Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:17 08.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: UnicaDonna]  
Автор 2biri ()
Публикувано24.06.20 22:13



Планиране се казва. Ако....., следва..... Повечето хора го правят дори в ежедневието си.

И без безумни изявления по 7 на ден. Беше страшно и щяхме да мрем. После бяхме сигурни, че сме победили ламята и разпънахме летните чадъри с призиви "Идвайте, тук е рай!". После беше ок да се заразяваме точно в този момент и даже беше почти полезно. После бяха само огнища. Сега пак е страшно... Няма разумен човек да декрарира подобни неща през 3-4 дни. Няма държава с различни заповеди в поредни дни. То лявата и дясната не знаят какво говорят...

Да, правят се грешки навсякъде. Когато стъпват на някаква логика, са оправдани. Когато от космоса ти диктуват изявления на 180гр. не е ок. Особено ако спътникът мисли, че е планета...



Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: 2biri]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано24.06.20 22:23



Ами, аз затуй й говоря за статистика и анализ на резултатите, от който анализ биха могли да произлязат верните мерки, които да не се променят по 3 пъти на ден, ама не вдява. Щото там е Бойко.



Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.06.20 22:40



ама не вдява

"Не вдява" баба ти.



Първо - посочИ ми един анализ на някоя друга държава, в тази ситуация, който е официално направен и е ВАЛИДЕН. Всички се щурат като мухи без глави. Ама щот не са ви питали вас с бирите - най-умните ми те на света!

И второ - казах ти - "Ученото си е Учено - какъвто и анализ да ти направи - все не е сигурен."

И трето да ти кажа - тез глупости за "анализ и план", Бог да го прости и твоят "любим" Милен Цветков в последната си публична изява ги каканижеше. Радвай се!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.06.20 22:43



Планиране за нещо, което никому не е известно и е съвсем ново? Помниш ли колко хора се клеха, че юни месец тва ше се свърши?

Абе ... дай да видим тия, дет си планираме животите, докъде сме я докарали от планове...

Но - давай, някои хора това ги успокоява - да намират денонощно вина у враговете си.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: UnicaDonna]  
Автор TCNQ ()
Публикувано24.06.20 23:08



Аз също мислех, че щом опече и финито, уви, не се случи. Нещото наистина е съвсем неизвестно и съвсем ново, и всякакви прогнози и планирания е редно да приключат и да се смали хоризонта на бъдещето.
Но! Охлабването на мерките без какъвто и да е план бе грешка. Например пускането на публика на футболните мачове е груба грешка. А съм футболен фен, и за мен футбол без публика е пълен ташак. Но бях преди 2 седмици на мач и мисля да не ходя повече. Никакъв шанс да се опазиш, ако около теб, дори на 1-2 метра има заразен - всички викат, свиркат, пеят... А феновете обичат да се скупчват, за да има ефекта на хор - така се чуват по-силно. И при гол тичат и се прегръщат, това не е театър.
Дискотеки и барове - безумна работа! Всички повече или по-малко засегнати ревнаха, че фалират и набръжки махнаха всичко. Е, видя се какво се случва, дори и на големите спортни звезди.
Трябваше да има план и мерки и да се следи всичко, което се случва, и тогава щеше да е ясно кое може и кое не. Макар че на мен ми е ясно това де.



Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: UnicaDonna]  
Автор 2biri ()
Публикувано24.06.20 23:12



Планиране на мерки според бройки. Кое му е новото на подобно действие? Ако тази седмица обереш от градината 10 кила череши, ще направиш сладко, а не лютеница. Лютеница ще правиш след 2 седмици при седмица с 10 кила домати.

Не може на череши и домати да излизаш и да рецитираш "Чудни кисели краставички правим", след 24 часа - "Искахме да кажем патладжани", след 48 часа "Черешите стигат и за лютеница".

Тва са елементарни планирания. Прогнозираш според кво става. При ръст 5-10 дни свивай. При задържане на минимум - пускай. Може да не е правилно, но е логично, обяснимо, разбираемо.

Не може балове на закрито при 130 и то 24 часа след забраната им. И след 3 дни пак забрана.

Дай пример за подобна шизофрения в световен план. По 10 дни поне изкарват...



Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 2biri ()
Публикувано24.06.20 23:34



И ако може в статистиката да влязат обявените за положителни, които се оказват отрицателни след няколко дни. Вече 3 случая прочетох тази седмица. Единият за 6-7 служители на Община Благоевград, като всички са отрицателни в частна лаборатория. Друг за учителка в Перник, която също е отрицателна на всички тестове. Заради тях затвориха детска градина и община. Грешка на 7 човека??? А тези, на които не им хрумва или не могат да платят за втори тест? Ако са 70?

Общината сигнализира Прокуратурата. Ай на бас, че никой няма да чуе за резултат от разследване?

Едно ми е ... ужасно гнусно напоследък. Нямаме събуждане. Такава летаргия ни е налегнала всички... Лъжат, крадат. И ние "Оххх, така е, да сме живи! Наздраве!"



Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: 2biri]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано25.06.20 06:55



Едно ми е ... ужасно гнусно напоследък.
Предполагам, че няма да те изненедам, че не си сама. Но от много дълго време по света, събуждането от тази летаргия води само до грабежи на магазини и лагерни огньове в бензиностанции. Тва е безидейно, на никъде, тупик.
Идея ми дай, идеите ми липсват, една идея с аромат на лаваца и съм кукуряк. Даже на 50+
Дсб ли да вдигнем на раменете, цара ли да върнем(с корона), или да опитаме да претворим в практика идеите на Бакунин? Или какво?



Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано25.06.20 07:36



“Тва са елементарни планирания..........
Може да не е правилно, но е логично, обяснимо, разбираемо.”


Така де. Планова икономика. Толкова комбайна, толкова танка...петилетката в съкратени срокове... тъкачката Найда Манчева... подредено, натъкмено... “обяснимо, разбираемо”.... що се събори - пълна загадка!!



Живи да сте, щом ви е по-важно някой да ви “обясни” нещо, макар и да НЕ е правилно! Най-обикновена податливост към промиване.

Кат ви казвам, че сте червени - не ми вярвате.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 25.06.20 07:57.



Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано25.06.20 07:42



“Идея ми дай, идеите ми липсват, една идея с аромат на лаваца и съм кукуряк. Даже на 50+
Дсб ли да вдигнем на раменете, цара ли да върнем(с корона), или да опитаме да претворим в практика идеите на Бакунин? Или какво?“


НЕма идеи, брато. И в склада нЕма. Не са на мода. Свиквай. Има само безкрайна човешка алчност. Това е "идеята".

Приготви пуканките.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 25.06.20 08:01.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.