Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 17.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: Green Light]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано23.06.20 12:53



Готово

Тенкю!!!





Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: aiumi]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.06.20 12:57



За спазването на дистанцията изобщо не си прав, смея да твърдя, че не си пътувал с градски транспорт

То това за градския транспорт си беше смешно още от началото... Как си представят те, в час пик, в претъпкания тролей, да се спазва дистанция?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: UnicaDonna]  
Автор aiumi ()
Публикувано23.06.20 13:13



В интерес на истината, в момента градския транспорт е доста разтоварен, може би е около 1/3 от обичайното. И вътре има достатъчно място. Но като тръгнат да слизат, и се скупчат при вратите и се бутат. Защо, бе?! Или пък тези, които искат да се качат, застават плътно в средата, и не можеш да минеш на по-малко от 5см от тях. А място наоколо - колкото щеш. Ма не става. И без маски, щото мерките били отпаднали, така били чули от някъде. Абе....

Редактирано от aiumi на 23.06.20 13:14.



Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: aiumi]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.06.20 13:21



И без маски, щото мерките били отпаднали, така били чули от някъде. Абе....


Точно това имам предвид, когато казах, че мерките трябва да са драконовски, без никакъв начин да се "разбират погрешно" и да са "чух, ЕЖК, четох някъде"... Обаче няма как. "Свободолюбивите" веднага надигат глас. Тия, дето няма да направят един милион тоз месец, а само половин - СЪЩО. Не траят!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: Green Light]  
Автор 741 ()
Публикувано23.06.20 13:24



Елементарните мерки от сорта на миене на ръце и избягване на струпвания на хора са ОК, това го правя и без да ме карат и от десетилетия не съм пипвал грип.

Маските на закрито са ми спорни доколко има ефект. Така или иначе цял ден с маска не върви и хората си ги носят под носа или на брадата. Маска на открито е щуротия, особено на празна улица, но по едно време и това беше задължително. Затварянето на паркове и планини е тъпо. Имаше и откровени малоумия около великден за демонстрация на кой кара влака - ще ви пуснем да излезете, ама хайде да ви видим как ще се върнете. Или затварянето на пазарите от днес за утре без предупреждение, колкотода се скапе стоката, после три дни отваряне да се продаде скапаното, после три дни затворено та да видите вие, и след това ще видим на какъв кеф ще сме. Отделно малоумието на пазара със стрелки за движение в една посока и охраната, дето завръщаше излезли на улицата обратно в пазара, да обиолят още веднъж в тълпата, та да излязат откъдето трябва.

Новото затягане е безсмислено. При положение, че на една част не могат да наложат и елементарните мерки, за останалите и в скафандри да ги сложат, заразата при тез първите няма да намалее.



Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: Green Light]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано23.06.20 13:25







Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: Green Light]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано23.06.20 13:32



ето и за Дания
Брой на смъртните случаи в Дания
Публикувано от Agnete Lundetr, 26 март 2020 г.
Броят на смъртните случаи в Дания остава приблизително същият през разглеждания период





Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор 741 ()
Публикувано23.06.20 13:36



Мен ме притеснява друго вече. Продължават да скачат положителните проби. Да, но след това същите хора, които влизат в бройката положителни, правят нови тестове и се оказват отрицателни.

Случай от неотдавна при моя позната, прилично голяма фирма. Двама с положителен тест, съответно началството в паника и прави тестове на целия персонал. Всички излизат отрицателни, включително и тез двамата. Резултатът е чаша студена вода за фирмата и петцифрена сума в посока към лабораторията.

Предполагам ако човек се изтърве да каже, че работи в голяма и платежоспособна организация, вероятността от лабораторията да се пошегуват с положителен резултат ще нарастне значително :)



Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано23.06.20 13:38



Не очаквам нищо - просто няма данни за заразяване от градски транспорт. И никакви вируси не откриват при тестване на повърхностите в него. Има данни за заразяване при продължителен и близък контакт. И двете условия са важни; в градския транспорт първото отсъства, явно не е достатъчно продължителен контактът.

С което казвам, че разбирам паническото разстройство на Nut, но не разбирам същото при aiumi





Тема Re: Мерките от днешна гледна точканови [re: RujaKaramfilova]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано23.06.20 13:39



Така е, така е и написано в Заветите: Не дойдох да ви събера, а да ви разделя...мен от ЛАМБИ, теб от уникалната.
Нищо не можем да направим, " вирусът" за това е тук.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.