Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 15.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | (покажи всички)
Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Liya]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано29.03.20 23:51



“Медицинските работници в момента са по-важни от семейството на вирусоносителите, защото аз и ти не можем да помогнем, ако се разрази.”

Медицински работници при изолираните няма да има. Те са здрави.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Liya ()
Публикувано30.03.20 00:07



Уни, те тези 100 не са проблема, а другите 6750 най-малко (7000 минус 350), които нямат засега тежки симптоми и си кютат в неведение, без да са тестувани. Затова целият ресурс е към тези 6750+ да си стоят у дома и да не заразяват! Тези незнайните!
Аз мисля, че кризисен щаб и правителство се справят превъзходно на този етап! По-нататък... от всички нас зависи, не само от тях!
И последно - ако бяха прибрали някъде тези 100-ина доказани, кой знае какъв вой щеше да се нададе! Без тва според Дойче Веле се надигало недоволство. Кво недоволство ве! Я да си стоите вкъщи, да не ходите ненужно насам-натам, че заради такива ще стоим кой знае още колко заключени! освен че ще има още жертви...





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Liya]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 00:23



Генерал Годжи днес каза, че тези данни за 350-ината са 2-ма на 11 и вика на журналята сметнете си го. Аз сметнах - излиза, че имаме към 7000 заразени в момента.

1925. проста математика.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: lipari]  
Автор Liya ()
Публикувано30.03.20 00:33



Така бяха изчислени авторитетно някъде, където се доверявам. Вероятно имат предвид пасивните носители и разпространители, както и пейката в парка... Но няма какво да се лъжем, нещо такова е положението и затова наблегнах на смъртните случаи - това е важното! Нашите са малко.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: MilaO6]  
Автор pishmangreek (минаващ)
Публикувано30.03.20 00:44



Точно това казвах и на близките си. Дори да се тестваме и и слезем негативни няма гаранция, че няма да се заразим отивайки да си направим тест.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: pravil_nick]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано30.03.20 02:30



Така ли симпатяго...

"Млъкни, идиотино !"


Ние ли да мълчим, дръжте ни още 15 дена затворени в къщи и ще чуете крясъците ни
Какво си мислите, нямаме болници като вас в София и на КПП то ме питат къде отиваш
-Болен съм имам съмнение за каронавирус, трябва да се срещна с лекар.?!
-Не може, представи ни документ!

-Млъкни идиотино, да не искаш здрав да те изолират със съмнителни и болни в някоя мизерна стая и да пукнеш в простотията си , връщай се обратно и мрете там затворени...или искаш и други да разболеете!
-Кои други? Поне някой руски лекар нямаме ли, до го ева.?




<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Редактирано от PYTnik на 30.03.20 02:42.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор Liya ()
Публикувано30.03.20 03:02



За мен най-ужасяващото, най-травмиращото в цялата ситуация е кой на кого евентуално предава... и това ще нанесе най-огромните поражения! И никога няма да разберем истината, но някои ще живеят с непосилна вина!

Кой кого?!
Защо непременно дъщерята на първата загинала двойка ги уби? Защото идваше от Италия. А не е ли възможно друг да е бил приносителя в тази компания от празнуващи? А в последния случай с благоевградските майка и дъщеря? Братът ги убил! А е възможно бабата да е предала на дъщеря си, нали?

Тази вечер дойде синът ми. На вратата. На разстояние. По презумпция той на мен може да предаде и по този случай аз не пипах нищо, а той пое от мен кво ли не - ключове, манджичка, боклука ми, разни други дреболии. Ами ако аз на него? Баси идиотията, в която сме!





Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Liya]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано30.03.20 03:12



Баси, наистина ли сте в кутията...а можеш ли да ни кажеш защо живееш, за да не умреш ли?!?!?????

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: Liya]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано30.03.20 07:31



А това, че 200 от тях били в болница откъде го реши? Не съм чела такива информации.
Елементарна математика от инфото от новините. Запълнените ВМА и Пирогов.


За бога, хора, не си измисляйте!
Всеки ден в 17 часа по телевизиите излъчват ежедневния брифинг на генерала на живо. Съобщава точни данни за деня. Информация от вчера: настанените в болници в цялата страна са 125 или 126. Съобщава колко са новите с положителна проба, колко от положителните са в леко, тежко или критично състояние, колко са починалите и дава подробности.

Ако не можете да го гледате, турете си го на запис, гледайте и запомняйте.



Тема Re: Чудя се защо...(коронена тема)нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.03.20 07:53



Генералът бил казал - "Ежедневно се прибират десетки хиляди. Ежедневно. Как точно си я представяте тази работа, госпожо?"

Впрочем - така се случи, че през нощта попаднах на въпросния брифинг... на който, по сведения на някого от 40-50, на въпрос защо не се изолират доказаните с вирус (тоест - моя въпрос), генералът бил отговорил така.

Фалшива новина, тотално. Журналистката попита за ИЗОЛИРАНЕ ЗА 14 ДНИ НА ВСИЧКИ, КОИТО ПРИСТИГАТ ОТ ЧУЖБИНА, както била практиката в някои държави. И тогава получи отговор, че всеки ден пристигат хиляди и "как си го представяте това".

От същия брифинг - около 150 от 330 заразени са в болниците. Смътно се доближава до бройката 200, за която каза Лия. Остават значи около 200, които според нашата "теория" трябва да бъдат "озаптени".



ПП - За случая в Благоевград - слушах и четох много. Каквото подразбрах - майката е била болна, лекувана от джипи по телефона, дълго време, дъщерята отишла да я гледа, чак след това са отишли в болница, ОКАЗАЛО СЕ, че имат вируса, след като са починали - синът е изследван, открит му е вирус и е карантиниран. Да, МОЖЕ БИ не е точно така, както съм го представила вчера, но МОЖЕ и да е. Синът може да е бил здрав наглед, но може да е бил заразЕн, да е предал на майка си и сестра си...или обратното... какво значение. Няма начин да се докаже.

Тезата е, че когато хора живеят ЗАЕДНО - всеки, който се е заразил отвън - може да зарази другите си съжители. При това положение - защо да не се ОГРАНИЧИ контактът на един ВЕЧЕ доказано заразен с близките му? Зорлем пъхаме вируса в семейството...

За мен начинът е (без значение философиите, че ДНЕС може да си отрицателен а УТРЕ положителен)- МАСОВО изследване с надеждни тестове (а не само на хора с оплаквания) и изолиране на всички, които са носители на вируса.

За съжаление - това у нас не може да се случи. По финансови причини най-малкото.

Впрочем - винаги когато слушам Мутафчийски се възхищавам на спокойствието и самообладанието му. Този човек има железни нерви и самоконтрол!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 30.03.20 08:18.




Страници по тази тема: << 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.