Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:58 22.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Ebola Filoviridae (pyrva sypruga)
Публикувано29.03.20 18:30



да, затова спряхме и ние... освен това, много миришеха на дезинфектант храните последния път...



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 18:57



“В дните преди тези неща да проработят, обаче, най-дисциплинирани излезнаха българите.”

Неприятно ми е да ти го кажа, защото знам каква реакция ще последва из клуба , но дали точно БЪЛГАРИТЕ? Дали не трябва веднъж поне да отдадем заслуженото на онези, които навреме (във всеки случай - по-рано от немците) се усетиха какво става и взеха мерки? И полагат всякакви усилия да дисциплинират “българите”, ама не успяват съвсем?

Да, и аз им намирам кусури непрекъснато, но много се подразних, защотоо.... има една музикантска приказка - когато ресторантът е пълен - се казва, че готвачът е добър, а когато е празен - че оркестърът е слаб... в случая “българите” са в ролята на “добрия” готвач.... схващаш ли?



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Ebola Filoviridae]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано29.03.20 18:58



В дните преди тези неща да проработят, обаче, най-дисциплинирани излезнаха българите

Само не и по-тъмнозелените. Преди малко репортаж по новаТВ от няколко, при това малки маали към села и градчета под карантина: сичкото сиган, мало и старо, навън на улиците и между къщята, тарапана, няма маски, няма дявол. Една баба се жалва: "уууу, не ни дават да излизаме от маалата, връщат ни с полиция". Друга кака: "Ъ? каква зараза, бе?" Млад намахан манголейро: "бе няма зараза, само ни лъжат. за пари е цялата работа". Млада кака: "не можем да си стоим в къщи, ний тъй не сме свикнали. е, като ще се умира, какво толкова". Мангойлеро: "айде по-бързо да свършва тая глупост, че пак да отворят границите". Коментар на местни кметове за ония от маалите: "те, повечето не работят, препитават се с просия. и сега като им секна занаята и се изпонаприбраха, не знам какво ще правят".

И това в мънички гета, пък какво ли е в големите.

Днес ген.Мутафчийски реши проблемата на темата. Някаква сигурно чела тук джурналистка попита няма ли да организират задължителни отделни карантинни лагери за завръщащите се от чужбините заради сигурността на народонаселението. М. направи баш тази физиономия, която и аз, като прочетох темата: "Ежедневно се прибират десетки хиляди. Ежедневно. Как точно си я представяте тази работа, госпожо?"





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: snowprincess]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано29.03.20 19:09



прочети опция 3

Прочетох, прелюбопитна статия. С един недостатък - като правилно се предлага действието което и Уника предлага





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано29.03.20 19:11



Казаха го в обедните новини. И че жената е на 51 г. Преди малко за същата жена казаха, че имала хипертония и тежка астма.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: 741]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано29.03.20 19:15



Генералът няколко пъти го чувам да обяснява, че целта е да не се претоварят болниците, което пък означава бавен и продължителен процес във времето.

Вярвам ти без да съм го слушал, но намирам това което Уника се пита за успоредно на тая цел, дори повишаващо ефективността в постигане на тая цел.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: lipari]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано29.03.20 19:29



Нам колко си хиляди легла осигурени, полеви болници...

Добре бе хора, след като доказаните ни заразени до момента са по-малко от 300 - не е ли по-добре, като ги "докажат" - да ги поставят в карантина В БОЛНИЦИ? Или на някакви изолирани места, но НЕ ВКЪЩИ?

Помислете - вкъщи живеят още хора.


Това е въпросът който имам и аз.
Ако това дето си изписала го смяташ за меродавно, то ти отричаш въобще нуждата да правят тези тренировки със спешните легла. Защо да ги планират, след като няма тоалетни и бани, няма перални, няма персонал, за чия сметка ще ги лекуват, и въобще, смятам схващаш тъпизма в който твоят аргумент вкарва действията на щаба по линия осигуряване на легла.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: PYTnik]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано29.03.20 19:39



И как става това вашето умно: "затягане на мерките само за разпространителите на зараза"?

Ми те така: триста доказани носители - триста вкарани в ареста.


Докат не са станали три хиляди.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 19:47



смятам схващаш тъпизма в който твоят аргумент вкарва действията на щаба по линия осигуряване на легла.

Аз не смятам.

Генералът бил казал - "Ежедневно се прибират десетки хиляди. Ежедневно. Как точно си я представяте тази работа, госпожо?"

Е кои са пък тия десетки хиляди, дето се прибират?? Нали заразените са ни още 330-ина? Откъде хиляди?



Хиляди са КОНТАКТНИТЕ към въпросните 330. За които аз говоря. И ти.

Масата, която тук плюе (вОглаве с генерала) изобщо не схваща какво говорим ние. Аз си направих майтап с "палатите на Баневи", но всъщност исках да кажа - тези хора, повечето дето ги пускат - НЕ СА БОЛНИ. Може да се настанят в някой празен хотел, почивна станция, МЯСТО някакво, на което просто да НЯМАТ КОНТАКТИ със здрави хора. Да ги хранят, да има един доктор между тях - да им мери температурите, и ако някой се влоши - ТОГАВА да го пращат в болница.

Ама нали - същественото е да се плюе.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 29.03.20 20:19.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: dama spatia]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 19:48



Казаха го в обедните новини. И че жената е на 51 г. Преди малко за същата жена казаха, че имала хипертония и тежка астма.

Не си съвсем точна. И аз слушам новини. бТВ току-що. Това е за МАЙКАТА. Дъщерята е имала само астма.

Но това са несъществени детайли. Същественото, което казаха е, че ДЪЩЕРЯТА Е ОТИШЛА НА СЕЛО ДА СЕ ГРИЖИ ЗА МАЙКА СИ.

Тоест - едната е заразила другата. Може да не са били изследвани, може да не са знаели, важното е, че са били в контакт и едната е заразила другата. Което СЪС СИГУРНОСТ се случва с всички, които живеят ЗАЕДНО с ДОКАЗАНО заразените.

Ха честито.

Аз за какво пиша теми тук?

ПП - да, по канала казаха, че дъщерята освен астмата е имала и белодробно заболяване. НО казаха също, че БРАТЪТ е бил в карантина и е бил носител на вируса.

Няма да кометирам.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 29.03.20 20:12.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.