Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 21.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано23.09.20 09:52



Не могат да повярват, че нещо се случва ей така отсамосебе си без причина и не могат да повярват, че властта може да греши непреднамерено(с прекалените мерки). Лошото е, че виждам тенденция на напрежение в тези които пишат за конспирацията и даже виждам омраза към спазващите мерките.

Всяка година има грипна епидемия през зимата и много хора се разболяват и част от тях умират. Тази година епидемията беше малко по-късно, през пролетта и трая до началото на лятото. През лятото епидемия нямаше и в момента епидемия няма. Очаква се зимата да има нова епидемия, както всяка година. Нищо ново под слънцето. От друга страна, властта, която според тебе греши непреднамерено, така, както го е подкарала в момента, ще ни държи нон-стоп в извънредно положение чак до края на света, защото епидемии има всяка година, а пък в човешкото тяло има повече вируси и бактерии, отколкото клетки. А пък на властта й е голям кеф да има извънредно положение и никой да не може да протестира и да задава неудобни въпроси, примерно откъде изкочиха изведнъж тези милиарди и къде отидоха. Отговорът на всичко е един и същ - цовид! Млъквай и се прибирай, защото инак отиваш в реанимацията и те слагат на вентилатора или пък заради тебе други хора ще отидат в реанимацията и ще ги сложат на вентилатора! И ти ще си виновен за това!

В момента циркулират 5 вида корона вируси, включително фамозния сарс ков1, заради който се опитаха да ни затворят през 2009-та, когато пак вещаеха края на света, 3 броя ненаименовани ков-ове, и епичният сарс ков2, с който ни проглушиха ушите и заради който въведоха санитарния тоталитаризъм, в който планетата я управляват неизбирани от никого експерти, за които никой не знае кой и колко им плаща, ясно е само, че са напълно изолирани от реалността и живеят в свят на математически модели.
Ние вече не сме хора и личности, а бройки в моделите и статистиката на "положителните", "заразените" и т.н. и нас ни мениджират за да намалят "кривата" на компютърния екран. Всички продължаваме да сме болни и заразни по презумпция, въпреки че епидемията от няколко месеца я няма. Властта по света и у нас ще я "разтяга" тази епидемия до безкрайност, защото й изнася.



Тема Re: Както писах в самата тема,нови [re: tia9]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.09.20 10:15



Март и ти не можеше да отидеш, тестовете бяха малко, по целия свят.

Принципно да, но конкретно - КОГАТО почувствах симптомите към края на март - аз самата чукнах гугъл и установих, че вече НЯКОЛКО лаборатории правят тестовете от доста време - първи Рамус, веднага след тях Цибалаб и май още една.

Но това на практика няма никакво значение, дори за разговора. Аз само исках да направя разлика между това как са се движили и се движат нещата ТАМ и как ТУК. Защото е твърде ясно, че както обикновено ние БИ ТРЯБВАЛО да сме най-зле от всички.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: DarkSide]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано23.09.20 10:16



Дано, дай Боже, това да ни е проблема!



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: parvaty]  
Автор DarkSide ()
Публикувано23.09.20 10:18



В края на февруари, началото на март тази година, преди да ни затворят, се разболях.

...

Бъдете разумни и се пазете, носете маски, мийте си ръцете, избягвайте множество хора и събирания и прочее..

Значи понеже ти си се разболяла в началото на март, то ние в края на септември трябва да носим маски и да избягваме множеството хора????

Знаеш ли, че един от еврокомисарите наскоро подаде оставка, щото го гепили че бил на епичен купон с множество хора? И този не е единствения, когото са хванали, дори и главният гарван фъргюсън, който вещаеше милиони трупове, и той беше няколко пъти документиран в нарушение на мерките и се наложи да го уволнят, а пък колко ли много не са ги хванали? След като най-големите шефове и специалисти не ебават да си спазват собствените си разпоредби, защо тогава ние трябва да ги спазваме? Защото през февруари и март имало грип? От цифрите личи че гриповете през 2018-та и 2017-та са били ако не по-смъртоносни от този през 2020-та, то от същия порядък.



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: DarkSide]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано23.09.20 10:39



Почувствали симптомите на болестта, спазвайте наредбите-носете маски....и
никой не си задава въпросът: Може ли да девалвира валутата си с цел просперитет, кой има такива интереси и какви възможности да ги наложи?

Щом при капитала всичко е пари,там трябва да е и обяснението за мерките носете маски ПАЗЕТЕ се, от какво?

А Бог мълчи



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: DarkSide]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.09.20 11:09



След като най-големите шефове и специалисти не ебават да си спазват собствените си разпоредби, защо тогава ние трябва да ги спазваме?

Ми ако искаш спазвай бе!

След като смяташ, че ако двама, трима или десет "най-големи шефове" не спазват - това важи за всички - прави каквото искаш.

Аман от многознайковци.



То - 80% от докторите пушат, но това не значи, че цигарите не са вредни.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: Green Light]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано23.09.20 11:27



омразата е от тези, които се подчиняват на мерките към тези, които не искат да ги спазват, Грийн
аз нямам проблеми с това, който иска да носи маска, шлем, противогаз или скафандър, да си стои вкъщи и да ръкопляска през терасата
но ако аз не ги спазвам, другите искат да ми наложат тлоба и ще се обадят в полиция, ще ми изтрият мнението в социалните медии и ще ме предупредят, че акаунта ще ми бъде закрит, което вече се е случвало, а на други без предупреждение дори им е блокиран
всичко се прави за нашата безопасност, нали, някой се е загрижил за здравето ни
в момента става по-зле от преди 40 години



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: parvaty]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано23.09.20 11:31



аз бях болна в началото на март, тестът за антитела беше отрицателен
отказаха да ми направят за антитела за други вируси
все още имам тежест в дробовете и трудно дишам

Редактирано от snowprincess на 23.09.20 11:50.



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: UnicaDonna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано23.09.20 11:31



паралелът е тотално неуместен, защото спазването на мерките е задължително и подлежи на санкции, виж как полицаи със скафандри закопчават с белезници млада жена на плажа, че карала сърф без маска за което е била наклеветена от съседите си



докато пушенето на цигари не е забранено и за него не закопчават с белезници, разликата е от небето до земята, щото това от видеото ни чака всички, ако продължим да си траем



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: snowprincess]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.09.20 11:35



аз нямам проблеми с това, който иска да носи маска, шлем, противогаз или скафандър, да си стои вкъщи и да ръкопляска през терасата
но ако аз не ги спазвам...


И аз мисля като теб, но май според законите за правата на човека не могат да ме задължат да нося каквото и да е на лицето си. Не съм проучвал въпроса точно - но ако ме задължат и навън да нося маска или ще протестирам срещу това или ще си търся по друг начин правата. За закритите помещения като магазини, аптеки и др. такива разбирам - и там нямам проблем. Нося си маска в задния джоб за всеки случай, но я слагам под носа си, за да дишам нормално. Доколкото виждам - това е масова практика дори сред касиерките. Нечовешко ми се вижда да ме връзват с каквото и да е и да си затруднявам дишането. По-скоро бих умрял отколкото да си причиня това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.