Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:05 30.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема кат стана дума за селски теминови  
Автор DarkSide ()
Публикувано05.07.20 12:35



Та да попитам и аз разбиращите от селския начин на живот

От известно време ми се върти в главата идеята за сбогуване с градския живот с всичките му "екстри" и удобства и преселване на село, на тишина, спокойствие и екологична собствена продукция на храна

Проблемът е, че съм потомствен гражданин от всички родови страни и никога не съм живял на село, никога не съм имал село и съм го виждал само по телевизията туй чудо с големия двор, градините, овошките и животните, копането, саденето и т.н. непонятни за мен дейности и не разполагам с никакъв потомствен селски имот

Предимството е, че не съм вързан с определено село и мога да избирам къде да се настаня из цялата територия с оглед на критериите ми, които все още са мъгляви - из интернет намирам изобилие от идеи за автономно съществуване на слънчеви елементи и акумулаторни батерии, филтрирана кладенчова, изворна и дъждовна вода, суха тоалетна, създаване на автономна пермакултура и т.н. и т.н. , но всичките тези примери и обяснения са все в други държави, а пък в нашата родина по принцип реалността е значително по-различна от тази в другите държави

Когато гледам обявите за селски имоти в България на ниска цена, всичките са много пестеливи на описания и снимки, ако има повече от два реда обяснения е изключение, а пък където са написали че от имота се разкрива спираща дъха панорамна гледка, никога не са я снимали въпросната панорама (кой ли знае защо), където пише че къщата е в добро състояние, няма нито една снимка от вътрешността и т.н. и т.н. - което означава много месеци мъкнене по адреси и оглеждане на имоти, при това без да съм наясно за какво оглеждам, освен за панорамната гледка, която е възможно да се окаже само рекламен трик, та реално се очертава месеци друсане по разнебитени пътища, разглеждане на полуразпаднали се постройки и обрасли над човешки ръст джунгли, от които няма начин да се разбере какъв е терена и какви са възможностите му ...

Та така, значи, да попитам ... всъщност не знам какво точно искам да питам, но понеже знам, че тук изобилства от хора с опит в живота на село, то ако някой има подобни въжделения, съображения, идеи или опит, то нека да ги сподели, моля

примерно какъв размер земя е необходим за да се изхранва човек, може ли законно да се живее целогодишно на селскостопанска земя и т.н.

както вече споменах, нивото ми е на напълно начинаещ и не съм наясно дори и с най-елементарните положения, тъй че всякакви съвети ще са ми от полза



Тема Re: кат стана дума за селски теминови [re: DarkSide]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано05.07.20 12:53



Първото нещо, което бих те посъветвала е да идеш на гости на някого от село, или ако нямаш блъзък, наеми една къща за месец примерно. Поживей без градската навалица, изборът на магазини, заведения, културен живот. Трябва да си изясниш дали романтичната представа за спокойствието ти пасва. Едва тогава мислиш за покупки и т.н.



Тема Re: кат стана дума за селски теминови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано05.07.20 12:48



примерно какъв размер земя е необходим за да се изхранва човек, може ли законно да се живее целогодишно на селскостопанска земя и т.н.


Аве, Драко, какви са тез грандиозни мечтания.
Нали наемаш къща с двор сега - пробвай с 10 корена домати в едното кьоше, да видиш как ще ти върви изхранването от земеделие, пък после плановете за селски самоизхранващ те имот.



Тема Re: кат стана дума за селски теминови [re: caryb]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано05.07.20 12:55



Това не е лошо като идея, но къщата за гости на село е доста по-различно нещо от това да си собственик на селски имот и да живееш целогодишно в него, например... Все пак е добре да постои като гостенин първо наистина, тъкмо ще види кое, как е, ще разгледа имоти наоколо, ще му се избистри картината и критериите...



Тема Re: кат стана дума за селски теминови [re: DarkSide]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано05.07.20 13:07



ще се опитам накратко, и то не заради друго, а щото ме мързи да следя и поддържам теми.


Та първо - мисля, че ще сгрешиш в очакванията си за идилична романтика.
Второто е, че с прибирането си в градски дом имаш само да врътнеш ключа и край с мисленето за нещо си.
Докато в селският такъв, още с хлопването зад теб на входната врата ще те чакат задачи и други неотложности.
И трето - препоръка, и понеже казваш си гражданин - селце в близост до немного голям град. Както и още по голям град в неголяма близост до по малкият такъв.
Последното ти го пиша, защото смятам, че само в най големите градове може да се надаш на що годе качествено здравеопазване.
За останалото не бери грижа - интернет и бабки-съседки ще.
А, и да не забравя - да няма много цигани в околовръст. Всъщност това е и най важното!!!!



Тема Re: кат стана дума за селски теминови [re: caryb]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано05.07.20 13:08



Напълно подкрепям!





Тема Re: кат стана дума за селски теминови [re: DarkSide]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано05.07.20 13:11



Не е ли по-добра идеята да заживееш в България Свободен от излишни зависимости, оборудван като мобилен трапер златотърсач- съвременни комуникации, джип, газ, вода, кенеф, ток, климатици, пушка куче, река, езеро, въдици мрежи малка лодка. Защо да имаш само нещо в ограниченията си на място и имущество, а не да имаш всичко?
България е идеално място за такъв живот.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Редактирано от PYTnik на 05.07.20 13:16.



Тема Re: кат стана дума за селски теминови [re: alisalisa]  
Автор DarkSide ()
Публикувано05.07.20 13:07



Имаме компост в дъното на двора и домати в саксии, но продукциятя е минимална, колкото само за опит, пръстта я купуваме в найлонови торби от магазина.



Тема Re: кат стана дума за селски теминови [re: caryb]  
Автор DarkSide ()
Публикувано05.07.20 13:16



Това е много добра идея, гледах по телевизията че тук има разни ферми, които предлагат на гражданята престой и запознанство с що е то кокошка, заек, овца и т.н.



Тема Re: кат стана дума за селски теминови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано05.07.20 13:17



ми значи ти трябва селски имот с доставки на храни, води и услуги.
демек, аристократин със стабилна рента.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.