Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:50 29.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Промени в образованиетонови [re: Baldrian]  
Автор jumbles ()
Публикувано23.07.20 08:57



мъдрост, не знания - мъдрост, която сме загубили със знанието
че всичките ни знания ни приближават главоломно до невежеството

__________________
Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!


Тема Re: Промени в образованиетонови [re: jumbles]  
Автор Zirzi ()
Публикувано23.07.20 11:09



Мдаа, трудно е от едно знание да отсееш мъдроста. Съгласен.



Тема Re: Промени в образованиетонови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано23.07.20 11:51



Ти недей така, че и на теб ще направя!
Само ме лъжете всичките...



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Непреднамерени последствиянови [re: Baldrian]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано24.07.20 03:00



На мен ми изглеждаше, когато в про-гимназийте и гимназийте (Калифорния) започна "отдръпването" от критичното мислене, че критичното мислене бе виждано като инструмент за продължаване и утвърждаване на разни обществени предразсъдъци, вече нежелани по разни причини. То също бе виждано като инструмент за създаване на недоволство от правителството. И като инструмент за подриване на религиозността. И виждаш коалицията от разноцветни обществени "дейци" които заизмитаха критичното мислене от училищата. И разбираш защо усилието беше толкова успешно.

Подриването на преподаването на биология (учебниците си бяха нормални, на външен вид, и по съдържание - но просто поетапно все повече от материалът вътре не бе преподаван) беше също под натиска на идиотите, които не харесваха идеята за човешка еволюция (особено еволюцията в човешкия мозък!), и от другата страна - идиотите които не харесваха и идеята за човешка еволюция, и разните там познания по полове и размножение и подобни неморалности. Досещаш се, идиотите срещу мозъчната еволюция бяха и са същите идиоти които виждат критичната мисъл като продължаваща и утвърждаваща разните днес-неправилни предразсъдъци. И идиотите срещу човешката еволюция и полови познания бяха и са същите идиоти които виждат критичната мисъл като подриваща религиозността.

В последствие разбрах, че каквото съм бил видял в Калифорния - било е типично за останалите щати, с разликата бидейки съотношенията между описаните 3 групировки от идиоти: в Калифорния, която е по-напреднал щат, идиотската масовка беше от дейците срещу предразсъдъци и срещу недоволство от правителството ("патриоти"); по-задръстените щати, идиотската масовка е била от религиозниците, с добавка от "патриотите". Говоря за образованието от 1980 до сега. И за основната номинална учебна програма. Макар че и в курсовете по "напреднало наместване", с напреднала материя за гимназисти подготвящи се за висшите университети, биологията, примерно, прескачаше човешката половост; чувал съм на живо гимназиални учители по биология да заявяват, че не смеят да преподават за еволюция и човешка половост - но поощряват заинтересованите гимназисти внимателно да четат учебника и сами да се образоват; засегнатият материал не бе поставян на изпити.

Усилията срещу критичната мисъл и основи в биологията не бяха 100% успешни - но те няма и нужда да са. Не повече от 30% - 40% от американците се поддадоха на училищната линия - и днес ги виждаме точно представени от трумпензетата, които са около 35% от американците. Но при ниското участие на гласоподателите в изборите, този процент, ако е по-мотивиран и засилен към гласуване от подклаждано хронично недоволство и омраза срещу "другите" - и ето ти днешната политическа картина в САЩ.

Но както започнах, първоначалните цели за подриване на критичната мисъл и познанията по биология всред американците прицелваше достра различни цели. По закона за непреднамерени последствия, резултатите се синергизираха в неочаквана посока...

Редактирано от Santo Modesto на 24.07.20 04:50.



Тема Re:нови [re: Baldrian]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано24.07.20 15:20



За различните хора ужасите са различни.


Интеграли съм решавала преди много години ..Двойни, тройни, определени,неопределени...
В началото се изнервих докато ги разбера.....С математиката не съм имала проблеми.
Но за мен е било ужасно досадно да пиша литературно есе за произведение,
което не харесвам

Редактирано от 4ereshka2 на 24.07.20 15:33.



Тема Re: Непреднамерени последствиянови [re: Santo Modesto]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано24.07.20 17:00



offf стига с това критично мислене в САЩ.
Нали всеки месец някой критичномислещ се наема да разстрелва хора в училищата.

Колко по-критични искаш да са?!



Тема Re: Промени в образованиетонови [re: jumbles]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано24.07.20 23:50



Хем пиша от телефон, хем ще ми падне батерията.
Интересно с мъдростта.
Ще пиша утре май.



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: И двете имат ролянови [re: Santo Modesto]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано25.07.20 12:19



Каквото семейството посява, и може би покълва, училището доразвива. В мисловността.

... и ежедневно утолява жаждата за знание. :)



Тема Жажда за знания?!нови [re: T a n y a]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано25.07.20 17:02



Може би защото Тексас и съседни САЩ са много хетеро-генни, но по каквото съм видял около нашите деца, и чрез впечатления от децата на приятели и познати... Поне половината гимназисти, "влачещи гъз" за да избутат гимназиално, от "стандартната" (минимално учене) програма... нямат изобщо никаква жажда за знания от вида който училище може да за задоволи.

Имал съм случаи, да помогна на гимназистче (дете на познат или приятел) с, примерно, задача по математика, и след като сме я решили по учебниковия начин, да се опитам да покажа друго решение, сведено от висша математика, да покажа как нещата могат и да са по-логични от грубо зубрене, следователно по-лесни, за обща представа защо ученето на момента е ценно, и на къде води, и отрочето, до преди минута гледало като насрано в пълна безпредставност, авторитетно да заявява че няма нужда да знае повече, защото каквото аз обяснявам няма да е на изпита. И до тук.

Децата които жадуват за знания - ще ги намерят, дори сами. Училището не толкова дава знания на такива деца, колкото ги шлифова към приложение на знанията в условията на обществото. Защото за децата, семейството е малкия непосредствен свят, а училището е големия свят. Училището е "обществото", в изграждането на детската подготвеност към заемане на място там.

За масовката тъпунгерчета, училището е място, където те са насилени да прекарат повечето от будния ден, с училищната цел бидейки да държи тъпунгерчетата далече от вредни и разрушителни занимания, по-точно да ги отлага до като тъпунгерчетата, такова, завършат... гимназия. А ако междувременно тъпунгерчетата научат нещо от образователния вид - чудесно!



Тема Re: Промени в образованиетонови [re: jumbles]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано25.07.20 23:28



За мъдростта. Там са бабите. Евентуално някоя учителка.
Не че децата не са по- мъдри от възрастните, но годините имат значение за определени опитности.



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.