Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:01 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Непреднамерени последствиянови [re: Santo Modesto]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано25.07.20 23:34



Критичните свалят строеве.
Справка- социализма



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано25.07.20 23:37



Така е Черешке.
Мисля, че имам 100ина изпита зад гърба си.
Различни са. Но ВМ 1ва част ме ужасяваше



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Критичните строят цивилизациятанови [re: Baldrian]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано26.07.20 01:18



Критична мисъл != критикуване

Критичната мисъл е "обективни анализ и оценка на предмет за формиране на становище". Това е основата на мисловността, която изгражда цивилизация.

Не-критичната мисъл, или липсата на критична мисъл, набляга на "вяра", "чуства", "желания", и прочие субективизми.

Отношението на правителство към населението с критична мисловност е точно като отношението в съдебно дело към потенциални журори обучени в науките: по-слабата страна, която не разполага с факти, и следователно планира да набляга на вяра и чуства и сълзи и сополи, непременно се опитва да отмахне такива журори - защото знае, от дълго-годишен солиден статистически разбор, че такива журори ще търсят фактите, и малко вероятно е да се поддадат на сълзи и сополи.

По Америката, напънът срещу критичното мислене започна с президентството на Реаган... който каквото обещаваше в пред-изборната си кампания, направи точно обратното. И Реаган задвижи обществените разрушителни процеси ("алчността е хубава", като цъфнал пример) които вече потапят Америка. Съюзът на червените (републиканците) с религиозниците също започна напъна срещу учене на еволюция и биология в САЩ училища.



Тема Re: Критичните строят цивилизациятанови [re: Santo Modesto]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано26.07.20 12:09



По Америката, напънът срещу критичното мислене започна с президентството на Реаган... който каквото обещаваше в пред-изборната си кампания, направи точно обратното.
А какво са очаквали горките американци?


Когато си избираш второкласен артист за президент – получаваш шоу на държавно равнище.
Когато си избираш бизнесмен за президент – получаваш пазарлъци, отмятания, шикалкавения и пр.
Глей само да не си изберете някой социален работник в бъдеще.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Жажда за знания?!нови [re: Santo Modesto]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано26.07.20 12:24



авторитетно да заявява че няма нужда да знае повече

Да се придобие знание всеки ден се добавя по нещо ново
Да се придобие мъдрост все ден се изхвърля по неще излишно..

лаодзъъънвам :)))



Тема За жалост е по-зленови [re: ad miral]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано26.07.20 17:47



Както ме има документиран в служебни изказвания, "Управление второ качество върши работа трето качество.". Това по повод решението от НАСА, и от там в контракторите корпораций, че разработката на капсула атмосферник е "второ качество" задача (сиреч, веднъж правена, и вече лесна), и може да бъде поверена на "второ качество" кадри (сиреч, по-неквалифицирани, но колко пък по-евтини!).

Второ качество президенти... Единият задвижи само-разрушението на САЩ. Другият затрива устоите на американската република, и задвижи прехода на САЩ към беззаконна автокрация. И двете са дори по-зле от трето качество президентство. За жалост, САЩ предоставят жив картинен пример на българския афоризъм "За да разбереше цената на простака, дай му власт - и ще се увериш, че е твърде скъп.".



Тема Избра кои да цитираш...нови [re: T a n y a]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано26.07.20 18:02



Китайците ако притежаваха някаква мъдрост, изобщо някаква, дори минимална, нямаше да са пре-населено гъз-до-гъзие от време оно, и все отчаяно драпащи да се изнасят от Китай, от време оно.

Аз лично цитирам мъдрости единствено от моя национален произход (български), и от там - от народи които откроено и за утвърдено дълго време са живяли по-добре от моите предци, и не са били трепани на почивки от други. (Условието за не-трепане премахва германските мъдрости - ако има такива. Съпругата тази сутрин без да иска ми напомни за статуса на германската национална "мъдрост" като ме оприличи на "изпаднал германец", специфично облеклото ми за разходка на кучето на дъщерята в близък кучешки парк.) Така-наречени мъдрости от прословути мизерници с пре-населени всякак осрани държави... Не!

Ядреният аргумент за дали българин (независимо с какво гражданство) да се вслушва в китайска "мъдрост" е исторически-установеното реторично размишление: ако китайците са толкова мъдри, и българите трябва да се учат от китайците, колко китайци подават за имиграция в България, и колко българи подават за имиграция в Китай? Аргументът показва защо българските мъдрости нямат пазарна стойност в САЩ, всред не-българските американци. Виж, българските мъдрости служат чудесно като предупреждение към американците на какво да НЕ правят - защото ето я България за цъфнал пример.

Обаче! Благодаря за повода за размишления!



Тема Re: Избра кои да цитираш...нови [re: Santo Modesto]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано26.07.20 18:52



Благодаря за повода за размишления!
Моля. :)

... а и редува човек пласт след пласт самозаблуда / саморазобличение :)))
Диалектика. :)

пп. Все ми се струва, че има паралел изток/запад





Тема Re:нови [re: Baldrian]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано27.07.20 13:02



То и аз съм минала над 100 изпита. Основната "полза" от ученето ми остана разбития сън и нерви.
За теб знам, че си завършила две висши, като с второто психология
си искала да помогнеш на болен роднина.(ако правилно съм запомнила) Дано да си успяла да помогнеш.
И аз се интересувам от психология, чела съм такива книги.
Да определям правилно хората ми помага интуицията и житейския опит.
Теб съм те виждала на снимки, симпатяга си и като външност и като характер.
Не си злобна, завистлива, алчна.....и слава Богу.
Като усетя подобни боклуци бягам като дявол от тамян.
За първото ти висше, странно ми е защо си избрала нещо свързано с математика, ако не я харесваш.
Впрочем за мен дипломите не са толкова важни. Гледам ги някои вишисти тъпи като цървули.

Редактирано от 4ereshka2 на 27.07.20 13:07.



Тема Re: Избра кои да цитираш...нови [re: Santo Modesto]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.07.20 13:12



"...нямаше да са пре-населено гъз-до-гъзие от време оно, и все отчаяно драпащи да се изнасят от Китай, от време оно."
...ами щяха да са завладели ако не света, то територия поне още колкото два Китая, нали?



”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 27.07.20 13:18.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.