Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:54 09.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: TCNQ]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано23.06.20 00:28



Затварянето на Витоша бе щото бе станала Витошка, това изглежда също се забрави.

това сериозно ли?
ти качвал ли си се някога на Витоша? преди, сега и след?

nec spe, nec metu (много древна мъдрост)


Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: LAMBl]  
Автор 2biri ()
Публикувано23.06.20 00:31



Ти къде мислиш, че ще отиде вируса? Ще се завърти за 2-3 месеца и ще изчезне?

Мерките за 2 месеца бяха за спасяване на здравната система. Спасяването на простосмъртните после си е техен ангажимент.

Миналият петък забраниха баловете, а в събота ги разрешиха. В неделя си купихме костюм. В сегашната събота имахме бал на закрито. На всичкия пик. Днес е с най-малък брой заразени. И пак заповед. До петък ще падне или няма да се спазва - искам да видя абитуренти как танцуват на 1,5м. Слънчев бряг е с много резервации.

Днес имаше една статия на учителка, която е обявена положителна, а доказва, че е отршцателна. И препоръките за карантинирани 3 годишни деца да спазват 1,5м от родителите си и сами да извършват хигиенните си нужди. А родителите са на работа без карантина.

Вирус има. Ако е толкова опасен - да седнат и да направят план поне за 7 дни. Ако е пунта-мара, да го кълчат според другите компромати. Само да е ясно аджеба кво спазваш.

Инак никой нищо не спазва. И няма. Утре ще излезе Ангелкова пак - чудно е за почивка, елате, вирусът е омаломощен и заразява само извън морето, а ние сме ви подготвили 3д море и 3д хотели. 3д е дезинфекция, дистанция и д... (забравих).

Умни хора сте... Как ще изчезне вируса? Грип как изчезва? До другия път.



Тема Re: я, пак?нови [re: dionys]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано23.06.20 02:29



При мен България е 87, не 88

Другото нямам представа какво е в колони 9 - 13, нито кой го е смятал по какъв източник.



Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: 2biri]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано23.06.20 09:14



Само да е ясно аджеба кво спазваш. Че това е най-ясното! Не ти ли проглушиха ушите, че не трябва да се мешаш с други хора, че трябва да си миеш редовно ръцете, да не пипаш излишно предмети и повърхности когато си навън, да носиш маска и да излизаш само при крайна нужда? Кое не е ясно???



Ей това е малоумното! Всички са пределно наясно какви мерки да спазват, но за да не си нарушат спокойствието, обявяват мерките за неправилни и неработещи и не ги спазват, а като се тръшнат болни, ще обвинят "здравната система", че не ги е опазила.

Редактирано от LAMBl на 23.06.20 09:16.



Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: Green Light]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано23.06.20 10:06



Аз деля темата на три части, които се дискутират в общественото пространство.:

1. Има ли вирус?- Да, има. Винаги е имало и ще има.

2. Трябваше ли да се вземат мерки? - Да, трябваше, както при всеки грипен вирус - затварят болници за визитации, примерно. Сега малко повечко, страх лозе пази, ок, дори и това приемам, за да не претоварим здравната система-това беше целта всъщност.

3. Достатъчни ли бяха мерките? - Предървиха го

. Но... дано средствата са оправдали целта ИМ, да са си усвоили парите, изчистили милиардите, накупили си острови и яхти и да не вземат и залъка на простолюдието.


Мен ме притеснява друго вече. Продължават да скачат положителните проби. Да, но след това същите хора, които влизат в бройката положителни, правят нови тестове и се оказват отрицателни. . А колко има от положителните, които няма да отидат да си правят нова проба? И от цялата дандания някой да е прочел изваждане на такива грешни проби и коригиране на статистиката?

Сега, тези 7 случая дори и да бъдат премахнати от бройките положителни от онзи ден, от днес пак сме с намордниците в магазините, че и кучетата вече ни се чудят как се е обърнаха нещата- те си лаят без намордници пък ние мълчим с намордници



Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.06.20 10:30



Че това е най-ясното! Не ти ли проглушиха ушите, че не трябва да се мешаш с други хора, че трябва да си миеш редовно ръцете, да не пипаш излишно предмети и повърхности когато си навън, да носиш маска и да излизаш само при крайна нужда? Кое не е ясно???


Ей това е малоумното! Всички са пределно наясно какви мерки да спазват, но за да не си нарушат спокойствието, обявяват мерките за неправилни и неработещи и не ги спазват, а като се тръшнат болни, ще обвинят "здравната система", че не ги е опазила.


+ 10000
БравоС, Ламби!

Ако всички спазваха най-съвестно ТОВА без да хленчат - нямаше да има нужда от тия еквилибристики.

Щото бунтове настанаха, като им затвориха градинките и ги накараха да носят маски! И щото ше умрат без абитуриентски балове.

И чакат с нетърпение НЕЩО да се провали, каквото и да е, за да обвинят Бойко.

ПП - добре, че той и без друго е истински виновен за сума неща. Но това е друга тема. Не е за "краставицата".

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 23.06.20 10:38.



Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано23.06.20 10:51



Повечето мерки бяха тъпи и неадекватни, ако гледаме от гледна точка цел премахване на заразата.
Същевременно, не бяха взети мерки, които можеха да свършат тая работа с 99 процентова сигурност смятам.
Забрана за разходки в планината, но на работа и в магазина - може.
Блокиране на областните градове, но всички останали - не.
....

От една страна можем да оправдаем до някъде действията на властта с това, че до сега не беше се сблъсквала с подобен род заплаха. Още повече, че дори лекарите не са на едно и също мнение какво да се прави.

От друга страна, властта не правеше нищо, освен да налага гореупоменатите половинчати ограничения в продължение на два месеца.

Питах преди време тук и пак ще попитам - има ли някакъв научен анализ на случилото се до тук? Аз лично не съм видял такъв. Предполагам, защото част от данните и изводите от подобен род дейност биха били неполиткоректни, а друга част би показала неадекватността на мерките.
Е, докато нямаме такъв анализ, ще си играем на иди ми дойди ми. Ще слагаме и махаме маски, ще пускаме, и спираме заведения, и културномасови прояви, и тъй нататък. Вирусът ще циркулира вечно.

Ако очакваме с карантинни мерки да спрем заболяването, а не само да щадим здравната система, трябва да се вземат съвсем други решения, за съвсем други срокове.
Това обаче няма да се случи, защото няма политическа воля (и най-вече - смелост. Шайката Му, както и самият Той са страхливци) от една страна, а от друга - на хората доста им дотегна и може да не приемат въпросните мерки. Моментът беше изтърван, а и продължават да се правят глупости.

Тъй че - корона чао, ама в смисъла на "здрасти".



Тема Re: я, пак?нови [re: Crrafterr]  
Автор dionys (myosin)
Публикувано23.06.20 10:51





това е сайтът. уърлдомитър - дръж се за него и се не бой

3905 е броят на регистрираните случаи с корона у нас. (това към снощи)
116780 е броят на направените тестове (това къ същия момент).

като вържеш двете числа поучаваш 3.34 %. но след вдигане на карантината този процент устойчиво е между 5 и 6.
Дори и да смятаме, че 116780 теста са недостатъчни, все пак са достатъчно представителна извадка за изводи.

3.34 % от 7000000 население прави 233800.
но аз мисля, че реално болните от и изкаралите корона са повече. просто много хора наистина не разбират (или се съмняват), че са го изкарали или го карат.

nec spe, nec metu (много древна мъдрост)

Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.06.20 10:56



има ли някакъв научен анализ на случилото се до тук? Аз лично не съм видял такъв.

Направо ме спуквате от смях. И вие, и историците (по принцип)

От този концентриран случай на вирус не ти ли стана ясно, че "нАучният" анализ, който ще четеш, зависи 100% от този, който ще ти го напише? У нас - дали Мутафчийски или Мангъров.

В световен мащаб - не мога да ги назова, но е още по-отчайващо невярно.

ПП Има една крилата фраза. “Ученото си е Учено. Където и да го сложиш - все пречи!”



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 23.06.20 11:03.



Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано23.06.20 10:54



Aми ясно е, че заразата(която незнайно заш-то пректъстихме на "разпространение") продължава. Но моите чудения продължават по 3тата ти точка. Предървиха или не?

Имаше ли смисъл например от КППтата? Много се чудя. Едва ли може да се разчита социолозите да направят такова изследване и да го публикуват(ако отговорът е "не") заш-тото въпросът е идиотски политизиран.
КППтата направиха трудно придвижването между градовете и така ние отложихме ходене до родителите на Бейби. Е да, ама после все пак отидохме. Отложено, не означава спестено.
Ходех на работа- само дето тръгвах 30 минути по-рано. Не разбирам какво постихнаха тези КППта? Заш-то бяха нужни?

Пак да кажа - не осъждам НОШ–Т. Размишлявам от днешна гледна точка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.