нарушаване на която и да е разпоредба от правно неиздържаните текстове на тези десет заповеди е глоба от 300 до 1000 лева, а при повторно нарушение от 1000 до 2000 лева. По този начин хората са принидени ежедневно да следят и да се информират за всяка недообмислена законодателна стъпка, за да не бъдат санкционирани със солени глоби, които също често се променят.
Оказа се, че резултатът от издаването на посочените заповеди е много по-различен от целта на закона. Вместо да се ограничи заразата се достигна до поредният административно-бюрократичен абсурд. Ръцете на органите на МВР се отвързаха и вместо да раздават предупреждения и контрол при маловажни случаи, те се организираха да глобяват всеки гражданин, засечен без предпазно средство „покриващо носа и устата“, независимо дали е на закрито, или открито място, обществено или не. В крайна сметка се оказа, че управляващите лишавайки ни от право на труд и доход са преценили, че вместо да субсидират населението, ще наложат масови глоби. Логичния въпрос е от къде ще се заплатят тези глоби? Освен, че гражданите не получиха помощ от държавата до настоящия момент, постоянно им е налагана административна репресия и се спомага за влошаването на финансовото им състояние.
2. ОБЖАЛВАНЕ НА АКТОВЕТЕ ЗА МАСКИ В СЪДИЛИЩАТА:
Постоянното налагане и отменяне на правилата за носене на предпазните маски доведе до задръстване на съдилищата с дела за обжалване на незаконосъобразните актове. Защо актовете са незаконни?
Когато се налага глоба, като административна санкция, тя трябва да е съответна на деянието по основание и размер. Ако погледнем разпоредбата за носенето на предпазни маски можем да установим, че ако нямаме предпазна маска, можем да покрием носа и устата си с друго средство. Не е описано какво трябва да е това „друго средство“, така че бихме могли да използваме всичко, вкл. и ръката си и не следва да подлежим на административна отговорност. Описанието на закрити или открити обществени места също е непълно. Какво се влага в понятието Обществено място е неясно, защото парковете, градините, магазини и пр., могат да бъдат и частна собственост , и следва ли същите да се третират като обществено място съгласно заповедта на здравния министър? По този въпрос липсва отговор в съдебната практика! Неносенето на маски би следвало да се преме за маловажен случай съгл. чл. 28 от Закона за административните нарушения и наказания (ЗАНН).„За маловажни случаи на административни нарушения наказващият орган може: да не наложи наказание, като предупреди нарушителя, устно или писмено, че при повторно извършване на нарушение ще му бъде наложено административно наказание;“ ако съдим по ентусиазма, с който служителите на МВР и актосъставителите налагат глоби над гражданите, оставаме с впечатление, че или тези хора не познават закона, или че целта им едруга, но най-малко тя е запазване на човешкото здраве. В случай че веднага след предупреждение, носа и устата бъдат покрити с предпазна маска или „друго средство“, нарушението би следвало да е маловажно и ненаказуемо. Ако от вашето действие не са произтекли опасни за живота на други лица последици и вие сте изпълнили указанията на органа на власт, деянието ви следва да се третира по посочения чл. 28 от ЗАНН.
3. КОЙ Е КОМПЕТЕНТЕН ДА СЪСТАВЯ АКТОВЕ ЗА НЕНОСЕНЕ НА МАСКИ? - Съгласно чл. 209а от Закона за здравето, не всеки държавен служител има право да установява посоченото нарушение. „Нарушенията по ал. 1 и 2 се установяват с актове, съставени от държавни здравни инспектори или от длъжностни лица, определени от директора на регионалната здравна инспекция, длъжностни лица, определени от директорите на областните дирекции на Министерството на вътрешните работи, или длъжностни лица, определени от кметовете на общини.“ Тоест ако липсва заповед, с която вашия актосъставител да е определен от ОД на МВР за компетентен да съставя подобен вид актове, то ще е налице незаконосъобразност, която ще доведе до отмяната му. В резултат на многократно изменяне на издадените заповеди, с повече от шестнадесет пъти, настана общо объркване дори сред актосъставителите съгласно коя разпоредба следва да се издаде акта за нарушение. Често се налагат глоби върху грешна заповед или грешна разпоредба. Процесуалния закон изисква точно и пълно изписване на законите и законовите норми при налагане на актове за установяване на административни нарушения спрямо чл. 42 от ЗАНН. Непосочването на законова разпоредба или посочването на грешна такава, води до грубо процесуално нарушение, което към момента е масова практика при налагането на актове и съответно до отмяна на съставения акт.
Когато ви бъде съставен акт и ви бъде наложено наказателно постановление, не забравяйте да потърсите правна помощ и консултация от адвокат.
Правата се отстояват, не се подаряват, затова се борете за правата си!
Може да ме потърсите като ми пишете или на тел. 0896621907.



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: snowprincess]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано23.09.20 12:10



Ще те помоля пак да прочетеш какво съм написал. Омразата си е омраза, тя е чувство с един единствен знак и всички мразещи са братя (пак по кръв но още непролята). Какво значение има от кого към кого е и как ме прочете за да разбереш че съм споменал кой кого мрази? Не спориш с мен, съгласяваш се, ама как да ти го покажа не знам?
Никой от вас, моите приятели в нормално време и състояние, никога не би споделил мнение съдържащо обида като "кухненски амеби" или въобще презрение към хората, но сега, когато чувствате братство по убеждения и четете че някакво момче например спори с касиерка(не със здравен министър или дори управител на магазин) и я обижда, и понеже не получава подкрепа от опашката намира тези хора за амеби и вие намирате дълбок смисъл и неговата борба и протест? Не по протест се родеете, а по омраза. Заедно с тези от другата страна на барикадата. Нищо, нула, кръгло нищичко няма да ти стане с десет минути маска в магазина или половин час в автобуса, но друго е да демострираш, предизвикваш, да покажеш, че не от тях. Те не струват.
Не струва друго, една минута от времето ни и една клетка от нервите ни да спорим за такава тъпотия. Това е времето, такива са мерките, много важно! Дано да отмине, а ако не отмине тогава нека се справим с последиците заедно. Било здравни или политически. Ама няма да стане. Каквото и да се случи, сигурното е че поставихме нова граница на разделение и в момента я отбелязваме и удебеляваме с обиди и обвинения.



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: snowprincess]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано23.09.20 12:13



Може да ме потърсите като ми пишете или на тел. 0896621907
теб ли ще намерим на този телефон или адвокатката, набор 75 с и-меал @abv.bg



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: DarkSide]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано23.09.20 12:16



Зле е работата при мене, макар че не разбрах как го докара до бизнес. Само мога да предполагам че логиката ти е че щом смятам, че властта не прави конспирации (а само е глупава), тогава бизнесът ми върви. Ако е така, смени я.



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: UnicaDonna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано23.09.20 12:17



вирус има и това е истина

обаче не е цялата истина, защото:

освен него има още няколко милиона други вируси
вирусът ще го има още може би милиони години
вирусът не е по-опасен от милионите други вируси

И докога ще спазваме мерките? Ами докато ни наредят "от горе". Ами ако "от горе" продължават да ни нареждат да засилваме мерките, въпреки, че епидемия отдавна няма, тогава какво ще правим? Защото в момента точно това става - колкото повече епидемията изчезва, толкова по-стриктни стават мерките? До кога ще си траем и послушно ще се подчиняваме? Къде е прагът на търпимостта ни? Като ни накарат да си сложим скафандри? Или и това ще преглътнем?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.