Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 05.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Чудя се защо...(коронена тема)  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано27.03.20 21:17



Слушам, слушам... Нам колко си хиляди легла осигурени, полеви болници... Фирми шият маски и костюми за МЕДИЦИНСКИТЕ ЛИЦА...

Добре бе хора, след като доказаните ни заразени до момента са по-малко от 300 - не е ли по-добре, като ги "докажат" - да ги поставят в карантина В БОЛНИЦИ? Или на някакви изолирани места, но НЕ ВКЪЩИ?

Помислете - вкъщи живеят още хора. Млади, стари... Често няма маски и дезинфектанти по магазините... някои хора няма да имат възможност да се снабдяват - скъпи са. Някои няма да са толкова съвестни.. Някои няма да са толкова внимателни... ами не си е лесно 24 часа да държиш стерилна обстановка! При положение, че изнесоха толкова потресаващи данни колко траен бил този вирус и как можело от едно пипване на окото да си го вкараш! Колко ли НОВИ случаи ще има само от контактите с вече заразени и карантинирани вкъщи?

Да, важно е НИЕ да не ходим по улиците и да не се срещаме с хора, обаче защо при доказано заразени да рискуваме те да заразят още сума народ около себе си? Не трябва ли всичко това да е под контрол, а не оставено на съвестта или възможността на самите заразени?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано27.03.20 21:26



И къде точно предлагаш да седят тези заразените ?! В концлагер ли ?
Защото сега са двеста и.., утре като станат хиляда, къде точно ?! В коя болница ? И кои болни точно да се изритат, за да има място за инфектирани, но с лека симптоматика.
Генерала се вайкаше, че има 5-6 човека напълно здрави, но не дали 2 отрицателни проби. Мотаят се там, легла заемат. И като нашият болниците със здрави, какво ще ги правят критичните ?! Защото то предстои ...




Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано27.03.20 21:33



Таз зараза шета от три месеца, и много са я изкарали без да разберат. Аз разбирам сега, изкарах я преди месец, и то упорито лекувайки се с мастика и цигари, заразил съм хиляди, някой заразил мен, виновни няма. Виновни са китайците, които ядат плилепи, и плъхове, змии, и всичко що шава. Приемат юдаизма, и ядат кашер, хумус, тхина, и риба само с люспа, и Етиен Леви става председател на Комунистическата партия, той свестен човек, гарантирам за него.





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: pravil_nick]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано27.03.20 21:36



Защото сега са двеста и.., утре като станат хиляда, къде точно ?! В коя болница ?

Глей ся. В Пирогов ЗАТВОРИХА 60 ДУШИ ДОКТОРИ заради трима болни. В момента и в другите болници има "концлагерирани" доктори.

А може би няма да "станат хиляда", ако веднага ги отделим от здравите хора? Докато са още 300? Пък като станат хиляда - ще му мислим.

Малко отнесено, но... на вълкът затова му е дебел вратът, защото сам си върши работата. Тоест - САМ си пази заразените и не разчита на съвестта и възможностите им.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Glastar]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано27.03.20 21:37



Таз зараза шета от три месеца, и много са я изкарали без да разберат.

Така е. Не можем да знаем дали тоз до нас не е заразен. Ама когато ЗНАЕМ - по-добре да не е до нас.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.03.20 21:43



няма здравна система, която да издържи на това натоварване.
доказани с вируса, които са добре, натикани в болница, това е безумие


Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.03.20 21:44



и после, днес са 300, след 20 дни знаеш ли какво ще е...


Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано27.03.20 21:49



Ама къде ? .. къде предлагаш ?
Щото акъл можем да даваме 'сите. Решения трябват.






Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано27.03.20 21:50



Не знам... не мислиш ли, че заразените ще бъдат по-малко, ако има начин болните да се изолират за известно време?

Не знам дали в Китай онези болници не ги построиха точно заради това.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: pravil_nick]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано27.03.20 21:51



Ама къде ? .. къде предлагаш ?

Къде изолираха лекарите? В болниците. В Окръжна освободиха цяло отделение в очакване на карантинирани лекари... БЕЗ да са заразени. Само контактни.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано27.03.20 21:57



Аз отивам до банката за мангизи и отвънка опашка, на по два метра един от друг. И едни моми и юнаци с маски вървят напред с въпросник в ръка и ни изпитват. Кадрова справка, до колко може да съм бил в контакт със заразен. Една мома китайка ме изпитва.



Абе, сестро, тези, съвършено същите въпроси, имам право да ти ги задам и аз. How the fuck would I know who you had been in contact with and you made sex with (without having mask on)



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано27.03.20 22:00



Знам че ти така и така не четеш. Затова няма да се хабя да пиша. Е тук за

.

А инак най-ефикасно налагат спазването на карантината в .

Редактирано от Metropolis на 27.03.20 22:01.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор .Jess. ()
Публикувано27.03.20 22:02



В момента може и да има някакви легла все още за карантинни случаи с лека симптоматика, но скоро няма да е така. Да не говорим, че излишно се изтощава здравната каса, а средства ще трябват! Още сме в началото.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.03.20 22:03



положителен не значи болен, уни


Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано27.03.20 22:06



И, като в новините на Дира за Германия - 1 милион положителни не на всяка цена означава 1 милион умрели.





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано27.03.20 22:08



Така .. и ? Стават хиляда. Къде ги изолираме ? Стават 2, 3, 8 хиляди ... къде ?
Зала Арена е подготвона и колодрума в Пловдив (ако се не лъжа), и те са подготвени за тежки ! случаи. Ти гледа ли в Испания, как лежат по коридорите, директно на земята. Това ли да стане и тук, ако сме натъпкали болниците с заразени, но здрави.

Апропо, ако аз се разболея и съм с лека симптоматика (чук, чук!), съвсем не искам да ме изолират някъде си. А пък, ако взема да се влоша, се надявам да ме приемат в болница. А не да ми рекат, че няма място и е пълно със здрави, ама заразни.




Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Koftia]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.03.20 22:09



пич, ти може да си носител на вируса и да не си болен.


Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано27.03.20 22:10



Знам.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор 2biri ()
Публикувано27.03.20 23:15



1. Няма толкова места.
2. Има болни от други болести.
3. Няма лечение така или иначе, заемат легла.
4. Чисто логично - домашните могат да спазват карантина, цяла болница с всички болни - не бива.
5. При нужда от респирация на други - трябва да има къде.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Koftia]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.03.20 00:17



Абе, сестро, тези, съвършено същите въпроси, имам право да ти ги задам и аз.





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Glastar]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано28.03.20 00:32



"Таз зараза шета от три месеца, и много са я изкарали без да разберат. "
Ами нали са всички тези мерки-да я разберат.

Кое да разберат?



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: pravil_nick]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.03.20 07:05



Така .. и ? Стават хиляда. Къде ги изолираме ? Стават 2, 3, 8 хиляди ... къде ?

Ако настоящите 300 бъдат изолирани - доста по-бавно ще станат 1000, 2 или 3 хиляди.

Не забравяй къде се намираме все пак. България не е Китай, нито Италия дори - като брой на населението.

Около всеки карантиниран в къщата му има поне по още един, двама, трима ВРЕМЕННО здрави... те като ходята навън - също контактуват с по Х хора на ден.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.03.20 07:11



пич, ти може да си носител на вируса и да не си болен.


Да, и това е донякъде смешното. НЕ СЕ болен, само носител си, пращат те у вас и заразяваш всички околни, а някои от тях може и ДА СЕ РАЗБОЛЕЯТ, макар че ти не си болен.

Виж, не ти ли е куриозно? Непрекъснато ни тъпчат в главите да носим маски и да си мием ръцете (минимум), защото от едно СЛУЧАЙНО докосване на СЛУЧАЕН човек в магазина може да се заразим... А в къщата ти има човек, който, дет се вика, и с поглед може да те зарази. Той нали ходи вкъщи, пипа дръжки, сяда на тоалетната чиния, влиза в банята...

Ти може да си съвестна, ама карантинираната комшийка ДАЛИ Е?

ПП - а пък АКО в един дом има доказано заразен, и всички 5 човека около него останат "чисти" - значи ТОЗИ ВИРУС ИЗОБЩО НЕ Е ТОЛКОВА ЗАРАЗЕН И ОПАСЕН.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 28.03.20 07:12.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано28.03.20 07:13



в малдивите отделили цял остров за изолиране на тия под карантина, хотел направили, безплатен за пациентите.

та така...




Love All,Trust a Few,Do Wrong to None

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано28.03.20 07:22



Даже мисля, че тези, които се връщат в България, трябва да бъдат отделени на едно място за 14 дни, а не пуснати по домовете им. Така по- лесно ще бъдат контролирани и няма как да нарушат карантината.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: dama spatia]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.03.20 07:41



Даже мисля, че тези, които се връщат в България, трябва да бъдат отделени на едно място за 14 дни, а не пуснати по домовете им. Така по- лесно ще бъдат контролирани и няма как да нарушат карантината.

Не знам дали трябва да бъдат отделени, или поне да им се направи веднага тест.

Ердоган мисля че прави нещо подобно. Не разрешава на чуждите шофьори да влизат в Турция без 14 дневна карантина. САМО БЪЛГАРИ ПУСКА ОЩЕ!



Благодарение на Боко, разбира се.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.03.20 07:47



в малдивите отделили цял остров за изолиране на тия под карантина, хотел направили, безплатен за пациентите.


Струва си да се проследи как там се е развила короната.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано28.03.20 08:26



Не, в болници няма как да стане. Може би ни чакат Колонии за заразените, но според мен, точно това се опитват да предотвратят сега правителствата с тези мерки. Един вид - "дисциплинирайте се сами, за да не ви дисциплинираме ние". С бодлива тел и въоръжени постове.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано28.03.20 08:36



Виж, не ти ли е куриозно? Непрекъснато ни тъпчат в главите да носим маски и да си мием ръцете (минимум), защото от едно СЛУЧАЙНО докосване на СЛУЧАЕН човек в магазина може да се заразим... А в къщата ти има човек, който, дет се вика, и с поглед може да те зарази. Той нали ходи вкъщи, пипа дръжки, сяда на тоалетната чиния, влиза в банята...

Куриозно е.:-) Куриознен е и факта, че от 15 дена сме в извънредно положение, а вчера Генерала каза, че още обмислят дали карантината да не важи и за членовете на смемейството на доказано положителен.

Най ми се вижда логичен твоя начин, но как да стане, не знам. В момента тези 300 болни не са на територията на едно населено място. Има области с по двама - трима. Няма как да няма помещения, не казвам в болници, да бъдат настанени там, защото те така или иначе са вкъщи и не се нуждаят от активно лечение.

София ще е малко по-трудно, но от тези 300, 200 да са софиянци, пак ще се намерят няколко помещения, в които да им се осигуряват условия в изолация. И пак ще излезе по-евтино, отколкото да чакаме още три месеца вкъщи, за да дойде пикът.

Това са само 300 души. Да бием дупенце, докато не е станало дупище, казват в древен Китай. Освен, ако не са само 300 и внушенията, че държим юздите и знаем, че правим най-правилното, не са воал върху и без това затворените ни очи.


Много пари се харчат хаотично и много въпроси не се задават сякаш.

Нека сме лесни, достъпни, отворени. Crrafterr


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Green Light]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано28.03.20 08:44



Един вид - "дисциплинирайте се сами, за да не ви дисциплинираме ние". С бодлива тел и въоръжени постове.

В Ухан не беше ли така?:-)

Даже няма да се претовари здравната система, ако ограничиш първоизточника, вместо да опитваш да "контролираш" екстраполацията.

Това няма да има край иначе. Няма логика, не виждам оправията да дойде с топлото време, цяла Африка регистрира случаи. Или генерални мерки, или естествен подбор. Друг вариант има ли?

И без това, като отслабят карантината, ще се върнем в начална точка.

Нека сме лесни, достъпни, отворени. Crrafterr


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано28.03.20 08:47



в някое от интервютата или статиите с доц. Мангъров чух/прочетох, че след края на януари спират да правят тестове, Уни, защото всички излизат положителни

т.е. ако и ти отидеш да си направиш тест, ще излезе, че си изкарала вече коронавируса

няма как да се изолират 80% от хората, защото са заразени

позитивна проба не означава болен, болен не означава тежкоболен и тежкоболен не означава критично

в болница лежат само най-тежките случаи, за да им помогнат да дишат



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Green Light]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано28.03.20 08:53



Щом ви искат някакви бележки по улиците, значи никой не ви пита — а веднага ви управляват с овчарската тояга.




п.п. Снощи мъжа искаше да излиза — той работи от 1 седмица хоум и от миналия уикенд не е излизал даже в нашата собствена градина.

Аз всеки ден съм в центъра и знам че службата за ред контролира кръчмите и дискотеките в центъра да не са отворили тайно и да не организират “корона парти”.


Та моя мъж снощи за пръв тая седмица път беше в центъра и на дискомилята. Беше шокиран Каза че ще пусне брада докато нормалността в ежедневието се завърне — сега има двуседмична брада

Разходихме се и до малкия град в съседната бундесланд, където той работи.
Реших да мина по единия аутобан, където винаги е задръстено — той каза че това не е добра идея. Но на отиване имаше само 3 камиона и 2 коли — темпомата беше около 15 мин на 300 км/ч На връщане в посока Хамбург трябваше да минавам покрай строеж на аутобана и бяха оградили с ограничения.

Искаше да ходим и до Гронинген, Холандия, но го разубедих, беше 23.00 ч и бях уморена.

Върнахме се на дискомилята в нашия град и купихме.... закуска роло/дюнери Корона, ето стои още в кухнята, моите хора още спят





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано28.03.20 09:30



тия не знаят какво и защо правят
спрете да гледате телевизия





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Vtasahme q]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.03.20 09:31



“Куриозно е.:-) Куриознен е и факта, че от 15 дена сме в извънредно положение, а вчера Генерала каза, че още обмислят дали карантината да не важи и за членовете на семейството на доказано положителен.”

Радвам се, че поне ти си на моето мнение... точно ти

Това с карантината върху семействата принципно е донякъде приемлива мярка (ако беша приложена навреме) , но какво по дяволите означава “карантина” по български? Някой ще се погрижи ли на тези карантинарани семейства да им носи храна и всичко друго необходимо?

Относно “няма легла” - айде бе!! Както се каза -това не са БОЛНИ, трябва само да бъдат изолирани. Да ги настанят в палатите на Баневи!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.03.20 09:50



Сестра ми си счупи ръката скоро -бяхме в извънредно вече. Обслужиха я най-нормално в ИСУЛ. И Окръжна работи

И защо за телевизията? Гледам кримки цял ден!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема В Румъния ....нови [re: UnicaDonna]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано28.03.20 10:08



Четох едно интервю на една журналистка от Гюргево .... Та да я цитирам:

Какви мерки се вземат сега за претовратяване на разпространението на инфекцията?

- Във всяко населено място са създадени карантинни пунктове за лицата, които биха могли да са носители на заразата, и те се охраняват от жандармерята и полицията.


Интервюто



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано28.03.20 10:24



Те не ходят на вън. Под карантина са.




Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: pravil_nick]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.03.20 10:53



Не ставай смешна. Откъде си сигурна?

Ромите и те ли си спазват карантината, според теб?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано28.03.20 11:17



Струва ми се, че оплете темите.

За карантина ли говорим, за болни ли, за носители ли?!
Единствените цигани, официално обявени, бяха.. един! Ако се не лъжа, случаят от Сливен. Дето го изфащали да щъка по кръчми. Биде набързо "въдворен", барабар с другите двама цигани съквартиранти. Които, забележи, отрицателни, но под карантина също.
А, относно контрола - не знам методите, но мерки определено се взимат. Аз лично съм подавала сигнал в полицията за едно стадо мигриращи копанари. Ами на другия ден следа нямаше от тях. Шапка свалих..




Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: dama spatia]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано28.03.20 12:10



Даже мисля, че тези, които се връщат в България, трябва да бъдат отделени на едно място за 14 дни, а не пуснати по домовете им. Така по- лесно ще бъдат контролирани и няма как да нарушат карантината.

Даже си го представям на живо с родния ми син, който миналата година живя като студент в Германия. как ще се прибере поради затворен за занятия университет или освободен безсрочно от работа заради карантината и от летището ще го въдворят в "едно място", каквото и да е то - карантинен палатков концлагер. Където какво ще яде, пие, сере и каква ще е хигиената и кой ще плаща за нея и извън коронавируса какви по-тежки рискове за здравето го чакат и кой ще се погрижи за здравето му и прихванатите болести, които НЕ СА ГРИПЕН ВИРУС - никой не знае, нито ще си мръдне пръста да оправя гафове и проблеми.

Честно - мечтая вече за пандемия, която да прибере на оня свят малоумните!
Като чета какво става в Индия и кви ги къдрят тамошните мангали - ми тук фраш от индийци, бе!





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: pravil_nick]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.03.20 12:25



Тепърва ще чуеш за бум на болни точно в онези райони.

Освен ако наистина не е вярна максимата, че "от топло и МРЪСНО никой не е умрял"!

Тоест - имат по-як имунитет от нас.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 28.03.20 18:21.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.03.20 13:17



Ето за тези, които смятат, че да си само заразЕн и без симптоми е успокоително. От днешния брифинг:

“Тревожно е състоянието на пациентите от по-високата възрастова група, включително и на 86-годишната жена, която се намира във ВМА. Тя е пред интубация и с изключително тежка клинична картина, която се развива много бързо. За четири дни от състояние без оплаквания до изключително сериозно състояние"

Четири дни!

Изпреварващо - да, възрастна е, но всъщност се оказа, че процентно най-поразена е възрастовата група 40-50...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано28.03.20 13:54



а'мчи и ние си имаме Белене - къф ни е зорът?



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано28.03.20 14:10



Да, и аз преди 3 седмици чух по ТВ за такъв случай — тъкмо установили че е заразен и той за 3 дни починал





Тема Не се чуди!нови [re: UnicaDonna]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано28.03.20 14:22



Предполагам, че предполагаш защо няма огласени повече заболели в нашата страна .... Аи, защото няма много тествани!

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Не се чуди!нови [re: BATHco]  
Автор pishmangreek (минаващ)
Публикувано28.03.20 14:41



Няма много тествани защото няма тестове.
Щели да правят масов скрининг!
С какво бе? С 1 млн тестове за 7 млн население?





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Silverado]  
Автор pishmangreek (минаващ)
Публикувано28.03.20 14:44



а'мчи и ние си имаме Белене - къф ни е зорът?

А там базата стои ли си или всичко е в разруха като бившите казарми във военните подделения?
Ако да, по-добре да се прехвърлят там бежанците, хем няма да има къде да ходят, а сегашните бежански лагери, които са с много добри условия да се превърнат в карантинни центрове за заразени с covid-19.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: pishmangreek]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано28.03.20 14:48



мисля, че си е нормалнодействащ затвор и сега.
Влиза се и се излиза само по един понтонен мост и покрай караулка.
Спомените ми са от 1989г. - ходих на поклонение.



Тема Re: Не се чуди!нови [re: pishmangreek]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано28.03.20 14:47



Чули, недочули, разбрали, недоразбрали ...
Масовият скрининг е върху 1000 души от втора линия (така да я наречем). След две или три седмици на същите тези души, ще се направят повторни тестове. Идеята е да се търсят антитела и как във времето човешкия организъм "кореспондира" (не съм специалист) с тези антитела. И всичко това, за да се пресметне, кога аджаба може да се пристъпи към охлабване на режима.




Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Vtasahme q]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.03.20 19:20



Втасеее!!! Карантинирали са семействата. Слава Богу, най-накрая се сетиха.



По-добре късно, отколкото... още по-късно!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано28.03.20 19:25



Смятам, че милион и нагоре са изкарали болестта, с леки симптоми, или без. Чакаме да пекне слънце, смятам че идва от космоса, всичко вирусно.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано28.03.20 19:30



И всички съвестно спазват разпоредбите!

Тъкмо ми дойде съобщение във вайбър от приятелка излизала днес. Дословно преписвам:

"По "Кап. Райчо" работеха две фризьорници и една маникюрница, Общината прави тротоари, на пазара ври от хора и всички магазинчета. вкл. за домашни потреби работят."

Въпрос: А и моето семейство идиоти ли сме?

Нека сме лесни, достъпни, отворени. Crrafterr


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Vtasahme q]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.03.20 19:44



И всички съвестно спазват разпоредбите!

Кавичките, кавичкитеее!!!

Пропуснала си ги.

Точно това имах предвид, като пусках темата. Просто трябва да се отделят всички болни. Тоест - с положителен тест.

Така е, на пазара всичко си работи. И тарапаната е както всеки ден. Тук-там някой с маска.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано28.03.20 19:48



Време е някой да каже, че царят е гол.

Това не работи по този начин.

Нека сме лесни, достъпни, отворени. Crrafterr


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Vtasahme q]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.03.20 20:16



Всъщност няма разпоредба за затваряне на магазини и спиране на работа. Имаше нещо, което коригираха - могат да си работят при спазване на изискванията за дезинфекция, брой клиенти на едно място и хигиена.

Затворени са само няколко конкретни сектора (ресторанти, кафета, барове, молове, фитнеси, развлекателни, културни институции, работа с деца). На всички други е разрешено да работят без ограничения, при допълнителните изисквания.

Отделен въпрос, че много затвориха по другата причина - липса на клиенти. Но имат право да си работят към днешна дата.
Проблем е това, че "на пазара ври от хора". Някои пазари отдавна ги затвориха (примерно за Димитровград знам), други - не. Тук зависи от общината, ако не се лъжа.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.03.20 20:38



Всъщност няма разпоредба за затваряне на магазини и спиране на работа. Имаше нещо, което коригираха - могат да си работят при спазване на изискванията за дезинфекция, брой клиенти на едно място и хигиена.


Аз любопитствам - има ли ЕДНО МЯСТА В ТАЯ ДЪРЖАВА, интернетно естествено, в 21 век живеем, където на едно място да са ПУБЛИКУВАНИ (и се актуализират) всички подобни разпоредби? Кои магазини задължително са затворени, какви са задълженията за коридора за пазаруване на възрастни от 8,30 до 10,30, (дали е ЗАБРАНЕНО на по-млади да влизат в магазините по това време и дали е ЗАБРАНЕНО на възрастните да пазаруват в останалите часове), какво точно значи "домашна карантина", по колко души в магазин е разрешено да се пускат, на какво разстояние, как стои въпросът с черквите (Великден наближава), кой има право на социална помощ - разнасяне хората по домовете и пр, при какви точно симптоми трябва да отидем в болница (при положение, че за 4 дни си отиваш от "без симптоми" до смърт) и още десетки десетки въпроси. Примерно - скоро имам панихида на мама... какви са забраните, какво е разрешено?

Докога ще я караме на ЕЖК?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Crrafterr]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано28.03.20 20:46



Как са старческите домове при вас?

При нас това са най-големите групи смъртни случаи.

В началото на седмицата в околната бундесланд имаше 9 починали от коронавирус в старчески дом. Ето днес чета за друг — 12 починали.



Свижданията са забранени, но според мен малко закъсняха с това. (поне аз късно четох в медиите за старческите домове)



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.03.20 20:47



Аз я карам на сайта на МЗ, там са заповедите в pdf.
По-голям проблем е с икономическите мерки, тук наистина няма система, няма единен пакет, единен документ. Хаосът е голям.



Тема Re: Чудя сенови [re: Deern]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.03.20 20:51



Ами то тук (в България) има общо 6 починали до днес включително.
За старчески домове чух за последно по медиите през декември 2019 - януари 2020, напр. материал на онлайн изданието на сп. "Монитор" -

.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Crrafterr]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано28.03.20 20:54



ЩE РАБОТЯТ:

Аптеките;
Хранителни магазини;
Малки квартални магазини;
Банкови офиси;
Застрахователни офиси;
Ресторантите и заведенията за бързо хранене могат само да извършват доставки на храна;
Хотелите;
Фризьорски салони;
Вериги за техника;
Магазини за уреди за бита;
Лекарски кабинети;
Зъболекарски кабинети;
Държавни институции;


Буквално си прав.
На фризьор си ходил, на маникюр - не знам. И двете дейности не могат да спазват двата метра санитарен минимум. Нормално ли е да са отворени, ако наистина вършим нещо? Жизнено необходими ли са? А рискови ли са?:-)

За бутафорията се говори в тази тема.:-)
Още няколко поста и ще кажа: Да дойдат танковете, или да падне извънредното положение. Останалото е контролирана вегитация.

Нека сме лесни, достъпни, отворени. Crrafterr


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Vtasahme q]  
Автор 2biri ()
Публикувано28.03.20 21:00



Работи сексшопа до работа.
Всички дюнери в центъра работят.
Тук маникюристките и фризьорките ги затвориха - минаха миналата седмица да ги предупредят (от приятелка знам)

Но работят големите магазини за строителни материали.



Тема Re: Чудя сенови [re: Crrafterr]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано28.03.20 21:01



хм, заглавието е за мистериозна смърт, а в тоя дълъг текст пише само “да живеем хубаво” и нищо за аутопсия.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Vtasahme q]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано28.03.20 21:05



А кои да не работят?

Дърводелците
Производителите на машини и съоръжения
Животновъдство и селскостопанство
Водопроводчиците
Фабрики за консуматорски стоки






Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Vtasahme q]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.03.20 21:15



За танковете го казах преди месец, направо с едни гърди напред пред наш Киро

Но не помня къде го казах.
На маникюр не ходя, само на педикюр!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Vtasahme q]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано28.03.20 21:18



пиночет




научи с да чакаш

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 2biri]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.03.20 21:18



Съмнявам се да са ги затворили. Нямат основание - напр. ако утре отворят, няма какво да пишат в акта (в акта се позовават на член, буква, томка, параграф от нещо си)

По-вероятно е сами да са се затворили.
Това - при хипотеза, че съвестно са спазвали изискванията. Иначе с успех ще осъдят наложилия забраната за дейност, ако такъв се е появил.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Crrafterr]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано28.03.20 21:25



За танковете го казах преди месец

Ако бях видяла изречението, щях да си сменя подписа, че сегащният изнервя генерал Мутафчиев.



Добавям още един позитив от карантината - клубът оживя и стана трудно да се следи всичко, макар че теб не те пропускам

Нека сме лесни, достъпни, отворени. Crrafterr

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано28.03.20 21:27



Адолф Пиночет!



Нека сме лесни, достъпни, отворени. Crrafterr

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Crrafterr]  
Автор 2biri ()
Публикувано28.03.20 21:23



Маникюристката - гарантирам - минаха да я предупредят до 24 часа да е затворила и тя страдаше. Това беше миналата седмица. Ще я чуя утре.

Не разбирам защо не работят магазините за дрехи по главната, а работи сексшопа? Лекуват нерви?



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Crrafterr]  
Автор Liya ()
Публикувано28.03.20 21:37



На маникюр не ходя, само на педикюр!

А епилацийка?



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Liya ()
Публикувано28.03.20 21:45



И аз си го мислех това... Но вероятно просто случаите не са толкова, а умножено по много и пазят медицинския персонал, доколкото могат...
Моят трябваше да се прибере най-късно по Великден, но при сегашната обстановка няма да може. Та като си дойде, да речем в средата на месец май... или юни... мен също ще ме затворят с него под карантина?


Направо вече ми се иска да излеза и да го хвана и преборя този вирус! Ако вече не съм го направила. Щото тъй както сега си стоя затворена, никой друг няма да заразя!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 2biri]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано28.03.20 21:54



Обърквам се вече. Не знам кое е правилно. И критичната маса от въпроси намалява.

Обаче пък какво ми се случи сутринта, може би е за темата на Пътника с поумняването.
Голямата ми пише, че почва да се чупи психически. Днес имаха личен повод и редИ къде е била миналата година, накъде отиваме, защо така, и т.н.

Преди това бях отворила от половин час

, в който динамично се върти статистика за деня и годината на брой население, раждания, смърт, разходи за здравеопазване, за образование, военни, продадени вестници, мобилни телефони, пари за видеоигри, изпомпан нефт, газ, въглища, оставащи такива... щракат, щракат като таксиметров апарат.

Дъщерята продължава да реди, дрънка месиндъра. Отварям да и отговоря, исках да я успокоя, а то ко натраках: днес, до момента от глад са умрели 14 990, докато ти пишеше, умряха още 60.

Мълчание и насрещно съобщение: Стига гледа. Допълнително напрежение.

Напротив, отрезвява ме. Просто си представям как се умира от глад. Някой го живее в момента, пардон, не го живее, а аз се вълнувам от незначителни неща.

Цял преди обед ме държа преживяването, защото аз наистина го преживях и усетих много изводи. После заспах, после се събудих и ядох много филии с лютеница и кафенце пих и дори си спомних за тези, които днес умряха от глад. Забавих малко преживянето, ама не оставих буркана.

Майко мила, те станали 28 101 човеците, умрели от глад днес.
За ко приказвахме, че са разсеях...:-)

Нека сме лесни, достъпни, отворени. Crrafterr

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Vtasahme q]  
Автор 2biri ()
Публикувано28.03.20 21:56



Лютеницата със сирене, нали?



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 2biri]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано28.03.20 22:03



Да, батко, овче и с чисто масло.
Грешна ли съм?



Нека сме лесни, достъпни, отворени. Crrafterr

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 2biri]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.03.20 22:04



Може да са я хванали с повече от 1 клиент на тясно пространство. Кой знае, ще се разберете. Но ако е била супер точна, няма формално основание. Може да са намеквали за подкуп.

Магазините за друхи вероятно имат 0 клиенти за повече от две седмици. То и няма логика, при очакван спад на доходите, да инвестираш в каквото и да било, вкл. дрехи.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Vtasahme q]  
Автор 2biri ()
Публикувано28.03.20 22:04



Ако си била вкъщи и под карантина - си била ок. Аз я ям без масло с краве сирене и понякога резенче сланина. За кво ги готвя тия манджи - не знам.

Пък филия с масло и мед не бях яла от години. Че и тахан си сложих - да има изобилие.

За глада, катастрофи, рак... Но там с карантина не става. А тук ако става, много ли е 3 седмици?



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Crrafterr]  
Автор 2biri ()
Публикувано28.03.20 22:05



Пък във вибратори и пейки за вилата - може





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Vtasahme q]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано28.03.20 22:05



От около година наблюдавам световния брояч, дори преди 2- 3 дни също дадох линка, именно по повод смъртността.

И като гледам брояча, нещо като... старата приказка : гробищата не са за умрелите, а за живите... като ходим там, да не забравяме, че всички незаменими хора са там.

Възпитавах децата си така : не да гледат кой колко има, а кой колко няма.
Даже преди малко си говорехме със сина ми за предстоящата криза. И той точно това каза : мамо, ние никога не сме гладували, а има и такива хора. И не в Сомалия, а в България. И аз познавам такива хора.

Та, в реда на мисли за вируса, има хора, които вече ги няма, а някои го мислят колко ще пострада бизнесът им. Ами ще пострада, нормално е, ама има хора, на които бизнесът няма пострада, щото го нямат





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Vtasahme q]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано28.03.20 22:10



Грешна ли съм?

и още как!



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 2biri]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано28.03.20 22:13



кажи й, че нямат право да я затварят
всички неупоменати продължават да функционират





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 2biri]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.03.20 22:15



Неотложни и спешни нужди, това вибраторите!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Vtasahme q]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.03.20 22:24



Какво да ти кажа за дъщеря ти и психиката - не знам на колко години е, понеже едно е да е на 15, друго е да е на 30. Разсейвайте се с други теми, махайте тия броячи - навремето ни казваха да не се застояваме пред некролозите, правете си някакви домашни игри, викторини, знам ли. Пъзели от книжарницата, ако работи.
Аз съм най-добре сам. С кучето де. Може и тя да е така - двама (или не знам колко) души гъз до гъз ден след ден... тегаво. Всичко е възможно в затворено пространство. Пробвай с отделни стаи и т.н., не знам. Има хора, които пък не могат да са сами, така че.

(темата на Пътника я отворих и веднага затворих, нямам представа какво искаше да каже и съответно не проявих интерес)

Редактирано от Crrafterr на 28.03.20 22:26.



Тема Re: Чудя сенови [re: Vtasahme q]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.03.20 22:28



Оживя, след като върнаха липари и другите. Тогава и прописах.
(онова с танковете бе коментар на общественото мнение още преди извънредното положение, но сега се сещам, че беше във ФБ)

Редактирано от Crrafterr на 28.03.20 22:24.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Liya]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.03.20 22:32



В момента обраствам с брада и дълга коса

На етап "разсеян учен" съм, така че не съм за пред хора - обаче ми дай още две седмици...
За епилация не мога да кажа, само веднъж съм правил и не мисля да повторя. Бяхме се скарали нещо с благоверната и за сдобряване излязох с тоя номер, освен цветята. Проработи!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано28.03.20 22:31



(темата на Пътника я отворих и веднага затворих, нямам представа какво искаше да каже и съответно не проявих интерес)


Колко неща подминаваме без да имам представа за какво става дума? А можем да попитаме. Всъщност, като в едно семейство е. Не водим ли диалог, няма да се разберем.



Тема Re: Чудя сенови [re: Crrafterr]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано28.03.20 22:40



Всичко е наред.

И ти няма да мърдаш никъде! Тука ше седиш!



Нека сме лесни, достъпни, отворени. Crrafterr

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Vtasahme q]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано28.03.20 23:05



моят много, много любим учител, казваше: от депресии няма смисъл, не са продуктивни.
ти не си ЛИЧНО отговорна за глада и болестите.
можеш да помогнеш по няколко начина - даряваш суми, отиваш доброволец. ако по известни причини не можеш, направи друго - моли се, моли се, отправяй молитви.

тогава си помислих - абе... айде.

след толкова години знам, че е вярно.


научи с да чакаш

Тема Re: Не се чуди!нови [re: pravil_nick]  
Автор pishmangreek (минаващ)
Публикувано28.03.20 23:31



И твоето е чула недочула но коментира и се заяжда.
Масовия скрининг започва с първа линия - лица в непосредствен контакт с евентуално заразени
– Медицински лица (доктори, мед.сестри, санитарки, обслужващ персонал в болнични заведения)
- Полиция
- шофьори на автобуси от градските транспорти, междугрдските и международните и камионджиите, куриери и пр.
После ще минат на продавачите в магазините и аптеките и ако останат тестове ще тестват и най-активните потебители.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Vtasahme q]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано29.03.20 00:00





ал. 1, министърът на здравеопазването може да разпореди задължителна изолация на болни, на заразоносители, на контактни лица и на лица, които са влезли на територията на страната от други държави.“;
б) алинея 4 се изменя така:
„(4) Изолация и лечение на лица по ал. 2 може да се осъществява в домашни условия след преценка на съществуващия епидемичен риск от лекуващия лекар или след консултация с епидемиолог или специалист по инфекциозни болести.“;
(8) При въведени противоепидемични мерки по ал. 1 или 2 контактните лица на болните от заразни болести не може да откажат извършването на изследване с цел установяване на носителство на заразна болест.“
3. Създава се чл. 209а:
„Чл. 209а. (1) Който наруши или не изпълни въведени с акт на министъра на здравеопазването или директор на регионална здравна инспекция противоепидемични мерки по чл. 63, ал. 1 или 2, освен ако деянието съставлява престъпление, се наказва с глоба в размер на 5000 лв.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 08:57



Уви, практиката показа че съм права... Тази сутрин са починали МАЙКА И ДЪЩЕРЯ...

Дали щеше да се случи, ако първата заразена е била изолирана? Или някой мисли, че са се заразили двете на РАЗЛИЧНИ места, а не една от друга?

Майката е имала белодробни заболявания, дъщерята - НИКАКВИ. 83 и 53 годишни. Доколкото чух.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Не се чуди!нови [re: pishmangreek]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано29.03.20 09:19





Айде, слушай и вниквай. И, защото съм убедена, че няма да го изгледаш от начало до край, ще те улесня - от 10.29 мин. Боко обяснява скрининга за по-семплите. А към края го обяснява отново ! и генералът. За твое улеснение пак - към 34.00 мин. Че аман от тънкообидни лаладжии ..




Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано29.03.20 09:33



Уви, практиката показа че съм права...

Практиката показва, че рядко хващаш цялата картинка.
За разлика от теб, хората, дето това им е работа, са малко повече в час и не си правят илюзии, че заразата може да бъде спряна. Програмата максимум е заразяването да върви бавно, да не се надхвърля капацитетът на болниците и ако го караш зле, да има място да те приберат. И ако ти е писано, да имаш повече щансове да живееш.

А това, дето искаш ако мъж ти се зарази, да го пратиш в концлагер, няма да ти помогне по никакъв начин. Когато разберете, че е заразен, вероятно и ти вече ще си заразена.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 10:04



Дежурните ти вманиачени глупости. Добре, че ме мързи да ти опонирам. Касъл е по-интересен от теб.

Впрочем - трябва да се търсят всички начини заразата да се разпространява по-бавно, нали, дори ти вдяваш.

ВСИЧКИ.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано29.03.20 10:13



Напротив, не всички начини, а само колкото е необходимо, за да върви заразяването бавно. Казаха ти, ако се наложи, ще затегнат още мерките, засега обаче не се налага. Могат още да забавят разпространението, не го правят, щото все пак не са с твоя акъл.

Това, че си се паникьосала от страх, не е причина животът да спира.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 11:07



Напротив, не всички начини, а само колкото е необходимо, за да върви заразяването бавно. Казаха ти, ако се наложи, ще затегнат още мерките, засега обаче не се налага. Могат още да забавят разпространението, не го правят, щото все пак не са с твоя акъл.

Ами чудесно. Това значи, че моят акъл изпреварва техния. Просто предугаждам следващите им действия.

А това, че МОГАТ да забавят разпространението, но НЕ ГО ПРАВЯТ - ако го изпратя на подходящото място - може и да е озовеш арестуван.

Това, че си се паникьосала от страх, не е причина животът да спира.

Мечтай си. Не можеш да ме подразниш с такава глупост

Сега пък започва маратон "Теория за големия взрив". По-смешни са от теб, макар и да ги гониш по петите. Затова - до после!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор .Jess. ()
Публикувано29.03.20 11:51



Уви, практиката показа че съм права

Уви, практиката показва, че нито четеш, какво ти се пише, нито желаеш, да го осмислиш.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано29.03.20 12:07



ако го изпратя на подходящото място - може и да е озовеш арестуван.

А ще можеш ли да направиш да изглежда все едно Димка го е писала?
Човек крие до време, пък вземе, че се изтърве :))



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано29.03.20 12:15



Дъщерята била с астма. Казаха в новините.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 741]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано29.03.20 12:35



Напротив, не всички начини, а само колкото е необходимо, за да върви заразяването бавно.

Както всеки твой коментар - точно, лаконично и вярно.

Днес реших да чета тази тема и от началото се набива в мозъка ми . страха на Донка и явното неразбиране на проблема от почти всички останали.

Ние трябва да придобием групов имунитет и почти всички ще преболедуваме от този вирус.
Ако има как да го "спрем" . след това той пак ще атакува.
Затова - бавно , на спирачки ще го поемем на порции , така че да не се задавим като общество.
Тънкостта е в баланса - да не претоварим болниците с избързване и да погребем икономиката със забавяне.

ПП. Обяснението не е към теб , разбира се . Донето също ще се сблъска с този вирус и даже може да не прояви симтоми, а може и да умре.
Ако спре да пише и не е банната , значи е второто.



В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Deern]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.03.20 12:53



Свижданията са забранени, но според мен малко закъсняха с това.



Усети се, че сте закъснели!
Като ти обяснявах миналата седмица, че е тъй, ти се подиграваше на мерките в България и обясняваше как си ходите напред-назад.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано29.03.20 13:25



Мерките са както преди 2 седмици — можем да пътуваме наоколо, както писах до Гронинген, Холандия не стигнахме, защото в 23 ч бях уморена от обикаляне




Старческите домове са особена бомба, която например училищата не са.

Открий разликите между старчески дом и училище



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Deern]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.03.20 13:27



Ще говорим пак, след още една седмица.





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 741]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано29.03.20 13:27



ако го изпратя на подходящото място - може и да е озовеш арестуван.

"А ще можеш ли да направиш да изглежда все едно Димка го е писала?"

Прасна я в десятката.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: kiko64]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано29.03.20 13:34



Точно така.
Съсипването на икономиката не може да излекува вирус, но може да умъртви много хора.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано29.03.20 13:58



Сега натискат да се охлабват мерките. Мисля че за 1 седмица няма да се споразумеем т.е. след 1 седмица все още ще е така като сега.

Но след 2 седмици ще е интересно, когато ще започнем да отваряме моловете, магазините за дрехи и обувки и кръчмите





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 14:03



Усети се, че сте закъснели!

Не са бе, не са закъснели... съветвали са се с мъдреците на 40-50... цифровия, Джеси и Кико.

Всичко е пунт и пластика, не прочете ли. Тактика, за да хванем антивируси.

Кой умрял - умрял.

Кака се ожени.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: .Jess.]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 14:04



Уви, практиката показва, че нито четеш, какво ти се пише, нито желаеш, да го осмислиш.

Ами - всеки според възможностите си, Джеси... някои сте умни, някои не сме чак толкоз...



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Не се чуди!нови [re: pishmangreek]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано29.03.20 14:04



Масовия скрининг започва с първа линия - лица в непосредствен контакт с евентуално заразени

Това не е масово, а доста конкретно избирателно. И това не са полицаи и автобусни шофьори а ония извънземни със скафандрите.

Масово е да стреляш с картечница в пустинята Гоби и да се надяваш да уцелиш някой жител на Гренландия.



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 741]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано29.03.20 14:05



Въпросите които Уника си задава са и в моята глава, от вас научавам че е щото съм прост. Това над което тя размишлява ми изглежда логично - затягане на мерките само за разпространителите на зараза.

Сега от теб научавам, че щабът всъщност е заложил на това всички да преминем през вируса, но по-полечка та да не клекне системата, което ми се види да си е твоя интерпретация освен ако го има някъде написано.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 14:06



А ще можеш ли да направиш да изглежда все едно Димка го е писала?
Човек крие до време, пък вземе, че се изтърве :))


Тц, тц, тц,.... как ма излови!



(Втори неуспешен опит за днес да ме подразниш с някоя глупост. Пробвай трети последен път, ама се постарай повече.)

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 14:10



Въпросите които Уника си задава са и в моята глава, от вас научавам че е щото съм прост.

Ами кат научи, че си прост - що не си траеш?? Стой си там кротко в ъгъла и се срамувай!



Може да поизлезеш с цел да се позаразиш малко, ако не умреш - ше си възпиташ антивирус. Кой като теб!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: kiko64]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 14:13



Донето също ще се сблъска с този вирус и даже може да не прояви симтоми, а може и да умре.
Ако спре да пише и не е банната , значи е второто.


Не бери грижа за мен. Аз съм АДСКИ изплашена, засега стоя вкъщи и дращя доноси.

Обаче - КРАЙ! Излизам. Отивам в Кауфланд, дано се сблъскам с вируса най-накрая, мамка му!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Deern]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано29.03.20 14:22



Изобретателят ти е за убиване ! Мултифункционална куха лейка - хем говори, хем обикаля.






Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано29.03.20 14:25



прочети опция 3





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Deern]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.03.20 14:28



Искаш ли да се фанем на бас?
Че след две седмици не само няма да отворите моловете и кръчмите, ами и ще затегнете мерките.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор 741 ()
Публикувано29.03.20 14:50



Изгледай някоя от пресконференциите. Генералът няколко пъти го чувам да обяснява, че целта е да не се претоварят болниците, което пък означава бавен и продължителен процес във времето.

Нито веднъж не съм го чул да си прави илюзии, че е възможно прекратяване на заразата. Напротив, все повтаря на журналистите, че още не сме започнали.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 14:53



Генералът няколко пъти го чувам да обяснява, че целта е да не се претоварят болниците, което пък означава бавен и продължителен процес във времето.



Егааати логиката! Цифрова!

"Да не се претоварват болниците" означава да не се преуморяват и без това ВЕЧЕ преуморените лекари и мед. персонал, и без това са на ръба си! И да се пазят легла за новите болни с тежки симптоми! И не значи, че се прави нарочно, за да хванем антивируси.
АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 29.03.20 14:57.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано29.03.20 14:54



Въпросите които Уника си задава са и в моята глава, от вас научавам че е щото съм прост. Това над което тя размишлява ми изглежда логично - затягане на мерките само за разпространителите на зараза.

Всъщност, си е съвсем логично и исторически традиционно даже.
Имам предвид въпроса "защо не приберат някъде под карантина заразените?"
И веднага си представяме чумните и холерните бараки извън градъ от миналото.

Но ще си останеш прост

, ако после не си зададеш въпроса КАК да се осъществи това? Ще строим чумни и холерни бараки ли, що ли? В които можеш да влезеш, но не и да излезеш и който умрял, умрял.

Сега имаме готова за изолатор зала Армеец с 500 войнишки легла на терена.
Колко тоалетни и бани има в залата и достатъчни ли са за хигиенните нужди на 500 денонощно живеещи там?
Окарантинените, които ще побере, могат да бъдат безсимптомни и с леки, до средно тежки симптоми. В готовност да останат под карантина поне 2 седмици. Щото да не са у дома.
Кой, как и откъде ще ги снабдява с храна?
Колко персонал ще е ангажиран с почистване и дезинфекция, смяна на спално бельо, къде ще се перат тези хора?
Колко полицай ще ги охранява да не избягат?
Колко лекари и медсестри ежедневно ще следят състоянието им, щото ако някой се влоши, да го превозят до болница?
Кой и за чия сметка ще ги снабдява с лекарства - от парацетамол, витамини и антибиотик, ако вирусната инфекция отиде към бактериална до всякакви други лекарства за онези със съпътстващи или предишни хронични заболявания? Като са у дома, си ги купуват от свой джоб от аптеките.

Какво се случва при недобри хигиенни условия и плъзнат всевъзможни хепатити и дезинтерии? Тогава, хем коронаположителен, хем незабавно трябва да се доизолира в отделно инфекциозно отделение. И от 500 като се накатят дори 30-40 такива - нова беля!

Картинката е само за един вече готов временен карантинен лагер. Колко още ще трябват само за София? А за останалите градове и села?

Имаме ли пари и човешки ресурс - медици, охрана и т.н., за да издигнем и оборудваме съобразно санитарно-хигиенни стандарти временни контейнери, палаткови лагери, приспособени зали и т.н., за да бъдат прибрани там всички с положителна проба, без оглед на симптоми и здравословно състояние и за поне 14 дни престой да им бъдат осигурени храна, лекарства, медицинска грижа и всякакви необходими за личната хигиена удобства?

Ей такива въпроси си задавам аз, като още по-проста.

И най-важният въпрос: дали пък не е много по-лесно, евтино, удобно и безопасно това да се направи в къщи? С положителен тест си, близките те изолират в една стая, чистят, шетат, спиртосват след тебе, хранят те, перат те, дебнат те да не нарушаваш изолацията или сам се дебнеш да не ги изпозаразиш. А един оператор по телефона и чрез телефона ти те следи през няколко часа да не мърдаш от дома си.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: dama spatia]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 14:56



Дъщерята била с астма. Казаха в новините.

В 8 часа, първите новини на Канал 1, казаха "Не е известно дъщерята да е имала някакво заболяване".

Може впоследствие да е "станало известно". Повече новини не съм слушала. Или пък така им е по-удобно да обявят.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано29.03.20 14:51



Защо да те дразня, само констатирам. Сума време кудкудякаше в клуба срещу доносите, а то си ти било в кръвта.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Deern]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано29.03.20 14:55



"Но след 2 седмици ще е интересно, когато ще започнем да отваряме моловете, магазините за дрехи и обувки и кръчмите "



При нас от утре ги отварят, без кръчмите.
Всички магазини но при определени хигиенично епидемични условия...и фризьорските салони също отварят от утре.



Все още не ни познавате, но скоро ще ни опознаете, България и българите имам предвид.

Не сте дорасли още да се учите от нас!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 15:00



Сума време кудкудякаше в клуба срещу доносите, а то си ти било в кръвта.

"Донос" означава злепоставяща лъжа, написана анонимно или под чуждо име.

Аз ще те наковладя съвсем с името си. И няма да има никаква лъжа - ще постна какво си написал. Едно към едно.

И това се нарича "сигнал", а не "донос".

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано29.03.20 15:03



Можеш да го наричаш както искаш, същността остава същата.

Впрочем, ако не беше толкоз интелектуално предизвикана, вероятно щеше да съобразиш, че в тая тема ти си тази, която оспорва адекватността на мерките, а не аз.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано29.03.20 15:13



"Това над което тя размишлява ми изглежда логично - затягане на мерките само за разпространителите на зараза"
Никак дори не е логично, щото разпространители на заразата сме всички бе?

Толкова ли не можете да го вденете?


И как става това вашето умно: "затягане на мерките само за разпространителите на зараза"?
Мен ме вкарват в моргата и чакат да умра, или ме убиват, а ти не разпространителят си чатиш с Уникалната ?


Това над което размишлявате е вредно за здравето ви.
Нямате никаква представа какво точно и откъде ви иде, но пък размишлявате по него!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 15:13



в тая тема ти си тази, която оспорва адекватността на мерките, а не аз.


Аз само ПИТАМ защо. И СЕ ЧУДЯ. Не, че не знам отговорите.

Но ТИ пишеш някакви неща от рода на това, че СЕ ПРАВИ НАРОЧНО.

А оная същност, дет оставала същата - само личи младите-зелени как не правите никаква разлика между донос и сигнал. А както се видя - и в днешно време доноси се пишат.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано29.03.20 15:14



Може ли и мен?
Аз съм претръпнал на анонимни доноси.
Ако са съвсем анонимни, никой не им обръща внимание. Обикновернно са доноси на нкой , на когото са обещали анонимност.
С "малък стимул" или връзки винаги съм научавал името и адреса на подалия "сигнала".





В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано29.03.20 15:22



"А както се видя - и в днешно време доноси се пишат."
По стари навици, от едно време...примерно цял живот си писала доноси и ти е станало навик...и хоп и в днешно време-имаш факти и оправдание...и виеш да те чуят всички, че видите ли и тогава имало, значи може и сега...



И каква е разликата между донос и сигнал, друго оправдание ли, , ами добре сигналчик си на ченгетата, сигнализирала си че колежката ти казала два вица против Бойко...


А тези с един донос и два сигнала какви сме?
Сигнализираме за донос или донасяме сигнал за донос...


Отврат отвсякъде...и много низко низко низко...и личи...отдалеч личи.
Само на анонимните не им личи

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Редактирано от PYTnik на 29.03.20 15:19.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: kiko64]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 15:22



Ти не влизаш в сметката. Говориш винаги и само от ЛИЧНИЯ СИ ПРИМЕР. Какво е било преди теб - "не съществува".

С "малък стимул" или връзки винаги съм научавал името и адреса на подалия "сигнала".,

Да, СЛЕД 89 година може би.

Ако би могъл да го правиш ПРЕДИ - щеше просто да си с връзки в ДС - супер.

Но дори и да беше с връзки - уверявам те - не винаги ставаше. Както вече разказах - ние 4 години се блъскахме С ВСЯКАКВИ ВРЪЗКИ да разберем какво аджеба, става. От най-дребни - до генерали. Всеки каза "Там по-добре не пипайте".

То да беше само ти... от поколение на поколение младите все повече и повече ПРОСТО НЕ МОГАТ да си представят какво би могло да е... на принципа "Такова животно нема". И като не могат да си представят - си въобразяват, че всичко им е ясно и всичко знаят...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Deern]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.03.20 15:32



Но след 2 седмици ще е интересно, когато ще започнем да отваряме моловете, магазините за дрехи и обувки и кръчмите

може, ма друг път




научи се да чакаш

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: kiko64]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано29.03.20 15:33



"С "малък стимул" или връзки винаги съм научавал името и адреса на подалия "сигнала"."

И тя веднага към теб:

"Ти не влизаш в сметката", не ставало дума за теб, а за младите, те още не знаят как да разкрият анонимника.


Поне се разбра защо е анонимна...а набедихме Димо...и до последно знаещата анонимна я овикваше зад гърба и, щот да поддържа обвиненията си на анонимница, анонимният се бил обидил... ...че и всички се объркаха...

Сега тръгнала да ни обяснява че било сигнал...



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано29.03.20 15:48



Но след 2 седмици ще е интересно, когато ще започнем да отваряме моловете, магазините за дрехи и обувки и кръчмите


Абе има нещо гнило в Германия. За момента са на 5-то място по брой заразени и съвсем на опашката по смъртни случаи от коронавирус:

От 58000 заразени само 455 починали. Ако някой има смислено обяснение на какво се дължи тази положителна аномалия, да сподели. Но мисля, че тази статистика им дава доволно спокойствие на германците, че всичко е под контрол и отде накъде да се лишават от кръчмите и моловете.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: PYTnik]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано29.03.20 16:02



Сега тръгнала да ни обяснява че било сигнал...

Ми, дедазнам . На мен са ми "пращали" нескончаеми проверки преди време. Дали е било донос или сигнал ? Трябва да питам съседа....или комшията?

....Начи, идва проверката и твърди че идат "по сигнал".
– Къв сигнал?
– Ми, че нямаш лиценз за алкохол, а продаваш!
– Как да нямам ? Ето !
– А! Имал си! Начи не е сигнал , а донос!
– Ми , май да! Кой е написал доноса?
– Не можем да кажам!
– До каква сума не можете?
– Ми, до 100 не можем !
– А за 150?
– Миииии.....не знаем дали можем!
– А за 200?
– Миииии.....
– Последно - 200!?
– Можем! Написал го е Еди Кой Си! Живее Еди Къде Си № няколко !
– Благодаря!!!
– Ние благодарим! Довиждане!




Димо кофти изигра картите си тогава...

В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: lipari]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.03.20 16:11



това, което четох във "велт" - "през април няма да има охлабване на мерките, защото засега няма нищо добро, освен, че си вадим съответните поуки (груб превод).

саксония например, вече забранява събирането на повече от двама души на едно място (дори със съответната дистанция).

виждам, че там, в германия, са приели същата тактика като тук - затягане на мерките, ограничения, за да има плавно развитие на болестта.

цифрите, които цитираш, вероятно се дължат на пословичната дисциплина на хората там. вероятно има недоволстващи и мрънкащи, но се подчиняват, а и глобите са солени.

моята приятелка в берлин, във възможно най-висока рискова група, се е филмирала до такава степен, че не й се говори даже по телефона.

доколкото знам, 741 живее в германия, вероятно може да даде по-голяма яснота.


научи се да чакаш

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор NUT (член)
Публикувано29.03.20 16:13



741 живее във БГ!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор 741 ()
Публикувано29.03.20 16:13



доколкото знам, 741 живее в германия, вероятно може да даде по-голяма яснота.

Как бе, в София съм. Когато ходя, е за кратко. Парвати, Сладунка, Кат, те ще разправят в момента от първа ръка.

За бройката, дето не се връзва - четох, че е отчасти и въпрос на брой тестове. Демек и другите с по 500 умрели ги имат десетките хиляди заразени, само дето при тях не са документирани.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 741]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано29.03.20 16:26



... и според схемата на водене на статистика. Оказва се, че всяка държава си води статистиката различно. Например в Италия - всеки, дал положителен проба, при смърт се записва в статистиката на корона. А пък в други като САЩ и Германия - дори да е дал положителна проба, починалият може да се запише като починал от друго придружаващо (преобладаващо) заболяване.




Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 741]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано29.03.20 16:26



От първа ръка — извеждам пак мъжа с колата — ще ходим до едното село на около 30 ок от тук, после до другото, на 25 км.

Между тях не знам колко е разстоянието , може би също 30тина км.

Става дума за 2 бундесланди, няма ограничение за излизането, само кръчмите и моловете са затворени.



Защо нямаме смъртни случаи — защото на север сме свикнали с подобни заразни вируси (макар и не така животозастрашителни) и имаме култура на кашляне да речем Ако мислите че е същото като на други, много се лъжете Счетоводителката ни от Украйна е друг случай, добре че седи на друг етаж, сега е в болнични.


Сега се видя че имаме доста интензивни легла и нашите хора носят на вируса, и внасяме спешно болни от чужбина, което е ок.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: NUT]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано29.03.20 16:30



741 живее във БГ!

Това са лични данни!



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: NUT]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано29.03.20 16:32



Адрес , нещо?



В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: ad miral]  
Автор 741 ()
Публикувано29.03.20 16:30



Публична информация е. Има го свободно достъпно в не знам колко теми из клуба :)



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: ad miral]  
Автор NUT (член)
Публикувано29.03.20 16:31



ами всички се знаем - кой от къде е...
това че съм от СФ - трябва ли да стресирам някой че го е споделил?
при положение че никога не съм го крила?!





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: pravil_nick]  
Автор 741 ()
Публикувано29.03.20 16:48



Аз четох обратното за Италия - ако няма направен тест, не го пишат починал от короната.

, на немски. Дават пример с градче в Италия, назад във времето за първото тримесечие умират средно по 35, таз година са 158, обаче от тях официално в статистиката с корона вирус са записани 31.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано29.03.20 16:50



цифрите, които цитираш, вероятно се дължат на пословичната дисциплина на хората там. вероятно има недоволстващи и мрънкащи, но се подчиняват, а и глобите са солени.


Тоест, очеизвадно ниската смъртност се дължи на стриктната самоизолация на хората, които си знаят, че са в рискова група? Защото общата смъртност от всички случаи на заразени в света е около 4,7%. А смъртността в Германия спрямо всичките им заразени е около 0,8%.
Туй според наличните статистически данни към момента.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: lipari]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.03.20 17:03



със сигурност има и други фактори, 741 спомена рзличните статистически методи, които дават различен брой.

не без значение е, че на работещите, ще им бъдат заплащани бонуси 1500 евро необлагаеми, стимул за заетите, особено важно за рисковите професии в момента - медициски работници, социални асистенти и т. н.

друго - организациите им са железни - възрастните и рисковите са облекчени. раздадени са бонове за такси, за тях беплатно. по този начин се стимулира таксиметровия транспорт.

от берлин ми разказват, че няма такова нещо, да видиш бабе или дядко тръгнал ей тъй, да се разведри. няма, защото е страшно и го знаят.

гледат какво става в испания и в италия, горките хора.

ей сега прочетох това на никола слатински:

Ако не е избухнал вулканът Безумий, да не се проклинаме след 12 април за поведението си през всеки ден след 28 март!



вероятно германците това са го схванали по-добре и по-бързо от другите.


научи се да чакаш

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано29.03.20 17:20



Ами ако се мислиш че си по-дисциплиниран от всички останали, най-вероятно в края нба краищата точно така се получава. Самосбъдващо се пророчество.
В дните преди тези неща да проработят, обаче, най-дисциплинирани излезнаха българите.
Сега вече след като стана ясно от интервюта и стаии, че сме мърди, мърди и ще станем. Кой се старае щом не го забелязват?



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.03.20 17:32



много бих искала да си прав.

абе...свободата не е за прости хора, да си свободен, означава и да можеш да си самоналагаш ограничения.

извинявам се за черния коментар, но не ми се събира в акъла - виждат какво става в някои държави, как може да са толкова безкахърно безхаберни...


научи се да чакаш

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 18:12



“извинявам се за черния коментар, но не ми се събира в акъла - виждат какво става в някои държави, как може да са толкова безкахърно безхаберни...”

Тарти, изненадана ли си? Ти виждаш ли една обединена нация, която единодушно да е разбрала и да е решила?

Не виждаш ли цяла орда интелигентни хора, които не спират да бърборят по телевизии и фейсове, че всичко това е бля-бля, че е най- обикновен грип, че от други болести са починали и почиват повече хора? Професори даже! То се разпращат таблици и статистики, то се сочат примери и интервюта... и тук включително.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 741]  
Автор Ebola Filoviridae (pyrva sypruga)
Публикувано29.03.20 18:18



Мерките се въведоха много късно, но мерки има... магазините едва тази седмица затвориха, работят хранителните магазини и аптеките, там има въведено правило да се седи на 1, 5 метра разстояние. Няма задръствания и много малко хора по улиците... децата не са на училище от 2 седмици... прегледи при лекар само спешни, болни със съмнения за корона, никакво ходене на лекар, звънят директно на телефон, който ги свързва с центъра за диагностика и отиват да се изследват само там... говори се, че ще забранят събирания на повече от 2ма души по улиците, нямам идея дали го направиха, защото аз си седя у дома и си спазвам... все по често виждам хора с маски и ръкавици, но това е отскоро... може би обяснението за малкото смъртни случаи е в изказване на Меркел, че за да не създават излишна паника у населението няма да съобщават статистически данни постоянно. Но това може би е клюка от жълтите вестници, както и да е, аз на немските медии не вярвам, те са политкоректни. Истината за немските събития едва ли ще научим, но... истината е, че са изключително дисциплинирани и граждански активни... изпълняват мерките набелязани от правителството и се контролират едни други... Малко либерално го дават, но... са осъзнати индивиди... тъй че страхотии не очаквам... вчера в нашия квартал, немски баби и дядовци решили да изнесат концерт, за разнообразие, едно малко духово оркестърче с едно пиано, тромпет, тромбон, етс. много се изненадах аз, но няколко минути по късно, нямаше и помен от тях... напъни за оригиналност навсякъде, но... така... не знам, аз се пазя, шия си маски от марля и ги пера и дезинфекцирам, а най често изхвърлям... имам ръкавици, дезинфектанти етс. излизам само до супера и аптеката( те са на едно място)храна се поръчва в къщи, ако се наложи... водих детето на разходка с колата, от Макдрайв взехме малко хапки и картофи и това е... паника няма, но истинската ситуация не е известна и сигурно няма и да е, но пак казвам, в манталитетът им е да изпълняват





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Ebola Filoviridae]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 18:18



Прочетох те за поръчваната храна... и ние с Уникалното 2-3 пъти го направихме от глезотия, но после се попитах - каква пък ми е гаранцията, че някой вирусен не е кихал върху храната?

Или някой, който има в къщата си карантинаран?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Green Light]  
Автор Ebola Filoviridae (pyrva sypruga)
Публикувано29.03.20 18:26



В дните преди тези неща да проработят, обаче, най-дисциплинирани излезнаха българите
Абсолютно вярно! Което показва, че нашата нация има огромен потенциал!
Когато в България се въведоха мерките и извънредното положение, немците още само си говореха и никакви мерки не бяха въвели, започнаха седмица по-късно... а това все пак са 90 милиона, които пътуват много... и едва ли са се спрели и сега, но поне почивките са забранени и хотелите затворени от няколко дни...



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Ebola Filoviridae (pyrva sypruga)
Публикувано29.03.20 18:30



да, затова спряхме и ние... освен това, много миришеха на дезинфектант храните последния път...



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 18:57



“В дните преди тези неща да проработят, обаче, най-дисциплинирани излезнаха българите.”

Неприятно ми е да ти го кажа, защото знам каква реакция ще последва из клуба , но дали точно БЪЛГАРИТЕ? Дали не трябва веднъж поне да отдадем заслуженото на онези, които навреме (във всеки случай - по-рано от немците) се усетиха какво става и взеха мерки? И полагат всякакви усилия да дисциплинират “българите”, ама не успяват съвсем?

Да, и аз им намирам кусури непрекъснато, но много се подразних, защотоо.... има една музикантска приказка - когато ресторантът е пълен - се казва, че готвачът е добър, а когато е празен - че оркестърът е слаб... в случая “българите” са в ролята на “добрия” готвач.... схващаш ли?



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Ebola Filoviridae]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано29.03.20 18:58



В дните преди тези неща да проработят, обаче, най-дисциплинирани излезнаха българите

Само не и по-тъмнозелените. Преди малко репортаж по новаТВ от няколко, при това малки маали към села и градчета под карантина: сичкото сиган, мало и старо, навън на улиците и между къщята, тарапана, няма маски, няма дявол. Една баба се жалва: "уууу, не ни дават да излизаме от маалата, връщат ни с полиция". Друга кака: "Ъ? каква зараза, бе?" Млад намахан манголейро: "бе няма зараза, само ни лъжат. за пари е цялата работа". Млада кака: "не можем да си стоим в къщи, ний тъй не сме свикнали. е, като ще се умира, какво толкова". Мангойлеро: "айде по-бързо да свършва тая глупост, че пак да отворят границите". Коментар на местни кметове за ония от маалите: "те, повечето не работят, препитават се с просия. и сега като им секна занаята и се изпонаприбраха, не знам какво ще правят".

И това в мънички гета, пък какво ли е в големите.

Днес ген.Мутафчийски реши проблемата на темата. Някаква сигурно чела тук джурналистка попита няма ли да организират задължителни отделни карантинни лагери за завръщащите се от чужбините заради сигурността на народонаселението. М. направи баш тази физиономия, която и аз, като прочетох темата: "Ежедневно се прибират десетки хиляди. Ежедневно. Как точно си я представяте тази работа, госпожо?"





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано29.03.20 19:09



прочети опция 3

Прочетох, прелюбопитна статия. С един недостатък - като правилно се предлага действието което и Уника предлага





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано29.03.20 19:11



Казаха го в обедните новини. И че жената е на 51 г. Преди малко за същата жена казаха, че имала хипертония и тежка астма.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 741]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано29.03.20 19:15



Генералът няколко пъти го чувам да обяснява, че целта е да не се претоварят болниците, което пък означава бавен и продължителен процес във времето.

Вярвам ти без да съм го слушал, но намирам това което Уника се пита за успоредно на тая цел, дори повишаващо ефективността в постигане на тая цел.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: lipari]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано29.03.20 19:29



Нам колко си хиляди легла осигурени, полеви болници...

Добре бе хора, след като доказаните ни заразени до момента са по-малко от 300 - не е ли по-добре, като ги "докажат" - да ги поставят в карантина В БОЛНИЦИ? Или на някакви изолирани места, но НЕ ВКЪЩИ?

Помислете - вкъщи живеят още хора.


Това е въпросът който имам и аз.
Ако това дето си изписала го смяташ за меродавно, то ти отричаш въобще нуждата да правят тези тренировки със спешните легла. Защо да ги планират, след като няма тоалетни и бани, няма перални, няма персонал, за чия сметка ще ги лекуват, и въобще, смятам схващаш тъпизма в който твоят аргумент вкарва действията на щаба по линия осигуряване на легла.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: PYTnik]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано29.03.20 19:39



И как става това вашето умно: "затягане на мерките само за разпространителите на зараза"?

Ми те така: триста доказани носители - триста вкарани в ареста.


Докат не са станали три хиляди.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 19:47



смятам схващаш тъпизма в който твоят аргумент вкарва действията на щаба по линия осигуряване на легла.

Аз не смятам.

Генералът бил казал - "Ежедневно се прибират десетки хиляди. Ежедневно. Как точно си я представяте тази работа, госпожо?"

Е кои са пък тия десетки хиляди, дето се прибират?? Нали заразените са ни още 330-ина? Откъде хиляди?



Хиляди са КОНТАКТНИТЕ към въпросните 330. За които аз говоря. И ти.

Масата, която тук плюе (вОглаве с генерала) изобщо не схваща какво говорим ние. Аз си направих майтап с "палатите на Баневи", но всъщност исках да кажа - тези хора, повечето дето ги пускат - НЕ СА БОЛНИ. Може да се настанят в някой празен хотел, почивна станция, МЯСТО някакво, на което просто да НЯМАТ КОНТАКТИ със здрави хора. Да ги хранят, да има един доктор между тях - да им мери температурите, и ако някой се влоши - ТОГАВА да го пращат в болница.

Ама нали - същественото е да се плюе.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 29.03.20 20:19.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: dama spatia]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 19:48



Казаха го в обедните новини. И че жената е на 51 г. Преди малко за същата жена казаха, че имала хипертония и тежка астма.

Не си съвсем точна. И аз слушам новини. бТВ току-що. Това е за МАЙКАТА. Дъщерята е имала само астма.

Но това са несъществени детайли. Същественото, което казаха е, че ДЪЩЕРЯТА Е ОТИШЛА НА СЕЛО ДА СЕ ГРИЖИ ЗА МАЙКА СИ.

Тоест - едната е заразила другата. Може да не са били изследвани, може да не са знаели, важното е, че са били в контакт и едната е заразила другата. Което СЪС СИГУРНОСТ се случва с всички, които живеят ЗАЕДНО с ДОКАЗАНО заразените.

Ха честито.

Аз за какво пиша теми тук?

ПП - да, по канала казаха, че дъщерята освен астмата е имала и белодробно заболяване. НО казаха също, че БРАТЪТ е бил в карантина и е бил носител на вируса.

Няма да кометирам.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 29.03.20 20:12.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: lipari]  
Автор Ebola Filoviridae (pyrva sypruga)
Публикувано29.03.20 20:14



то, такива има навсякъде... и тука има такива, дето се правят на бунтари... и в Италия има такива... въпросът е за мерките, които се взеха и за бързото им налагане и организация... колкото и да не са ви симпатични двамата генерали и правителството, този път се справиха добре...



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 20:21



Грийн, и Сладунка, гледате ли новините? Наслаждавате ли се доколко "българинът" е "излезнал" дисциплиниран??? Масово нарушаване, един дори се изцепи, че никакъв вирус няма, всичко се прави за пари и медиите правят изкуствена паника...

И не тъмнолилави. Чисто бели българи у пъпа на София - в Докторската градинка и нашия парк.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (минаващ)
Публикувано29.03.20 20:36



В София няма ли глоби?

В Пловдив за един ден са съставени актове на 92 души по 5000 лева глоба.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 20:37



Само помисли какъв полицейски ресурс се хаби да се издирват заразените по домовете им, да ги дебнат, да ги глобяват... ако са всички на едно място - това става излишно. ПОНЕ за тези 300 (а утре - 400) доказано заразени и най-опасни.

Безумие някакво... Имаш ЕДИН заразен, и зорлем го пращаш в къщата му да зарази ЦЯЛОТО СИ СЕМЕЙСТВО! Този вирус е известен със силата на заразяването си (имаше си специална дума) - едно пипване и вече си аут!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 29.03.20 20:50.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: pishmangreek]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 20:38



В София няма ли глоби?

В Пловдив за един ден са съставени актове на 92 души по 5000 лева глоба.

Днес само били предупреждавали, от утре щели да глобяват...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Glastar]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано29.03.20 20:43



Ти си ясен, ама има и такива, дето сериозно смятат, че са я изкарали. Хващам се на бас с умерен залог, че 90+%от тези, дето убедено разправят "изкарах я", ако си направят тест от оня, дето говорят тия дни за него, с антителата, ще е отрицателен.



”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 29.03.20 20:44.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (минаващ)
Публикувано29.03.20 20:38







Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: MupaM]  
Автор pishmangreek (минаващ)
Публикувано29.03.20 20:45



Аз бих се тествала, но в Пловдив още няма лаборатория.
Тестовете се изпращат в Стара Загора и става много бавно.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано29.03.20 20:55



"И как става това вашето умно: "затягане на мерките само за разпространителите на зараза"?

Ми те така: триста доказани носители - триста вкарани в ареста.
Докат не са станали три хиляди."


Та нали същото те питах, как и кой ще доказва носителите, със сигнал ли, с донос ли?
ДОКАЗАНИ НОСИТЕЛИ!, как си го обясняваш това нещо, като че да не можем да се заразим от недоказан носител ли?...и спираме заразата??????

Сигурно знаеш и колко са недоказаните носители, и още малко да предложиш да напишем писмо на майката на незнайният воин?!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: PYTnik]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 20:59



ДОКАЗАНИ НОСИТЕЛИ!, как си го обясняваш това нещо, като че да не можем да се заразим от недоказан носител ли?...и спираме заразата??????

Абе човек, ЗАСЕГА има 330 ДОКАЗАНИ носители... ПОНЕ ТЯХ да спрем да не изпозаразят семействата си! Те не са болни, но не се знае дали няма да лепнат вируса на някой техен роднина, който е рисков... както семейството в Благоевград. На практика братът е убил сестра си и майка си ...

Още в началото на пандемията, когато всичко ни беше майтап - беше казано, че този вирус е толкова силен, и силно зарАзен, че на практика само един човек може да зарази 800 души...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: pishmangreek]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано29.03.20 21:00



"Аз бих се тествала, но в Пловдив още няма лаборатория."

Не може, тези които са правили опити да се самоубиват, ще трябва да са последни, които да имат право да си правят тестове...ама няма тук да си играем на малки деца тука има тука няма....а лудите нека се налудуват, ако не пречат на обществото.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: pravil_nick]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано29.03.20 21:02



Ти остави в Испания дето лежат натръшкани стотици тежко болни, ама вчера слушах и гледах в някакъв репортаж - ама нито помня по коя телевизия беше, нито в кое предаване - в Мадрид, в т.н. им Зимен дворец, който бил превърнат в морга, продължавали да карат и трупат тела на починали, щото нямало кой, къде, как, кога и с какво да ги откарват другаде. Нямала катафалки, нямало хора, нямало места в гробищата и не успявали да изкопават гробове... И още някаква сграда имало в Мадрид, определена за морга... СГРАДА...



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Ebola Filoviridae]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 21:03



колкото и да не са ви симпатични двамата генерали и правителството, този път се справиха добре...

+100

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 21:05



На Уникалния негови приятели са му изпратили една графика от Швейцария, според която страната е с най-бързо нарастващо разпространение на заразата и най-голям брой болни отнесено към броя на населението... Няма как да ви я пусна, нали нещо не мога да прикачвам...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 29.03.20 21:01.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано29.03.20 21:07



"Още в началото на пандемията, когато всичко ни беше майтап - беше казано, че този вирус е толкова силен, и силно зарАзен, че на практика само един човек може да зарази 800 души..."
Ооооо да...беше ни казано, то ако не ни беше казано


Но пък щом са казали!
А въпроси поне нямаш ли в главата си, да попиташ казалите, въжето с което да се обесиш те ли ще го отпуснат от бюджета или сама ще си го купуваш?


Бреех, онемях "беше казано, че този вирус е толкова силен,", брех....

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: PYTnik]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 21:11



Да, мойта позната лекарка ми беше казала. Някак й имам повече доверие от твойте дрънканици... Тя самата в началото ме убеждаваше, че в ръцете й в болницата умират хора от Грип Б и че онова няма как да е толкова сериозно... Само седмица след това беше толкова изплашена - вероятно е била информирана повече от теб и от мен...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано29.03.20 21:13



Поради извънредното положение разрешавам на уникалната да ме репликира, да ме чете, да ме следва, да се учи, и да плещи всичко онова което е противоположната страна на на разумното, с цел да постави граница на отрицателните стойности на Битието.
Такава роля не е за всеки, само силен дух може да го играе идиот!

Не и гледайте тялото, и тя не си го ще!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 21:14





Впечатли ме това:

Тъкмо Уънджоу е градът, който е най-силно засегнат от заразата след Ухан. Във вторник в Уънджоу са били регистрирани 481 инфекции. След избухването на епидемията там има близо 20 000 души, които са настанени в хотели за т.нар. централизирана карантина, защото са развили симптоми на заболяването или пък са били в контакт със заразени хора. Разделят се дори семейства, като членовете им имат право да поддържат връзка помежду си само по мобилен телефон, съобщи "Вашингтон Пост".

Това е съвсем в началото, от февруари. По-актуално не намерих.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: PYTnik]  
Автор pishmangreek (минаващ)
Публикувано29.03.20 21:19



Глупак, у дома сме 5 човека!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано29.03.20 21:19



Дъщерята имала астма... по-късно в друго излъчване го споменаха...



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано29.03.20 21:20



"Само седмица след това беше толкова изплашена - вероятно е била информирана повече от теб и от мен..."

Няма как да е била от мен по.
За нея времето е протяжна величина, а за мен е линейна.
Аз виждам цялото време и не ми е нужно да го помня, а тя има слаба памет и вижда цвят какъвто е цветът на стъклата на очилата и!
Близначки сте с нея, по модел...и не сте само две

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор pishmangreek (минаващ)
Публикувано29.03.20 21:20



Аз се информирам от

сайт.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 21:23



Дъщерята имала астма... по-късно в друго излъчване го споменаха...

Именно тук е разковничето. Хващат един заразЕн здрав, щото нямал оплаквания, и го пускат при семейството му.. а там имало две жени с рисково здравословно състояние...

Лека им пръст! Пък той си е все така "здрав"...



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано29.03.20 21:25



Ами тарти... то и пушачите били сред една от най-рисковите групи... ама да си чула пушач да се откаже от цигарите!? Не!... не помня, ти пушачка ли беше!?



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор 741 ()
Публикувано29.03.20 21:28



дори повишаващо ефективността в постигане на тая цел.

Съмнително. Навсякъде признават, че истинският брой на заразените е пъти повече от известните, така че по отношение на разпространението особено голям ефект няма да има. Затваряш известните, останалите продължават да сеят заразата.

По отношение на защита на близките - когато се стигне до тест, човекът вече с голяма вероятност ги е заразил, и от това да пращаме цялото домакинство в комплект в изолатор, докато жилището остава празно, особен смисъл не виждам.

Отделно, колкото са по-рестриктивни мерките, и това при положение, че се знае за 80% вероятност да го изкараш леко, толкова по-голяма вероятността човек да крие до последно, и да търси помощ чак когато ножът опре до кокала.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: ad miral]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано29.03.20 21:29



Това са лични данни!

Опъни я - в смисъл, издърпай и ушото!





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано29.03.20 21:32



Да, и добре, че така ги изолираха и ликвидираха заразата, иначе като нищо можеше цял свят да пламне.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.03.20 21:33



Даааа, не бях, съм, около 5-6 на ден.
Ама било добре, против деменция




научи се да чакаш

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: pravil_nick]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано29.03.20 21:37







Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано29.03.20 21:32



Хващат един заразЕн здрав, щото нямал оплаквания, и го пускат при семейството му.. а там имало две жени с рисково здравословно състояние...

Лека им пръст! Пък той си е все така "здрав"...


Това прочете ли го някъде, че са го "хванали" и той е заразил тях, а не те него?



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: pishmangreek]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано29.03.20 21:39



Няма кой знае какъв смисъл... и да излезе отрицателен, нямаш гаранция, че няма да го пипнеш след 5 мин отнякъде, без да се усетиш, въпреки взетите мерки и предпазни средства...

По последни данни вирусът се задържал жизнеспособен до:

2 дни върху дрехи и текстилни материи;

4 дни върху стъкло

7 дни върху пластмаса...



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано29.03.20 21:41



Ааа, едва ли някой може да ти гарантира, че такава е била последователността... всякак може да се е случило... дъщерята е отишла на магазин и го е пипнала на опашката... или в градския транспотр и си го е занесла вкъщи и още същия ден е заразила майка си... примерно... вариантите са десетки...



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: MilaO6]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано29.03.20 21:38



Пък аз гледах едно видео на испанец, в което една докторка плачеше и кълнеше правителството, че са взели мерки твърде късно. Каза, че са получили нареждане да откачат от аспираторите всички над 65 години, за да закачат по-младите. Трябвало да упояват възрастните и да ги държат за ръка, докато умират. Дори не искам да пускам видеото тук. Потресаващо !




Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано29.03.20 21:44



дрън-дрън... по една чаша хубаво червено вино... и за кондиция, и против "короната"...



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано29.03.20 21:46



Питие без цигара, ти си, инквизитор бе




научи се да чакаш

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано29.03.20 21:51



Помислете - вкъщи живеят още хора.

Това е въпросът който имам и аз.


Е, и? Ако всички не живеят в една стая натъркаляни, какъв е проблемът положителният да бъде изолиран в отделна стая и с много хигиена и дезинфекция да се опазят останалите?

при всички положения, ако не е мъничко дете или луд, ще съдейства. Пък ако е - как да го изриташ неясно къде!

В Генуа приспособили един круизен кораб за полева болница. Ние колко круизни кораба имаме?



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 21:52



Това прочете ли го някъде, че са го "хванали" и той е заразил тях, а не те него?

Не, чух го по новините днес от 19 часа нататък - не помня точно по кой канал. Той бил в карантина. За тях не е казано, че са били вирусоносители.

И каква е разликата според теб? Имаш едно семейство от трима души, да не мислиш, че са се заразили и тримата от независими източници? И дори да не е важен този случай - НАИСТИНА ли мислиш, че ако в едно семейство има един заразен и живее заедно с двама-трима души - не е ГАРАНТИРАНО, че ще зарази и тях в някой момент?

Виж, бих те помолила и теб да не ме репликираш, защото контактите между нас двамата са винаги натоварени с отрицателни заряди и винаги ТИ започваш. Но - няма как да стане - ти направо ще се разболееш, ако не ме дебнеш да контрираш всяка моя дума. Заприличваш на някои клубарки наоколо!



Така че - дерзай. Когато мога - ще те радвам с отговори, когато не - ще трябва да ме изчакваш.

А за китайците... доколкото подочух май са се поосвободили от вируса. МОЖЕ БИ точно заради такива мерки? Все пак при техните мащаби - със сигурност мерките им са се различавали от италианските или американските мерки, които ВЕЧЕ ги гонят по степен на заболеваемост...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 21:53



Ааа, едва ли някой може да ти гарантира, че такава е била последователността... всякак може да се е случило... дъщерята е отишла на магазин и го е пипнала на опашката... или в градския транспотр и си го е занесла вкъщи и още същия ден е заразила майка си... примерно... вариантите са десетки...


По този въпрос отговорих на цифровия умник. Няма никакво значение кой кого. Важното е, че са го пипнали ЦЯЛОТО семейство.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: pravil_nick]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 21:55





АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано29.03.20 21:56



Разбирам, ама то няма значение това... то може и у вас, и у нас да е така... или в цялата кооперация... няма как да хванеш кой, кога и от кого се е заразил, дори да са спазени всички препоръки и предпазни мерки...



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 21:58



Разбирам, ама то няма значение това... то може и у вас, и у нас да е така... или в цялата кооперация... няма как да хванеш кой, кога и от кого се е заразил, дори да са спазени всички препоръки и предпазни мерки...

Така е, но именно заради това трябваше ПОНЕ сигурните да бъдат изолирани някак.

Може би щяха да се спестят количеството заразени, които със сигурност те са заразили.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 22:03



Виж.. далеч съм от мисълта, че това е някаква панацея. Дори не съм сигурна, предвид мижавия ресурс на здравната ни система, че би свършило някаква работа. Ако мащабите и ресурсите ни бяха различни - може би щеше да е ефективно.

Обаче... ние паркинг за тирове осигурихме, та едни 300 души заразени не можем да изолираме...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано29.03.20 22:05



Ми не пиши глупости и няма да те репликирам. Ако не те устройва, поискай бан.

За брата - естествено, че ще е под карантина и ще го тестват, след като майка му и сестра му имат вируса, не е далеч от мисълта. Как пък веднага изфабрикува обратния сценарий, че и пръст му размаха, убил ги бил. Хайде първо го прочети някъде и тогава го плюй.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: PYTnik]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано29.03.20 22:12



Млъкни, идиотино !






Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: pravil_nick]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано29.03.20 22:17



Млъкни, идиотино !
А-а, не мой така, имаме демокрация.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: MilaO6]  
Автор Liya ()
Публикувано29.03.20 22:22



По последни данни вирусът се задържал жизнеспособен до:

2 дни върху дрехи и текстилни материи;

4 дни върху стъкло

7 дни върху пластмаса...

Имаше в новините круизен кораб, напуснат от всички и след 17 дни без никой на борда, откриват наличие на коронавирус на борда...

Баси чудото! Като гледам по ТВ-то как се пръскат, дезинфекцират, мият празни улици... какво е това чудо, което е там по празните улици?!?! Не е истина





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: ad miral]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано29.03.20 22:24



Тъй вярно !






Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Liya]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано29.03.20 22:28



Едно обикновено вирусно чудо съдържа един белтък с най-лошите му качества.
Още по-лошото чудо има два белтъка.
Зловещото чудо, което виждаме сега, има четири белтъка/РНК - съответно носи информацията на СПИН, Ебола, чума и остър респираторен синдром.
... това чисто микробиологично ...



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Liya ()
Публикувано29.03.20 22:54



Уни, 350-ина са не заразените! 340-и-няколко са доказано вирусоносители от тестуваните досега, а от тях 200 и няколко са с тежки симптоми и са по болниците. Другите, да речем 100-ина, с леки симптоми са изолирани у дома. Ти сега за тези последните стотината ли пледираш да са в болница? Ми нали по-добре да преболедуват със семействата си, отколкото да заразят медицински работници, които тепърва ще са много нужни...

Генерал Годжи днес каза, че тези данни за 350-ината са 2-ма на 11 и вика на журналята сметнете си го. Аз сметнах - излиза, че имаме към 7000 заразени в момента. Въпросът е тези 7000 минус 350-те на кого пръскат вируса! Дали стоят като мен заключени или като някои тук в клуба вярват в световната конспирация и се разхождат, сеейки вируса





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Ebola Filoviridae (pyrva sypruga)
Публикувано29.03.20 22:52



Не, няма как да гледам новините... абе стига и вие, хората изперкват... пък и никой не очаква, че всички ще се юрнат да си седят в къщи, гледайте по глобално на ситуацията и... няма ли полиция в таз държава... глоби, вместо да показват с гордостдоволно ухилени нарушителите бунтари що не покажат няколко тъжни глобени?



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: eta d]  
Автор Liya ()
Публикувано29.03.20 22:58



Едно обикновено вирусно чудо съдържа един белтък с най-лошите му качества.
Още по-лошото чудо има два белтъка.
Зловещото чудо, което виждаме сега, има четири белтъка/РНК - съответно носи информацията на СПИН, Ебола, чума и остър респираторен синдром.
... това чисто микробиологично ...




Така написано за първи път го виждам, при положение че изчетох и изгледах сума ти неща на няколко езика... Боже, как ли ще излезем от всичко това... Длъжни сме да гледаме позитивно, амааа...



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Ebola Filoviridae]  
Автор Liya ()
Публикувано29.03.20 23:00



Сладунка, ти не си ли от онези на първа линия? Зная, че в Германия не се е разраснало, и дай боже да не се, но не си ли потенциално такава?



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Liya]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 23:05



Уни, 350-ина са не заразените! 340-и-няколко са доказано вирусоносители от тестуваните досега

Че каква е разликата?? Дали ще ги наречеш "заразени" или "вирусоносители"? Това са ДОКАЗАНИ носители на вируса!

а от тях 200 и няколко са с тежки симптоми и са по болниците. Другите, да речем 100-ина, с леки симптоми са изолирани у дома. Ти сега за тези последните стотината ли пледираш да са в болница? Ми нали по-добре да преболедуват със семействата си, отколкото да заразят медицински работници, които тепърва ще са много нужни...

А това, че 200 от тях били в болница откъде го реши? Не съм чела такива информации.

И да - за стотината пледирам. Те нямат нужда от НИКАКЪВ медицински персонал. Трябва само да бъдат изолирани.

И интересно как така реши, че ако си със семейството си - ще "преболедуваш", а ако си с медицински работници - ще ги "заразиш"?



По-скоро ще стане обратното. Защото персоналът около тях в изолираните пространства е наясно с карантинните мерки и ще се погрижи да се спазват, ще им бъдат осигурени и маски, и ръкавици, и дезинфектанти.. Нали се сещаш "семейството ти" колко маски и ръкавици трябва да си набави, за да е сигурно в безопасността?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Liya]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 23:13



Зная, че в Германия не се е разраснало





АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Liya]  
Автор Ebola Filoviridae (pyrva sypruga)
Публикувано29.03.20 23:17



Ни можах да та разбера? Като лекар викаш да са фърля в боя, да спасявам населението? Ми няма да има никакъв смисъл, още първия ден ще легна болна и в мирно от вирусите време, няма да има кой да бачка...

Не, живея в цивилизована страна, където попадам в групата на пациенти с риск от усложнения и любимата ми лична лекарка ме задължи да си седя в къщи... и си седя... ама аз малко нали имам навици от Родината да се чувствам виновна , когато не работя, първите дни ми беше много терсене ама после се свиква... дори започнах да шия маски от нямане какво да правя... уча немски, и английски започнах онлайн, обаче, баси... забравила съм всичко... и така, занимавам се тука
П.С. шефовете сигурно ме мразят вече, ама животът ми е по мил от шефа
Нищо, че той е един елегантен мил сладур( шефът на болницата).

Редактирано от Ebola Filoviridae на 29.03.20 23:20.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Liya ()
Публикувано29.03.20 23:23



Починалите са критерия, мани тея заразени, 80% сме заразени!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Ebola Filoviridae]  
Автор Liya ()
Публикувано29.03.20 23:25



Правилно!


Просто си помислих, че може да те държат в готовност...
Дано всичко върви така и да си се занимаваш с нещата, с които запълваш времето сега



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Liya ()
Публикувано29.03.20 23:28



А това, че 200 от тях били в болница откъде го реши? Не съм чела такива информации.
Елементарна математика от инфото от новините. Запълнените ВМА и Пирогов.

И да! Медицинските работници в момента са по-важни от семейството на вирусоносителите, защото аз и ти не можем да помогнем, ако се разрази.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Liya]  
Автор Ebola Filoviridae (pyrva sypruga)
Публикувано29.03.20 23:39



е, то в някой момент все ще трябва да се върна или просто ще ме призоват... ама засега е спокойно все още... дано все така да е...



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Ebola Filoviridae]  
Автор Liya ()
Публикувано29.03.20 23:54



Дано, сладунка! Гуш!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Liya]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 23:51



“Медицинските работници в момента са по-важни от семейството на вирусоносителите, защото аз и ти не можем да помогнем, ако се разрази.”

Медицински работници при изолираните няма да има. Те са здрави.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Liya ()
Публикувано30.03.20 00:07



Уни, те тези 100 не са проблема, а другите 6750 най-малко (7000 минус 350), които нямат засега тежки симптоми и си кютат в неведение, без да са тестувани. Затова целият ресурс е към тези 6750+ да си стоят у дома и да не заразяват! Тези незнайните!
Аз мисля, че кризисен щаб и правителство се справят превъзходно на този етап! По-нататък... от всички нас зависи, не само от тях!
И последно - ако бяха прибрали някъде тези 100-ина доказани, кой знае какъв вой щеше да се нададе! Без тва според Дойче Веле се надигало недоволство. Кво недоволство ве! Я да си стоите вкъщи, да не ходите ненужно насам-натам, че заради такива ще стоим кой знае още колко заключени! освен че ще има още жертви...





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Liya]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 00:23



Генерал Годжи днес каза, че тези данни за 350-ината са 2-ма на 11 и вика на журналята сметнете си го. Аз сметнах - излиза, че имаме към 7000 заразени в момента.

1925. проста математика.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: lipari]  
Автор Liya ()
Публикувано30.03.20 00:33



Така бяха изчислени авторитетно някъде, където се доверявам. Вероятно имат предвид пасивните носители и разпространители, както и пейката в парка... Но няма какво да се лъжем, нещо такова е положението и затова наблегнах на смъртните случаи - това е важното! Нашите са малко.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: MilaO6]  
Автор pishmangreek (минаващ)
Публикувано30.03.20 00:44



Точно това казвах и на близките си. Дори да се тестваме и и слезем негативни няма гаранция, че няма да се заразим отивайки да си направим тест.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: pravil_nick]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано30.03.20 02:30



Така ли симпатяго...

"Млъкни, идиотино !"


Ние ли да мълчим, дръжте ни още 15 дена затворени в къщи и ще чуете крясъците ни
Какво си мислите, нямаме болници като вас в София и на КПП то ме питат къде отиваш
-Болен съм имам съмнение за каронавирус, трябва да се срещна с лекар.?!
-Не може, представи ни документ!

-Млъкни идиотино, да не искаш здрав да те изолират със съмнителни и болни в някоя мизерна стая и да пукнеш в простотията си , връщай се обратно и мрете там затворени...или искаш и други да разболеете!
-Кои други? Поне някой руски лекар нямаме ли, до го ева.?




<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Редактирано от PYTnik на 30.03.20 02:42.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Liya ()
Публикувано30.03.20 03:02



За мен най-ужасяващото, най-травмиращото в цялата ситуация е кой на кого евентуално предава... и това ще нанесе най-огромните поражения! И никога няма да разберем истината, но някои ще живеят с непосилна вина!

Кой кого?!
Защо непременно дъщерята на първата загинала двойка ги уби? Защото идваше от Италия. А не е ли възможно друг да е бил приносителя в тази компания от празнуващи? А в последния случай с благоевградските майка и дъщеря? Братът ги убил! А е възможно бабата да е предала на дъщеря си, нали?

Тази вечер дойде синът ми. На вратата. На разстояние. По презумпция той на мен може да предаде и по този случай аз не пипах нищо, а той пое от мен кво ли не - ключове, манджичка, боклука ми, разни други дреболии. Ами ако аз на него? Баси идиотията, в която сме!





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Liya]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано30.03.20 03:12



Баси, наистина ли сте в кутията...а можеш ли да ни кажеш защо живееш, за да не умреш ли?!?!?????

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Liya]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 07:31



А това, че 200 от тях били в болница откъде го реши? Не съм чела такива информации.
Елементарна математика от инфото от новините. Запълнените ВМА и Пирогов.


За бога, хора, не си измисляйте!
Всеки ден в 17 часа по телевизиите излъчват ежедневния брифинг на генерала на живо. Съобщава точни данни за деня. Информация от вчера: настанените в болници в цялата страна са 125 или 126. Съобщава колко са новите с положителна проба, колко от положителните са в леко, тежко или критично състояние, колко са починалите и дава подробности.

Ако не можете да го гледате, турете си го на запис, гледайте и запомняйте.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.03.20 07:53



Генералът бил казал - "Ежедневно се прибират десетки хиляди. Ежедневно. Как точно си я представяте тази работа, госпожо?"

Впрочем - така се случи, че през нощта попаднах на въпросния брифинг... на който, по сведения на някого от 40-50, на въпрос защо не се изолират доказаните с вирус (тоест - моя въпрос), генералът бил отговорил така.

Фалшива новина, тотално. Журналистката попита за ИЗОЛИРАНЕ ЗА 14 ДНИ НА ВСИЧКИ, КОИТО ПРИСТИГАТ ОТ ЧУЖБИНА, както била практиката в някои държави. И тогава получи отговор, че всеки ден пристигат хиляди и "как си го представяте това".

От същия брифинг - около 150 от 330 заразени са в болниците. Смътно се доближава до бройката 200, за която каза Лия. Остават значи около 200, които според нашата "теория" трябва да бъдат "озаптени".



ПП - За случая в Благоевград - слушах и четох много. Каквото подразбрах - майката е била болна, лекувана от джипи по телефона, дълго време, дъщерята отишла да я гледа, чак след това са отишли в болница, ОКАЗАЛО СЕ, че имат вируса, след като са починали - синът е изследван, открит му е вирус и е карантиниран. Да, МОЖЕ БИ не е точно така, както съм го представила вчера, но МОЖЕ и да е. Синът може да е бил здрав наглед, но може да е бил заразЕн, да е предал на майка си и сестра си...или обратното... какво значение. Няма начин да се докаже.

Тезата е, че когато хора живеят ЗАЕДНО - всеки, който се е заразил отвън - може да зарази другите си съжители. При това положение - защо да не се ОГРАНИЧИ контактът на един ВЕЧЕ доказано заразен с близките му? Зорлем пъхаме вируса в семейството...

За мен начинът е (без значение философиите, че ДНЕС може да си отрицателен а УТРЕ положителен)- МАСОВО изследване с надеждни тестове (а не само на хора с оплаквания) и изолиране на всички, които са носители на вируса.

За съжаление - това у нас не може да се случи. По финансови причини най-малкото.

Впрочем - винаги когато слушам Мутафчийски се възхищавам на спокойствието и самообладанието му. Този човек има железни нерви и самоконтрол!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 30.03.20 08:18.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано30.03.20 09:13



всички диктатори са имали бушони, които да свършат черната работа
след епидемията този ще изгърми, защото повече вреди на хората, въпреки че в клуба не го виждате и усещате така
друга гледна точка за





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.03.20 09:24



Значи Мутафчийски е бушон на световното зло, което е синтезирало вируса и го разпространява по света? Или неее... Боко е бушонът, а Мутафчийски е под-бушон?

Сноуи, честно казано - най-малко от теб съм очаквала да си привърженик на идеите за световна конспирация...

Отивам да чета линк.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: MilaO6]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано30.03.20 09:29



то и пушачите били сред една от най-рисковите групи... ама да си чула пушач да се откаже от цигарите!? Не!

тази сутрин имаше такъв въпрос към Генерала. Отговорът му беше, че това е бъдещ дисертационен труд. Когато свърши пандемията тогава може да се правят анализи и изводи.

Принципно пушачите може да се считат за рискова група защото вирусът атакува белите дробове, нищо повече.

Аз съм отказала цигарите. Е, ако 25 години пушене и последващи 14 години не пушене се счита отказване де. Последните 5 от 25-те, по 2 кутии на ден, отвратително

Все още се считам от хората, които временно не пушат))

Та, пушачите като пилците-ще ги броят наесен



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано30.03.20 09:41



От моя гледна точка Мутафчийски наистина е човекът с униформата, а Кантарджиев - този с бялата престтилка.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано30.03.20 09:45



Уни, и аз мога спокойно да изчакам всички мерки по карантината, но сърцето ми се къса за всички приятели, които ще имат нулева година
нещо друго трябва да се предприеме



След като месецът на извънредното положение изтечеБългария трябва да намери друг начин да продължи да живее с коронавируса.

На света – включително и на България – са нужни водачи, които да намерят решение как магазините, ресторантите и хотелите да бъдат отворени в условия на пандемия, защото лесното решение за затварянето им може да става за месец, но не и за много месеци и години.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.03.20 09:49



След като месецът на извънредното положение изтечеБългария трябва да намери друг начин да продължи да живее с коронавируса.


Месецът на извънредното положение ще бъде удължаван докогато трябва, бъди сигурна.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 30.03.20 10:23.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.03.20 10:47



Достатъчно прочетох според навиците си!



И също според тях ще реагирам спонтанно и грубиянски - пълни глупости е тоз материал. Перверзно поведение... напрао паднах. Той командвал всичко и всички - друга глупост... Сноуи, познаваш ББ доста отдавна, дали си в състояние поне ПРОФЕСИОНАЛНО да разбереш, че той не би допуснал НИКОГО да командва НИЩО в тази държава, ако той не одобри предварително, или в крачка? Освен ако е напълно самостоятелна институция като Президентската. И там се опитва да "владее положението" по разни начини.

Той дори допусна да се създаде КОНТРА-щаб, с определен враг на Мутафчийски начело - за да поддържа баланс.

Впрочем - ако в момента имаме СРАВНИТЕЛНО овладяно положение и все още сравнително малко жертви - то е ИМЕННО заради взетите мерки - тези, които в твоя материал се посочват за неправилни.

Мутафчийски си е съвсем нормален човек. Може пък просто да се харесва с тази униформа, или да я облича нарочно, за да всява повече авторитет предвид строгите мерки, които му се НАЛАГА да прокарва... или ББ така го е посъветвал.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.03.20 11:10



Впрочем - бих задала на този "анализатор" задачка да направи подобен анализ на поведението на Румен Радев. Липсва му униформата, да, но той се държи в пъти по-арогантно, заповеднически и наставнически, без да действа в условия на извънредно положение.

Като нЕкой Deus ex machina същий! Спуска се отгоре, въздава "правосъдие", размахва ненужните си ветА (ама че тъпо тая дума в множествено число, ама чух да я употребяват публично), разрешава си да упражнява ирониите си върху НАРОДНИ ПРЕДСТАВИТЕЛИ и законно избрана бласт и безспир се изживява като нещо съществено, каквото всъщност НЕ Е и никой не го бръсне ни у нас, ни по света. Само антигербаджиите, защото се надяват НЯКАК да свали противния им пожарникар... без да виждат, че по аритметически причини това просто не е възмжно поне засега при тези конфигурации....

Друго се питам - дей Славчо Учиндолски в таз вирусна ситуация? Не го виждам да прави някакви публични изяви?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Liya]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 11:20



Така бяха изчислени авторитетно някъде, където се доверявам.

ми внимавай къде се доверяваш, щото извън английския, мисленето не ти е силна страна.



Не, че е забранено да се дращят глупости, ама кой има полза да чете надращени глупости?



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 11:35



всички диктатори са имали бушони, които да свършат черната работа
след епидемията този ще изгърми, защото повече вреди на хората, въпреки че в клуба не го виждате и усещате така
друга гледна точка за генерала


Туй ми е в топ-листата на ТЪПО-ТЪПО.
Само чалдисаните статии с "предсказанията на Ванга за коронавируса" по руските сайтове го бият по точки.

Персонална отметка: напоследък все повече ми се набива в очи, че системно влачиш в дира мърша и боклуци под формата на линкове и цитати.Не, че е забранено, но вече си ми в листата: "туй не го чета без ментален дезинфектант под ръка. а най-добре ич да не го чета".



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tuzlija-179435]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.03.20 12:03



От моя гледна точка Мутафчийски наистина е човекът с униформата, а Кантарджиев - този с бялата престтилка.

Според мен подценяваш лекарската биография на Мутафчийски. Да, сега му се е наложило да намъкне униформата, но не вярвам да е бил избран за шеф на този щаб, ако не е имал достатъчно доказани качества на човек в бяла престилка.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: lipari]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано30.03.20 12:05



ок, всеки има право на мнение
и на мен ми идва в повече прехласването по генерала и мерките му
някак остават безгласни всички, които без работа и доходи "спасяват" жалките животи на всички, заради 300 болни и няколко починали
това, което се прави, трябва да е за болест, при която имо 50% смъртност
направо е садистично толкова браншове да са по очи, докато други си работят без проблем



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 12:12



само гмецнах, че те присъединявам към личната си листа с потребители, които не чета сериозно, ако въобще.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано30.03.20 12:16



аз си имам някаква романтична склонност към съзаклятия, но това в линка е някак разочароащо. разбрах, че сме общество от насилници, имаме насилничска култура и спрях.
щото не ми се четат простотии.


научи се да чакаш

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано30.03.20 12:18



Изобщо не се съмнявам, че е способен и доказан лекар. Визирам положението, когато при равни способности даден лекар със стила на говорене може да намали напрежението и стреса у пациента и близките му , а друг - да ги увеличи.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано30.03.20 12:36



разбрах, че сме общество от насилници, имаме насилничска култура и спрях.

Модерно е. То не бяха конвенции, митута и кво ли не.

Аз стигнах до там, дето лекари, полицаи и военни ставали такива, щото били садисти, и автора го вкарах в категорията "либерал с/поради ментални отклонения".





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано30.03.20 12:39



няма конспирации, тарти
има доказани истини
когато човек се страхува, спира да мисли, и очаква някой да го води
а този някой може да злоупотреби


„Каквито и да бъдат чувствата на една тълпа, лоши или добри, те имат винаги двойнствен, черно-бял характер. Биват много прости и много прекалени. В това отношение, човекът в тълпата се доближава до първобитния.

Прекалена в своите емоции, тълпата се повлиява само от силни чувства. Ораторът, който иска да я прелъсти, трябва да злоупотребява с жестоки твърдения. Да преувеличава, нагажда, да повтаря и утвърждава желаното от него, без реално да доказва нищо със стойностни разсъждения – ето средствата за убеждаване, добре познати на ораторите на масови събрания..

Няма нужда да споменавам, че прекаляването в тълпите се отнася само до чувствата, но в никакъв случай до ума. Вече казах, че от самия факт, че едно лице влиза в тълпа, умственият му капацитет спада веднага и то значително.“

Густав Льобон



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано30.03.20 12:41



това е точно така, според психологията, Поручик
нарича се сублимация





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.03.20 12:38



и на мен ми идва в повече прехласването по генерала и мерките му

Значи погрешно разчиташ мненията.

Специално аз до момента съм се възхитила на спокойствието му и на нервите му. Въпреки досадните въпроси (понякога неоснователни) и натоварената му работа - ако ще и само поемане на непрекъсната информация - той не повишава тон, не си разрешава простотии, нито селски изказвания.

Не бих могла да се прехласвам по мерките МУ, защото те никак не са негови ЛИЧНИ мерки, а са съгласувани с купища още хора на някакви нива и от всякакви компетентности. Лекари, от МВР, и къде ли не. И това е ясно на всички.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано30.03.20 12:51



Една подобна "приятелка" във фейса, влачеща всякаква мърша и боклуци (благодаря ! .. не намирах определението), прекрачи читателското ми търпението, и я изтрих от листата си. А пък добро момиче ... Понеже тук нямаме тази опция, моля те, постарай се да спазваш хигиена. Наложителна е в момента, включително и вербална.

Пъ Съ: ... "заради някакви си триста души умрели и заразени .." !?! - освен семпла, и брутална ли да добавя към мнението си ?




Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано30.03.20 13:01



сноу, вчера май, писах - простият не може да бъде свободен, свободният се ограничава сам.

аз бих отишла още по-далече в мерките, защото ужасяващите кадри от италия и испания явно не са достатъчни за много народ.
а тия, дето повтарят като надраскана плоча, кво толкова станало, бих разпратила по болници, в инфекциозното, като санитари.


научи се да чакаш

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано30.03.20 13:24



слушай и чети какво говори доц.Мангъров, той вече е в новият медицински съвет

„Действителната смъртност е много малка, защото определената между 2 и 4%, е определена въз основа на изследвани и доказани случаи. При това заболяване има огромно число неизследвани случаи, които са протекли безсимптомно. Ако те се вземат предвид, се оказва, че смъртността е много по-малка... Реалната смъртност у нас може да се прогнозира, че ще бъде между 100-200 души, което се случва всяка години при грипна епидемия“.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано30.03.20 13:34



прочетох го.
смъртността е ниска.
борис лондонски бе твърде наперен, след три дни би тревога.

не мога да споря с медици, далеч съм от тяхната компетентност.
споделям лично мнение- за самите нас е по-добре да бъдем опазени от себе си. народопсихология...


научи се да чакаш

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.03.20 13:34



Доцент Мангъров може да си приказва каквото си иска. Може би чака да почнем да мрем по стотина на ден, за да признае, че има проблем?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано30.03.20 14:01



на ден в България умират по 300 човека



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор aiumi ()
Публикувано30.03.20 14:02



70% заразени (без предпазни мерки, това са прогнозите) от 7000 000 са 4 900 000,
от тях между 2% и 4% са 98 000 - 196 000 души,
нисък процент смъртност при силно заразни болести пак води до висока смъртност като абсолютни числа.

Навремето испанския грип е имал 1% смъртност, но са измрели милиони.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор aiumi ()
Публикувано30.03.20 14:07



В отговор на:

остават безгласни всички, които без работа и доходи "спасяват" жалките животи на всички




психопатка



Тема Смъртносттанови [re: aiumi]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.03.20 14:08



Общата смъртност може да скочи и заради отлагането на планови операции, дозата пренебрежение към всички други болести в момента.



Тема Re: Смъртносттанови [re: Crrafterr]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано30.03.20 14:14



отложили са и ваксинирането за много по-опасни болести



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: aiumi]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано30.03.20 14:42



да, психопатка, защото смятам за несправедливо, че една част от хората са спрели всякаква дейност, докато на други им продължава нормално живота



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.03.20 14:44



Чий живот продължава нормално?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано30.03.20 14:48



че една част от хората са спрели всякаква дейност,

въможно ли е негодуванието ти да включва и огромна доза личен момент?
вероятно и вашият бизнес страда в момента.
ако е тъй, разбирам притеснението ти и знам, няма да те успокои фактът, че много народ е на същото дередже.

но не бих се вързала на теории за насилническата култура на българина.


научи се да чакаш

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано30.03.20 14:51



теории за насилническата култура на българина
Хе!
Таман пуснах такава тема. Макар че повече става въпрос за "насилническата култура" и по-малко "на българина"



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор aiumi ()
Публикувано30.03.20 14:52



Такъв е животът - едни печелят, други губят, и то обикновено не е справедливо,
как не си забелязала досега?

Например защо един футболист получва повече от лекар в спешна помощ?
И още хиляди такива...

А те нарекох психопатка, защото определи като жалки животите на хората,
демек, че не си труват затварянето на ресторанти или хотели...или фитнеси.

Но нищо не може да е по-ценно от човешкия живот.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 15:08



Ох, последен опит:

„Действителната смъртност е много малка, защото определената между 2 и 4%, е определена въз основа на изследвани и доказани случаи. При това заболяване има огромно число неизследвани случаи, които са протекли безсимптомно. Ако те се вземат предвид, се оказва, че смъртността е много по-малка... Реалната смъртност у нас може да се прогнозира, че ще бъде между 100-200 души, което се случва всяка години при грипна епидемия“.


доцент, догрош, все тая - това са глупости на търкалета.

Коя смъртност 2-4%? Само при доказаните с тест случаи? За цялото население?
Абсурд е да се дава окончателна статистика на смъртността, докато епидемията още не е овладяна.

В

, която се обновява по няколко пъти дневно, в предпоследната колонка пише: починали на 1 милион популация и броят на умрели на 1 млн население за всяка държава се променя ежедневно

И каква прогноза за реална смъртност отсега? 100-200 души умират от грип - ежемесечно? на сезон? на година???? Плесната някаква цифра и толкоз.

Да кажем, на година 200 души умират от грип в България.
При 7млн население това прави 28 на 1млн.

Ако си направиш труда да погледнеш РЕАЛНАТА статистика от линка, може и да забележиш, че само досега, за няма и 2-3 месеца от началото на епидемията, а тя продължава, смъртността на милион души население в някои държави далеч надхвърля "грипно-традиционната" от 28-30 на 1млн - посочена от доцента разбирач.

Италия - 178 на 1млн
Испания - 157 на 1млн
Иран - 33 на 1млн
Франция - 40 на 1млн
Швейцария - 36 на 1млн
Белгия - 44 на 1млн
Холандия - 45 на 1млн

Само преди ДВЕ СЕДМИЦИ тези числа бяха едноцифрени, дори дробни.

Това са фактите, мойто момиче, не празните приказки на този и онзи.



Тема Re: Смъртносттанови [re: Crrafterr]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 15:12



Общата смъртност може да скочи и заради отлагането на планови операции, дозата пренебрежение към всички други болести в момента.

Не коментираме общата смъртност, а само тази на починали от коронавирус или поради други болести, катализирани от коронавируса. Сравнени със "стандартната" ежегодна смъртност от разни банални грипове - в малоумното изказване на доц. някой си.



Тема Re: Смъртносттанови [re: Crrafterr]  
Автор hypey (о!тенуза)
Публикувано30.03.20 15:16



Мда, поставяне на диагноза онлайн. Ако беше ОК, досега отдавна да не се редим пред кабинетите. Обаче пък ето, последната новина, може пък електронното досие да стане факт.

\\\"Понякога си мисля, че до 10-та си година човек е в най-добрата си форма\\\":)


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано30.03.20 15:18



всички, които работят
днес бях в три-четери институции - работеха
всеки, който има възможност да работи от дома си, ще продължи да получава доходи, нали

другите, ще стоят вкъщи и ще спасяват човечеството



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 15:20



да, психопатка, защото смятам за несправедливо, че една част от хората са спрели всякаква дейност, докато на други им продължава нормално живота

животът е несправедлив. ако беше завършила медицина и специализирала епидемиология, сега животът ти щеше да продължава нормално.
кой за каквото е учил.





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано30.03.20 15:21



не в голяма степен, ние ще оцелеем
но доста приятели, които ще потънат



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: aiumi]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 15:23



Например защо един футболист получва повече от лекар в спешна помощ?

Вчера чух лаф по тиливизора, май пуснат от някой лекар:

"Щом аз работя за 1500 евро, пък Роналдо за 1 милион, сега той да открие ваксина против коронавируса."



Тема и пак за бързите тестове:нови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано30.03.20 15:26



сигурно сте чели/гледали предаването с участието на доктор хичев от щатите.
статията е от илиян василев, ЗА масов скрининг на населението, подходът в България бил грешен.

не мога да преценя за бързите тестове, вероятно е добре да бъдем тествани всички/или не, но носът ми безпогрешно усеща миризмата на кинти.

клипът между другото е интересен.


научи се да чакаш

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: lipari]  
Автор NUT (член)
Публикувано30.03.20 15:23



ами добре че има такива като Роналдо - които даряват милиони...за открития медицински!!!
защото медиците ако чакат на държавата за субсидии - всички ще измрем преди плъховете!





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: lipari]  
Автор aiumi ()
Публикувано30.03.20 15:32



Е, хайде, все пак Роналдо е звезда, + това, все пак играе някакъв футбол,

аз говорех за родните средностатистически льохмани,
и то да бяха само футболистите, то моята фризьорка получава повече,

изобщо - светът е пълен с асиметрии и диспропорции,
и изобщо не е справедлив.

Нищо, аз сега ще поплача малко за ресторантьорите и хотелиерите,
горките те.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор hypey (о!тенуза)
Публикувано30.03.20 15:33



Сноу, обществените институции са за това - да работят за обществото, здравни, социални, осгирутелни, финансови, охранителни, военни. Както и хората, които ни осигуряват храна и лекарства. В същото време нали разбираш, че нито СПА поцедурите, фитнес тренировките, маникюрът, прическата, нито токчетата или парцалките са най-важните в момента. За много хора това е препитание, важно за тях, но не и жизненоважно за обществото в краткосрочен план. Затова трябва да има подпомагане.

\\\"Понякога си мисля, че до 10-та си година човек е в най-добрата си форма\\\":)


Тема Re: и пак за бързите тестове:нови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.03.20 15:36



Не съм го чела, нито гледала. Избягвам да се задръствам с "информация".

При всички случаи става дума за пари - в какъвто и аспект да го погледнеш. Както знаеш - риба се лови в мътна вода. Нямам вяра на бързите тестове.

Забавлява ме Тръмпът. Само преди седмица се кокошинчеше, че не било важно че ше умрат некви си хора - по-важното било да не умре икономиката на НАЙ-ГОЛЕМИТЕ И НАЙ-СИЛНИТЕ. Тия дни обаче е свил перките и удължава извънредното положение... и още ще го удължи.

Като гледам - пак са на път да станат НАЙ... в пандемията.



Казаха днес някакви данни и за Русия. В Москва - 1000 заразени май... малко смъртни случаи имало обаче. Сигурно се лекуват с нашия аналгин-хинин!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: и пак за бързите тестове:нови [re: tartarianeyes]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 15:38



не мога да преценя за бързите тестове, вероятно е добре да бъдем тествани всички/или не, но носът ми безпогрешно усеща миризмата на кинти.


Няколкостотин пъти разни поканени вирусолози и дори Мутафчийски обясниха за бързите тестове - няма сигурни на 100%, засега туй, което има по света и у нас, дава сигурност 30-60%. Вероятността да си вирусоносител, а тестът ти да е отрицателен, е голяма. Щото бацилите трябвало да се размножат в организма ти до определен брой, чак тогава да плъзнат в кръвта, та да бъдат засечени от теста. Едничката файда от тях е, че ако тестът е положителен, ти вземат гърлен секрет за бавния сигурен тест, обаче вече те имат с едно наум, докато излезе резултатът. Пак е нещо, но заразен с още неголям брой вируси в организма остава неизловен и се самоуспокоява, че здрав, а след някой и друг ден, като се нагъмжи от жизнерадостни бацили, почва да плюе зараза наляво и надясно. Дори без симптоми.

Апа да ходиш да си правиш бърз тест през ден профилактично и за всеки случай е решение, ама кой ще плаща?



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: aiumi]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.03.20 15:38



Нищо, аз сега ще поплача малко за ресторантьорите и хотелиерите,
горките те.


Ами права си. Най-големите не ги мисля, ама сума дребен персонал остава без работа...

А някои са взели и големи кредити...

Уникалният ми вика вчера че щяло да стане страшно с банките в един момент... и да съм си купела пистолет. Щото гладен народ=престъпления...



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано30.03.20 15:40



Дали няма и сама на себе си да помогнеш ако се смириш малко?
Опитай да не се фокусираш само върху проблемите на една част от хората, които са спрели всякаква дейност и погледни малко по-настрани от носа си.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор aiumi ()
Публикувано30.03.20 15:46



В отговор на:

Уникалният ми вика вчера че щяло да стане страшно с банките в един момент... и да съм си купела пистолет. Щото гладен народ=престъпления...




Тука народа никога не е гладувал, дори и по времето на Жан Виденов.
Да не говорм, че дори на държавно ниво се обмисля подпомагането на хора, през 90-те нямаше такива екстри, и не се смяташе за важно.

Или пък по времето на приватицазията, колко народ остана без доходи, че и без никаква перспектива?!
А сега се очаква все пак към края на годината, икономиките да се възстановят.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: NUT]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 15:48



защото медиците ако чакат на държавата за субсидии - всички ще измрем преди плъховете!

Туй важи за всички държави. Вчера една май вирусоложка, се жалваше, че правителствата много подценявали финансирането на научните медицински изследвания и учените се обръщали на просяци, докато намерят средства за един или друг проект. Така било от десетилетия почти в цял свят. Което сега се вижда с просто око - всевъзможните вируси все още не са добре изучени поради липса на дългосрочно планово финансиране на изследователските лаборатории и като стане мяу, чак тогава се сещат за тях.



Тема Re: и да добавя -нови [re: aiumi]  
Автор aiumi ()
Публикувано30.03.20 15:50



китайското производство вече се





Тема Re: и пак за бързите тестове:нови [re: lipari]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано30.03.20 15:47



да. правиш си тест - ухууу, отрицателен. да, ама след няколко дни, когато (ако си заразен), ще е положителен, ти няма да се тестваш и си готов.

из интернет се води тази разяснителна дейност.

кой ще плаща, викаш...
е как кой - ако искаш да знаеш какво е положението, купуваш през 3 дни тестове или ходиш в лабораторията и се тестваш. ама плащаш ти.

ето затова ми мирише на някй лично заинтересован от тия тестове.


научи се да чакаш

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: lipari]  
Автор NUT (член)
Публикувано30.03.20 15:53



факт е че спортистите от цял свят - дариха най-мн пари за излизане от тази пандемия!!!
А правителствата...назначават само забрани и глоби!!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: aiumi]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 15:58



Нищо, аз сега ще поплача малко за ресторантьорите и хотелиерите,
горките те.


От цели 2 седмици стоят безработни, то си е за рев.



Абе сега работник в чистотата да си - посмъртно няма да те уволнят.
Гледам ги нашите - още на другия ден от карантината ги докарали с едни чисто новички екипи и ръкавици и с черни шапки на главата, покриващи устата и носа - като нинджи. Който учил за боклукчия, сега си е рахат. Да му мислят бедните собственици на хотели.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: NUT]  
Автор aiumi ()
Публикувано30.03.20 15:59



В отговор на:

А правителствата...назначават само забрани и глоби!!!




Правителствата упражняват власт, което им е работата.

Другият вариант беше, да се престорят, че нищо не се случва,
кой умре - умре,
другите си живеят живата, ходят по фитнеси и ресторанти и т.н.

тогаз не знам с колко удивителни щеше да пишеш.

щото ако се натръшкат на Нутчо работниците, барабар със самия Нутчо,
пак нямаше да е по-лесно за бизнеса.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: aiumi]  
Автор NUT (член)
Публикувано30.03.20 16:05



не ме разбра!
аз съм за спазване на изолацията - дори прекалявам с критики!

написах ЧЕ най-големите дарения са от спортисти - А не от съответната държава!!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: lipari]  
Автор aiumi ()
Публикувано30.03.20 16:06



Тъй е, сега рахатясват всички, които са учили за боклукчии, чистачи, куриери, продавачи в магазини за хранителни стоки, месари, хлебари, зарзаватчии, и т.н., и т.н.
па тия, които произвеждат тоалетна хартия, направо удариха джакпота. :)))

Справедливо ли е така? - Не! Щом не печелим ний, и нашите приятели, не е справедливо никак!





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: NUT]  
Автор aiumi ()
Публикувано30.03.20 16:08



Напротив, най-големите суми се отпускат от държавите (милиарди ср/у милиони), но те не са дарения, щото са от общите пари. Няма как да е иначе.



Тема Re: и пак за бързите тестове:нови [re: tartarianeyes]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано30.03.20 16:09



Lesson 2: Test Early, Often and Safely

South Korea has tested far more people for the coronavirus than any other country, enabling it to isolate and treat many people soon after they are infected.

The country has conducted over 300,000 tests, for a per-capita rate more than 40 times that of the United States.

“Testing is central because that leads to early detection, it minimizes further spread and it quickly treats those found with the virus,” Kang Kyung-wha, South Korea’s foreign minister, told the BBC, calling the tests “the key behind our very low fatality rate as well.”

Though South Korea is sometimes portrayed as having averted an epidemic, thousands of people were infected and the government was initially accused of complacency. Its approach to testing was designed to turn back an outbreak already underway.

To spare hospitals and clinics from being overwhelmed, officials opened 600 testing centers designed to screen as many people as possible, as quickly as possible — and keep health workers safe by minimizing contact.



U BG max 300 per day????

Na BG .

Редактирано от Metropolis на 30.03.20 16:12.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: aiumi]  
Автор NUT (член)
Публикувано30.03.20 16:12



нещо против имаш тези услуги - без които не можеш да живуркаш нормално!!!:(((

ти с какво си полезна за човечеството???



Тема Re: и пак за бързите тестове:нови [re: tartarianeyes]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 16:12



Реално, поне наполовина има полза от тях, но с условието населението да не се самоуспива от отрицателен резултат. Лабораториите стриктно вписват всички тествани и пращат информация към държавната служба. Положителните са особено ценни, защото човек без симптоми, ама подозиращ, че може и да е заразен по некви причини, не би се добрал до бавен тест поради недостиг. А ако бързият излезе положителен, тогава задължително му правят бавен сигурен тест.

А за плащанката е така, ама в тез времена - хипохондриците с пари, те да са живи!





Тема Re: и пак за бързите тестове:нови [re: lipari]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано30.03.20 16:14





Редактирано от Metropolis на 30.03.20 16:14.



Тема Re: и пак за бързите тестове:нови [re: Metropolis]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 16:28



Южна Корея:
население 52 млн.
първи случай на заразен - 19. 01. - 72 дни в епидемия
тествани - 300 000

това прави 4166,7 теста на ден
разпределени на 52 млн души - 80 теста на 1 млн души на ден

България:
население 7 млн.
първи случай на заразен - 06.03. - 25 дни в епидемия
тествани - 300 на ден

разпределени на 7 млн души - 43 теста на 1 млн души на ден

Излиза, че само ако поне удвоят количеството тестове дневно от 300-350 на 600, южнокорейците ще ни дишат праха.



Тема Re: Смъртносттанови [re: lipari]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.03.20 17:24



В отговор на:

Не коментираме общата смъртност



Искаш да пусна моя отделна тема ли? Би било досадно, според мен - затова тази нова тема е тук, вътре в настоящата

Смятам за напълно логично, изследвайки смъртността, причинена от корона вирус, тя да бъде поне в някакво сравнение. Иначе не означава нищо, ако сравнение отсъства. Абсолютните числа не ми говорят нищо полезно, тъй като досега имаме две "пандемии" от корона вируси, а и двете не са засегнали България иобщо. 0 бр. починали при тях.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: lipari]  
Автор Liya ()
Публикувано30.03.20 19:20



ми внимавай къде се доверяваш, щото извън английския, мисленето не ти е силна страна.

Не, че е забранено да се дращят глупости, ама кой има полза да чете надращени глупости?


Ти също внимавай, щото претенциите ти за мислене на гола вОда ми мязат



1.

2.

3.

Мани! Не се занимавай, дрънкай си заядливо, не ми пречиш!



Тема Re: и пак за бързите тестове:нови [re: lipari]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано30.03.20 19:15



Aктуални данни. Доста е

.
Плюс това не забравяй че тук абсолютните стойности нямат значение. Колкото по рано започнеш да локолизираш заразените от хората със симптоми толково по бързо ще локализираш най-сериозните разпространтели на вируса.

Редактирано от Metropolis на 30.03.20 19:15.



Тема Re: Смъртносттанови [re: Crrafterr]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 20:03



Смятам за напълно логично, изследвайки смъртността, причинена от корона вирус, тя да бъде поне в някакво сравнение. Иначе не означава нищо, ако сравнение отсъства. Абсолютните числа не ми говорят нищо полезно, тъй като досега имаме две "пандемии" от корона вируси, а и двете не са засегнали България иобщо. 0 бр. починали при тях.

Може да бъде сравнена с:

1. смъртност при други вирусни епидемии
2. смъртност от коронавирус спрямо смъртност от всички други заболявания годишно
3. смъртност спрямо общия брой заразени от коронавирус
4. смъртност спрямо общия брой население - и незаразени, и заразени

В темата на метрополис в ей този линк:



под статията има едно видео и на него - много дълга и подробна лекция от д-р Х., вирусолог. в началото на лекцията дава сравнителни таблизи за смъртността на коронавируса спрямо други досегашни смъртоносни епидемии от същия вид и спрямо обикновените грипове. Също - смъртност спрямо само регистрираните заболели от коронавирус. Спрямо другите заболели засега е между 2,5% и 4,7%.
Смъртността при обикновените грипове спрямо общия брой заболели от грип е 0,01%.

Статистиката е изведена общо от досегашната световна картина на пандемията. Разбира се, в Бг можеше да остане нула, ако не вирусчето не беше цъфнало и при нас. Сега ич не е сигурно, че няма да достигне поне средните стойности.

И някой да пуска кьорфишеци, че нямало да надхвърли обичайната смъртност при обикновени грипове...



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Liya]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 20:08



пообразовай се малко и сама ще намериш отговори на въпросите си.
има доволно публикуван образователен материал дори и в клуба.



Тема Re: Смъртносттанови [re: lipari]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.03.20 20:46



Видеото от темата на Метрополис го гледах още преди три дни, понеже TV1 са ми клиенти.
На автора на статията по него (И. Василев) не съм фен, но тук пише добре. Друго какво да кажа, не знам.

Имало обичайна смъртност (казвали някои, дали сравнено с обичайни грипове или с общата смъртност е горе-долу все едно, търсим месечни статистики във времето) - освен дадам и аз поредния линк? Който е гледан отдавна от всички?

Ето го, да се разпиша и аз в линкажа:


(инициатива на изданието "L’Eco di Bergamo" и изследователския център "InTwig" в Бергамо)
Ето и графиките от линка, преведени на български:


В темата на Метрополис стана известен и линкът от Дир.бг - италиански учен казва: "По наше мнение, заразяванията стават вкъщи" (а не извън вкъщи, т.е. рестриктивните мерки не дават резултат) и предлага: "всички с положителни тестове да бъдат отведени в центрове за настаняване извън домовете им".

Преди минути пък наш инфлуенсър (водещият на предаването "120 минути" по bTV) написа обратното - линк:
"Драстично намаление на броя новозаразени в Италия през последните 24 часа! 1648 положителни проби(при 3500 ден по-рано). Очевидно е, че мерките работят."

Накратко - .



Тема Re: Смъртносттанови [re: lipari]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано30.03.20 20:53



ти си идиот, бе, Алисо
поглеждаш, не четеш, отхвърляш, после пускаш нещо подобно

прочетох статията, сега ще пусна да видя и видеото
каквото прочетох, това е същото, което съм пускала, под друга форма написано

това са цитати от твоята статия
можеш само болднатото да прочетеш, а аз ще потърся във всеки мой линк, който кажеш, че е боклук, и ще ти извадя същата информация

"приказките за "плато" срещу "пика" изглеждат по-скоро пиар наративи, през които се контролират обществените възприятия.

Технологията на управлението на кризата през управление на наративите е данни, тревожни данни, репресия, данни, тревожни данни, повече репресия.

За да не се стряскате, годишно у нас умират над 110 хиляди души, тоест заразата няма да роди нещо изключително като смъртност

Оставям настрана професионализма и качеството на комуникационната стратегия до този момент, която започва с данните за Италия, стряска зрителите, това което нарекох "психокютек", за да оправдае казармените методи по-късно и липсата на стратегия за живот в условията на зараза.

Тоест цялата досегашна стратегия, макар и да са правени полезни ходове, като социалното дистанциране, е по-скоро инстинктивна защитна реакция, но не и осъзната политика. Със сигурност обаче е
рецепта за катастрофа, която ще накара оцелелите в кризата да съжаляват.

позволим на обществото да излезе от ступора, който ни обрича на катастрофа. Неизбежно ще трябва да съхраним предпазни мерки, но

ще възстановим свободата на движение на хората и стоките.


Алтернативата е фалитите на фирми да застрашат финансовата система и икономиката, което пък ще срине здравната система в по-голяма степен от пандемията.

Големият проблем е в чуваемостта, в това, че има хора с правомощия, които отказват да приемат, че могат и да грешат и че е добре да се вслушат в различното мнение.

Дано го чуят, защото се носим безконтролно към пропаст.


С репресии, със затягане на дисциплината, на коланите, с диктатура, с ескалация на карантината, с прокурорски ексцесии и обвинения за невярна информация, с групов егоизъм пред обществения интерес просто сме обречени.

За това за пореден път призовавам управленците да надмогнат собственото си его, да излязат от зоната си на непосредствения си управленски комфорт"



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.03.20 21:39



Гераскоооо!!! И Втасе!

Реабилитираха ни!

И не кой да е - а италиански професор!

Е ше спя спокойно!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано30.03.20 21:49



Абе кат си помислиш, сума и хотели, мотели, почивни станции и прочее са празни и ще бъдат още дълго празни... Можеше да се отделят някои извън населените места и там да изолират установените с положителни тестове, но без симптоми или поне тези, които се връщат от чужбина и вместо да ги натирват при семействата им и да карантинират и тях, да ги бяха отделили за 14-дневната задължителна карантина там...



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано30.03.20 21:59



Ок, това е решение, но нали иска освен друго и човешки ресурси. Има и други болни, не само короновани.
Тия дни четох някакви мнения, статии, къде ли бяха...
Идеята е със строги рестрикции да се задържи пика, за да се намери някакъв изход, лечение с въпросните хининови и азатрил, все пак по- добре от нищо, докато изнамерят някаква ваксина.
Но се подчертава, че времето е ограничено и не може да се точи дълго. С други думи, положението лошо пише, няма време.


научи се да чакаш

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: MilaO6]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано30.03.20 22:17



Добре, а храна, дезинфектанти, медици, охрана, по колко души в стая...дали няма да се изпозарязят взаимно, както у дома. Как ще издържи една икономика със снижени темпове...
Абе...

Днес младежът писа домашно по информационни анализи или нещо такова, , темата - какви са решенията за България във връзка с коронакризата, кой от тях би бил най- добър с оглед теренни изследвания, математически модели и т.н.
Ще видим какво ще каже доцентката...


научи се да чакаш

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.03.20 22:26



Мила, недостатъка на пре-дългите теми е - не се четат. Тва за празните хотели го предъвкахме отдавна.



Няма как обаче всички пристигащи. Много са.

Е, ако се правят в пъти повече тестове и да се изолират положителните - може и да стане. Китайците вероятно така са направили.

Ама нема пАре.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано30.03.20 22:22



Не слагай професора до себе си, обидно е за човека.

Във Во са тествали всички жители и са отделили заразените. Твоята идея беше да се отделят известните, с убеждението, че при наличие на десетократно повече неизвестни по улиците, това ще ограничи заразата.
Да ти обясня ли защо твоето няма как да работи, или ще успееш да го съобразиш сама?



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.03.20 22:47



Аз го написах - пАре нЕма...

По лесно е да ги наритат вкъщи на тяхна издръжка и отговорност, заразените...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Смъртносттанови [re: Crrafterr]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 22:50



италиански учен казва: "По наше мнение, заразяванията стават вкъщи" (а не извън вкъщи, т.е. рестриктивните мерки не дават резултат) и предлага: "всички с положителни тестове да бъдат отведени в центрове за настаняване извън домовете им".

Заразата по стъпки в 5-членно семейство:

1. Някой пипва вируса навън - очеизвадно няма как да се самозавъди в банята.
Вероятността да пипне вирус навън е от пряк контакт или продължителен престой със заразени, когато е без лични предпазни средства и не спазва 2-метрова дистанция. Носи си го в къщи.

2. Докато трае инкубационния период и преди поява на първи симптоми, ако се проявят, новозаразеният е най-зарАзен. Без ЛПС може да зарази 2-3 човека дневно.
Значи, заразява останалите от семейството още преди да подозира, че е вирусоносител.

3. След 5-7 дни се прояват първите симптоми. През това време останалите 4-ма вече са заразени и в инкубационен период.

4. Първият заразен се свързва с лекар заради симптомите, правят му тест и след 2-3 дни тестът потвърждава наличието на коронавирус. /Щото бързите 15-минутни тестове само предполагат наличие именно на коронавирус.

5. След като заразата е потвърдена при член №1, се вземат мерки за извеждането му от дома - ако трябва и насила.

6. През това време вече са минали няколко дни от първия ден, в който той сее вируси навсякъде в къщи, без да подозира, че е заразен. Останалите 4 члена вече са пипнали заразата и са в инкубационен период.

В задачата се пита: каква е ползата да извеждат от дома член№1 в този момент, след като останалите 4 без друго вече са я втасали?





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано30.03.20 22:46



И ти си сигурна, че в тия коронахосписи дезинфекция, хигиена, и всичко свързано с тях и с пари ще е наред?


научи се да чакаш

Тема Re: Смъртносттанови [re: snowprincess]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 22:55



За да не се стряскате, годишно у нас умират над 110 хиляди души, тоест заразата няма да роди нещо изключително като смъртност

Е, таз година умрелите ще са обичайните 110 000 плюс още 12 000.
Нищо работа, стига да не си ТИ или член от семейството ти.





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано30.03.20 22:56



Ама нема пАре.

Абе то това е дежурния отговор за всичко! Ми кат няма, нека се видят какво представляват, а и ние да се отрезвим - при първата по-сериозна ситуация, държавата рухва, няма буфери, няма "бели пари за черни дни", няма разиграни моделни варианти какво да се прави и как да се спаси цялото налично население...

А пари имало, не е като да нямало. Някой някъде спомена офшорките - да се освободят "заключените" там пари и капитали и да се върнат там, откъдето са били взети.



Тема Re: Смъртносттанови [re: lipari]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.03.20 22:57



Да, и нещо повече - каква е ползата въобще от "социално дистанциране", ако 3 седмици (според автора, не според мен) не са дали резултат.
Но явно има спор по въпросния резултат. Всеки вади някаква статистика. Ето да речем тази на Тихомир Безлов. В нея като че прозира посока надолу, дано.





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: MilaO6]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 23:03



Можеше да се отделят някои извън населените места и там да изолират установените с положителни тестове, но без симптоми

Имам въпросТ: след като нямат симптоми, кой и от какъв зор ще им пуска тестове?
Щото аз нямам симптоми, но поне веднъж дневно излизам до магазина или по друга неотложна работа.

Само ми кажете, ако знаете, къде да отида да давам всеки ден кръв и секрети, за да разбера кога ми е положителен тестът? И по възможност, без да се разоря.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор 2biri ()
Публикувано30.03.20 23:05



Тяхна отговорност - всяко семейство решава. Ако имаш 2 апартамента - ще се изолирате, ако имаш отделна стая само за болния с баня и тоалетна - ще се изолирате, ако имаш вила - ще го изолираш. Кат нямаш - ще си пърдите заедно, държавата пари няма.

Аааа можеш да намериш празен хотел без пари и да станеш инфлуенсър и да се грижиш за всички изолирани. Държавата и кадри няма.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: lipari]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.03.20 23:06



Ставаш премиер и си готова. Ежедневен тест, както каза за себе си г-н Борисов.



Тема Re: Смъртносттанови [re: Crrafterr]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 23:21



Да, и нещо повече - каква е ползата въобще от "социално дистанциране", ако 3 седмици (според автора, не според мен) не са дали резултат.

Намалява донякъде вероятността всички да се натръшкат изведнъж и здравната система да колабира. Тя няма да колабира, де, просто като се запълнят всички легла и респиратори с първите приети, следващите ще си берат душа и мрат в къщи. Когато първите, приети в болница бъдат изписани или умрели, ще приемат избирателно от чакащите за хоспитализиране само колкото свободни легла има. С предимство: лекари и мед.персонал, млади хора. А за болнавите и старите, само ако по чудо има свободно място. Че ко? Едно време да не би всичко живо да се е лекувало в болници? Много сме се разглезили нещо.





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.03.20 23:28



И ти си сигурна, че в тия коронахосписи дезинфекция, хигиена, и всичко свързано с тях и с пари ще е наред?

Естествено. ЕСТЕСТВЕНО.

А дали пък не мислиш, че се търсят някакви луксове? Не вярвам в Китай да са търсели нещо друго, освен нахранени и изкъпани хоа, ДАЛЕЧ от незаразените. Във всеки хотел това се постига - не ли? В хотелите и почивните станции да не би да няма тоалетни, бани, легла, спално бельо? Целта на занятието е ДА НЯМА КОНТАКТ МЕЖДУ НОСИТЕЛИ НА ВИРУСА И НЕНОСИТЕЛИ. Доколкото е възможно разбира се. Ще издържАт 1-2 месеца и на по-спартански условия, АКО се наложи...60 човека - доктори от Пирогов, как издържат? А карантинираните доктори от другите болници?

И пеленачетата знаят теориите, че до вчера може да си невирусен, а от днес да си вирусен. Трактатите и дисертациите, дето ги развиват някои мъдреци наоколо.... те да не би да си мислят, че откриват топлата вода?

В цялото уравнение има СИГУРНИ неща. Вирусоносителите. Всичко ДРУГО е в рамките на предположенията. Заради това трябва ПОНЕ сигурните елементи да бъдат овладени. С несигурните - просто действия на сляпо. Маски, затваряне вкъщи, декларации... дрън-дрън.

Казах вече - МНООООГО тестове и изолация на заразените. Това иска много пари. Нямаме ги.

Тарти, КАК се заразяваме? ОТ ЗАРАЗЕНИТЕ!! Не от въздуха или от звездите. Колкото по-малко от тях крачат на тяхна отговорност в домашни условия (и извън тях) - толкова по-малък е рискът да се заразим.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 30.03.20 23:36.



Тема Re: Смъртносттанови [re: lipari]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.03.20 23:27



(говорим за Италия, системата вече е колабирала)



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Crrafterr]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 23:34



Ставаш премиер и си готова. Ежедневен тест, както каза за себе си г-н Борисов.


що си дава толкоз зор тоз чиляк? всички знаем, че е неуязвим като супергерой.



Тема Re: Смъртносттанови [re: Crrafterr]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано31.03.20 00:10



Че италианците по всеобща преценка не взеха ли мерки за карантина твърде късно, при вече натоварена здравна система?



Тема Re: Смъртносттанови [re: lipari]  
Автор Ebola Filoviridae (pyrva sypruga)
Публикувано31.03.20 00:18



е те тва е смисъла на карантинирането в къщи, да не се разхождат и сеят вируси навън и заразяват другите, които нямат контакт с болни... в това е смисълът на носенето на маски от всички, че контактните, които са в инкубационен период и не знаят, че са заразени да не заразяват и те никого... нищо от тези мерки не действа на 100%,но идеята е процесът на разпространение на вирусната инфекция да се забави толкова, че да има възможност здравеопазната система да поеме тежките случаи...
...инак, язък за хвалбите дето се похвалихме колко сме дисциплинирани българите, като чета тука напоследък, кат власите ще се удавим накрая май...



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано31.03.20 13:07



Ето го въпрросния отговор, достатъчно неадекватен.

Във Во са тествали всички жители и са отделили заразените. Твоята идея беше да се отделят известните, с убеждението, че при наличие на десетократно повече неизвестни по улиците, това ще ограничи заразата.

За какво "Во" говориш? Може би швейцарския кантон?

Аз цитирах ФРЕНСКИ професор и изказването му е просто теория, пожелателност. Не цитат от някъде си, където това вече е направено. Цитиран беше КИТАЙ, където е било ефикасно, според професора. Направено навреме и с достатъчно тестувани.

Да ти обясня ли защо твоето няма как да работи, или ще успееш да го съобразиш сама?

Да ми обясниш КАКВО? Това, което аз вече няколко пъти написах и в тая, и в други теми? Че би било напълно ефективно, ако има пари да се ПРАВЯТ МНОГО ПОВЕЧЕ ТЕСТОВЕ? И че все пак и сега би имало НЯКАКВА ефективност, защото това е единственото сигурно в пейзажа - КОНКРЕТНИТЕ заразени, и ако ограничим околните задължително заразени от тях - все пак би имало някакъв ефект?

Айде, обяснявай ми.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано31.03.20 13:41



Заеби. Даже нямаш хабер какво си цитирала.
И не, Во не е швейцарския кантон.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано31.03.20 13:50



Андреа Крисанти, професор по микробиология в Университета в Падуа, каза в интервю за Радио Капитал, че много от новите случаи вероятно са на хора, заразени от членове на своето семейство у дома. Според него, вместо да казват на хората с леки симптоми да се самоизолират вкъщи, властите трябва да създадат центрове, в които те да бъдат отделяни от семействата си, както направи Китай, където започна епидемията през декември.

Ето това съм цитирала. Ни повече, ни по-малко. Мнението на един професор.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор pishmangreek (минаващ)
Публикувано31.03.20 18:44



на ден в България умират по 300 човека


Редно беше да подкрепиш с линк. Това е много по-сериозно от онези твои "психологически" ШИТНИ, които подплатяваш с копи-пейст или линкове с пълни безсмислици!

Последните данни за смъртността в България от НСИ са за 2018!

Бъди сигурна, че когато излязат данните за 2020 след около две години,
числата ще са значително завишени от тези през 2018 - 108 526!



Тема Re: Смъртносттанови [re: snowprincess]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано01.04.20 10:57



ти си идиот, бе, Алисо

Ти си Колумб бе, Сноуи!



В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Смъртносттанови [re: lipari]  
Автор Albena I (оф..)
Публикувано01.04.20 12:57



Че италианците по всеобща преценка не взеха ли мерки за карантина твърде късно

и не само това, те имат специфично общуване





Тема Re: Смъртносттанови [re: Albena I]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано01.04.20 15:46



те имат специфично общуване

Дааааа. То не са прегръдки, то не са целувки при всяка среща....

Като се замисля, и тука беше много модерно . Да видим занапред тази мода дали ще се задържи.

В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано01.04.20 19:03



да ги поставят в карантина В БОЛНИЦИ? Или на някакви изолирани места, но НЕ ВКЪЩИ?


Днеска слушам некво тарикатче с хотел - Той , видиш ли, предлагал хотела си за изолация. С 30% отстъпка от нормалната цена.
Аз се чудя , как още правителството не е решило, карантина да се кара в ТЕХНИТЕ хотели? Е на кръговете им.
Както пенсионерите ходеха на море през зимата птреди години.



В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Смъртносттанови [re: kiko64]  
Автор Albena I (оф..)
Публикувано02.04.20 00:27



Нема целувки вече. Даже за алкохол не ги проверяват, сакън да не си махнат маските


Който целувал - целувал



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: kiko64]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.04.20 07:47



Днеска слушам некво тарикатче с хотел - Той , видиш ли, предлагал хотела си за изолация. С 30% отстъпка от нормалната цена.
Аз се чудя , как още правителството не е решило, карантина да се кара в ТЕХНИТЕ хотели? Е на кръговете им.


Тук си в десетката!



И аз се чудя как още не са отворили широко хазната към тези "свои" хотели... и "къщите за гости"... дето ги настроиха уж за гости, ама си ги ползваха за вили, а сега имат възможност да ПЕЧЕЛЯТ от държавата, която да им прати "гости"...

Като и прочутите 60%... Дето ще ги дават на ГОЛЕМИТЕ предприятия, които и без друго си работят и си печелят... и без съмнение генезиса им е бил с червени пари, или с мошенически.

Сигурно и на Оги Донев ще дадат 60%.. За работниците на Софарма!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано02.04.20 12:31



И аз се чудя как още не са отворили широко хазната към тези "свои" хотели... и "къщите за гости"... дето ги настроиха уж за гости, ама си ги ползваха за вили, а сега имат възможност да ПЕЧЕЛЯТ от държавата, която да им прати "гости"...

Тези къщи са си за тях и едва ли са пригодени да приемат повече от 2-3 семейства.
Нерентабилно е , няма далавера. Това е бизнес , подходящ за баба на село , която да си докарва допълнителни доходи. Максимум за семейство, което да живее достойно.

Хотелите са друга бира - с много стаи, с персонал, с ресторанти, кухни , с перални...
Понеже всичко е само слухове , не държа на достоверност, но край морето се говори , че повечето хотели са на Костов и сие и на БСП и издънките му.
Просто по тяхно време се разграбиха като топъл хляб.

Сигурно и на Оги Донев ще дадат 60%.. За работниците на Софарма!
...и на Кирил Домусчиев...



В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: kiko64]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.04.20 13:09



Тези къщи са си за тях и едва ли са пригодени да приемат повече от 2-3 семейства.
Нерентабилно е , няма далавера.


Сигурно си прав, обаче... моментът е такъв, че отвсякъде, откъдето могат да се докопат пари - вероятно се докопват.

Пък и зависи по колко парА държавата би определила да плаща за "коронолегло"!

А и някой ако си е построил десетина къщи за гости - може и да няма толкова баби!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.04.20 14:18



Автора си го сложих в списъка "да не ходя да се лекувам при него за нищо на света, ако се наложи, че ще ме подлуди още повече".



Ма иначе писанийце баш от типа, дето събира ахкания: "Колко е прав, колко е точен".

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: lipari]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано02.04.20 14:46



То па щото тоя, дето работи за 1500 евро, ще открие, нали. Ако открие, няма да взима "само" толкова.
Фанал се да работи това и това за толкова и толкова, сега решил, че не го кефи при тия условия.

Уважавам лекарите. По една-единствена причина ги уважавам - работят нещо, което е много важно. Имаме най-голяма нужда от тях, демек.
Уважение, уважение, ама все пак не чак до ръкопляскане на капризите на всеки шмульо, дето сега точно забелязал, че Роналдо взима повече.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 02.04.20 14:51.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.04.20 16:18



Фанал се да работи това и това за толкова и толкова, сега решил, че не го кефи при тия условия.
Уважение, уважение, ама все пак не чак до ръкопляскане на капризите на всеки шмульо, дето сега точно забелязал, че Роналдо взима повече.


Абе малко по-сложно е. Всичко е в прелестите на "пазарната икономика". И няма нищо странно от време на време някой да "изпуши". Защото справедливост и реална оценка на човешкия труд НЕ СЪЩЕСТВУВА при тази система.

Този, който открие ваксина - може и да го докара до прихода на Роналдо (и това е леко съмнително, най-много медал да му закачат). Но средна ръка лекар, особено в България, дали получава колкото средна ръка футболист?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: MupaM]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано02.04.20 18:21



капризите на всеки шмульо, дето сега точно забелязал, че Роналдо взима повече.


Все едно военните по време на война да закапризничат.



В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: kiko64]  
Автор Albena I (оф..)
Публикувано02.04.20 18:27



А оня хотел на костов на центъра на златните за колко

дни се направи
За дни питам



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: kiko64]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.04.20 18:52



“Все едно военните по време на война да закапризничат.”

“Войната” ще свърши. А диспропорциите в заплащането ще останат, и горчивината също.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано02.04.20 20:36



А диспропорциите в заплащането ще останат
Аз диспропорции не намирам.
Сравнението на лекар с Роналдо е смехотворна.
Лекари много - Роналдо е .....Роналдо!!!
Колко души обслузва един лекар ( и те го познават, чували са за него) и колко Роналдо.

Начи , като земе да се тръшка някой, че не бил оценен както следва и че му ниска заплатата и се нервя.


Ми,направи си я по-висока, бре! Емигрирай, учи повече , играй футбол , ако трябва!!!


В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: kiko64]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.04.20 21:07



Сравнението на лекар с Роналдо е смехотворна.
Лекари много - Роналдо е .....Роналдо!!!


Дооообре. Кат се тръшнеш с корона - нека Роналдо да те спасява.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано03.04.20 09:35



Дооообре. Кат се тръшнеш с корона - нека Роналдо да те спасява.

Ма, не мой тъй бе, гаспажа!


Ми то така - като ида на баня и поискам теляка да ме изтърка, он ще ми рече - дай пет хиляди, ако не - да дойде Роналдо да те изтърка!


В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: kiko64]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.04.20 10:28



Ми то така - като ида на баня и поискам теляка да ме изтърка, он ще ми рече - дай пет хиляди, ако не - да дойде Роналдо да те изтърка!

Смяташ за удачно да сравняваш труда на лекарите и значимостта му с този на теляка?

БравоС!

Аз не съм чула лекар да поставя такива УСЛОВИЯ... В такива моменти просто ЛЪСВАТ несправедливостите на "най-добрата поради липса на друга измислена" пазарна икономика...и няма лошо все пак да бъдат напомняни.



На мен понякога ми се приплаква за тия доктори там в този момент... и снимката им на стълбите на болницата...

Ти си плачи за Роналдо кат си изкълчи крака.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано03.04.20 10:48



На мен понякога ми се приплаква за тия доктори там в този момент... и снимката им на стълбите на болницата...

И аз се чувствам по същия начин! И се ядосвам на тези, които им се подиграват.
Сигурна съм, че не знаят, какво е вътре в болниците.

Онзиден говорих с приятелка от детските години. Хирургична сестра в болница в Ню Йорк. Дъщеря й е също медицински кадър и работи на най-предния фронт, грижи се и спасява болните от вируса. Не искам да споменавам подробности, но живеят в истински ад - на работа и в къщи. Страхуват се много, но...егаси силата, ината и самоотвержеността да продължават да го правят!!!

Щастието идва при веселите!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано03.04.20 10:45



Затва - планова икономика и разпореждане отгоре колко да взима Роналдо и колко - тоя, дето нямало да открие ваксина.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.04.20 13:41



Затва - планова икономика и разпореждане отгоре колко да взима Роналдо и колко - тоя, дето нямало да открие ваксина.

Знаеш ли... понякога си мисля, че ако човечеството може по някакъв начин да бъде ВАКСИНИРАНО СРЕЩУ АЛЧНОСТ - наистина плановата икономика би направила света едно много по-добро място за живеене. Целия свят.

(Засичам времето, което е необходимо на цифровия да дойде и да плювне, че съм "червена")

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано03.04.20 14:29



Още преди теб теорията за светлия развит комунизъм го мислеше това (и не, не всички са били лицемери), обаче дори великият СССР не откри ваксина.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.04.20 14:36



Естествено, че никой. По-скоро обаче и никой не е пожелал.

Не че би било възможно. Но човек може и да помечтае.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор 741 ()
Публикувано03.04.20 14:55



Засичам времето, което е необходимо на цифровия да дойде и да плювне, че съм "червена"

Хм, писа горе "не ме репликирай", два дена не съм отговарял на твой пост и на третия вече ме търсиш да ми се предложиш.
Последно, боли или сърби?



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 741]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.04.20 18:03



Час и десет минути.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано03.04.20 20:13



Твърде рано е за такива фантастики - след 1000 години питай пак.


Ако ни има дотогава, де.
(Не нас - имам предвид хомо сапиенс като вид, на таз планета.)




Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано04.04.20 01:17



Смяташ за удачно да сравняваш труда на лекарите и значимостта му с този на теляка?

Не смятам. Всеки труд е важен. Ако от днес мангалите, дето събират булкука спрат да го правят, ще затънеш в мръсотия , ще плъзнат зарази и ще се озовеш или при тези с надписа или в гробищата...

Това са хората, чиято работа е това , което в момента вършат. Да, не са си у дома при семействата, но и аз не съм празнувал Нова Година от над 20 години. Работил съм.
Не ти ли се приплака сега за мен?



В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: kiko64]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано04.04.20 10:22



Всеки труд е важен. Това са хората, чиято работа е това , което в момента вършат. Да, не са си у дома при семействата, но и аз не съм празнувал Нова Година от над 20 години. Работил съм.
Не ти ли се приплака сега за мен?


Не, не ми се приплака. Не на мен тия, не ТОЧНО на мен!



И аз, и ти години наред не сме били при семействата си по празници. Но не сме спасявали животи, а сме ги ЗАБАВЛЯВАЛИ и със сигурност сме печелели ПОВЕЧЕ от тези, които спасяват животи, РИСКУВАЙКИ СВОИТЕ (в случая).

Пак ще ти кажа - да, всички професии са важни, но нито една не може да се сравни с лекарската. Дори пожарникарската и полицейската не могат. При тях нещата не са ежедневни и не чак толкова много животи зависят от тях.

И също така ПАК ще ти кажа - ако ти или твой близък легнете да умирате - няма да се обърнеш нито към боклукчията, нито към футболиста.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 04.04.20 11:01.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано04.04.20 12:08



И също така ПАК ще ти кажа - ако ти или твой близък легнете да умирате - няма да се обърнеш нито към боклукчията, нито към футболиста.

Да , баша ми почина поради лекарски грешки.

Заради него съм се обръщал към лекарите , да - поискаха си подкуп и в трите случая. Даже се налагаше и на сестрите и санитарките да се "снася" , щото иначе няма кой да го погледне , а ние не можем да стоим там 24/7 , а и да стоим , не знаем какво да правим.

Виж , и от пожарникари съм имал нужда. Бързо , с риск на живота на единия спасиха вилата. Не поискаха подкуп. Не поискаха и почерпка даже. От наше село са и още не мога да ги изловя да дойдат на банкет и да почерпя.

Всеки да си върши работата за която се е цанил .
Ако не му харесва - да става Роналдо.

В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано04.04.20 12:10



Ти си от онези , дето ръкопляскат , когаро самолета кацне!



Признай си!


В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: kiko64]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано04.04.20 12:24



Поколебах се в горния си пост да добавя, че КОЙ КАК си върши работата - лекарската, футболната, пожарникарската, боклуджийската или тази на теляк - е СЪВСЕМ ДРУГА ТЕМА. И няма общо с дискусията ни.

И ето, че ТРЯБВАШЕ да го направя - ти удобно се хвана точно за някакви конкретни случаи, без да гледаш и преценяваш професиите и ползите от тях обобщено, каквото правя аз. И аз съм виждала алчни и сгрешили лекари, не смятай, че си открил топлата вода.

Ти просто не си имал късмет в случая и ти "държи влага". Съжалявам.

ПП - сега се сещам, че трябваше да добавя и това, че е задължително да се направи сравнение между спецификата на различните професии - доколко е сложна, доколко зависи от някои случайности, доколко изисква квалификация... Щото нали - да търкаш нечий гръб лееекичко не може да се сравни с това да лекуваш, 50% на базата на неизвестности... но виждам, че няма смисъл.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 04.04.20 12:32.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: kiko64]  
Автор aiumi ()
Публикувано04.04.20 12:29



В отговор на:

Всеки труд е важен. Ако от днес мангалите, дето събират булкука спрат да го правят, ще затънеш в мръсотия , ще плъзнат зарази и ще се озовеш или при тези с надписа или в гробищата...




Пълни глупости, един лекар, за да се изгради като специалист, учи около 10-тина години (не знам точно, да ме поправят тези, които знаят), и става такъв, само ако притежава нужните качества - интелект, воля, постоянство, издържливост и т.н. и т.н. (нямам претенции да съм изброила най-нажните, но част от необходимите - със сигурност)

Работата на мангала, който събира боклука се научава за 15 минути, и не е са необходими други качества, извън базисните биологични. Всеки лекар може да излезе и да я свърши, ако се налага, изобщо и дума не може да става за сравнение.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано04.04.20 12:46



ПП - сега се сещам, че трябваше да добавя и това, че е задължително да се направи сравнение между спецификата на различните професии - доколко е сложна, доколко зависи от някои случайности, доколко изисква квалификация... Щото нали - да търкаш нечий гръб лееекичко не може да се сравни с това да лекуваш, 50% на базата на неизвестности... но виждам, че няма смисъл.

Не споря за сложността на дадена професия. Заявявам само, че ВСЯКА професия е важна и че човек трябва да си я върши съвестно и без нижда от ръкопляскания , сълзи и сополи.
Ние сме ЦИВИЛИЗАЦИЯ драга! И ако нямаше университетски преподаватели да обучат лекарите, инженери , които да им проектират и да им изработпят апаратурата, техниците - да им осигурят ел захранването за тази апаратура, боклукчиите да изнесат био и всякаквиоте отпадъци от болницата, сестрите и санитарите да им помагат ....
Да, различни качества са необходими. Но ВСЕКИ труд трябва да се уважава , но дотам.
Изобщо не говоря за заплашане . Знам , че извън часните кабинети и клиники е трагично.

А за някой гъз , който се е сравнил с Роналдо - да попита в който и да е световен град кого от двамата хората са чували и познават.

Признай си - пляскаш ли , когато каца самолета?



В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: kiko64]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано04.04.20 13:29



Изобщо не говоря за заплашане .

Ами сори, защото всъщност разговорът беше ТОЧНО ЗА ЗАПЛАЩАНЕТО. И никой никога и никъде не е отричал, че всеки труд е необходим, че има и много други достойни професии и пр, и пр... ти се включи на моите мнения за ДИСПРОПОРЦИИТЕ В ЗАПЛАЩАНЕТО именно в нашата цивилизация, и в причините за тази диспропорция. Аз ОЩЕ съм в тази тема.

Онова със снимката беше просто трогателно и емоционално.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 04.04.20 13:30.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано04.04.20 16:43



ми сори, защото всъщност разговорът беше ТОЧНО ЗА ЗАПЛАЩАНЕТО.
ти се включи на моите мнения за ДИСПРОПОРЦИИТЕ В ЗАПЛАЩАНЕТО именно в нашата цивилизация, и в причините за тази диспропорция.


Ъъъ,.... не! Аз се включих заради някакав щекар, който искал заплата като на Роналдо. Иначе да идвал Роналдо да ви лекува.

Прочети и запомни! : Никога , НИКОГА не съм коментирал цени и заплати!
Който не харесва цена - да си търси друга стока, който не харесва заплата - да си търси друга работа!!!

Хванал ли си се на работа - гледаш си я . Ако искаш заплата като на роналдо - отиваш и ставаш Роналдо.

Къв комунизъм те тресе?
Искаш някой да определя цени и заплати ли?



В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: kiko64]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано04.04.20 18:27



Ъъъ,.... не! Аз се включих заради някакав щекар, който искал заплата като на Роналдо. Иначе да идвал Роналдо да ви лекува.



Е тва не е ли според теб БАШ разговор за ДИСПРОПОРЦИИТЕ В ЗАПЛАЩАНЕТО?

Щекарят смята, че ЗАПЛАЩАНЕТО на Роналдо е много по-високо от неговото, и заради това Роналдо трябва да лекува!(Беше "да създаде ваксина" но това са детайли)

Според теб за какво е тоя разговор - за сравнение между външния вид на Роналдо и лекаря, или за ланшния сняг?

Кико, апелирам да спрем да вдигаме тая тема. Клавиатурата врещи под ръцете ми за поне 2-3 нови теми, а тия три се влачат на първа и нЕмам начин!

Стискаме си ръцете на теза, че пазарът (Негово Величество Мъдрият Пазар!!) е определил, че ритнитопковецът трябва да получава 10 пъти повече пари от доктора, и щом докторът е знаел това - да е станал ритнитопковец. Или теляк. ОК?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано04.04.20 18:54



Няма ДИСПРОПОРЦИИТЕ В ЗАПЛАЩАНЕТО !
Всеки получава това, което заслужава. Ако не мисли така - напуска.
Прави си частна лаборатория, открива ваксината и става милиардер!
Точка!

В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: kiko64]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано04.04.20 20:13



Всеки получава това, което заслужава.

А кой точно определя кой колко заслужава, викаш?



Не ли НВ Пазарът?

Аз не казах ли същото?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано04.04.20 22:13



Не ли НВ Пазарът
Аз не казах ли същото?


Пазара, разбира се !
Но ти твърдиш, че е несправедливо.
Гиди комунистка дръта!



В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.