Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:00 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема КЛИМАТИКнови  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.05.20 12:22



Ако климатикът (доста стар) си се включва и изключва и си сменя всички функции чрез дистанционното и лампичките, но НЕ ДУХА - това говори ли за директна смяна, или все още е поправимо, според опита ви?

Благодаря предварително.



Да пробвам ли чрез кроше, ляво или дясно? Да не би нещо да се е запушило и вземе та се стресне? (Внезапно си спомних как си оправяхме телевизорите едно време! Мамка му - ВСИЧКО беше по-лесно по времето на соца!)

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано23.05.20 12:28



сетих се каква била приликата между съпругата и китайският вентилатор след първата година употреба - почват да бучат и спират да духат..

май имаш същият проблем...

Извинявай, шегувам се.. не разбирам нищо от климатици.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.05.20 12:30



Абе аз си знаех, че клубът ще е по-чувствителен към духането, отколкото към проблема ми с климатика, ама реших да пробвам все пак...



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано23.05.20 12:27



Нямам опит, но е поправимо.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано23.05.20 12:36



ам, зависи.. я виж, Поручика няма даже опит..



окей, спирам, че ся и той ще ми се разсърди..

прощавай, майтапя се... няма се обаждам повече!



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.05.20 12:36



От твоята уста... Ако трябва да го сменям - трябва да си разкопая цяла една стая!



Ама то дали и за поправката няма да се наложи..

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано23.05.20 12:43



1.проверка на батериите, да не са изтощени
2.проверка някой бутон да не е блокирал, при старите неща блокират бутоните на дистанционните и дават грешни команди. Вадене на батериите на дистанционното и да се види без дистанционно дали работи
ако т.1 и т.2 не помагат, нищо не можеш повече да направиш, трябва специалист по климатици

- вътре има вентилатор, който може да се е повредил и който се сменя
- круше - нищо няма да помогне
- чистен ли е, мрежите пред питата вътре чистени ли са?

Не бърникай в климатика и не го чисти, ако е под напрежение. Под напрежение е, ако не е изваден контакта или не е свален бушона, дано да е на отделен бушон. Или спираш тока на цялата къща/апартамент/

Вътрешното тяло се чисти, като се свалят мрежичките и се мият в мивката, а тялото/питата, радиатора/ се пръскат с Меглио и после се пръскат с гореща вода. Всичко това правиш, като спреш тока към климатика.

Може и да не е за хвърляне, преди да го види майстор, може и да е платката за управление, която също се сменя.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано23.05.20 12:44



имаш ли майстор за климатици?
ако не - ще питам моя дали иска да се занимава, но как да ти дам телефона му, като си анонимна



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано23.05.20 12:45



Няма да се наложи.
Или е двигателят на вентилатора, или (по-вероятно) управляващата електроника.
И двете могат да се подменят без да се разкопават стаи.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: vozac]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.05.20 12:40



Мерси. Не вярвам да е от батерии или дистанционно, защото то си подава командите, климатикът ги приема и ги изпълнява, с изключение на най-главната си функция... Чистен е, всяка година преди да го пуснем за пръв път го чистим.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.