Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 23.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Не разбирам?нови [re: Metropolis]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано11.04.20 16:19



"...какво можело да стане ако подквасим морето..." Това е шеговита метафора, воденето на отговорна и правилна политика е нещо съвсем реално. Трябваше ли да дойдат тежки времена, че да се сетим, че ще ни трябват инструменти, за излизане от нея? Бордът е сериозен отстъп от пазарната икономика, а тя е разковничето за възстановяването на страната от пандемията. Всички правителства управлявали след налагането на валутния борд, имат общо с него, не само герберите.

Затова бордът не е друга тема!

По време на пандемия, освен здравето, големият проблем е възстановяването след нея. А как ще възстановим икономиката, като имаме такова базово ограничение. Отговорът е, трудно! Все едно да вършим всичко с раница пълна с камъни на гърба. Не забравяй, че икономиката е състезание (конкуренция), а нашите конкуренти са без раница и много по-натренирани от нас, защото развиват този вид икономика от стотици години, а ние от 20.

Затова бордът не е друга тема!

Опитваме се да защитим българските производители. Но те съществуват до толкова, до колкото има пазарна икономика, убивайки я, убиваме и тях.
Принцип!
Притискайки веригите с командно-административни мерки, те ще си го "върнат" на производителите, най-малкото защото са големи и силни. Това е грешка на микро и макроикономическо ниво. Това е проява на неграмотност и незрялост!

А ние още нямаме 100 % пазарна икономика, заради ограниченията на борда. Не може да я ограничаваме още, преди да сме я изградили напълно, недалновидно е!

И най-малко заради последните изявления на Борисов, че форсираме влизането в Еврозоната, бордът не е друга тема.



Редактирано от LAMBl на 11.04.20 16:17.



Тема Re: Не разбирам?нови [re: LAMBl]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано11.04.20 16:51



Не знам за кой път да повторя че от гледна точка временни тактически мерки считам че това което предлага Танева ми се струва разумно. Мился че тя е най-адекватна на фона на другите малоумници в кабинета. (Държавата унищожи възможностите на бг производителите като затвори ресторанти и хотели. Освен това кретенските мерки за затваряне на фермерските пазари и силно ограниченият достъп до другите пазари дава изключително монополно положение на големите вериги.) Твърдя че държавата трябва да направи в този момент нещо за тях.
А инак съм съгласен с теб, че последните изцепки на Боко за еврозоната за много притеснителни.



Редактирано от Metropolis на 11.04.20 16:52.



Тема Re: Не разбирам?нови [re: Metropolis]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано11.04.20 17:27



Ето още едно мнение на специалист:
Иначе, като цяло, се обсъждат доста административни мерки, които изкривяват пазарните принципи. Моята лична принципна позиция по този въпрос е, че административното вмешателство в пазарните принципи краткосрочно може да изглежда добре, но дългосрочно натрупва неефективност на икономиката, на предприятията и на бизнес субектите, която след това донася много по-големи щети. С други думи, аз лично съм против такива вмешателства.

От тук:



Контекстът е малко различен, но принципът е ясно изказано и аргументиран.

Иии ... чувствам се странно да цитирам "авторитети", които ги смятам, че са под моето ниво, но явно, хората са склонни да се доверяват на "признати" авторитети.

Редактирано от LAMBl на 11.04.20 17:31.



Тема Re: Не разбирам?нови [re: Metropolis]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано11.04.20 17:50



еврозоната

сега е времето. :)



Тема Re: Не разбирам?нови [re: LAMBl]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано11.04.20 17:48



ало, ало - не съм стигнал до края на темата и може и да съм и изтървал G точката, де'т се вика, ма наскоро били гласували закона за преебавката на нашите превозвачи без много джангър.
По спомен Ангел Джамбазки попита тогаз - добре де, нека имало свободно движение на стоки и капитали - ми нека има, щом така е според европата.
Тъй ама, дойдоха вашите/френските и т.н./вериги и удушиха нашите производители с "движението на стоки и капитали" и ний, добре, тъй да е.


После обаче не им биндиса нашите превозвачи да ги дъмпят и решиха да ни издухат от пътя си със закон.
ТА, подозирам аз, че туй е ответна мярка от наша страна, но скрита зад куро навиру са!
Ай ша им!!!!!



Тема Re: Не разбирам?нови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано11.04.20 17:55



Няма ли най- накрая да признаеш, че сме загубили войната, и всичко определя завоевателя. От него зави пазарът, икономиката и банките ти. С борд и без борд, все тая.
Стига чете книги бе човек.
Да се радваме на това, че и по лошо може да има.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Не разбирам?нови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано11.04.20 18:08



Четеш ли темата?
Слугините са щастливи че магазините ни са пълни с италиянси, френски, германски стоки и много магазини с употребявани парцали



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Не разбирам?нови [re: T a n y a]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано11.04.20 18:16



Естествено, кога, ако не сега, когато е хванал бика за рогата. Гледаш ли, какъв е намаан и ... кисел?

От две седмици не е спрял да ни се кара...



Тема Re: Не разбирам?нови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано11.04.20 18:19



Да, но на мен ми изглежда, че сме изгубили войната с интелекта. Глупостта е взела връх.



Тема Re: Не разбирам?нови [re: LAMBl]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано11.04.20 18:55



Кога е това след това, когато икономика умре ли?





Редактирано от Metropolis на 11.04.20 18:57.




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.