Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:03 21.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: кат стана дума за селски теминови [re: DarkSide]  
Автор 2biri ()
Публикувано05.07.20 15:19



Аааа може, може. Ако ти харесва, може всякак.

Моята идея за село просто не е такава. Това е лъскава къща за кукли, в която да пиеш чай с купешки бисквити пред камера. В най-добрия случай да идеш лятото с гадже за 2 седмици.

Хората на възраст похъркват. Какви са тия оупън спейс легла

И няма ли да каниш понякога приятели, роднини? В тва една баница не можеш да направиш, освен ако не обърнеш леглото да го ползваш за маса. А ракията и туршията къде са? Рафтовете с продукти - Брашно, олио, веро, ориз, тоалетна хартия (едва ли ще ги произвеждаш) Мястото за инструменти и джаджи - чук, тесла, мотика, лопата, трион? Къде се събуват и събличат като влизат от дъжда и калта? Къде си сушат билките и нареждат картофите и лука? Ами фрезата, стълбата? А на детето/жената приятел като дойде (има 2 стола на кръст)?

Селото не е минимализъм, а по-скоро обратно.



Тема Re: кат стана дума за селски теминови [re: DarkSide]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано05.07.20 15:34



Само с обяви наистина не става, най-добре си заплюваш някой регион и намираш база и 2-3 месеца да обикаляш заедно с местния брокер. Тия са царе, знаят в детайли всичко и познавят всякого лично. Няма начин нещо да се случи само през интернет, дистанционно.

Но преди това - концепцията: едно е панорамна гледка, друго е земеделска земя (предполагаща растениевъдство). Животни - отделно, на тях високото не им пречи.
Автономността откъм енергия - първо се стяга къщата, да има къде да спиш, после организираш производството, накрая ако всичко тръгне започваш с модернизации, т.е. в началото не се лишавай от ток. Там има и едни пилотажи с местното енерго, общо взето хората ще са загрижени да не се пребиеш.

Стабилен външен доход е задължителен, това си го знаеш. Мои съученици в Австралия, Австрия, Франция и къде ли не имат подобни идеи, макар и не дотам еко, но още никой не е предприел решителна стъпка. Винаги има куп обстоятелства, които ги задържат.

Бих започнал с 4 дка след подбор на регион. Път, ток и вода да има. В бъдеще разширяваш, ако ти стигат силите. А съм фен на

, не знам с каква площ разполагат.



Тема Re: Романтичните представи и ..нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор DarkSide ()
Публикувано05.07.20 15:35



Ми аз съм се разпрострял на три етажа и най-редовно това, което ми трябва в момента, е на друг етаж, та голем фитнес пада по стълбите, добре че поне имам баня и тоалетна до спалнята

но това с етажите явно си е проблем, щото напоследък ме атакуват из нета с реклами за инсталиране асансьор за възрастни хора на стълбите



Тема Re: Романтичните представи и ..нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано05.07.20 15:43



Нещо което смятам важно за мен - да е на един етаж.

Точно! Докато търсехме къща - бях харесала 2-3 на етажи, и Уникалният, както си беше на 2000 км, ме смъкна на земята. Вика - ти ли ше ги качваш след някоя и друга година тия стълби, или аз? За една кутия цигари ли трябва да ги качвам? Ще го позлатя за това разумно мнение! Тук имам 2 стъпала от кухнята до хола - и те ми се виждат много! Има и горен етаж, обаче там Уникалното се заплю, че щял да си го прави за него си и не го пипаме, не ми и трябва.

И винаги се чудя на американските филми, дет НЕПРЕМЕННО спалните са на горен етаж и току припкат по стълби.. а тукашните мезонети с некви вити стълби, дето на оглед не успявам да ги кача, а какво да говорим за ежедневие!

Австралийска къща! Много площ, и САМО на един етаж!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 05.07.20 15:49.



Тема Re: кат стана дума за селски теминови [re: MilaO6]  
Автор DarkSide ()
Публикувано05.07.20 15:53



Друго може да нямам, но барем коса имам за скубане.

Разглеждам и още по екстремни алтернативи, като живот в бус





но на жената отдавна й е мечта да прави градина с пермакултура и това поражда интереса към селски имот



Тема Re: кат стана дума за селски теминови [re: DarkSide]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано05.07.20 15:50



Жена те попита за България ли иде реч. Ако да, като каква инвестиция си готов да направиш, планина, или и поле те устройва, готов си да строиш на гола поляна, или да реновираш старо, но с съществуващи ток, вода, къща.



Тема Re: кат стана дума за селски теминови [re: DarkSide]  
Автор jumbles ()
Публикувано05.07.20 16:00



Гледах видео как хора минават от 300 квадрата къща на 30 квадрата къща и се чувстват много по-добре от преди. Но това е в различна от българската действителност.

aз направих това тук в българската действителност
загърбих 200кв къща в голям град за 50-70кв. стара реновирана, възрожденска къща в планинско селце
от 8-9 месеца съм тук при тези условия и за миг не съм съжалила и наистина ми е добре
всъщност не разбирам каква е разликата да заживееш по по-опростен начин в по-малък дом там при теб и тук, защо си решил че тук е по-различно?

__________________
Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!


Тема Re: кат стана дума за селски теминови [re: DarkSide]  
Автор jumbles ()
Публикувано05.07.20 16:14



оооуу, пълно е с чудесни малки, чисти, позапостели, планински селца и махалички, но си иска обикаляне и ходене дори само за да усетиш мястото, което няма как да стане през интернет
казвам го като човек скоро минал през това

__________________
Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!


Тема Re: Романтичните представи и ..нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано05.07.20 16:16



Точно! И още по-добре, ако в този един етаж се влиза без стъпала


(нещо трудно за нашите дъждовни условия, но не и невъзможно)



Тема Re: Романтичните представи и ..нови [re: DarkSide]  
Автор borecom (aman of you be)
Публикувано05.07.20 16:23



Нещо такова :) този имот е притеснително евтин, ама има всички предпоставки да твориш в него .. има партиди за ток и вода, скица с къща в нея ако има - чудно.

Без да се маскирам на гуру по селяния

ще си позволя още един съвет - за избор на селски имот не се уповавай на агенции. Далеч по-читав е подхода да отидеш и разпиташ в селото, комшии, кмет на място. Освен, че ще узнаеш доста за селото и хората там, за имота, ще получиш и още поне 5 алтернативни предложения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.