Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:21 13.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: а кой всяваше паника тука март месецнови [re: zaphod]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано27.05.20 09:02



Нищо не ми платиха, но не се разболях


Казаха, че не съм всявал достатъчно паника.



Тема Re: ЦОЖИДът се оказа чутовен и необясним балоннови [re: kiko64]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано27.05.20 09:03



Така е, като не слушаш правилните админи



В противен случай щеше да се храниш нормално и да не подлагаш мозъка си на безпротеинов тормоз!



Тема Re: ЦОЖИДът се оказа чутовен и необясним балоннови [re: mangosutu-168725]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано27.05.20 23:44



За щастие здравословният аспект излезе нещо като

, но икономическият ще е бая жесток.



Тема Re: ЦОЖИДът се оказа чутовен и необясним балоннови [re: Metropolis]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано28.05.20 10:58



За да не ни броят сред редиците на малоумните кон и магаре-спиратори, да уточня: 1. Нов вирус определено има, но 2. Той се оказа не онова страшилище, което пробутваха първоначално. Ако някой се е предоверил на официалните източници и институции в началото като мен отчасти - нормално.
3. Оказа се, че разлика в смъртността практически няма статистически, колкото и някои да разпъват локуми. Ако си представим, че някой грипен щам (дори не от елитните като свинския и птичия грип, които си отнасят и по 50 на сто от заразените), някой от леката кавалерия, след като не е имало изобщо никакъв грип за 30 години изведнъж се появи и си вземе "жетвата", то съм убеден, че цожидът ще реве тихо в ъгъла.
Грипът коси всички, а цожидчето, както се оказа, просто помага на и без това дишащи на батерии да се преселят в по-доброто място.

Да, има си лични трагедии, никой не е сигурен, че ако не му се е обострила тромбозата, кръвното и етц, няма да изкара още 10-15 години, ако не е имал кутсуза с короната. Но...това е животът, във Вселената няма такова нещо като справедливост, освен в нашите конструкции. Или, ако има, нямаме сетива да я видим, което е все едно.

И отиваме към въпроса за икономиката: оти ги ручахме жабетата, наистина? Има само едно обяснение: тренировка за истинска епиденмия - с подмолното безсимптомно разпространение на цожида, НО със смъртността на...майната и на Ебола - със смъртността на....птичия грип (кАжи го 50 на сто). Добре, че са различни вируси и няма как да се рекомбинират за едно общо по-добро бъдеще.


Но нещо подобно със самия короняк теоретично е напълно възможно.
И всички световни правителства (да, без мангостаните, Швеция и Беларус) вкупом проведоха тая тренировка...със съмнително висока цена.
ОСВЕН ако (и тук вече пресичаме границата на конспирологиите, а аз не правя това) не знаят нещо. Но, гледайки Бацето и Тръмп, че и Борката Дж, никак не ми изглежда да знаят кой знае какво повече от мен и теб. Примерно.

Всъщност, точно прекомерно високата, необяснимо висока цена, на фона на пръдливия нещастен вирус, ме кара да смятам с голяма вероятност, че не се касае за конспирация, а за обикновено политическо малоумие, съчетано с желанието на треторазредни актьори и бюрократи като Ц30 или ген Годжи да излязат под прожекторите.

Елементарно използване на безотказен инструмент - бръсначът на Окам. Конспирация с далечно предвиждане на бъдещето и скрити цели? Или обикновена суета и тъпоумие (ок, нека е, да го наречем "недостатъчно интелект").

Кое е по-вероятно?



Тема Re: ЦОЖИДът се оказа чутовен и необясним балоннови [re: mangosutu-168725]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано28.05.20 22:14



Понеже завършваш с въпрос ще драсна няколко реда.



Аз не считам че има някаква световна че дори и локална конспирация. Дългосрочно планиране е възможно в определена степен в тоталитарните режими - Китай и Русия предимно. В изродените толераски общества, отдалечаващи се все повече от нормалната демокрация, далечи цели няма на държавно ниво. Наднационалните корпорации се интересуват предимно от печалби при никакви загуби за стоящите на върховете на тези пирамидали огранизации.

Кризата за мен беше резултат на неадекватно действие на управляващите елити и международните организации, най-вече СЗО.
Мисля си че вируса е с естествен произход, но в Китай укриха важна информация за способноста му да заразява бързо доста хора. (факторите за това са много но май основно дългият инкубационен период - човек разпространява до 7-8 дни вируса преди да прояви симптоми.) Това е проблем на вирусолозите. За мен бе интересена основно реакцията на обществата при кризисни ситуации - такива извън нормалният ритъм на живот.

Та струва ми се че СЗО от самото начало бе неадекватно, като се предовери на информациите давани им от Китай без да направи независи собствени разследвания на ситуацията в поднебесната. Би трябвало да имат възможности за това както МААЕ следи за радиоактивни материали в страните по света.

След това идва първоначалното подценяване на потенцилна на новият вирус да заразява много хора за кратко време в Европа и САЩ. Много по-рано трябваше да се ограничат и контролират контактите с Китай.
На следващият етап държавите в ЕС и САЩ изпаднаха в паника и от неадекватни мерки не можаха да намалят жертвите. Поне за Европа от няколко източника стана ясно че около 50% от починалите са от старческите домове. По принцип там са събрани на куп силно уязвими хора. При тоталното объкване на доставките след паниката не знам дали е имало нормална снабдяване с медикаменти за обитателите на тези домове. (Един хронично болен като не му даваш нужните лекарствата и го изложиш на инфекциозна среда риска да го умориш нараства доста.)
Неадекватните мерки доведоха и до претоварване на болниците.
Все повече си мисля че онзи проф от Израел беше прав като казваше че и много строги и умерени мерки да вземеш епидемията си се развива по нейни си закони и след около 70 дни започва да затихва.
Като последно мисля че тази пандемия показа че здравните системи с доминиращ солидарен елемент реагираха по-ефективно. Най-много загинали има в САЩ и в Великобритания където пазарният елемент в здравното осигуряване преобладава.
Ние слава Богу още не сме напълно унищожили здравната си система и все още имаме добри лекари. Ако продължаваме с пазарно-ориентираните експерименти със здравната си система под външен натиск можем в скоро време да инищожим и нея. (Някъде четох че в Италия под натиск от Брюксел за формиране на "ефективна" здравна система леглата за интензивно лечения били редуцирани до okоло 5000 и се видя ефекта от това упражнение.



Тема Re: ЦОЖИДът се оказа чутовен и необясним балоннови [re: mangosutu-168725]  
Автор TCNQ ()
Публикувано28.05.20 22:19



След почти 5 месеца и близо 6 млн заразени и 360 хиляди починали мисля лесно се смята, 6 % е смъртността на К-19. И внимавайте тука с глупостта, че май всички сте в рисковата група.



Тема Re: ЦОЖИДът се оказа чутовен и необясним балоннови [re: TCNQ]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано28.05.20 22:23



Да, ти си умен, тая тема не е за теб очевидно))))



Тема Re: ЦОЖИДът се оказа чутовен и необясним балоннови [re: mangosutu-168725]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано28.05.20 22:29



Понеже тъпакът (констатация, не обида) твърди, че 360 к си е ебало мамата, да видим. 360 к за половин година са 700 к за цяла. Колко умират при средна продължителност на живота 70 (по-малко е, демек са 15-20 на сто повече) от 7 милиарда за една година? Една седемдесета, демек стотина милиона на година.
Да оточня за дебилите лайк тъцънъкъра ми


Сто милиона човека умират от естествена смърт всяка година по З кълбо.

Според него 700 к, демек 700 хиляди, демек малко над половин процент умрели от цожид.
Ъъъъ...ОК.
ЛОШО е да си роден тъп. Но ОК, майната му.



Тема Re: ЦОЖИДът се оказа чутовен и необясним балоннови [re: mangosutu-168725]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано28.05.20 22:27



Между другото най-интересен за мен е Виетнам страна с 85 000 000 население и 327 заразени и 0 починали от К19. Може би и те укриват данни като Китай, ама чак пък токова. При все това имат около 2830 теста на милион население. Горе долу колкото Индия и Пакистан при които смъртността е около 3 на 1 000 000. (При нас е 19)



Тема Re: ЦОЖИДът се оказа чутовен и необясним балоннови [re: mangosutu-168725]  
Автор TCNQ ()
Публикувано28.05.20 22:38



Когато си тъп е същото и като да си умрел - нищо не чувстваш, но другите около теб им е кофти.
Значи сравняваш цялата смъртност на земята със смъртността, причинена от вируса?
Ами ок, нямам повече въпроси.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.