Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:20 24.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Румен Гечев номер 2!нови [re: kiko64]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано09.04.20 14:29



Направи си интернетбанкиране. Ще си плащаш всичко от телефона. За този вариант на 741 и аз не знаех. Аз пращам през интернетбанкирането ... и не е от моята банка.

Не искам да ми гледат в частния живот.



Тема Re: Не разбирам?нови [re: Metropolis]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано09.04.20 14:39



Зависи, за мен не е преувеличено!

Все едно да клекнеш пред входа на Президентството и да се изсереш и когато те арестуват да кажеш, ама виж колко малко лайно съм изсрал - само 2 см., не преувеличавате ли? Не, не размерът на лайното е важно в случая, а че пред Президентството не се сере!!!

Важното, което коментирам е, че такива мерки са недопустими!!!



Тема Те мерките вече почнаханови [re: LAMBl]  
Автор TCNQ ()
Публикувано09.04.20 14:52



Само да се подложи на засилен контрол вноса на боклуци, и той гърми веднага! Вчера 5 тона турски домати с пестициди, днес 20 тона краставици. С това ни хранят "качествено и евтино" миндилите, да не мислите, че с друго!?!





Тема Re: Не разбирам?нови [re: LAMBl]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано09.04.20 15:08



Ако темата е "неадекватността" - то не разбирам самата тема


Аз разбирам теми, които са зададени дискусионно. Темите, неподлежащи на дискусия, са драсканица КУР на стената на комшията. Нещо повече.

Така че, ако допускаш дискусия, дай да обсъдим 1 бр. от килото директиви. Пък да видим кой точно и кога ще ни осъжда. (ето това вече си е наистина смехотворно)

Защо съм постнал тези текстове? За да разбереш веднъж завинаги, че реакцията на държавата е НАПъЛНО АДЕКВАТНА.
Вероятно трябва да пусна тълковния си речник, за да ти разясня какво означава думата адекватен. На теб трябва да се пише бавно, подробно, дълго и без никакви намеци сам да се сетиш. Щото не се!

Но ще постъпя по-смирено, чрез примери:
- на усмивка се отговаря с усмивка (а не с плач)
- на шамар се отговаря с шамар (а не с брадва)
- на ядрена бомба - с ядрена бомба (а не със салата от марули)
- на кражба се отговаря с глоба или затвор (а не с електрически стол)
- на жарко слънце се отговаря със сянка (а не с калорифер)
- на и т.н.

Значи, в примерите ясно е описан административен произвол, с който ярко, просто блестящо и ослепително, се нарушават основни принципи на свободния пазар и конкуренцията.

Та:
- на административния произвол - с административни мерки.

Кой разбрал- разбрал.



Тема Re: линковенови [re: Crrafterr]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано09.04.20 15:10



Не знам от къде си извадил тази информация, но като цяло е вярна само откъм скеле. Конкретиката е толкова силно преувеличена, че имам усета, че е писана по преразказ и чуто-по-коридора, отколкото от запознат с материята.

Да ... вярно е, че бай Митре не може да си плати, за да си продава пипера в Кауфланд, Но пък същият Кауфланд продава продукцията на доста мастити български производители.

Гледам, че са цитирани само чужди вериги. Ми да ви кажа за Фантастико тогава, българско и родно.

В сравнение с Метро например, инвестицията на производителя във Фантастико е двойна. Та ... добре са почерпили чужбински опит и наш'те момчета.




Тема Re: Аз съм лесен!нови [re: BATHco]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано09.04.20 15:10



Ако всички инзвънземни не са македонци ..

Ами са. :)))

Не знам кому ше попречи този закон, но ми се струва, че може и да помогне..
...аз бих пазарувала основно на тези шандове за да подкрепя и местните зааралийски производители. :)



Тема Re: линковенови [re: pravil_nick]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано09.04.20 15:08



Пропуснах ли да кажа откъде? - от гугъл!
Би било интересно да споделиш кое в нея е силно преувеличено. Петте хиляди за артикул? - това най-бързо ще разбера дали е вярно и за коя година.



Тема Re: Не разбирам?нови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано09.04.20 15:22



Приятелю, къде видя да съм против защитата на българските производители?
Къде видя да съм против запазването на печалбите в България?



Аз казвам:

Това не се прави така!!!

Това няма да даде резултата, който казвате, че ще има!!! Ефектът ще е обратен! Ще ни излезе скъпо и прескъпо!!!

Да зема да ти пратя някой и друг милион, та да започнеш да ме четеш правилно.



Тема Re: Румен Гечев номер 2!нови [re: kiko64]  
Автор 741 ()
Публикувано09.04.20 16:18



Декларации ли се попълват ? Говоря за ежемесечни вноски за осигуровки здравни , пенсионни и още там дреболии + ДДС . Имат срок за плащане .

Дотук си изредил три декларации всеки месец. Счети ти ги подава и не ти казва, очевидно те пази от стрес :) Накарай я да ти отвори сайта на нап където ги подава и да ти покаже откъде се плаща, ако не си го отварял това досега.

Дебитна карта към фирмената сметка се вади с едно листо в банката за нула време, за нея ми искат май пет лева на година, нещо такова. На мен ми е удобно, последните години почти само с нея си пазарувам.

Иначе, освен това дето ти писах горе, през нап може да се плаща и с ePay, на същото място е, но него не съм го ползвал никога.



Тема Re: линковенови [re: Crrafterr]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано09.04.20 17:10



За да влезеш в Метро, плащаш 3000 лв еднократна такса за 1 бр артикул, демек плащаш си 3 бона правото да продаваш там. Ако имаш 5 артикула или разфасовки, плащаш 15 000. И тази такса е за магазин. Ако си в 10 магазина, във всеки плащаш отделна такса".

Невярно. Производителят, който и да е той, не може да си позволи лукса да продава само пет артикула в Метро. Това едно ... И второ - според горните цифри първоначална инвестиция от 150 000 лв. никой не е толкова луд, нито да плати, нито да поиска. Бидейки и наясно, че В общите им условия има до 22 вида такси в различните договори – рекламни, административни, за рождени дни и други, които призводителите са длъжни да плащат. Т.е. инвестицията е постоянна константа. Но – да, първоначалната инвестиция е голяма. Плащат се входни такси, както за магазин, така и за всеки артикул. За новооткрит магазин също, за нов листван продукт – също. Но таксите са три-цифрени и все пак не се случва всеки ден. Лесният начин е: препоръчват те на някой мениджър, отиваш с пликче почерпка и стискате ръце. Това, предполагам, е вярно, но то важи къде ли не.



Продаваш олио на търговска верига за 3 лв., тя не ти плаща 3 лв., а ти начислява такси за 2 лв. и ти плаща 1 лв., което е под себестойността на продукта. Търговците се изхитриха. Вдигат си цената към веригата с въпросните 2 лв, и стоката пак им се връзва на 3.

Друго фрапантно нещо – предлагат протокол за прихващане и българският производител е длъжен да го подпише, ако не го направи, се смята за подписан и че производителят е съгласен. Пълна глупост. Всеки договор и анекс се подписва и от двете страни. Ако производителят разполага с достатъчно добър търговец, може да се предоговарят точки и проценти. Но в общи линии договорите им са твърди.

Един производител е длъжен да предлага на веригата всичко, което произвежда. Длъжен е също да продава продукцията си на цена, не по-ниска от тази, договорена с веригата. Има и неустойка, ако даден артикул се спре в дадена верига, но се продава на други места. Отново невярно. Каквото предложи производителят, това ще продава веригата. Ама никак не е длъжен да предлага всичко. Длъжен е само да се съобразява с цените на продуктите, които са подадени в промоция ! Тук производителят дължи неустойка, ако евентуално е допуснал друга верига да продава продукт в промоция на по-ниска цена. За никоя цена от останалите продукти извън промоция не се носи отговорност, нито пък за спрян продукт и т.н.бля-бля.

При неспазване на клаузите или закъснение на дадена доставка (дори с един час) се плащат неустойки от порядъка на няколко хиляди лева. Невярно. Има заложени разни подобни условия в договорите, но те са почти проформа. И да - искат си стриктно доставките, защитават си интересите. Датите и часовете всъщност са стегната организация и улеснение. Инак ще настане хаос – доставено, недоставено, дошъл камион, не дошъл. При евентуална невъзможност да доставиш доставка или стока, уведомяваш надлежно веригата и проблемът е решен. Тук обаче наш’те момчета от Фантастико са придОбрили модела. Онези глобяват, при това солено - 1200 лв, уведомил, не уведомил. После имаш опция да обжалваш, ама ... свирено.

Относно цитираните такси и проценти, заложени в договорите – да, има ги. За сравнение - Кауфланд докарват и до 40 % инвестиция, Метро – 18 %, Фантастико – 30 %. Лично мнение и опит – Метро са най-евтината верига (за доставчика). 1/3 от процентите са постоянна константа, останалото е спорадично и както се договориш.

Той твърди, че има натиск за удължаване на срока за плащане до 50-60 дни. Преувеличено. Най-дългият срок е 45 дена. Мисля, че на Метро беше. Но и тук имаш опция да преговаряш. И като се договориш, плащат си.

У нас се внасят най-нискокачествените и евтини стоки, често с изтичащ срок на годност. Чрез преопаковане им слагат по-дълъг срок на годност от реалния, според КЗК и според бивши мениджъри. Пълен абсурд ! Не знам какъв олигофрен трябва да си, за да измислиш това или пък да го случваш на практика.

И още мога да продължа, но ме мързи вече.


Редактирано от pravil_nick на 09.04.20 17:20.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.