Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 05.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано28.03.20 19:25



Смятам, че милион и нагоре са изкарали болестта, с леки симптоми, или без. Чакаме да пекне слънце, смятам че идва от космоса, всичко вирусно.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано28.03.20 19:30



И всички съвестно спазват разпоредбите!

Тъкмо ми дойде съобщение във вайбър от приятелка излизала днес. Дословно преписвам:

"По "Кап. Райчо" работеха две фризьорници и една маникюрница, Общината прави тротоари, на пазара ври от хора и всички магазинчета. вкл. за домашни потреби работят."

Въпрос: А и моето семейство идиоти ли сме?

Нека сме лесни, достъпни, отворени. Crrafterr


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Vtasahme q]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.03.20 19:44



И всички съвестно спазват разпоредбите!

Кавичките, кавичкитеее!!!

Пропуснала си ги.

Точно това имах предвид, като пусках темата. Просто трябва да се отделят всички болни. Тоест - с положителен тест.

Така е, на пазара всичко си работи. И тарапаната е както всеки ден. Тук-там някой с маска.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано28.03.20 19:48



Време е някой да каже, че царят е гол.

Това не работи по този начин.

Нека сме лесни, достъпни, отворени. Crrafterr


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Vtasahme q]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.03.20 20:16



Всъщност няма разпоредба за затваряне на магазини и спиране на работа. Имаше нещо, което коригираха - могат да си работят при спазване на изискванията за дезинфекция, брой клиенти на едно място и хигиена.

Затворени са само няколко конкретни сектора (ресторанти, кафета, барове, молове, фитнеси, развлекателни, културни институции, работа с деца). На всички други е разрешено да работят без ограничения, при допълнителните изисквания.

Отделен въпрос, че много затвориха по другата причина - липса на клиенти. Но имат право да си работят към днешна дата.
Проблем е това, че "на пазара ври от хора". Някои пазари отдавна ги затвориха (примерно за Димитровград знам), други - не. Тук зависи от общината, ако не се лъжа.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.03.20 20:38



Всъщност няма разпоредба за затваряне на магазини и спиране на работа. Имаше нещо, което коригираха - могат да си работят при спазване на изискванията за дезинфекция, брой клиенти на едно място и хигиена.


Аз любопитствам - има ли ЕДНО МЯСТА В ТАЯ ДЪРЖАВА, интернетно естествено, в 21 век живеем, където на едно място да са ПУБЛИКУВАНИ (и се актуализират) всички подобни разпоредби? Кои магазини задължително са затворени, какви са задълженията за коридора за пазаруване на възрастни от 8,30 до 10,30, (дали е ЗАБРАНЕНО на по-млади да влизат в магазините по това време и дали е ЗАБРАНЕНО на възрастните да пазаруват в останалите часове), какво точно значи "домашна карантина", по колко души в магазин е разрешено да се пускат, на какво разстояние, как стои въпросът с черквите (Великден наближава), кой има право на социална помощ - разнасяне хората по домовете и пр, при какви точно симптоми трябва да отидем в болница (при положение, че за 4 дни си отиваш от "без симптоми" до смърт) и още десетки десетки въпроси. Примерно - скоро имам панихида на мама... какви са забраните, какво е разрешено?

Докога ще я караме на ЕЖК?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Crrafterr]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано28.03.20 20:46



Как са старческите домове при вас?

При нас това са най-големите групи смъртни случаи.

В началото на седмицата в околната бундесланд имаше 9 починали от коронавирус в старчески дом. Ето днес чета за друг — 12 починали.



Свижданията са забранени, но според мен малко закъсняха с това. (поне аз късно четох в медиите за старческите домове)



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.03.20 20:47



Аз я карам на сайта на МЗ, там са заповедите в pdf.
По-голям проблем е с икономическите мерки, тук наистина няма система, няма единен пакет, единен документ. Хаосът е голям.



Тема Re: Чудя сенови [re: Deern]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано28.03.20 20:51



Ами то тук (в България) има общо 6 починали до днес включително.
За старчески домове чух за последно по медиите през декември 2019 - януари 2020, напр. материал на онлайн изданието на сп. "Монитор" -

.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Crrafterr]  
Автор Vtasahme q (Е, и?!)
Публикувано28.03.20 20:54



ЩE РАБОТЯТ:

Аптеките;
Хранителни магазини;
Малки квартални магазини;
Банкови офиси;
Застрахователни офиси;
Ресторантите и заведенията за бързо хранене могат само да извършват доставки на храна;
Хотелите;
Фризьорски салони;
Вериги за техника;
Магазини за уреди за бита;
Лекарски кабинети;
Зъболекарски кабинети;
Държавни институции;


Буквално си прав.
На фризьор си ходил, на маникюр - не знам. И двете дейности не могат да спазват двата метра санитарен минимум. Нормално ли е да са отворени, ако наистина вършим нещо? Жизнено необходими ли са? А рискови ли са?:-)

За бутафорията се говори в тази тема.:-)
Още няколко поста и ще кажа: Да дойдат танковете, или да падне извънредното положение. Останалото е контролирана вегитация.

Нека сме лесни, достъпни, отворени. Crrafterr



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.