Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:27 08.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: Green Light]  
Автор NUT (ентусиаст)
Публикувано22.06.20 18:50



Мутафчийски беше балансиран психолог
само него го слушах
вирусът е още активен - дори във БГ се разпростря след извънредните мерки

Нутчо в момента пътува за Виена по работа
и се зареди с повече инсулин - ако не дай боже...нещо се зговни с К19!


маля се този вирус - да заглъхне поне за седмица...
за да може Нутчо да ми се прибере вкъщи!!!



Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: Green Light]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано22.06.20 18:47



ок, като не искаш да ме четеш, Грийн, потърси видеото, за да чуеш maria van kerkhove от сзо какво казва на брифинг в женева преди седмица
аз проверих информацията



Тема Частично мнениенови [re: Green Light]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано22.06.20 18:53



Както аз виждам нещата (правиш сметка, 2-те ни дъщери са в тексаското здравеопазване), цялата паника по карантини и прочие бе породена от правителствена некадърност, специфично, липса на правителствена подготовка за подобни епидемий. В липсата на подготовка включвам липсата на болнични места, липсата на здравни кадри, липсата на защитни материали, липса на фармацевтична и технологична и производствена база за разработка / производство на каквото е нужно за борба срещу и лечение на заразата.

Специфично за Тексас и съседни САЩ, ако епидемията се бе случила преди края на Студената Война, вече да бяхме забравили за старата криза и да се фокусирахме върху следващата, някаква. Имаше свръх-капацитет, поддържан от специални органи, точно за борба срещу "непредвидености".

Сега, в напъна заразените и разболяните да не надхвърлят ограничения (липсващ, ако сме честни) капацитет държавата да се справя с подобни положения, правителствената некадърност, позволила алчността да надвие над националния интерес, вече 40 години, трябваше да бъде компенсирана с карантина и разни мярки, чиято единствена (и официално посочвана) цел беше да забавят разпространяването на заразата - че болниците да могат да се справят с наплива от разболяни.

Не знам нещата как са в ЕС и САЩ, но в Тексас, чуваме по слухофона, лекарите в "първични" (най-добрите за околността) болници получават по 1 (една) Н95 маска за 2 (две) седмици! Съветът на Център за Болести Ограничаване е, при недостиг на такива маски, лекарите да имат по 1 на ден, за броя дни на смяна, които да пре-използват чрез редуване (една маска за ден 1 на всяка смяна, друга за ден 2, и т.н.). Но толкова МЕСЕЦИ след като епидемията започна, още няма защитни материали! Позор. Срам.

Така че, според мен, мярки въведени да компенсират правителствен провал, автоматично клонят към непълно ефективни - защото са прибързани и отчаяни и целящи политическа изява.

Аз поне не очаквам мярките в държавите, чиито правителства се доказаха некомпетентни, да бъдат някога оценени с нещо повече от политическото "все пак не навредиха" - което също може да бъде оспорвано...



Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: Green Light]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано22.06.20 18:54



Абе с Киро още от самото начало говорим все едно и също.Писна ми да се по потретям та чак по н-вам. Но с две думи у нас повечето от приложените мерки бяха по-принцип правилни, но след началните две седмици бяха с несъразмерна тежест според ситуацията. (Още в началото споменах че мерките бяха като за спринт вместо да са като за маратон.)
И понеже не ми се пише сега повече по този въпрос ето едно що годе новичко

.

Редактирано от Metropolis на 22.06.20 22:05.



Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: Green Light]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано22.06.20 18:58



Какво се слу-чи, и-маш счу-пен клавиш Щ на клавиатура та ли!?






Тема Абе, философстване ще падне тука пакнови [re: Green Light]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано22.06.20 19:06



От първоначалното затягане на мерките имаше образователен ефект, но е смешно и неадекватно да се очаква, този ефект да е за вечни времена. Тоест, този образователен ефект си има контра-ефект в обратна посока и народът с кеф се юрка да се бута един в друг след разхлабването на мерките.

На мен лично ми направи много неприятно впечатление как властите ни профукаха няколко доста добри шанса:
1. Да изготвят мерки по посрещане на тълпите от Западна Европа, които определено ни домъкнаха доста проблеми.
2. Да изготвят алгоритми за ежедневен и постоянен контрол във фирмите, които имат по-голямо струпване на хора.
3. Да се подготвят онзи идиотски рамазан, който разрешиха да се проведе напълно безотговорно и без предпазни мерки и сега огнищата са основно там.
4. И накрая - нищо не направиха ефективно да бъдат отцепени мангалските гета, защото там няма нито хигиена, нито дистанциране. Да не говорим, там са базите на 70-80% от битовите престъпници, които отново са в стихията си.

WALL·E


Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано22.06.20 19:36



Не мога да разбера, каква е тази негативна реакция срещу мерките? Ами те са за да ви спасят от смърт! Иначе, през март всички се бяха насрали от страх.


Било всяване на страх!? - Глупости! Първите дни улиците бяха опустяли и така трябваше да е до края, но явно не само у нас ами и в целия свят, всяко чудо е до три дни.

Не разбирам, какво чак толкова голямо усилие е да си стоиш в къщи и да ограничиш контактите си?

Ей големи плачльовци сме бее! Никога не съм разбирал хората, които не могат да понесат най-дребни несгоди в името на нещо...!? А това "нещо" е собственият ни живот.

Ако моят живот не струва нищо, аз си налагам да спазвам мерките, защото застрашавам живота на ония безхаберни параноици шушумиги дето се насират от страх да не земат да се затрият, че са много ценни за вселената...

Да бяхме се ограничили, сега сигурно вирусът вече да беше изчезнал.



Тема Re: Абе, философстване ще падне тука пакнови [re: Naglets]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано22.06.20 19:48



Супер анализ.
Нито съм сигурен, нито пък съгласен за рамазана, но си в десетката на идеята ми за темата.



Тема Re: Частично мнениенови [re: Santo Modesto]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано22.06.20 19:52



Френд, подготовка за такъв черен лебед не може да очакваш. Осван това въобще на никой не му дреме за Тексас.
Кажи имаше ли или нямаше сми от мерките. И защо.



Тема Re: Абе, философстване ще падне тука пакнови [re: Green Light]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано22.06.20 19:47



Няма нищо сигурно, защото няма как вече да се докаже.
Но все пак...те фактите сами си говорят.

Лошото е, че в момента ни заформят нов финансов удар, благодарение на безотговорното и мързеливо поведение на властите. То не е номерът само да плашиш народа като дрънкаш глупости по телевизията, а и малко да ти се поразтърчат служителите и да поработят, ама те май точно това никога нито са можели, нито са искали да правят както трябва.

WALL·E

Редактирано от Naglets на 22.06.20 21:23.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.