Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 25.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема КЛИМАТИК  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.05.20 12:22



Ако климатикът (доста стар) си се включва и изключва и си сменя всички функции чрез дистанционното и лампичките, но НЕ ДУХА - това говори ли за директна смяна, или все още е поправимо, според опита ви?

Благодаря предварително.



Да пробвам ли чрез кроше, ляво или дясно? Да не би нещо да се е запушило и вземе та се стресне? (Внезапно си спомних как си оправяхме телевизорите едно време! Мамка му - ВСИЧКО беше по-лесно по времето на соца!)

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано23.05.20 12:28



сетих се каква била приликата между съпругата и китайският вентилатор след първата година употреба - почват да бучат и спират да духат..

май имаш същият проблем...

Извинявай, шегувам се.. не разбирам нищо от климатици.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.05.20 12:30



Абе аз си знаех, че клубът ще е по-чувствителен към духането, отколкото към проблема ми с климатика, ама реших да пробвам все пак...



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано23.05.20 12:27



Нямам опит, но е поправимо.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано23.05.20 12:36



ам, зависи.. я виж, Поручика няма даже опит..



окей, спирам, че ся и той ще ми се разсърди..

прощавай, майтапя се... няма се обаждам повече!



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.05.20 12:36



От твоята уста... Ако трябва да го сменям - трябва да си разкопая цяла една стая!



Ама то дали и за поправката няма да се наложи..

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано23.05.20 12:43



1.проверка на батериите, да не са изтощени
2.проверка някой бутон да не е блокирал, при старите неща блокират бутоните на дистанционните и дават грешни команди. Вадене на батериите на дистанционното и да се види без дистанционно дали работи
ако т.1 и т.2 не помагат, нищо не можеш повече да направиш, трябва специалист по климатици

- вътре има вентилатор, който може да се е повредил и който се сменя
- круше - нищо няма да помогне
- чистен ли е, мрежите пред питата вътре чистени ли са?

Не бърникай в климатика и не го чисти, ако е под напрежение. Под напрежение е, ако не е изваден контакта или не е свален бушона, дано да е на отделен бушон. Или спираш тока на цялата къща/апартамент/

Вътрешното тяло се чисти, като се свалят мрежичките и се мият в мивката, а тялото/питата, радиатора/ се пръскат с Меглио и после се пръскат с гореща вода. Всичко това правиш, като спреш тока към климатика.

Може и да не е за хвърляне, преди да го види майстор, може и да е платката за управление, която също се сменя.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано23.05.20 12:44



имаш ли майстор за климатици?
ако не - ще питам моя дали иска да се занимава, но как да ти дам телефона му, като си анонимна



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано23.05.20 12:45



Няма да се наложи.
Или е двигателят на вентилатора, или (по-вероятно) управляващата електроника.
И двете могат да се подменят без да се разкопават стаи.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: vozac]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.05.20 12:40



Мерси. Не вярвам да е от батерии или дистанционно, защото то си подава командите, климатикът ги приема и ги изпълнява, с изключение на най-главната си функция... Чистен е, всяка година преди да го пуснем за пръв път го чистим.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано23.05.20 12:43



С гадаене няма да стане. Обади се в сервиз да дойдат за диагностика и ще ти кажат дали е за ремонт или за смяна.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: vozac]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.05.20 12:49



Е, няма да са получи точно за един пък климатик да си разруша цЕлата анонимна загадъчност!

То телефон, то адрес, то лична среща...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.05.20 12:51



С гадаене няма да стане. Обади се в сервиз да дойдат за диагностика и ще ти кажат дали е за ремонт или за смяна.


Е добре че аз не се сетих...

Ама 3 почивни дни, и понеже се плаша от "разкопаване" - реших да попитам - някой тук може да знае нещо.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано23.05.20 12:51



ами на въпроса - щом не духа - все още не е за директна смяна
иначе - виж какво е написала Първати

като пуснеш климатика, външното тяло издава ли звуци, бръмчи ли като хладилник?

Като го поправиш, да знаеш, че се чисти 2 пъти в година, преди топлене и преди охлаждане, а ако си на прашна улица и три пъти



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано23.05.20 12:51



аз лична среща с теб не искам



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: vozac]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.05.20 12:52



като пуснеш климатика, външното тяло издава ли звуци, бръмчи ли като хладилник?

Като го поправиш, да знаеш, че се чисти 2 пъти в година, преди топлене и преди охлаждане, а ако си на прашна улица и три пъти


До външното тяло за да стигна да го чуя - трябва да прескоча бюро и шкаф...

за отопление не го ползвам, само лятото.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: vozac]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.05.20 12:53



Тъй ли? Мислех, че ще дойдеш заедно с майстора... пък то - само си щял, щом е твой човек, после да го поразпиташ...



Майтап бе, Уили.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано23.05.20 12:48



Не е задължително да е това. Той докато не вдигне налягане и температура, не духа осезаемо, тъй че може да си има негова причина да не духа.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано23.05.20 12:50



Или е двигателят на вентилатора, или (по-вероятно) управляващата електроника.
И двете могат да се подменят без да се разкопават стаи.


При тези две повреди сигнализират "лампичките" които се намират на вътрешното тяло-примерно мигат учестено...и специалист по броя на премигванията на конкретна "лампа"може и определя каква е повредата.

Не е чудно в случаят да има и трети вариант: Никога не почиствани филтри на вътрешното тяло, прекъснат достъп на въздух. Отваря се предният капак и се почистват филтрите.
Нямаме нужната информация за диагноза, сме само на предположения.

Със сигурност повредата не е от Ниновая и Мая!



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано23.05.20 12:57



поради моя тъпота, предложението ми да те свържа с моя майстор на климатици отрада



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано23.05.20 13:05



Нямам опит, но е поправимо.

То всичко е поправимо, въпросът е в цената :)
Преди година, същата симптоматика като Уникалната, оказа се пробит компресор. Смяна на компресор за стар модел климатик е почти колкото нов климатик, тъй че направо поръчах новия.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано23.05.20 13:13



Много обичам такива стари не работещи неща...защото мога с чиста съвест да ги разглобя..и да видя какво има вътре...


Ако си свикнала с него..викай майстор...
тази година за сефте бях на климатик...това духало и бръмчало не е за мен..другата зима си минавам пак на камината и живия огън..



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: 741]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано23.05.20 13:16



Е, има го и тоя момент.
Но струва ми се винаги леко развърта вентилатора при пускане.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.05.20 13:16



Смяна на компресор за стар модел климатик е почти колкото нов климатик, тъй че направо поръчах новия.

Боя се, че ще се стигне до там, но все пак затова попитах - по тези симптоми някой има ли идея... А ако за подмяна на компресора не трябва да си събарям стаята - ще го подменя.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: 741]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано23.05.20 13:17



Ми то компресорът си е най-скъпото нещо по принцип. Нормално.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано23.05.20 13:18



За нищо не трябва да събаряш стаята.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.05.20 13:20



За нищо не трябва да събаряш стаята.

Да бе... всичко ми е вградено - и кабели, и тръби...

И затрупано впоследствие с мебели и кво ли не.

По-скоро ше отида да живея на село по жегите.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.05.20 13:21



Сметни от колко години (х) насам го имаш и си поръчай демонтаж на стария и монтаж на нов от най-висок клас... Гарантирам ти, че новият ще е по-комфортен и най-вероятно ще издържи по-дълго от стария (зависи и от теб, не само от конкретната марка и модел). Така решението на проблема ще ти създаде по-малко главоболия в дългосрочен план. Възползвай се от развитието на технологията, което се е случило през тези х години.





Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Nuke Dukem]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.05.20 13:22



Абе прав си, ама не ми се прави основен ремонт на стая заради един климатик...



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано23.05.20 13:34



Какво можеш сама да опиташ:
1. Включи климатикът, НО запомни или на топло или на студена опции.
Ако е на топло му задай макс висока температура, ако е на студено му задай най-ниската температура, включи и изчакай до 5 минути...важно е!
2. Погледни лампичките и се опитай да сравниш има ли някаква промяна от преди когато е работел и сега, примерно сменен цвят или допълнителни брой мигания, премигвания, такива неща.... нататък.
3.Няколко минути, до 3-4-5 няма да духа, изчакваш това време и проверяваш външното тяло извън стаята ти, дали духа, ако нямаш достъп до него и визуално, са опитай да чуеш работи ли вентилаторът на външното тяло. Трябва да се е включило след тези няколко минути.
4. Ако имаш късмет и лапичките не мигат постоянно като шантави, и двата/ Външният и вътрешният вентилатори работят, то означава,че климатикът се опитва да работи но е със задръстени филтри на вътрешното тяло.

Почистването им е лесно, отваря се предният капак/затворен е с щипки, а не с болтове/ отщипва се и се отваря нагоре като прозорче и пред теб се виждат филтрите, които представляват ситна мрежа, която при яко задръстване прилича на парцал пълен с памук, чрез плъзгане се сваля филтърът един или два в ляво дясно и се измива внимателно с вода, подсушава се и се връща по същият начин.
Не е сложно но е за предпочитане да го направи специалист и ти като видиш вече сама редовно ще го почистваш.
Всичко това ако не се го почиствала до сега!
Ако кажеш и марката и моделът, ще е по- лесно да ти се помага от дистанция.

ЗАБЕЛЕЖКА принципна, извън повредата, при изправен климатик:
Ако включиш климатикът да топли, в стаята е примерно25 градуса, а ти му зададеш да топли 24 градуса, то климатикът няма да се включи защото в стаята е по топло от зададеното и той е автоматично изключил...и със студеното е същото, зададената температура трябва да е съобразена с тази от стаята в момента на включването.

Ако не си ме разбрала, то не е щото съм пропуснал запетая или съм изпразнил член, а ако си ме разбрала, значи че вече и си разбрала, че главното не е в правописа, и че е дори най- дребното от цялото ни несъвършенство човешко.
Каква полза от правописът ти след като един климатик не можеш да ремонтираш

, а ще ти го ремонтира някой който не знае и запетайки да поставя на местата им.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: PYTnik]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано23.05.20 13:44



сега ше видиш за члена, пълен, непълен и изпразнен



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.05.20 13:48



Това, което установих със сигурност е, че външното тяло не издава никакви звуци при включен климатик. Все едно не го включвам.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: vozac]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано23.05.20 13:50



Че аз си зная, да не мислиш, че ми е за пръв път от нея?
Обаче ми е слабост и съм бесен когато тя беснее с шибаният правопис, с който само мизерии си правим, колкото по овладян толкова по мизерно!


Пък може да ми пусне, знае ли човек
Хората винаги бягат с членовете си!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: PYTnik]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано23.05.20 13:55



дано ти пусне

или ток съм компресора не отива или си е заминал компресора



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано23.05.20 13:56



Ако си ме прочела горе, това че си пуснала климатика и външното тяло не тръгва, съвсем нищо не означава все още...през първите 5 минути то се подготвя да се включи.
Освен това има много причини да не се включи, в смисъл като пари за части, може да е прекъснат кабел/без пари/, може да е кондензатор /7лв/...може и още много неща да са.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: vozac]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано23.05.20 14:01



Може и външният вентилатор да е блокирал или с прекъснат ток, и други вероятности има, но като я знаем колко много е грешна, най- вероятно да си иде на село!


Тай комунистка неверница, въобще не е ходила на църква никога, камо ли пък смирено да се помоли на Господ!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: PYTnik]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано23.05.20 14:15



от техническа гледна точка, 10 годишен климатик е по-читав от сегашен, защото сегашният е направен, конструиран да се строши за 3-5 години.

но това си е мое мнение. Като го сменя с нов, би било добре да ползват старите тръби и кабели, да си спести ново къртене. Това може да го направи човек, който е грамотен, а не да й вземе парите за да направи монтажа.

не се наемам повече да й помагам

с дебело съм написал, да не прави нищо, ако системата е под напрежение



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано23.05.20 14:25



Има една течност вътре, може да е свършила. Демек виж дали не става дума за доливане на фреон!



Какво е фреонЪТ и защо е във вашия климатик?


НЕ блъскай и не ритай климатика, викни майстор!




Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.05.20 15:07



Като бонус би имала също така и основно реновирана стая, не само нов климатик – би си заслужавало усилията и вложените средства, стига да можеш да си позволиш това. Просто казвам.







Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор Liya ()
Публикувано23.05.20 15:18



Да бе... всичко ми е вградено - и кабели, и тръби...

Е та те за новия климатик пак ще си ползват вградения кабел и канала за тръбите.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Liya]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.05.20 15:43



Е та те за новия климатик пак ще си ползват вградения кабел и канала за тръбите.


Да бе... нали трябва да разбутам всичко, за да се свали от външната стена (6 етаж под прозореца все пак!!) външното тяло и да се закачи новото! После да се премахнат старият кабел и старите тръби от стените... да не би пък да се ползват старите? Абсурд.

Остави, работата е толкова дебела, че се виждам как си слагам втори климатик на ДРУГО място в хола.. по-лесно ще ми бъде!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Naki]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано23.05.20 16:25



Точно течност е.





Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано23.05.20 16:57



Използвам питането ти, но отговорът е
също въпрос към всички други такива технически
случаи (здравей Наки!) /)))) -
колко пъти този Стар климатик
е бил профилактиран!!??! ??))

Била съм коронавъзраст)))!!

Редактирано от spunk на 23.05.20 16:59.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано23.05.20 17:04



Точно течност е.



Само давам варианти. Много неща може да са, трябва си майстор.




Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: spunk]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано23.05.20 17:07



Нашите имат много климатици в къщата си - ще те излъжа за точна бройка, но са поне 3! Ще питам баща ми за това с поддръжката, ако желаеш.

Ползваме навсякъде Мицубиши!



Тука сме в нова сравнително къща - през юли 2017 се нанесохме, тоест още няма 3 години. Та май не е правено нищо по климатиците тук все още (3 броя Мицубищи -- един при комповете ми (в работната ми стая), един в детската, един в хола/дневната - в спалнята няма).




Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Naki]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано23.05.20 17:22



Ех, мамин, аз те соча за пример, а ти...
))))
Като за глупав пояснявам - всеки Уред от
По-висок клас, си иска профилактиране -
РС, климатик, кола, етс.

Била съм коронавъзраст)))!!


Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: spunk]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано23.05.20 17:58



Лелче, бъркаш се, несериозна работа -- знам много добре за PCтата!



Много пъти съм ги носил/карал за чистене мойте компове на местната, най-близка компютърна фирма, щото тука има много прах. (имам 5 компа, но 2 са не при мен, а в друга локация. Тука при мен са 2 десктоп ПЦта, плюс 1 лаптоп.)

Впрочем, шефът на фирмата е мой съученик от гимназията, също така общински съветник тук.

Имай предвид, че клавиатури, мишки също искат чистене периодично.

Ползвам компове откакто се помня - тоест от поне 8-10 годишна възраст - а сега съм на 42 години, смятай!

За колите знам горе-долу също, ама аз не шофирам, само се возя, та имам по-малък директен опит с това.


Редактирано от Naki на 23.05.20 18:42.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Naki]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано23.05.20 19:22



"Ползваме навсякъде Мицубиши! "

Ще ме умориш от смях бе човек



Климатик Дженерал мотърс Митцубиши Враца

Значи имате три броя Враца????
Не мой да бъде

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: spunk]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.05.20 20:31



всеки Уред от
По-висок клас, си иска профилактиране -
РС, климатик, кола, етс.


Моят Панчо (Панасоник) е на 18 години. Не е ходил на профилактика ни веднъж, това му разваляне е първо. Почиствам го всеки път в началото на лятото, преди да го пуснем. Работи активно 3-4 месеца. И върши отлична работа. Със сигурност не е висок клас, беше, но преди 18 години.



Същото е и с пералнята ми - на 26 години е, разваляла се е само веднъж.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор 2biri ()
Публикувано23.05.20 20:31



Много е вероятно Панчо да е за пенсия. Могат спокойно да ти сменят вътрешното и външното тяло без да оставят следи в стаята.

Само трябва да се пречупиш да извикаш хора. Няма как някой тук да ти каже: Първо задръж долу ляво и средно на копчетата, второ - удари го 3 пъти, трето - горе дясно 46 секунди и ще тръгне.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Naki]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано23.05.20 21:25



Наки,

няма как за 3 години да не е правено нищо по климатиците. Филтрите им трябва да са с прах, като мохерен пуловер. Вероятно някой идва и чисти, ти не си видял.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: vozac]  
Автор 2biri ()
Публикувано23.05.20 21:35



Може, може. В стария офис 2 години не бяха пипнати. Сега, след 5 години в същия офис - работеха. После чак ги измихме.

Старите някои са пушки.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано23.05.20 22:05



"Панчо" никога не е имал модел от висок клас, пък дори и преди 18 години.
И аз имам "Панчо" от тогаз и той също "почина преди няколко лета - външния му кондензатор/радиатор/ се пропука на много места от пълния чанч, на който го подлагаха "посерковците".
Под чанч разбирам вкл. на отопление през ноември и изкл. през април.
За охлаждане, дума и да не отварям.
След "Панча" си взех поука и другите ми две машини са друга марка и модел.
Ако имаш мерак, знам една пловдивска фирма, дето може да го съживи.
И имай в наум, че няма уважаващ себе си климатикаджия, който да кандиса да ползва стар тръбен път и тъй да си плюе тъй на суратя.
+ туй по качествените нови машини имат и по голям диаметър на тръбите, мисля.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Silverado]  
Автор 2biri ()
Публикувано23.05.20 22:04



Аааа същият е диаметъра. Не я хлъзгай там. И няма драма да й сложат нови тела на стари вътрешни тръби. Тръбите изкарват много. Телата се прецакват обикновено.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: 2biri]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано23.05.20 22:22



а ти би ли се жертвала да покриеш гаранция на евентуално спукана "уморена" тръба? Най малкото при връзките. Говоря това, защото също като теб съм питал и интересувал от любопитство.


До колкото си споделяла за професията си, поне знаеш за умора на материала.
Първия ми беше Панасоник /имат техники в които са велики/, но климите не са им силата!
Когато го преместих почти нов в детската, следващата ми машина от доста по висок клас за дневната искаше и по голям диаметър тръбен път.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано23.05.20 22:42



Някое реле във вътрешното тяло управлява вентилатора във външното и вероятно е дало фира. Ако климатикът е старичък, може да няма достатъчно електроника, която да подсказва къде е грешката.
След почивните дни викаш техник (то е ясно) и стискам палци да ти вземе 10 лв за реле и под 50 лв за разходката.

(то може да ти вземе и 300 лв за същото, понеже няма как да разбереш какво точно прави)

Редактирано от Crrafterr на 23.05.20 22:46.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: vozac]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано23.05.20 23:44



Work from home съм, ако беше идвал някой, щях да зная.






Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Silverado]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано23.05.20 23:48



"Първия ми беше Панасоник /имат техники в които са велики/, но климите не са им силата! "



Недей да философстваш технически по закони.
Чуй какво ти казва двете бири за телата, връзките и умората.

..


Първият на двете бири не е бил Панасоник, със сигурност го зная!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Редактирано от PYTnik на 23.05.20 23:45.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано23.05.20 23:54



"Моят Панчо (Панасоник) е на 18 години. Не е ходил на профилактика ни веднъж, "



-Сине, маскара такава, баща ти 30 години го носи този костюм, а ти само веднъж го облече и го скъса!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Silverado]  
Автор 2biri ()
Публикувано23.05.20 23:56



Можеш да определиш гаранция само на телата. Връзките ще си ги вържеш, те не са вътре в стената.

9 или 12 не е особена разлика, тая стая надали е повече. Кабелите стават и за двете. Много често сменят само тела по нейните причини - не ми се бута, не ми се рушка. Има си начини. И на гаранцията



А може да е само чарк. И цялата тема да е вид "черпя ви за рождения ден"



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано23.05.20 23:59



"Почиствам го всеки път в началото на лятото, преди да го пуснем."
Му забърсваш прахта отгоре ли един път годишно, или разбиваш цялата къща?




Освен почистване трябва и да го пощиш, хващат и бълхи, мамка му!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: 2biri]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.05.20 23:59



“А може да е само чарк. И цялата тема да е вид "черпя ви за рождения ден"

Наистина ще е за яко черпене, ако е само чарк.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано24.05.20 00:08



Същото в наше село преди няма и месец.

Значи, беше подгизнал от конденз - вода! Изключих го от щепсала, защото от дистанционното не става, сам се включва... Изсъхна и тръгна съвсем нормално!



Сега, моето обяснение.
Предполагам, че релетата са се навлажнили и дават контакт и включват когато и каквото си искат.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: PYTnik]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.05.20 00:03



Не дрънкай глупости. Уникалните мъже вадят какво ли не отвътре и чистят както трябва. И сега малкият най-внимателно го направи, пра, чисти... и той си тръгна нормално 2 дни. И изваднъж спря една нощ. Събудих се без него... беше ме напуснал без предупреждение!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано24.05.20 00:10



"Наистина ще е за яко черпене, ако е само чарк."


Няма как да е само чарк, след като си минала през клуба. Дори и на климатика нищо да му няма, то глупостта ти си излиза наяве...как да е само чарк като не е?


А анонимен да почерпи с анонимна ракия, на такъв дано му се счупи климатикът...



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано24.05.20 00:14



"Не дрънкай глупости."

Извинявай, не че си ме питала, а просто само попита за помощ...извинявай.

Да ти покажа ли ЗАЩО?
"беше ме напуснал без предупреждение!"

Съжалявам, явно е като всичко останало свързано с теб!
Но ти не ги напускаш нали! Разказваш ни за тях като да са истински!


Разчувствува ме, извинявай!

Е, как да не ти разбие къщата Някой, чрез някой друг, прост най прост климатик...и най простата къща...?

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Редактирано от PYTnik на 24.05.20 00:21.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: PYTnik]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.05.20 00:16



“анонимен да почерпи с анонимна ракия, на такъв дано му се счупи климатикът...”

Някъде да съм казала, че ще черпя В КЛУБА?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: PYTnik]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.05.20 00:20



Точно ТИ да ми говориш за напускане е крайно комично... И наистина е повод да се разчувствам - чак ми се доплаква за теб!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано24.05.20 00:17



Цунк...по-голям боклук от теб не съм срещал



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано24.05.20 02:09



И аз, черна станция..... в автомобилната индустрия повреди в климатик биват от $5 ($0) до към $2 000. Кой, когото, както набара, на легло, под легло, зад легло и тн.....


В residential климатици не може да е кой знае колко по-реазлично. На индустриално ниво вече наистина е различно. Защо ? Системите са си на едни и същи принципи, но в различни мащаби. И с годините ....на различен refrigerant.

И, който тук ви обещае, че ще ви ремонтира климатика онлайн (във форума).... направо си е за медал.


????



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: PYTnik]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано24.05.20 02:19



Пътник, ти без да искаш ли улучи един от верните отговори или по случайност, само за шоуто ?



Има си и инструменти за целта.




Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: LAMBl]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано24.05.20 02:20



И след колко време състоянието се повтори ?



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.05.20 06:54



Предполагам, че релетата са се навлажнили и дават контакт и включват когато и каквото си искат.

Не, май не е така. Той просто си "работи" както обикновено, от електрическа гледна точка, само дето не "духа"!

Включва, изключва - от дистанционното, също всички функции си ги отчита все едно, че нищо не е станало, лампички светват, угасват, затваря, отваря - с каквато скорост и посока му дадеш... обаче - съвсем безмълвно и бездиханно.

И като го оставя "включен" и недухащ едно известно време - си угасва сам.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано24.05.20 07:29



Прочетох темата и нямам какво да добавя за повредата. Масовите повреди са три 1 - изтекъл фреон (не е твоят случай) 2 - компресор (вероятно) и 3 - платка за управление, Крафтър добавя 4 - реле, може не знам, моите впечатления са от търговска гледна точка, а не от познавач на техниката или сервизен. Продаваме климатици и внимавам да си нямам после ядове с поддръжката - затова ги следя тези работи.
Това, което ще напиша, без да си ме питала, е, че климатичната техника или по-точно пазарът на климатици претърпя много силно развитие през годините 2000-2010 г и мощно навлязоха (и поевтиняха) инверторните климатици. Преди 18 години масово се продаваха т.нар конвенционални. Ако твоят не е инверторен, горещо те съветвам да го смениш.
Ако можеш да премериш диаметъра на тръбите, аз ще те консултирам какъв модел и марка да си вземеш, за да не се налага да сменяш тръби.
Другото, което вероятно ще наложи смяната е, че видът на фреона вече е различен от този преди 18 години. Тогава се използваше фреон R22 - най-ефективният и вероятно единственият от поредицата, който действително е фреон (хлоровъглеводород, дано не бъркам), но нарочен за убиец на озоновия слой и е забранен. След това се смениха още два, които са в обръщение и до днес. R410A лека полека отстъпва мястото на R32. Пиша ти го това, защото ако ремонтът налага сваляне на телата, то малко фреон изтича и се налага да бъде допълнен. Твоят фреон вероятно е R22, а такъв вече трудно се намира.
На твое място бих избрал два, три модела, които съответстват на тръби и размери, и ще дебна за промоции.

Редактирано от Green Light на 24.05.20 07:53.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: PYTnik]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано24.05.20 07:43



Не знам какво имаш предвид, но мицубишитата са много добри климатици. Аз съм фен на LG(цена vs качество), но мицубиши печелят като параметри във всички сравнения. С малко, но печелят.
Те са две мицубишита, които произвеждат климатици и внасят в България, затова ги написах в множествено число. Mitsubishi Heavy Industries и Mitsubishi Electric и внасят съответно два различни модела климатици. Нито компаниите, нито климатиците им имат нещо общо помежду си, съвсем различни са. Общото им е името и качеството. Конкурират се яростно една с друга и това е от полза.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано24.05.20 08:18



Или компресор за смяна или вентилатор на вътрешното тяло за смяна. Е, може и някоя електроника да е изпаткала, но е по-малко вероятно, ако е от добра марка машината.

WALL·E


Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.05.20 10:26



Благодаря за подробностите!

Чудя се дали таймърът не е някак замесен. Включвам климатика и след известно време се изключва сам....

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Koftia]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано24.05.20 10:29



Все още не се е повтаряло...



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано24.05.20 10:37



Аха, диагнозата на моят май беше друга. Е, желая ти успех.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано24.05.20 11:15



И като питаш за помощ що не казваш модел на климатика.
Някои имат опция в настройките през час да намалят зададената температура и след час, два се изключват автоматично
На дистанционното е изобразено като луна.
Разучи настройките на климатика, щом не казваш кой модел е.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: PYTnik]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.05.20 11:30



Неам време да намеря книжката с инструкциите. Доста отдавна е, кой знае къде съм я посадила в някой архив...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: PYTnik]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.05.20 11:51



Ето, да видиш колко те уважавам...



Панасоник CS-W7DKE, CU-WSDKE
CS-W9DKE, CU-W9DKE
CS-W12DKE, CU-W12DKE

Това пише на книжлето. И гаранцията намерих - 2006 година. Значи - не съм сбъркала много във възрастта му...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Green Light]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано24.05.20 11:54



Имам предвид следното:
Един същи марка и модел в Германия струва примерно 3000, същият у нас се продава за 2000??
Но като прочета баркода с четец на германският излиза пълна информация за номерът на продукта, кога, къде и с какви части е произваеден климатика...а когато прочетеш нашенските, четецът казва или че такъв продукт няма, и дава нещо друго за този номер, на телефон някакъв някъде.
Имам предвид, че и като кажеш на клиента, че ти му даваш гаранция и безплатен монтаж, той клиента изпада в умиление ...гаранцията иде от производителя, а не от търговеца...до оня близък момент, в който се появи първата повреда на "японският" компресор примерно..сега сме заети, обади се след десетина дена ..а вън е минус17.
Вместо15 години "японският" работи 5!
За съжаление, това не е само с климатиците.
Всичко онова което ние наричаме китайски боклуци няма нищо общо нито с Китай, че и с Турция дори.

Така ли е, или си въобразявам световни конспирации?

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: PYTnik]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано24.05.20 12:00



Не са 3! Нашите имат в къщата си 3 или 4, ама ние тука живеем в отделна къща (етаж от къща де, само единият е наш), и имаме още 3 климатика.
Освен това, нашите имат и гарсониера, която дават под наем - там живеехме с жената и детето преди да се преместим. Там също има 1 климатик.
Демек отиват на 7-8+ 'Бишита общо - хич не са малко.



И не е Враца, а Ботевград.


Редактирано от Naki на 24.05.20 13:58.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Koftia]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано24.05.20 12:00



Лесна е вашата с инструменти.
А ние пръс пръс с обезмаслител и след малко пръс пръс с вода, и готово дай 5лв.



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Green Light]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано24.05.20 12:21



Разполагам с два климатика.
Евтеният е на 18 години без повреда до сега, а хипер икономичният ми е на 2 години. За другата разлика си прав, единият е девятка, другият е 12 но и двата имат еднакъв разход на енергия.
Новият има ОКО и ме следи, не като броя пари, а като седна пред него завърта посоката на духане, като изляза от стаята влиза в икономичен, и като ме види че влизам започва да бачка яко...и ми познава телефона ..възможно е и твоят телефон да знае, знам ли какво гледа и какво вижда.
Твоите климатици отговарят ли на баркода си, и двете им тела ли?

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: PYTnik]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано24.05.20 12:37



то пръс-пръс е обезмеслител се прави на външното тяло, който може



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Koftia]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано24.05.20 12:33



готино, умно и логично!





Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Green Light]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано24.05.20 12:42



Аз съм фен на LG(цена vs качество)

сигурен ли си в това, или си им дистрибутор?





Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано24.05.20 12:48



Чудя се дали таймърът не е някак замесен.

Не, сам си прави диагностика и ако нещо не му е натаман, сам си удря контрата.
Вика му се дуракоустойчива защита.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано24.05.20 12:54



моят беше по дрът.
Твоят най вероятно е "китаец".
Ако искаш мога да ти пратя линк на пловдивската фирма. Ма на лични.
Не ги познавам лично, но останах с впечатление за добре начетени и знаещи.
И ми намериха за нула време нужната част, изпратиха ми я, монтирах я и доволен останах.





Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: vozac]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано24.05.20 13:03



Новият ми сам си почиства вътрешното тяло, по същият начин, само с вода, почиства се и си изхвърля сам водата вън.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано24.05.20 13:44



Днес си мила и добра


А там на книжката с букви и цифри, едно от тях не е ли оградено с химикал, 9 или 12, различен вид са.

Та да си поиграем още...и едно по едно
1. Каза, че има кой да отвори предният капак на вътрешното тяло от където се виждат и почистват филтрите?Отвори го и включи климатика да охлажда, но трябва да си 100 сигурна, че го включваш да охлажда.
Задай му температура на охлаждане 16 или 18 градуса..Задай му и максимална опция на духане..и го включи.
Перката дето върти въздух е в долният край, разположена е хоризонтално от край до край и се вижда, но не се бута с пръсти щот боли. Тя трябва да се завърти и ти ще я видиш. В началото бавно, но след няколко минути ще се засили яко. Ако тръгне остави го да работи 1 час....и после ще говорим за другите неща. Отвори прозорците, не се шегувам, така ше проверим повреден ли е датчика за температурата, таймер както го нарече ти и дали нещо, мебел, завеса или нещо друго не лъже датчикът да се изключва.

Всичко това по думите ти, че започва да работи нормално и изведнъж спира и не тръгва?

Ще го ремонтираме дистанционно За да ядосаме Кофтият пич от сервиза за коли

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: PYTnik]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.05.20 13:47



Тц. Няма уточнение кой точно модел е.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано24.05.20 13:42



Когато има повреда в компресора се самоизключва след някое време по сигнал на защитата.

Отделно, на дистанционното трябва да има нещо като автодиагностика - да излизат едни кодове там.

WALL·E


Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Naglets]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.05.20 14:01



Когато има повреда в компресора се самоизключва след някое време по сигнал на защитата.

Сигурно това е случаят, защото Панчо точно така прави... включвам го и след минута се изключва сам...

Отделно, на дистанционното трябва да има нещо като автодиагностика - да излизат едни кодове там.

Той ми е дядка, няма такива екстри.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано24.05.20 14:24



А на вътрешното тяло колко лампички имаш?
На някои климатици диагностика се прави и по тях, по броят премигвания, 2-3-5 и т.н., но не от любители.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано24.05.20 14:28



Защитата може и изключва и при други повреди, не само от компресора....и от повреден вентилатор също.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: PYTnik]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано24.05.20 15:53





WALL·E

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Naglets]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано24.05.20 17:00



Точно, така е. Не бях го видял, че си го написал.
А и 20 години не са малко за да се окаже и компресор, да боже всекиму


Търси се неволна грешка при собственика, за климатика лесно, майсторът кат го види ще и каже за климатика.
Има една опция RESET, рестарт на климатика, в една малка дупчица, в нея копченце, с химикалката се натиска леко....от там лампичките на тялото съобщават диагнозата и занулява настройките, но е трудно да се обясни в този случай.
Аз мога да и оправя климатика, ама тя не ме диша, софиянци са егоистни завистници, а ти си далеч от София.
Срамота да оставим сама жена в беда, срамота

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: PYTnik]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано24.05.20 17:02



идвай да помогнеш
в София



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано24.05.20 17:05



Днес е хубав ден.
Много ми хареса ти като написа и си призна, че по соца беше лесно и живеехме по добре.
Готова си да излезеш на протестите против бб и ЗА радев, радева, ниновая, мая и сидеров

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: PYTnik]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано24.05.20 17:19



Да бе, ти ми напомни за Сидеров... него никой не го слага в сметката напоследък. Всички броят на пръсти Мая, Радев, Славчо, Костя Копейкин... и вся осттальная сволочь... а Волен трае, трае, ама няма да си остави магарето в калта. Ще гледаме представления!



Още някой ще къса от опозиционния електорат:

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано24.05.20 17:26



То аз всичките съм ги отписал от сметката. Няма никакво значение как ще направят рокадото.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: PYTnik]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано24.05.20 17:50



Въобразяваш си. На мицубиши, което аз продавам, гаранцията му идва от производителя MHI.
Не съм особен случай, не съм голяма фирма, нищо специално като оборот, а климатиците дори не са ми основен бизнес. Допълват системите, например в дейта центрове и т. н.
В случая си въобразяваш.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Silverado]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано24.05.20 18:00



Не, нищо подобно, чист опит. Започнах с Фуджитцу Дженерал и се опарих, после Дайкин - скъпо и пак греда в качеството(тук има и подробности в моя случай. Добри са иначе) накрая стъпих на LG и нямам грижи вече десет години. Има и такива, които работят в отвратителни условия - фургони на баири тока спира, дизел генератор се включва, оборудването супер чувствително на температура, ебало си е майката. Всичко гърми, осветлението поправям даже, елджито си бачка и пет пари не дава



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: PYTnik]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано24.05.20 18:01



Въобще не съм гледал. Не съм се сетил.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Green Light]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано24.05.20 18:35



цитирам мнение на приятел, който с туй се занимава.
LG и Samsung продават нефелни машини - го цитирам.
Същото ми рече и за Хитачи, а и аз за Хитачи го потвърждавам с поне три случая.
За мен №1 са -Корона/да не се бърка с Краун/, за 2 място се бият Дайкин и Тошиба/Уруру Сарара и Дайсейкай/ и тогаз чак слагам Митсубиши на 3 място, но не съм запознат както теб с моделите им.





Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Green Light]  
Автор Liya ()
Публикувано24.05.20 19:05



Ся в мъжки разговор като се намесвам, сигурно горко ще съжалявам


Нашите са Дайкин, от май 3 години да станаха, и особено този в хола понякога не го спираме цял месец - дали това няма да ни излезе през носа? Не сме правили профилактика никога, а за онези филтърчета е ясно, че ги мием.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Green Light]  
Автор Liya ()
Публикувано24.05.20 19:09



Ако можеш да премериш диаметъра на тръбите, аз ще те консултирам какъв модел и марка да си вземеш, за да не се налага да сменяш тръби.

Грийни, при нас първо сложиха едни тръби още на груб строеж, когато не се знаеше какви климатици ще изберем, и после през тези тръби прекараха тръбите на климатика. Може и при Уни да е така и тогава няма да има значение какъв нов ще избере.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Liya]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано24.05.20 19:12



Няма да ви излезе през носът.
Когато климатикът е постоянно включен то работи на подържащ температурата режим, който е близо с една трета по икономичен от затоплящ или охлаждащ режим.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: PYTnik]  
Автор Liya ()
Публикувано24.05.20 19:14



Ок, вярвам ти, тенкс


Понякога съм се стряскала, като съм се усещала през зимата, че не сме го спирали цял месец.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Liya]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано24.05.20 19:17



Съгласен съм с Пътника
:-)



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Green Light]  
Автор Liya ()
Публикувано24.05.20 19:27



Тенкс, Грийни





Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Liya]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано24.05.20 19:41



боже, ич не се коси - моя, вторият, вече 17 години като го включа в края на октомври и го изключвам в началото или средата на април!
Инвертор зимата се не изключва, за да има полза от файдата!
И "Панчото" тъй беше.





Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.05.20 09:07



Да рапортувам до тук.

Дойде майстор, каза, че е изгорял моторът, който върти вентилатора на вътрешното тяло. Всичко друго си работело. Можело и да не намери такъв мотор. Чакаме.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано28.05.20 09:21



- вътре има вентилатор, който може да се е повредил и който се сменя

А
Н
Т
К



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано28.05.20 13:00



Жалко, на свестен майстор си попаднала. Надявах се да го смениш и да пуснеш тема за избор на климатик щот и на нас ни трябва





Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: vozac]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.05.20 13:53



Не знам какво искаш да ми кажеш, но от цялата тема стана ясно, че или е от вентилатора, или от компресора, или от електрониката... ДОРИ НА МЕН ми беше ясно че ще да е едно от трите неща.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано28.05.20 13:56



Не знам какво искаш да ми кажеш
На пазара за климатици съм. Мислех ще търсиш нов климатик и аз да попрепиша от твоя избор, но ти случи на майстор





Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.05.20 13:57



Жалко, на свестен майстор си попаднала. Надявах се да го смениш и да пуснеш тема за избор на климатик щот и на нас ни трябва

Ами аз по това го избрах... защото като му казах от коя година е климатикът и че по всяка вероятност ще се наложи да се купува нов, той каза (това-по телефона) - "не бързайте, може да е само малка поправка, тези климатици са по-добри от новите!"

И на място беше същото. Само дето моторчето било леко проблематично, защото било старичко... Иначе и компресорът му сработвал, и фреонът си бил колкото трябва, и вентилаторът въртял...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано28.05.20 13:51



Че как тей ще изгори моторът без причина????
Ами че то така може утре да запали и изгори и къщата!



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.05.20 13:57



Човек, аз отговарям на Возача!


На теб ти отговорих отделно.
АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 28.05.20 13:58.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано28.05.20 14:00



слушай ме внимателно - няма да повтарям!!!


Тъй и тъй ще ти свалят турбината на вътрешното тяло - попитай ги кой номер е лагера на другия и край и отиди купи най скъпия тих и качествен такъв. Обясни като го купуваш за какво ти е нужен. Струва жълти пари.
А, и да не забравя - турбината в банята, пръскаш я обилно с Мелио или Форте, тръкваш с мека бояджийска четка и плакнеш с душ-слушалката.
Вътрешното ти тяло ще стане тихо и безшумно както кога си го пуснала за пръв път.
Казвам ти го туй от собствен опит.



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано28.05.20 14:01



Ми блейка





Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Silverado]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.05.20 14:12



турбината в банята, пръскаш я обилно с Мелио или Форте, тръкваш с мека бояджийска четка и плакнеш с душ-слушалката.

Турбината ще я вземат и ще я чистят те. Нема се разправям с глупости и да си цапам ваната. А шумът изобщо не ме притеснява.

Това за лагера - ще питам.

Чакай, че малко се притесних... трябваше вече да се е обадил!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано28.05.20 14:17



чистата турбина се върти на два лагера - единия е в мотора/а ти слагаш нов/, а другия е на отсрещния и край и е грехота да не го смениш за жълти стотинки!
Малко лагерче е - колкот мише ушенце!



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.05.20 14:20



Ето на - познал съм повредата дистанционно, още в началото на темата.





Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.05.20 15:37



Ето на - познал съм повредата дистанционно, още в началото на темата.


Прав си - ти беше пръв, споменал ДВИГАТЕЛЧЕТО на вентилатора.

Венецът е твой!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.05.20 16:09



Съвсем логично - колата като мълчи, стои на едно място и съответно не се въртят гумите, подобно на вентилатор, най-вероятно не съм запалил двигателя.





Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано28.05.20 16:16



Не съм го споменал пръв - Возачът е писал преди мен.





Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.05.20 17:00



Той писа за вентилатора като цяло.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Crrafterr]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано28.05.20 20:10



стои на едно място и съответно не се въртят гумите, подобно на вентилатор, най-вероятно не съм запалил двигателя.

Не ли логично да изгоряла гума?



Тема И какво стана!?нови [re: UnicaDonna]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано28.05.20 21:20



Климатикът да не е отвърнал на удара!?



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.05.20 21:32



бе колкото и да давам газ, колата някак не върви без двигател





Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Crrafterr]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано28.05.20 23:37



Знам ли.
Не върти вентилатора - изгорял вентилатор.
Не върти гумата - изгоряла гума.

Не разбирам, но четох оная задачка с логиката и се упражнявам.





Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.05.20 23:48







Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.05.20 06:57



Все много знайте вий!



ЧовекО казА - вентилаторът ви е в ред. Изгоряло ви е моторчето на вентилатора.
Моторче аз го разбирам като двигател.
Пръв писА за двигател поручика. И той можеше да каже "вентилатор", ама писА "двигателче"!

Така го отчитам.

По женски.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано29.05.20 07:41



Уника, ти си права, Поручика правилно дефектира



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: PYTnik]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано29.05.20 08:22



Такава им е терминологията на българските техници. Електромоторът в случая не работи, но техникът го декларира като изгорял. Той може да е за пет други неща, изключващи пренагряване, нагаряне, намирисване на изгоряло, запушени носове на живущите в жилището, но нека да го броим за изгорял.





Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Crrafterr]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано29.05.20 08:23




Хибридите и зелените вървят. Както е тихо, като в избата на черковата, и пипнеш газта ...... и е тръгнала.




Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: vozac]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.05.20 09:01



Уника, ти си права, Поручика правилно дефектира

Нямам идея дали съм права. Казах - разсъждавам като жена, и то - жена със слаба техническа заинтересованост и подготовка.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано29.05.20 09:14



Абе, ок си. Щом на лагера не викаш броеница, в час си.





Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Koftia]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.05.20 09:23



Абе, ок си. Щом на лагера не викаш броеница, в час си.

Не му викам, защото изобщо не знам как изглежда, иначе може и на броеница да го оприлича, и на нещо по-цветисто!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: UnicaDonna]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано29.05.20 09:23



Смях, среднощ.
Сачмения лагер ако го счупиш, направо си изглежда като броеница.

И, ся..... да не вземеш да пробваш ? Ако да, увиваш лагера в парцал и тогава трошиш.




Тема Re: КЛИМАТИКнови [re: Koftia]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.05.20 10:04



Смях, среднощ.
Сачмения лагер ако го счупиш, направо си изглежда като броеница.


Интересното ми е (нали знаеш, че често разсъждавам съвсем отвлечено), че има някои неща, които направо ме отвращават, нямам никакво отношение към тях и ако се наложи да ги погледна - тутакси започвам да се прозявам и губя интерес, или ако съм запомнила нещичко - до седмица го забравям.. Всякакви технически елементи от рода на двигатели и пр са в този кюп. Уникалният и малкото са ТОЧНО В ПРОТИВОПОЛОЖНИЯ ПОЛЮС. Един поглед и всичко им е ясно... айде за бащата е ясно - видял е сума двигатели през живота си, това му е специалността... Ами малкото как можа да запомни от един поглед още от хлапе кое е лагер, кое е втулка и кое е ремък?

И на прощъпулника ГРАБНА ОТВЕРТКАТА!

Е как да не кажа сега, че и това е вродено?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 29.05.20 10:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.