Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:06 21.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: 2biri]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано22.09.20 21:53



тестват, бири, безплатно тестват


научи се да чакаш

Тема Re: това е друга теманови [re: parvaty]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано22.09.20 22:08



"ти имаш ли информация по темата? Сподели да чуем? Какво не е наред със системата и вируса?!"
Споделям само при условие че приемаш че,: " Информацията, това е само описание!
Ако има разнообразни несъответствия те не са от Информацията, а от възприемането и!"


Още от началото имам цялата информация за вирусът и системата:
https://kafence.com/%D0%98%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%82%D0%B0-%D0%B3%D1%8A%D1%88%D0%B0-%D1%85%D1%83%D0%B9%D0%BD%D1%8F-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B2%D0%B0-542.html

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Редактирано от PYTnik на 22.09.20 22:09.



Тема Re: това е друга теманови [re: PYTnik]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.09.20 22:40





АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Както писах в самата тема,нови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.09.20 22:41



Чакай сега, че стана мазало...

Март месец тестваха само пациенти със ВСИЧКИ симптоми. Написала съм го и горе. Аз нямах всички.

Нали току-що каза, че си можела във всеки момент да отидеш доброволно и да се тестваш по твое желание, независимо от симптомите?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Точно в статистиката!нови [re: parvaty]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано23.09.20 02:19



Описаното е точно в статистиката за "леко прекарване" на заболяване от вируса, обичайно (пак статистически) за хора на възраст 30 - 50.

Виждала ли си медицински диагностични "модели" на бели дробове поразени от различни степени на Цовид-19? Щом не си използвала кислородна добавка (тръбичка в ноздра) - поразяването на белите дробове ще да е било по-малко. (Заради което, плюс други фактори, прекарването на заболяването е било "леко".)

Още не се знае дали белодробните поражения от Цовид-19 евентуално биват поправени от тялото - или остават до живот. Което е тревожно, защото ако бяха поправими, данните вече щяха да се появяват...

Дръж се жива и здрава, и за всеки случай - палвай по свещичка и пускай по молитва! Защото по нашите ширини има вече случаи на "леко прекарали" заболяване от Цовид-19, внезапно да релапсира в какви ли не ужаси! От инсулт до глаукома...

Аз не съм лекар. Малката дъщеря е, в Спешна Медицина, и пациентите й включват заболяли от Цовид-19. Тя ни държи осведомени. Егати проклетата болест!

За справка, и пример за трайността на пораженията от Цовид-19, здравните осигуровки в САЩ планират да отчитат някогашно преболедуване на Цовид-19 като "пред-съществуващо условие", въз основа на което да отказват здравна осигуровка - защото осигуряване на такива хора, прекарали вируса, би им навлякло неизплатими разноски. И осигуровките ще го въведат момента в който червените (републиканците) отменят правителствената забрана (от демократите) към осигуровките да нямат право да отказват здравна осигуровка въз основа на "пред-съществуващо условие" (което условие включва всяко хронично заболяване, плюс текуща бременност). Което пък значи, че трябва да се усещаш късметлийка че си преболедувала вируса в Германия, вместо в САЩ.



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: parvaty]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано23.09.20 07:47



Мерси, и ти бъди здрава, стискам ти палци да ти отминат всички симптоми!
Уморих се да се дразня от конспиративните теории и вече гледам малко по-стоически на всички подобни. Хората пак са си умни и съобразителни, просто в момента анализът им ги подвежда. Не могат да повярват, че нещо се случва ей така отсамосебе си без причина и не могат да повярват, че властта може да греши непреднамерено(с прекалените мерки). Лошото е, че виждам тенденция на напрежение в тези които пишат за конспирацията и даже виждам омраза към спазващите мерките. Прочетох споделено мнение за "кухненските амеби", които спазват носенето на маски в супермаркетите- Ето това би бил поне толкова, ако не и по-опасен "вирус" - на омразата и търсене на причина за нещастието в съседа, другия, с нещо различния. Враждата лесно се подклажда, ние сме агресивни същества, агресията ни определя като вид.

Същевременно се уморих и да се пристеснявам. Не че съм се успокоил, не са верни тези анализи, че хората се били успокоили и приемат опасността. В секундата в която се замисля за майка ми в тълпата в супермаркета и настръхвам, но кой коже да мисли за това непрекъснато? Уморили сме се от притеснението, но то си седи (и ни мори). Пък и как да се предпазим? Ето досега четох от екрана подпрян с длан на брадата... Господ да ни пази, това е! Нас и близките ни.

Редактирано от Green Light на 23.09.20 07:50.



Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: parvaty]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано23.09.20 08:47



В началото нямаше толкова лаборатории и тестове нямаше. Това беше световен проблем и си права, че тогава и сега не може да се сравнява.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: 2biri]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано23.09.20 08:53



)) при голяма част от преболедувалите и антителата изчезват от 3 до 6 месеца, при нея е над 6 м. Няма лошо да пробва тест за антитела, но основно КТ, да видят дали има остатъчни проблеми с дробовете. Дали ще поставят диагноза е голям въпрос.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Както писах в самата тема,нови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано23.09.20 09:13



Уни, сега може да отиде, а не можела, това ти написа. Март и ти не можеше да отидеш, тестовете бяха малко, по целия свят. Ако помниш, дарители купуваха "кой откъдето намери". После отвориха допълнителни лаборатории, в началото всички тестове се обработваха в София. Ако си спомняш двата смъртни случая на "Сточна гара", преките им колеги не бяха тествани над 15 дена след смъртта на двама души. Сега и да направи тест, след 7 месеца, "я камилата, я камиларя"...

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Корона тема, поредна.нови [re: parvaty]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано23.09.20 09:24



Здрасти parvaty,

ако можеш, направи си ковид тест и не се изненадвай, ако има данни, че си преболедувала. Не се изненадвай, ако теста е чист. Типични симптоми на вируса, наречен после корона. Имах ти и аз и, преди коледа 2019/2020 и пих антибиотици 20 дни, предписани от лекар. Около мен колеги също бяха болни с подобна оплаквания, една даже беше стигнала до дихателни затруднения и недостатъчност, но беше преди 13.03.2020 и й оправиха дишането с кортикостероиди и антибиотици. Ако беше станало след 13.03.2020 вероятно щяха да я интубират. Вирус, който удря в белите дробове има преди 13.03.2020. Имам подобни болки в белите дробове и 9 месеца, след като бях болен и нищо, минава ми за ден-два. Но при малка настинка имам бодежи. Ще мине. Ренгенова снимка вероятно ще покаже някакви калцификати, където е имало възпаления. Ако ренгена не е добър, съвременен, скенер може да покаже нещо, но не виждам какво ще покаже, освен зони в белите дробове, където има изменения.
Разбирам защо не можеш и не искаш да си направиш тест.
Самонаблюдавай се, прогресираща дихателна недостатъчност е тревожно.
може да си направиш и тест на обема на белите дробове.

Но нищо страшно не може да се случи, попадане в болница и интубиране е лошо.
До една-две години всички живи хора ще имат положителни тестове на ковид, защото всички ще се заразят и преболедуват.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.